Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

kri
12. lis 2009

Ahojky holky, tak mám 15 dní po porodu a musím říct, že jsem byla s Krčí spokojená. Naštěstí jsem měla porod celkem rychlý - v půl 2 v noci mi praskla voda a než jsme dojeli do porodnice, asi ve 2, jsem měla kontrakce po 2-3 min, ale otevřená jen na 2 prsty. Dalo se to přežít a naštěstí mě na šestinedělí, kam mě zatím ubytovali stihli natočit jen monitor, pak už jsem šla do sprchy a pak na sál, malej se narodil v 6,15 ráno a nejhorší z porodu bylo snad pak to šití. 😉 Rodil mě zrovna Král a nemůžu si stěžovat, u příjmu i u porodu byl úplně v pohodě.

Jinak za otce u porodu jsme taky nic neplatili, byla jsem se na to přímo zeptat sestřičky a říkala, že tam asi nebyl manža tak dlouho, tak proto. Byl jen přímo u porodu a pak potom při šití a chvíli pak když nás nechali s prckem na sále. Musel do práce a navíc tam měli zrovna docela fofr, takže jsem tam byla asi jen půl hodiny. Prcka mi odnesli jen na kontrolu, to byl manža s ním a po šití nám ho zase přinesli.

Jinak byla jsem na klasickém šestinedělí a měla jsem štěstí na samé super holčiny, takže jsme pokecali, poradili si. Jednu noc a půl dne jsem tam byla sama a docela jsem se tam nudila. Ale mám štěstí, malej se najedl a spal, takže asi proto. 😉

Jinak sestřičky u porodu i na šestinedělí byli fajn a ochotně poradily. Takže celkem shrnuto, příště jdu rodit zase do Krče, ale nejdřív tak za 2 roky. 😝 😉

jmisa
12. lis 2009

Na šestinedělí jsou pokoje po dvou a přišlo mi to docela velké, i skříně obr.Akorát teda to příslušenství je na chodbě.

jmisa
12. lis 2009

Aha, dočetla jsem, že jde o dvojčátka 😀
Se mnou tam byly na patře asi dvě nebo tři maminy s dvojičkama, nějak si nestěžovaly.
Ale fakt to záleží na nátuře a taky, jestli za Tebou bude chodit hodně návštěv.
Za mnou muž chodil na chvilku, v práci je dost vytížený, pak máme ještě psa, tak měl honičku. Já jsem byla na pokoji sama asi půl dne a bylo to utrpení, strašně jsem se nudila, i pak po porodu, malej furt chrněl, spolubydlící měla hodně návštěvy, tak tam furt nebyla, tak jsem slídila po oddělení 😝

balina
13. lis 2009

Aha, no taky jsem se priklanela k "normalnim" pokojum na sestinedeli. Ale byla jsem za neteri na detske neurologiii, co je na stejnem patre a vydela jak probihaji navstevy v chodbe a holky tam sotva stoji a dost me to vydesilo. Jinak si nedelam iluze ze by za mnou nekdo chodil na buhvijake navstevy. To tak tatka se na chvilku mrknout a pak supajdit do prace 😀
Diky moc za rady a tipy 🙂

sabuse1
13. lis 2009

balina: ona je taky otázka jestli budeš rodit normálně nebo císařem, po císaři je asi horší na tý chodbě stát, ale měla sem na pokoji holčinu taky po císaři a zvládala to v pohodě. Výhoda na nadstandartu je, že tam návštěvy můžou kdykoliv, v případě, že bys tam ležela třeba i pár dní před porodem může za tebou manžel na pokoj a tak...mě osobně to na šestinedělí asi vyhovovalo víc, rychle mi to utíkalo, ze začátku sem uměla kojit jen vleže takže návštěvy sem si domlouvala na dobu kdy sem věděla, že malá bude spát, pak nám hodinu trvalo kojení a ten den rychle utekl. Ve sprše sme se se spolubydlící střídaly a vzájemně si hlídaly děti což zase třeba na nadstandartu dost dobře nejde, ale zase máš sprchu sama pro sebe a můžeš tam jít třeba právě když budeš mít návštěvu. Mě třeba vyhovovali na šestinedělí i to, že byly váhy na pokoji, musíš před a po kojení mimčo zvážit aby byl přehled kolik vypije, na nadstandartu je váha na chodbě, to znamená vzít mimčo do vozíku dojet s ním na váhu, odjet nakojit a znovu na váhu...pokud třeba nemáš vlastní🙂

minea
13. lis 2009

Tak to jsem nevěděla, o těch váhách 😕. No běhat s dvojčatama na chodbu po každém krmení, to už je docela fuška. Balino, asi bych šla na normální 6nedělí, teda pokud nebudou nějaké komplikace, jako třeba ten císař. Ono o ty návštěvy až tak nejde, stejně tam jsi jen na pár dní a ta chodba mi nepřišla tak strašná. Dá se tam sednout, doporučuje se dát si pod zadek nafukovací kruh 🙂. Naopak, když si představím, že by se návštěvy couraly až na pokoj a třeba spolubydlící by tam furt někoho měla, to by fakt nešlo 😒.

ducky
13. lis 2009

Kri gratuluju moc k miminku 😀

kativka
14. lis 2009

ahuj, tak pro ty, co mají do porodu ještě pár týdnu a aktuální je pro ně zatím jen to, jak dopadne UTZ na VVV mám jen a jen dobré info. V Krči už měli plno (což mě nejdřív vyděsilo, že se už nikam nevejdu 😀 ), ale nakonec jsem byla u Břešťáka a bylo to super. Poprvé jsme toho (nebo tu) našeho prcka viděli. Moje doktorka UTZ nedělá, takže to bylo poprvý a bylo to nádherný. Doktor moc milej, připadala jsem si jak když se dívám na film a on díky své profesionalitě tomu jen pomoh. Tak teď už vymyslet jméno a můžem rodit. Jak tak čtu, tak zatím samé pozitivní zprávy o Krči, tak jsem zas o trochu klidnější. Jen s tím šitím všechny strašíte 😢

kativka
14. lis 2009

Nemáte někdo zkušenosti s kurzy v Krči? Nechci chodit nikam cvičit, ale šla bych na kurz, kam může i manža, kde nám podrobně vysvětlí, co nás čeká. Nějaké úlevové polohy, dýchání, pomoc manžela při samotném porodu apod. Stačí to, co Krč nabízí, nebo jste absolvovaly ještě něco?

konsa
14. lis 2009

Ahoj holky, chci se zeptat, jak respektují v Krči porodní plány? Jakou máte zkušenost - vyhověly vám? A co se týče těch nástřihů - stříhají vždycky bez ptaní, nebo budou respektovat, že nástřih ne?

jajinka27
14. lis 2009

ahoj,

balina já byla na nadstandartu, sice po císaři ale šla bych na něj znovu i po normálním porodu. Byla jsem ráda že mám klid, pokud plakalo dítě, tak to bylo moje a když spalo, spala jsem taky. Neumím si to představit na normálním pokoji, byla jsem tam protože jsem přenášela a rodit jsem šla po hodině spánku, protože to mimčo v noci neustále plakalo. Když jsem tam nikoho neměla, tak sem si pustila telku a šlo to 😉

ducky
14. lis 2009

Kativko dr. Břešťák je naprosto skvělý a hrozitánsky milý, takže jsi byla ve skvělých rukách 😉
Se šitím strašila pouze Romankav, která ani sama v Krči nerodila, jen sem psala info od své kamarádky. Nás všechny umrtvili, když nás šili 😉 Konkrétně teda já jsem byla pod Epi, ale i ty holky, které ne, tak jim to umrtvily 😉
Na kurzech jsem byla o porodu s prohlídkou sálu a pak o šestinedělí a doporučuju. Určitě tam běž a i s manželem, aspoň bude vědět kde, co jak a bude si pamatovat jak máš dýchat apod. 😉

Konso já jsem porodní plán neměla, takže neporadím a upřímně ani bych ho nechtěla. Nejsem lékař, abych si dovolila indikovat si nenastřihnutí apod. Já jsem byla ráda, že jsem byla v rukách profíků, kteří dělali vše proto, abych porodila přirozenou cestou, byť s nástřihem.

asarik
17. lis 2009

ahoj, já rodila v krči před šesti týdny - sestřičky moc milé, ale nedopadla jsem moc dobře. malý měl 4,6 kg - což v poradně nezjistili, takže jsem rodila normálně. Samozřejmě s nástřihem - když jsem se ptala, jaké bylo poporodní poranění - tak prý je vše OK - nic víc mi nežřekli, přestože jsem se ptala opakovaně. Až můj doktor na kontrole po šestinedělí zjistil, že mám potrhané svaly mezi pochvou a konečníkem a budu mít asi doživostní následky. Pořád si říkám - jestli na takové poškození nepřišli - nebo jestli mi ho prostě zatajili.

minea
17. lis 2009

Asarik, to zní docela ošklivě 😒. Třeba s tím ještě půjde něco dělat, ne? Můžeš napsat, kterého dr jsi měla u porodu?

ducky
17. lis 2009

Asarik tak to je mi moc líto. ☹

konsa
17. lis 2009

asarik, to je mi líto ☹ třeba se s tím bude dát něco ještě dělat....holky máme vůbec právo říct, že třeba tohodle doktora u porodu nechci? Máte s tím některá zkušenost? říkám si, aby je to nepopudilo natolik, že to pak bude ještě horší 😒

kocicinka
18. lis 2009

Ahoj holky,omlouvám se, že sem lezu... Asariku, píšu proto, že já jsem rodila taky velké miminko 4,5 kg a taky to v poradně nezjistlili a taky jsem tím pádem rodila normálně( v Hořovicích),ale bez nástřihu a jakéhokoliv poporodního poranění( používala jsem balonek epi no, tak asi díky tomu....) To, co se stalo Tobě je mi moc líto, jsem si skoro jistá, že to vyniklo špatným vedením porodu. Ona ta hlavička se musí přibržďovat, aby svaly měly možnost se dostatenčně roztáhnout...Já bych se jich na to určitě zeptala, podle mě to poznat museli..... 😠
Na odmítnutí určitého doktora právo máš, já bych to příště udělala...

konsa
18. lis 2009

asarik, písni jméno doktora, ať jsme připravený.....díky 😉 je mi tě holka tak líto ☹

saze
18. lis 2009

Ahoj holky , tak už jsme 2. Tomášek 12.1109 je krásný a dělá nám radost.
Jinak co se týče Thom. nemocnice - super. Byla jsem teda na nadstandartu a nemůžu si vůbec na nic stěžovat jen snad na studené jídlo - ale oni se moc omlouvají předělávají výrobnu jídla . 😀 😀
Sestřičky i doktoři moc moc super. Nesetkala jsem se s nikým protivním - fakt mi pomáhali a když to šlo i popovídali.
Rodila jsem 27 hodin od prasknutí plodové vody a nakonec akutní Cř.
sestřičky na sále jsou super, milé a moc ochotné

ducky
18. lis 2009

Saze gratulace veliká, Tomášek je hezounký chlapeček 😉
Jsi mě chtěla překonat, ne? 😀 Ale naštěstí pro tebe to bylo dřív. Já od prasknutí rodila 36 hodin, nakonec jsem to ale s Epi zvládla. 😉

minea
18. lis 2009

Saze, gratuluju k synkovi 🙂! Já jsem měla rychlý porod, takže rodit 27 h (36 h) si vůbec neumím představit 😅. Byl ten císař pro tebe zklamání nebo jsi to nakonec brala jako vysvobození?

jmisa
18. lis 2009

Saze, moc gratuluju.
Alex se narodil taky až 36 hodin po prasknutí vody, ale bolesti jsem měla jen od rána, takže nějakých 6 hodin.

jajinka27
18. lis 2009

Saze..jééé moc gratulka k Tomíkovi, ať vám dělá jen radost 😵

koukám že hodně porodů končí císařem 😅

saze
19. lis 2009

minea ten císař bylo už vysvobození. 2 noci jsem nespala a byla tak unavená, že mi bylo už vše jedno
děkuji moc za gratulace

ducky
19. lis 2009

Saze ani nevíš, jak moc dobře vím, o čem píšeš. 😀 Já byl tak hotová, že jsem dokázala spát mezi kontrakcema, který byl tak po 7mi minutách 😀
Pro mě byl vysvobození epidurál, na něm jsem si asi hoďku zdřímla na koze 😀 😀

monivo
19. lis 2009

ahoj holky,

kri, saze gratuluju k mimískům 🙂

Chtěla jsem se zeptat, zda jste některá chodily na předporodní kurzy v Krči. Já jsem četla na netu ten jejich leták. Není mi z toho jasný, kdy je asi vhodný s kurzama začít a hlavně, jak se dozvím, kdy je který kurz (např. kdy je kurz kojení atd.) a jestli se na konkrétní kurz, který si vyberu (tedy pokud nebudu chtít absolvovat všechny) musím objednávat. To, že na prohlídku porodního sálu se musím objednat vím, to tam píšou. Díky předem za rady.

jmisa
20. lis 2009

Já byla na tom základním kurzu, kde všechno PA popsala, jak to tam chodí a pak nás vzala na prohlídku sálů, nakoukli jsme do šestinedělí, na ambulanci a nadstandard. Byla jsem nějak lehce po 30tt. Pak na ty další už jsem nešla.

prosteja
20. lis 2009

ahoooj, gratuluju všem nově narozeným mimískům 😵 😵 😵

není tady nějaká partička, co se chystá rodit dejme tomu únor-duben příštího roku v Krči 😀 že bychom mohli hodit řeč a vzájemně se informovat a podporavat 😉

luciehynkova
20. lis 2009

prosteja, ja mam prvni termin 25.2. a druhy 28.2. 🙂

prosteja
20. lis 2009

LUCIE ahooj 😵 super.... já mám termín 1.3. podle poslední menstruace, ale řídím se tak trochu nepřesnějším screeningem, takže 3.3. 😉 tak to se tam možná sejdeme 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru