Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

ducky
10. pro 2008

Pajko myslím, že ty sály budou dost stejný. Bude mi teď někdy rodit kamarádka, mělo to být na Bulovce, ale ta je teď zavřená, tak nevím, jestli nebude rodit jinde. Podle toho,jak jsme se bavily, tak ty boxy jsou všude, ona ale nebyla úplně spokojená s tím, jak to vypadalo na tý Bulovce. Není to žádná fiflena, ale říkala, že je to tam lehce sociální. Což já o porodních boxech v Krči říct nemůžu.
Ale uvidíš, já samo lobuju za Krč 😀
Uděláš si svůj názor po shlédnutí obou porodnic.
Jak ale správně poznamenala Matru, je to víc o lidech. To prostředí pak neřešíš, ale jestli je na tebe někdo milej nebo nepříjemnej, to rozhodně řešíš.

jmisa
10. pro 2008

Ahoj, jsem zaregistrovaná v Krči.
V pondělí si pojedu pro razítko do těhuprůkazky a dotaz - dá se dojet autem až k pavilonu? Sockou nepojedu určitě, v těhu ji nesnáším, tak jestli má smysl vjíždět do areálu a nebo můžu rovnou nechat auto před branou, protože až na místo se nedostanu?

jajinka27
10. pro 2008

ahoj, dá se zaparkovat přímo před nemocnicí, zvenku, většinou tam bývá místo

jmisa
10. pro 2008

No venku vím, ale ta porodnice je trochu stranou - k ní se vnitřkem areálu dojet nedá?
Nebo myslíš venku jako za plotem té porodnice?

jajinka27
10. pro 2008

myslím venku za plotem, já tam nikoho neviděla zajíždět vnitřkem, ale třeba holky jo 😀

ale to uděláš pár kroků, nebo potřebuješ zaparkovat před dveřma?

matru
11. pro 2008

dá se zajet i dovnitř, tou hlavní branou dole, ale dostaneš lístek s časem, myslím že hodina je zdarma, pak platíš, je lepší stát zvenku, nevíš, jak se zdržíš....

jmisa
11. pro 2008

No mě nedošlo, že se dá stát hned za plotem.
Tak jsem si říkala, že tu dvacku za vjezd dám, kdybych se kvůli razítku zdržela dlouho 😀

petule.h
11. pro 2008

parkovala jssem taky před dveřma, vždy jsem místo našla v pohodě...

barberiska
12. pro 2008

Ahoj holky , přidávám se do diskuse jako zaregistrovaná maminka na porod v Krči , jsem teprve 15. týden.Objevila jsem tyhle stránky , tak se těším , jak si budeme předávat informace a jak se dozvím věci , které se jinde nedozvím 😠 .Čekám první miminko a jsem na to sama...

jajinka27
12. pro 2008

ahoj barber 🙂

vítej 🙂 zatím ti toho o Krči moc neřeknu, byla jsem tam jen 2x v poradně 🙂))

barberiska
12. pro 2008

Já jsem si Krč vybrala protože jsem z Prahy 4 a rodilo mi tam několik kamarádek a vesměs si pochvalovaly. Taky proto , že je tam dobré zázemí pro miminka a je to prý taková rodinná porodnice, menší, ale s dobrým zázemím - ARO , atd. Takže jak o mě , tak o mimčo by se tam měli dobře postarat a to je nejdůležitější 😅

jajinka27
12. pro 2008

já si jí taky vybrala protože jí mám nejblíž a je to menší porodnice 🙂) ale zatím jsem s nima spokojená 😉

minea
14. pro 2008

Já jsem si ji vybrala, protože jako jediná v Praze má certifikát Baby friendly. Trochu smutné, že?

dzonyss
26. pro 2008

rodila jsem v krči srpen 07 a musím říct, že až na opravdu strašný porod, bolesti 18 hodin po 3 minutách, epidurál mi nenabídli, ale asi si mysleli, že ho nechci, když se zeptali jestli chci nějaký spešl porodní plán a já jim řekla, že chci jen normoš porodit...pokoje po 2 až 3 lůžkách, já bohužel s vietnamkou co neuměla slovo česky, no...gynekologické sestry ok až na jednu, dětské sestry super,když od nich člověk nic nepotřeboval...no a jídllo? děs a hrůza, ale to je asi všude, takže moje zkušenosti jsou, že nevím, jestli ještě někdy krč nebo jiná, porod kleštěma, kvůli špatné rotaci, až z propouštěcí zprávy jsem se dozvěděla, že malému dávali kyslík...na jednu stranu si říkám, že být jinde, mohlo to dopadnou daleko hůř...takže ve finálu jsem spokojená, kojení nám šlo a jídlo mi nosili z domova, a ten týden kvůli žloutence jsem taky přežila 😀

marketovna
27. pro 2008

Ahoj holky...já si vybrala krč protože byla téměř jediná, kamj sem se ještě mohla zaregistrovat 😀
Tak snad to tam b ude ok

ducky
27. pro 2008

Marketovno tak to je vtipný, jen tak jsem nahlédla do staré diskuze (my, co už jsme porodily máme už nové témátko 😀 ) a koho tu nenajdu 😉
Bude to určitě O.K.
V poradně je to v rámci možností celkem dobrý, ale na odděleních je to naprosto super. Sestřičky jak normální, tak dětské byly všechny moc ochotné a milé, poradily, pomohly.
Já rodila u dr. Menšíka (dle mého je nejlepší) a díky němu nevzpomínám na porod jako na něco otřesného 😎
Tak snad budeš spokojená a i ostatní nové duše této diskuze 😉 😀

marketovna
27. pro 2008

Ducky, tak to je vážně sranda 😀 😀 první jsem rodila v podolí a tam jsem byla fakt spokojená..tak jsem ráda, že máš dobrý hodnocení .) Koukám, že jsi novopečená maminka, takže živé zážitky vid? 😉 kouknu se na malinkou do albíka 🙂

ducky
27. pro 2008

Market to je asi jak kdo. Moje kámoška tam rodila a byla spokojená. Moje švagrová nespokojená, ale nejhorší to měla moje mamina, která tam byla na zákroku a dostal se jí do rány streptokok. Půl roku jí hnisalo břicho. Já vím, že se to může stát při laparce, ale člověk si říká Podolí, Ústav pro péči o matku a dítě, vyhlášená porodnice a pak tohle ☹

marketovna
28. pro 2008

Duck,máš pravdu. Můj doktor byl ráda, že jdu do krče, protože podolí je prej nejvíc skorumpovaná porodnice z celý prahy.. já jsem tam byla soce spokojená, ale některý maminky na to nadávaj. Je to asi nakonec úplně jedno..pokud má být vše v pořádku, bude to tak a naopak... myslím že všude se doktoři snaží udělat maximum a náladu si prstě nevybereš...Neratovice je taky vyhlášená porodnice a zanedbali péči miinka ůpro nedostatek personálu....by mě zajímalo co je to Baby friendly. Nevíš? to prej maj v krči 🙂

jmisa
28. pro 2008
marketovna
28. pro 2008

jmisa, díky....jsem jelito, zapoměla jsem na kamaráda google 😉

minea
29. pro 2008

Marketovna, znamená to, že se zavazujou dodržovat pravidla týkající se nastartování úspěšného kojení, které definovala ve světě Laktační liga a po revoluci to dorazilo i k nám - www.kojeni.cz
Po celé republice je už spousta porodnic, i malých, která v tomto programu jsou, ale v Praze, jak jsem psala, je to pouze Krč!!

Očekávat můžeš, že ti přiloží dítě k prsu do půl hodiny po narození, nebudou mu dávat dudlík ani přikrmovat z lahve a až tě propustí z porodnice, budeš "umět kojit". Sestry jsou tam sice trochu od rány, ale tomuhle tam fakt rozumí.

marketovna
30. pro 2008

Min: Já si pamatuju, že v podolí jsem se u kojení pěkně spotila a nešlo mi to..tak jsem zvědavá a auž jsem spocená ted..tam mi teda malýho dokrmovali....Ale určitě to bude dobře, když budu vědět jak na to, tak se docela těším..A díky 😉

minea
30. pro 2008

Jojo, kojení je věda, já jsem toho první dny taky měla nad hlavu, a to jsem měla všechno nastudovaný 😀.
Ale u druhýho dítěte už budeš vědět co a jak i bez sester, uvidíš. Jinak v Krči taky dokrmujou, ale nikdy z lahve, dudlíky ve všech podobách jsou pro dítě matoucí a může pak mít problém s přisátím. Takže když už, jedině stříkačkou, hadičkou, lžičkou...

verbalinka
30. pro 2008

Ahojky,
já se přidávám s čerstvou referencí na Krč 🙂
Měla jsem původně rodit v Podolí, ale přenášela jsem a zrovna tam malovali, doslova mě vyhodili z poradny a řekli, ať jdu jinam. Po telefonátu, že mě nikde do poradny nevezmou, mě vzali zpátky, ale s tím, že rodit mám jinde. Pokud teda nevydržím do pondělí, kdy otevírají - ale to bych už 14 dní přenášela 😖
Samozřejmě jsem nevydržela a přišlo to na mě v pátek. Celý den občasný slabý kontrakce, ale brala jsem to jako poslíčky. Večer jsem přišla domů z města, dala si ještě koupený dort a kontrakce začaly častějš. Okolo 19h jsem začala zapisovat, ale připadala jsem si trapně - já přece určitě nerodim 😀 Ale zaznamenala jsem 10min. intervaly. Šla jsem je vyhnat do horké sprchy, ale stahy se zkrátily na 7min. Kolem 20h jsem se už musela prodýchávat a už byly po 6min. Ve 21h mě manža doslova donutil si jít dobalit tašku, protože já měla pocit, že pořád nerodim a že to je planý poplach 😀 Volal do Podolí, zda by mě přece jen nevzali, ale ti nás odmítli. Tak jsme se rozhodli jet na blind do Krče. Nikam jinam jsem nechtěla kvůli samostatným porodním sálům. Kolem 22h jsme dorazili do Krče, kontra po 5 min.
Nejdřív nás nechtěli vzít a sestra byla dost naštvaná, když zjistila, že jsem zaregistrovaná v Podolí. Ale nakonec nás vzala na milost - byla jsem otevřená na 4 cm (pro mě dost velký překvapení - já fakt rodim 😀 ) a hned jsem žádala nadstandard. Pak následovalo přijetí na porodní sál, PA se mnou prošla porodní plán, já se dožadovala epidurálu, klystýr (zbytečně, ale jistota je jistota). PA moc milá, vstřícná. Pan doktor epidurál byl výbornej, chodil mě průběžně kontrolovat 🙂 . Nakonec jsem rodila jen s PA, doktorka byla jen při zavedení epi. Což jsem vlastně ráda. Dostala jsem oxytocin, měla jsem i nástřih. V podstatě vše, co jsem původně nechtěla a v porodním plánu odmítala. Ale člověk míní a porod mění 😀 I přesto jsem s Krčí moc spokojená a doporučuju.
Nadstandard docela šel, i jídlo mi chutnalo a to jsem fakt vybíravá 🙂
Akorát kojení teda nic moc. Oni kojit neučili, ale jen mi Willa přistrčili k prsu a já to odkoukala. Domů jsem šla s ragádami a bolavými bradavkami. Bylo mi řečeno, že je to prý normální 😠 Což samozřejmě není. Doma jsem zavolala paní Konigsmarkový (soukromá PA) a ta přišla a naučila. A kojim ráda a opravdu často bez bolesti 😵

Krč doporučuju, ale ono je to jedno, kde se rodí. Záleží na tom, na koho natrefíte 🙂

marketovna
31. pro 2008

Verbailka..Moc díky za příspěvěk, jsem moc ráda, že se nemusím tolik bát..ale vážně je to asi jedno 😉

ducky
31. pro 2008

Market jdu ti napísat sem 😀
Jsem zvědavá, taky jsem slyšela, že druhé děti jdou lépe, tak snad. 😉
Je jasný, že dr. nemusí mít vždycky pravdu, ale tohle je fakt asi spíš o zkušenostech. Dr. mé kámošky jí zase naopak řekl, že bude mít snadný a rychlý porod a taky že jo. Rodila 7 hodin a bylo po všem.

Jinak mě v Krči naučili kojit, kdykoliv jsem se mohla na cokoliv zeptat.
Je pravda, že jsem teda taky odcházela s ragádami, ale proto, že malá měla malou bradu
a já krátký bradavky, takže jsme se dobře potkaly. 😉
Dneska už je to ale dobrý. Kojím na fotbalistu a jsme obě spokojené. Rozhodně ale plně kojím a za to jsem fakt ráda.

marketovna
31. pro 2008

Ducky, právě že já kojit neuměla..Mám taky malý bradavky, ne vpáčený ale prstě malý a malej měl zase děsně velkou pusu, po mě...K tomu všemu, jsem měla prsa fakt mega, takže jsem měla pocit, že ho dusím...takže jsem ho od prsa jakoby oddalovala až mi docházelo mlíko a malej hladověl....takže jsem kojila necelý tři měsíce a ted bych chtěla kojit co nejdýl...

Jinak si myslím, že porodník, zkušenej asi už teda pozná jakej ten porod bude..By mi mohl jako říct, že budu rosit v pohodě a jenom hodinu 😀 To by bylo bájo teda...no ale bolet to stejně bude..Leda že bych se úpřed tím něčím sjela 😀 ale to si dělám srandu samozřejmě 😉

přeji ti krásný Nový rok a at jste všichni zdraví 🙂

marketovna
31. pro 2008

Jo. Verbalinka : pardon jsem se překlepla u tvého nicku 😀

ducky
31. pro 2008

Market taky mám větší prsa a jde to. Chce to jen najít pozici, která vám bude vyhovovat. Nám jde fotbalista, což je pozice, kdy malá leží na zádíčkách na kojícím polštáři, bok po boku k mému, hlavu má pod prsem. Jednou rukou jí zvednu hlavu a druhou rukou držím prso. Dá se to i bez polštáře, např. mímo položíš na postel a sedneš si vedle něj na židli.
Ale uvidíš, snad to dobře dopadne 😉
Bezbolestný porod je z Epi, asi bych u druhého porodu zase sáhla po této variantě. 😉

Děkuji za přání, taky přejeme krásný Nový rok, ať se vše vydaří a druhý chlapeček se narodí rychle a bezbolestně 😀 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru