Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

mili1pu
11. dub 2010

ducky no i tak si ten yal vezmu a dyštak si to taky pak rozmyslím,ale do klystýru se mi fakt nechce ☹ i když to nebolí. ale bůch ví jak to všechno nakonec bude třeba nestihnou nic a malá bude na světě.taky tě holili?když já tyhle procedury nee 😒 strojkem mi to nejde a hlavně už tam nevidim ani tam nedosáhnu takže mě asi oholí doufám že neříznou, 😕 ale četla jsem že když nebudu chtít tak to nemusí být ale prý je to lepší kuli hojení ran popřípadě nástřihu.

hrusti
11. dub 2010

Milu, to holeni "dole" je hlavne kvuli hygiene pri siti. Ono ti to pak bude stejne jedno, budes mit dost prace sama se sebou a miminkem 😉

mili1pu
11. dub 2010

hrusti- tak jsi mě trochu uklidnila ale zase na druhou stranu mě ještě nikdo neholil tak proč si to nevychutnat 😀 😀

hrusti
11. dub 2010

Haha, to bude takova rychlovka, ze si to ani nevychutnas 😀 Leda ze bys je prosila, aby to vzali pomalu, aby sis to uzila 😝 😀

mili1pu
11. dub 2010

takto jo 😀 ,to je prosit nebudu hlavně ať přijde sestřička od kluka bych nechtěla,z jaké nemocnice máš zkušenosti? 😎

hrusti
11. dub 2010

Ja jsem rodila v Krci 😉

ducky
11. dub 2010

Mili jednoduchá pomoc, já se holila doma se zrcátkem. Anebo se svěř do rukou příteli. 😉

berunka
11. dub 2010

ahojky holky,nemuzu sice ze sve zkusenosti o Krci nic rict,rodila jsem U Apolinare.Ale chtela jsem napsat,ze kazda jste original a to ze jedna narazi na neprijemnou smenu nebo ma komplikovany porod neznamena,ze tim apdem je nemocnice spatna.Holciny,ktere mate chvili pred porodem,berte si odsud jen ty pozitivni ohlasy pokud jste o Krci presvedcene,na ostatni pecte.Nekde se ty nespokojeny ventilovat musi.drzim palecky at vsechno dobre dopadne a nemate spatny zkusenosti.

blanches
11. dub 2010

ahojky,

chvíli jsem tu nebyla a tady je teda ale mazec. 😅

Mili já se původně normálního klistýru bála, že tolik vody neudržím dlouho, ale všechno se to dalo, holky tady mě uklidnily 😉 PA mi řekla, že by bylo fajn to vydržet aspoň 5 až 10 minut, ale když ne-e tak nevadí, já to vydržela tak 2 minutky, když jsem měla kontrakci, tak se to nedalo, tak jsem šla prostě na záchod. Je lepší být pořádně pročištěná a když potom tlačíš, tak se nemusíš bát. Mě stejně trochu vody ve střevech zůstalo a když jsem pak mohla tlačit, tak vyšla. No a nástřich lepší, než se potrhat sama až ke konečníku. Já se hned po porodu doktorky ptala jestli mě nastřihávala, vůbec jsem o tom nevědela. Byla jsem potrhaná i ve vnitř, zvenku mám 3 stehy, jsem 3 týdny po porodu a už se cítím perfektně, jak kdybych nerodila. No a to jsem měla hemeroidy tak vyhřezlé, že jsem nemohla týden sedět. 😅 😅

mili1pu
11. dub 2010

blanches- a to šití jsi cítila?když mě jde spíš oto že mi tam strčí hadičku a musím ještě čekat než mi tam nalejou tolik vody 😅 .no ale zas se pokakat nechci až budu tlačit. 😝 měla jsi to rychlí?

mili1pu
11. dub 2010

ducky- přítelovi se do tohohle nechce a to jsi tam přes bříško dosáhla? 🙂

marketovna
11. dub 2010

Hrusty - já přijela v půl osmý večer, v osm na sále a za deset půl devátý byl venku..tak jsme tam byly spolu, ale asi jsme se neviděly 🙂

Marti - já jsem byla navštívit kámošku na nadstandartu a nepřišel mi o nic lepší než šestinedělí, kromě toho, že tam snad bylo wifi, ale vybavenost nic moc...nemocniční postele, koupelna jen pro tebe...to jo...ale jinak mi nepřišel nijak výjimečnej...
Proto jsem chtěla vidět fotky, který se mi nakonec nepovedly otevřít jak jsi házela odkaz, jestli to tam třeba ted není lepší víííš 🙂

Mili, já klystrý vůbec neměla, ani bych ho v posledním příůpadě nestihla teda.....a v podolí mi řekli, že ho mít nemusím..to je na tbě..Jinak já jsem se holila sama po celoundobu těhu, nebot se holím stále 🙂) a dposáhla jsem si tam v pohodě teda.. ty ne? 😲

adelaz
11. dub 2010

Mazec tu pár hodin nejsem a musím dočítat tři stránky😀
Ještě, že jsem jak Mandragora optimistka😀 Chichi já už se na malého tak těším, že mi je všechno úplně jedno🙂
Teď zrovna jsem nemocná tak jen doufám, že do porodu budu zdravá... teď bych to asi neudýchala... 😅
Holky nehádejte se 😅 Hlavně, že máte zdravé dětičky to je přeci to nejdůležitější!!! Krč ne Krč 🙂

A mimo jiné - mě jen tak někdo nevystraší😀 a kdyby si na mě nějaká sestřička nebo doktor/ka zkoušela otevřít pusu a být nepříjemná a tak, tak jí dám co proto... a když nebudu mít sílu já tak tam naběhne mamina a bude😀 Já se ke všem chovám mile a usmívám se tak chci to samé 😀 chichi

mili1pu
11. dub 2010

market- no ja se snažím taky holit stále ale přes to bříško se nemůžu pořádně ohnout kolikrát jsem vzteklá.podle mě jsem stejně oholena halabala něco dlouhý něco krátký. 😀 a nebo jsem dost tlustá 😖 🙂 🙂
adelaz- jé tak to ti přeji rychlý porod, já mám druhý termýn 21 dubna den po tobě ale první mam až 1.5.,no snad se rychle uzdravíš, také tě kolikrát bolí jak silně kopne? 🙂 😎

adelaz
11. dub 2010

mili1pu: já mám termíny tři 18. 19. a 20.4. tak snad se do jednoho dne tredíme😀
Náš malej terorista kope furt... hodně a nepříjmně ... furt se tam mele až ho občas i já šťouchnu... 😀 a nebo řeknu manželovi aby na něj začal mluvit a to se pak uklidní🙂 na mě nezabírá😀
Jinak s tím holením... já se taky snažím holit furt, ale už si dolu nevidím... tak to tak šolíchám😀 ale aspoň něco🙂 sestřičky nebudou muset vyholovat prales😀 Jinak švagrová se taky děsně bála klystýru přišlo ji to i jako mně takový divný, ale nakonec říkala, že to bylo boží, že se jí děsně ulevilo... 😀

chiwule
11. dub 2010

milá ducky, popsala jsem v klidu svou zkušenost z Krče a bohužel není zrovna příjemná. Jestli tě to rozčiluje, je to tvůj problém, nijak to změnit nejde. Nemám potřebu chodit do diskuze, kde se nepopulární názory nebo zkušenosti netolerují. Tak se tu mějtě krásně.

marti123
11. dub 2010

Market- děkuji, že se hned neobula, ale zajímala se 😉

Jinak všem přeji rychlé a bezproblémové porody a ať na to krásné první setkání s mimískem máte co nejvíce vzpomínek!

marketovna
11. dub 2010

Marti, nejsem obouvací, ale napadalo mě, že se to tam třeba vylepšilo, myslím vybavením, nebo zdomácněním pokojů...Na to, že za to chtěj dle mého paletu, kámoška mi říkala, že cizinci platí snad až dvojku na den, tak to teda za ty prachy nestojí si myslím.....
Navíc já nejsem člověk, kterej by chtěl být sám, takže se vzdávám nadstandartních služeb 😀 A když už bych si nějaký platila, tak chci mít krásnou postálku s hezkým voňavým povlečením atd 😀 jsem nenáročná ne? 🙂

marti123
11. dub 2010

Market- abych ti řekla pravdu, tak jsem ty klasické pokoje ještě před porodem viděla a i manžel a proto jsme se rozhodli pro nadstandart, pokud bude volný...nebyl a proto jsem 2 noci byla na klasickém pokoji, neměla jsem špatnou maminku, dodneška si píšeme! Ale i ona říkala, že mít na ten nadstandart, jde tam a pochopila, že jsem se po 2 nocích ráda zvedla a odešla!
Já na něj měla díky tomu, že jsem se snažila u porodu za každou cenu vydržet bez EPI a vydržela 😉

Pokoj jsem měla za 1.500 na noc a měla jsem vlastní sprchu a toaletu a hlavně tam se mnou mohla být mamka celý den a vůbec kdokoliv mě chtěl přijít navštívit..
Malinkej mi spinkal celou noc a nikdo nás nebudil, kdežto na klasickém pokoji tam neustále v noci chodily sestry, kolikrát i zbytečně nutily kojit, když evidentně nebylo potřeba.

Tak prostě chápu, že někomu to může připadat, že stojím o nějaký přepych nebo tak..ale není to tak...

Musím ale říct, že mě to za ty peníze fakt stálo a povlečení a ručníky a koupelna ze záchodem, to bylo opravdu denodenně čisté a umyté!

A sestřičky opravdu ochotnější! Zda to dělalo to, že to byl nadstandart, o tom už bychom mohlispekulovat...

mili1pu
11. dub 2010

adelaz- takže si necháš dát klistýr? no s tím holením jsme na stejno, naše malá mě kope pěkně do močáku nebo mě snad šťourá v pupíku to kolikrát nadskočím.takže si kolikrát říkám už aby byla na světě mezi námi.ale máš se budeš to mít za sebou dřív jak já. 😎 😀

nevíte holky jak dlouho nechávají přenášet?ty miminka jsou pak jak se říká přezrálí a jsou i větší 😅 😝

marti123
11. dub 2010

Mili, přenášet nechají do 41 tt, pak už by se s tebou měli domluvit na vyvolání, mi alespoň říkal dr. v poradně. Ale jedna paní byla 42+2 tt a teprve se domlouvali co bude..ale mohla mít menší miminko...

Chce to pak vzít manžela a dotazovat se a dotazovat se a určitě se domluvíte. Já rodila 40 + 5 tt, praskla voda 😉

ducky
11. dub 2010

Milá Chiwule, tak mám z tebe pocit, že asi neumíš číst. Já jsem v naprostém klidu vyjádřila zase svůj názor, na konci ti popřeju úspěšné snažení a z tebe vypadne výblitek viz výše.
Tak sem nechoď, bude to opravdu lepší.

Mili všude nechávají přenášet tuším do 41+3 ??? Nebo tak nějak.

mili1pu
11. dub 2010

když už je pár týdnu do porodu chodí se na poslední kontroli tam kde se bude rodit nebo pořád ke svému doktoru já že pořád ke svýmu a nechce mě ani tak často vidět,známí chodili pak každý týden ale je to možná tím že jsem v pořádku 😉

adelaz
11. dub 2010

Mili: to se uvidí spíš podle situace zatím na to nemyslím... buď bude a nebo ne... lepší než se tam pak pos..t 😅
Neboj už to máš taky za pár🙂 Je pravda, že já se občas cítím jako by mi malej vzal močák a udělal si z něj chratítko nebo nějakou hračku... brrr fakt mazec🙂

adelaz
11. dub 2010

Mili: já chodím už myslím od 36. týdne do porodnice každý pátek🙂

mili1pu
11. dub 2010

za epidural se platí?ja ho sice nechci ale podle mě né nebo jo? 😒

adelaz
11. dub 2010

Mili: v Krči jo myslím 5700Kč

ducky
11. dub 2010

Mili ke konci by jsi určitě měla chodit každý týden, i kdyby ke svému gyndr. Ten by měl zkontrolovat ozvy plodu, průtoky pupečníkem, množství plodové vody, čípek.
A v Krči se za epidurál platí.

Adel malej mi už teď někdy hopsá po močáku, tak jsem zvědavá, co bude dělat na konci. Malá mi tam teda dost rajtovala. 😅
Ale vydrž, máš nadějný vyhlídky, že už se brzy dočkáš 😉

mili1pu
11. dub 2010

tak já mám ňákého lýnýho doktora,toho když se ho na nic nezeptám tak mi nic nepoví,ostatní toho navypráví já bych jen mohla říct přijdu ,skontroluje a jdu.to jo teď jak už jsou větší tak mají sílu ahlavně už je opravdu cítit jak ty děti v bříšku vyrostli. 😀 😎 😵

marti123
11. dub 2010

Mili- jak řekla Adel platí se 5.700,-

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru