Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

minea
1. led 2009

Verbalinka, oni kojit neučí, ale když je matka požádá, přijdou kdykoliv na pokoj a budou se ti věnovat. To je důležitý vědět - sestry mají fofr a líná huba holý neštěstí 🙂. Řídit si to prostě musíte samy, ne čekat, co se stane. Do toho patří i zjistit si dostatek informací o kojení ještě před porodem, protože ve chvíli, kdy to fakt nejde, se musí jednat, ne jít do knihovny 😉. To je moje zkušenost.

marketovna
3. led 2009

Ducky, já mám z toho oojení hrůzu...vůbec jsem se nenaučila kojit a myslím, že jsem přišla o mlíko, protože jsem prcka špatně přikládala. Hrozně mě to pořád bolelo...

kéž by se narodil aspon rychle...Tu bolest si budu muset prostě odžít 😉

ducky
3. led 2009

Market a to je právě blbě. Neřeš to. Buď kojit budeš nebo ne. Nestresuj se tím, protože mimi potřebuje víc mámu, která je v pohodě 😀
Na druhou stranu myslím, že tě v Krči rozkojí. Neboj se ptát sestřiček, ony poradí a pomůžou, ale jak se říká "líná huba holé neštěstí" 😉 😎

marketovna
3. led 2009

Duck, to máš pravdu..Já už se na to miminko tak těším, že to není snad ani možný.. 🙂
Asi se na to moc soustředím, protože bych kojit moc chtěla...No a pak jsem říkala manžovi, že budu chtít nový prsa 😀 No ale on mi na to řekl, že až po třetím dítěti 😀 No nevím no...sice Míšovi budou v dubnu 2 roky, ale někdy si říkám, že pořád nejsemsžitá s rolí matky....měla jsem dost pestrý a divoký život a tohle je úplně jiná liga 😉

ducky
3. led 2009

Tak to je super, že se těšíš 😀
A nechtěla bys ještě holčičku? 😉 😎 A pak ty nový prsa 😀
To víš, že se na to moc soustředíš. V dnešní době se ale z toho dělá hrozný boom a kdo nekojí, tak je skoro špatný. Já jsem strašně ráda, že plně kojím a že jsem vydržela ty rozkousaný bradavky, ale kdyby to nešlo, tak bych se nehroutila. Takže ber to jak to přijde a uvidíš. Jak jsem psala, sestřičky v Krči ti určitě pomohou, ale když to nepůjde, tak to nepůjde.
Já mám taky někdy pocity, jestli jsem dobrá máma, to má asi spoustu ženských, ale vím, že bych svojí berušku za nic na světě nevyměnila 😀

marketovna
3. led 2009

Ducky, tak to je jasný...je to už jen celoživotní strach o ty naše poklady 😉 Díky za podporu,jsi hodná 🙂
Jasně že jdu do holčičky, i když teda nevím, jak to tělo zvládne..manžel by chtěl hned další, abychom to měli po sobě..tak jsem mu řekla, že tak za dva roky, páč se budu muset dát do kupy...Ale samozřejmě, že mě bude repsektovat, když nebudu chtít..Na to on je úžasnej.

Jinak co se týče dobré nebo špatné matky...Možná jsme tak dobré, že o tom pochybujem 😉 A pochyby jsou v pořádku vid? lepší nšž být špatná matka a nepřipustit si to..Určitě uděláme nějaké chyby...Uvědomuju si, jak je někdy těžký dítěti naslouchat a jak moc se na něj musíš soustředit....abys mu porozuměla...není to sranda...malej chtěl na nočník a něco vedle mě drmolil, já se soustředila na psaní a úplně jsem to vypustila...tak z toho mám třeba výčitky 🙂 Ale je mi jasný, že tím nesjem špatná matka 😉

ducky
3. led 2009

Tak budu držet palce, aby se povedla. Já bych chtěla druhého chlapečka, ale když bude holčička, tak třetí asi ne. Na to nemáme byt a nevím, jak bychom to zvládali. 😉
Je super, že máš v manželovi oporu, to je hrozně důležité 😀

Jj, souhlas, pochyby jsou určitě v pořádku. Alespoň o sobě člověk přemýšlí 😎
A to, že malého někdy vypustíš, to je v pohodě, já si taky někdy říkám, aby malá ještě vydržela spát, že bych třeba ještě koníkovala, ale stejně, jakmile je vzhůru, tak za ní letím koník nekoník 😀

marketovna
4. led 2009

Dneska manžel zaváhal..malej se vzbudil v půl šestý ráno a né usnout...tak říkal, že teda neví, jak s tím třetím🙂 Mě je to celekm jedno, ale holčičku bych si přála moc....Tak uvidíme jak to bude 😉 A co malá Líza? Jak jí říkáte? Jak se má? je hodnoučká?

ducky
4. led 2009

Taky máme za sebou slabší noc, vzbudila dokonce manžela ☹
Jdu za ní spinkat a snad dnešní bude lepší.
A manžel určitě ještě mockrát změní názor 😀 A myslím, že každý táta potřebuje i holčičku, ony si je umí omotat kolem prstu. Malá to dělá už teď a nejen s tátou, ale omotala si i dědečky. 😀
Říkáme jí Bětuško, Bětko a tak, spíš odvozeniny od Beth 😉
Je hodné miminko, nemůžeme si stěžovat. Né, že by neuměla být protivná, ale většinou se řehtá, až mi manžel říká, jestli nemám vysmáté mlíko 😀

A co Míša? Trpěli jste na koliky? Já se trochu bojím, kdyby to byl kluk, ty na to většinou trpí.
Byl taky hodné mimi nebo křiklounek?

marketovna
4. led 2009

No já mám asi zázračný dítě, ale na koliky nikdy netrpěl, snad 2x a je to opravdu hodné mimi. Do ted je úžasnej. Byla jsem na něj 7 měsíců sama, otec zdrhnul, když jsem byla v šestinedělí, takže mám dojem, že to semnou prožíval a byl zlatej...Budil se jen na mlíčko a hned usnul a ted spí celou noc, někdy až do deseti, ale to je vyjímka...Je samostatnej, ale někdy se taky vzteká a zlobí..ale je to vyjímečně..tak jsem zvědavá na to druhý,jestli to bude křiklounek 🙂
Jedna kamarádka má holčičku a ta teda trpěla na koliky děsně, snad půl roku v kuse. A byla příšerně zlobivá a strašně se vtekala, že jsem se bála toho, co budu mít za mimi já 🙂
Uplně vidím tu vaši malou vysmátou holčičku, oni jsou ty miminka tak sladký..a jak to mlaská tou pusinkou...no těším se moc..

Ted tu za mnou sedí manžel a chce, abych sem napsala, jak je báječnej..tak píšu, že je báječný, jinak by to nepřežil a nedal by mi pokoj.... 🙂 Manžel si přeje, abych napsala, že je kokot..je to kokot 😉

ducky
5. led 2009

Market tak to jsi mě trochu uklidnila, že máš hodnýho kluka. 😀
Já mám teď hodnou holku, tak mám taky strach, aby druhý nebylo rarach 😉

Jj, to mlaskání a žvatlání je tak sladký. Teď mi právě povídá 😀

Hele manžel je asi pěkný číslo, co? 😀 😀
To mě fakt pobavilo 😀

Jo a jinak jsem koukala, že jsme se potkaly v další diskuzi 😀 😎

marketovna
5. led 2009

JJ, serfujem tady obě hezky 😀

No manžel měl včera rozvernou náladu, sedl si za mě a začal psát...zrovna, když jsem ti odepisovala. A pak furt, to nedáš, to nepošleš...a napiš to..Tak jsem to napsala 🙂 Někdy s ním je fakt sranda..ale kdybych to udělala já, tak se picne a zabije mě.

Se docela bojím, že to druhý bude jak z divokejch vajec..A jestli bude po manžovi, tak se můžu jít oběsit 😀

ducky
5. led 2009

😀

Opět se směju 😎

Market IP 😎

barberiska
13. led 2009

🙂

verbalinka
14. led 2009

Minea - já jsem je volala několikrát, že mi to nešlo a nějak se nechtěl přisát. Ale ony jen nastrčily Willa k prsu a bylo to. Když jsem jim chtěla ukázat, jak to dělám já a jestli je to správně, tak mě nikdy nenechaly a vždycky to udělaly zase za mě. Neukázaly mi jinou polohu, než jen tu v leže. Chápu, že toho mají hodně, ale nechat to jen na prospektu a prvorodičce je nezodpovědný. A nedivím se, že to pak hodně holek vzdá, protože mají pocit, že to nejde.
Já jsem naštěstí byla poučená od paní Konigsmarkový, že každá žena může kojit. Že je to jen o technice 🙂

Ale jinak, jak jsem psala, Krč doporučuju 🙂

minea
14. led 2009

Verbalinka, jo, tak nějak to bylo i u mě - moc toho neříkaly, jen dítě narazily na prso, že člověk ani nestačil postřehnout, jak to udělaly 😅. Ale faktem je, že i to mě povzbudilo, protože jsem aspoň viděla, že to jde. Mým problémem bylo něco jiného - pozdní nástup laktace, protože malá pořád spala a při přiložení nesála, takže se netvořilo mlíko, prostě začarovaný kruh...
V každém případě sestra žádost o pomoc neodmítne, vždycky přijde, i když budete mít možná trochu pocit, že už zase pospíchá někam jinam.
Jnak já Krč taky doporučuju. Ten, kdo nemám přehnané očekávání, nebude zklamaný 😉.

barberiska
22. led 2009

ahojky holky,bohužel jsem momentálně bez PC a tak jenom když jsem u našich , tak vlítnu na internet a kouknu se , co je v Krči nového - ale jak koukám , tak diskuse nějak usnula.Minule jsem jen nakoukla a už jsem zase musela mazat pryč.Zajímalo by mě , jak je to tam teď s nadstandartem , jestli je plný , i když je to dražší - nevíte někdo? Nemáte někdo zkušenost - jak se tam tváří na porodní plán a jestli ho akceptují ?
Jsem sice v půlce , ale začínám o tom všem přemýšlet.Taky jestli epidurál - za ty prachy - kamoška říkala , že je to o tisícovku dražší , tak nevím. Ale asi když se někdo pro něj rozhodne , tak to nehraje roli.Já na tom v současné době nejsem moc dobře , ale doufám , že se to všechno v dobré obrátí 😀 a taky , že budu moci normálně komunikovat po netu a ne takhle na skok... 😉 B.

evuse
23. led 2009

Ahoj Barberisko, nadstandarty jsou většinou plné, podle toho co nám říkala PA na kurzu. Ale průběžně se uvolňují, takže když se tam nedostaneš hned, můžeš tam jít třeba za den.
Říkala, že porodní plán si klidně sepsat můžeš, a berou ho v úvahu.
Ano a epidurál je o tisícovku dražší než vloni. Myslím že říkala 5700?

verbalinka
23. led 2009

barberiska - já jsem rodila v listopadu a stál 4700. A stojí to za to. Opravdu 😉
Nadstandard jsem měla za 1500 za mě a další 1000 za manžu. A byl volný bez problému. V žádném případě nešetřit 🙂

matru
23. led 2009

Holky, je to tak, o 1000 dražší než vloni, tedy 5700Kč, ale máte jistotu, že vám ho skutečně dají, budete-li chtít. A nadstandarty mají různé ceny, podle toho co vše nabízejí, nejlevnější je myslím 1200....

evuse
23. led 2009

Nevíte někdo jak je to v případě plánovaného císaře? Dělají ho jedině pod celkovou, nebo i v epudurální/spinální anestezii a platím jí v tom případě, nebo se bere jako indikovaná lékařem, tudíž hrazená pojišťovnou??? 😨

minea
23. led 2009

Evuse, napíšu ti, jak si to pamatuju (rok staré info): Plánovaný císař je vždy v celkové narkóze, kterou zajišťují anesteziologové z FTN, nikoli z té externí firmy, která dělá epidurál. Tudíž se nic neplatí - plánovaný císař je vždy indikovaný lékařem. Ale jestli bys trvala na jiném postupu, určitě stojí za to se ozvat a zkusit se domluvit. Tak držím palce, máš to už za pár 😉.

jajinka27
24. led 2009

evuse...já neměla vyloženě plánovaný císař, ale byla mi nabídnuta jak jedna tak druhá varianta

barberiska
24. led 2009

tak já zas letím kolem a koukám , že už jste mi odpověděly - bezva , díky 😀 Holky a jak je to v jiných porodnicích - jakto , že se tam ten epidurál neplatí ?Já vím , že je v tom přístupu těch doktorů rozdíl , tam ti to asi píchnou a jdou pryč a tady s tebou jsou celou dobu - ale stejně je to divné , že někde to jde a jinde ne.Co jsem slyšela , tak se v epidurálu rodí v každé porodnici...ale nakonec ho člověk ani třeba nepotřebuje /a naopak/, nebo taky nechce , atd..Já když sleduji ty zastánkyně domácích porodů , který se nechtěj ani oholit - tak ty by o tom asi ani neuvažovaly 😀 Teď už se registruje prý i ve Vinohradech - to bude masakr , hlavně ať nejsou ty stop stavy - to je pak asi na nervy , volat si RZP a čekat , kam tě odvezou 😠

ducky
27. led 2009

Barberisko tím, že to v Krči dělá externí firma, tak prostě když ho chceš, tak ho taky dostaneš. V jiných porodnicích si o něj řekneš, řeknou ti, že ti pošlou doktora a ten nepřijde třeba hodinu a půl. Mezitím se otevřeš tak, že už epi není možné píchnout a je to. Toto se stalo kamarádce na Bulovce, takže je to opravdu realita. Byla z toho dost naštvaná. 😠

yetty
27. led 2009

Ahojky všetci budúce rodičky v Krči. V prosinci 2008 som v Krči rodila a chcem sa podeliť o moju pozitívnu skúsenosť. Bol to moj druhý porod. Prve som rodila u Apolinára. Ale nadšená som z porordu v Krči. Ráno mi praskla voda, tak som letela do porodnice. Tam ma dali na monitor a potom už len oholenie a na sál. Na tri zatlačenia bola malá vonku. Moje nadšenie bolo za prvé, že to bolo rýchle (bol to totiž porod koncom pánevným), za druhé pretože som spontánne rodila KP, za tretie že mi vždy všetko vysvetlili a povedali čo mám robiť. Nie som z tých čo vedia čo robiť a preto som sa s radosťou nechala viesť. Oproti Apolinárovi, kde som rodila pred 5 rokmi a nič mi nepovedali, len všetko urobili, som z toho mala lepší pocit. No a potom oproti Apolinárovi bola lepšia starostlivosť i na poporodnej péči. Bola som síce na nadstandardu (po poslednej skúsenosti som nechcela inak - radšej si priplatím, než potom stáť v náštevných hodinách na chodbe), takže sa blbo porovnáva so standardom u Apolinára, ale mala som izbu pre seba, mohli tam byť návštevy, od rána do večera stále niekdo kontroloval, pomohli mi s rozkojením, i ma povzbudili a pani doktorka bola fajn. No a dokonca bol za mnou rehabilitačný pracovník, aby ma poučil aké cviky cvičiť po porodu. Luxus. Strava je srandovná - holt nemocnica (po porodu s nástrihom tri dni dostávať ryžu je nič moc, keď sa musí na veľkú, že? a zelíčko na prdíky miminka je super). Takže já možem Krčskú porodnicu len doporučiť. Akorát mi prišlo srandovné, že si všetko nechali podpísať..

evuse
28. led 2009

Yetty, gratuluju k tak pěknému a hladkému porodu. Snad se taky už brzo dočkám. A díky za tvoje aktuální info.

priorita
28. led 2009

Ahoj maminy,

já včera včera byla v Krči na sepsání porodopisu a jsem z jejich přístupu naprosto nadšená. Všechny sestřičky / doktorky se kterýma jsem se setkala byly ohromně milý a ochotný...ono tohle člověku hodně moc pomůže v boji proti strachu z porodu. Sice svým způsobem se těším na to, až mi tu naší kočičku poprvé přinesou do náruče, ale zároveň mám strach z toho všeho co tomu bude předcházet (hlavně aby to všechno proběhlo bez komplikací) a vědomí, že v Krči je fakt úžasnej personál mi dodává sílu...

Evuse: ty už to máš za pár 😉 držím pěsti, aby jsi na porod měla jen ty nejhezčí zážitky 🙂

evuse
28. led 2009

Priori máš pravdu, v poradně jsem se tam setkala vždycky jen s milejma sestřičkama i doktorkama. Na kurzu byla zas simpatická PA.
Já už se ani nebojím, hlavně aby to už bylo, nemůžu se dočkat. Začnu se asi stresovat, až to přijde a budu zkoumat, jestli už máme jet do porodky atd.. 🙂

priorita
28. led 2009

evuse: my na kurz jdeme až 5.2. ☹ dřív bohužel nebylo volno! Tak vy už máte kurz za sebou? A učili Tě tam to dýchání při kontrakcích?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru