Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

hrusti
1. bře 2009

JMisa, aha, to jsem netusila. No, vleze si to fakt neumim predstavit ☹

barberiska
1. bře 2009

jmisi , to bys šla rodit do Neratovic , když jsi registrovaná v Krči ? Jim by nevadilo to razítko v průkazce ? A tam se neregistruje ? 😕
Teda holky , já zírám , vy máte docela znalosti - to já jsem proti vám úplný analfab. 😀 - to mě vůbec nenapadlo , já jsem taková , že vždycky všem věřím , že pro to udělají to nejlepší. Asi je to tím , že nemám s doktorama moc zkušeností a většinou v pohodě a porod jsem viděla jen v kïně - nevím moc , co mě čeká 😠

hrusti
1. bře 2009

Barberi, neboj, nejsi analfabet 🙂 ja jsem v nemocnici taky nikdy nebyla, ale spis ted cerpam hodne informaci od znamych a dozvedela jsem se i par zajimavych veci na tech predporodnich prednaskach. jo, a porod jsem nikde nevidela a ani videt nechci, jen fotky v jedne knizce pro tehulky. ale koupila jsem si zajimavou knizku K porodu bez obav a tam je taky hodne zajimavych informaci 🙂

vrana
1. bře 2009

jmisa, co se porodu v Krči týče, tak alespoň u mě to probíhalo přesně, jak nám říkala PA na přednášce. Tzn. že téměř po celou dobu než jsem se dostatečně otevřela a malá sestoupila, tam s námi byla PA, doktorka byla na začátku, prdla plodovou vodu a pak se vždycky přišla podívat. PA kontrolovala jak vše postupuje, masírovala hráz a roztahovala poš. vchod (mimochodem během kontrakcí dost nepříjemné, ale určitě k něčemu), dr. pak byla přítomna u porodu. Veškerý úkon se mnou konzultovali a říkali mi co bude následovat. Pokud bych chtěla, mohla bych s nimi diskutovat, že to a to nechci. Ale popravdě, při kontrakcích po 2 minutách je ti to úplně u ... a chceš jediný, aby to bylo za tebou. Pokud chceš na sále bojovat za svoje práva, vezmi si s sebou manžela, přítele nebo někoho, sama na to skutečně nebudeš mít ani myšlenky ani síly.

Co se nástřihu týká, myslím, že z toho všechny nastávající matky dělají víc než to je. Naše malá měla 54 cm a 4080 g a za nástřih jsem byla fakt ráda, kamarádka co rodila v Krči 3 hodiny po mě, se roztrhla až ke konečníku a bolí ji to pomalu ještě teď. Střihnutí jsem ani necítila a byla jsem na něj upozorněná, že ho musí udělat, protože malá měla špatný monitor a musela už rychle ven, takže nástřih a lehnutí od PA na břicho a malá byla venku. Díku bohu za to. Na šití mi to umrtvili a vyjma jednoho vnitřního bezpečnostního stehu, kde to nebylo možné znecitlivět, jsem necítila lautr nic. Jako hojení bolí, samozřejmě, asi jako každé šití, ale není to nic co se nedá vydržet. A doporučuju koupat v dubové kůře a mazat gelem z dubové kůry a větrat co to jde.

Křeslo tam je polohovací, nastavit jsme si ho mohli jak jsme chtěli, MM vyfasoval dokonce dálkové ovládání. Za celou dobu jsme ho ale nepoužil, křeslo jsme nastavili do pololehu, polosedu, tak jak mi to bylo nejpříjemnější a nechali ho po celý porod. Ležela jsem nejvíc na boku, protože mi to bylo nejpohodlnější, až k závěru porodu jsem byla na zádech, a to z toho důvodu, abych mohla líp vytlačit malou a mít sestru na břiše. Takže abych to shrnula, moje poloha jim byla úplně jedno a k ničemu mě nenutili.

Jenom si na závěr neodpustím malou poznámku, z tvých příspěvků mi přijde, že proti Krči zbytečně dopředu startuješ a očekáváš potíže. Možná by pro příště bylo řešením zaplatit si někde vlastního doktora, kterého budeš mít tam, kde ho chceš mít a budeš vědět co od něj můžeš čekat. Netvrdím, že v Krči jsou svatí, s malou jsme si tam zažili svoje a moje kamarádka zase se sebou při porodu. NA druhou stranu, dobám, kdy se muselo rodit v jedné pozici s přikurtovanýma končetinama skutečně odzvonilo a dnes už se dá s většinou lékařů a PA mluvit. Záleží ovšem taky na rodičce, co si budeme povídat, některé maminy si nepříjemné chování personálu přivolají samy.

Přeju všem příjemný a rychlý porod bez komplikací 😉

marfuuuska
1. bře 2009

Ahojky holky,
před třemi týdny jsem v Krči porodila a byla jsem vcelku spokojená.
Chtěla jsem reagovat na ty polohovací křesla a myslim, že záleží na koho narazíte. Já rodila u PA Mirky a byla super, křeslo mi nastavila sama do polosedu, nic mi nenutila, na všechny mé všetečné otázky trpělivě odpovídala a hlavně každou chvíli mi říkala co se dějě a co mám dělat já což po 20 hodinách porodu bylo uklidnující. Prostě žádné výhrady.
Mohu to srovnat s porodem prvního syna před šesti lety, kdy v jiné porodnici ač byl porod kratší a méně bolestivý, tak si mě skoro do tlačení nikdo ani nevšiml a nakonec jsem rodila v leže což je mnohem namávější.

barberiska
1. bře 2009

vrani , díky - uklidnila jsi mě - protože já tam s sebou nikoho mít nebudu , nedovedu si to vůbec představit - co mě čeká a tak ani nemůžu řešit nohy dole nebo nahoře , nastříhnout - nenastříhnout - spoléhám , že mi řeknou a chci spolupracovat. Budu štastná , až uslyším mimi poprvé vykřiknout a všechno to dobře dopadne. Počítám s tím , že nemusím při porodu zažít orgasmus 😀 - viz orgas.porod na koníku 😀 , počítám s tím, že dostanu klystýr , atd, atd a myslím si , že tam jsou lidi , kteří si tu práci dělají proto , že jí chtějí dělat - kvůli penězům to asi nebude🙂
Taky jsem uvažovala o vlastním doktorovi , ale nějak z vašich příspěvků jsem přestala mít strach 🙂 a to mnohé z vás neměly ten porod nejrůžovější - ale to je myslím smysl těhle diskusí. Kdybych se měla řídit vším , co jsem o porodech všudemožně četla ... 😖 Až to budu mít za sebou , tak budu chytřejší
😀 😝

vrana
1. bře 2009

marfuuuska možná jsi měla tu samou PA jako já, jmenovala se Mirka Vyhnalová, když mě přijímala, byla taková dost od rány a působila trochu nepříjemně, ale u porodu fakt zaltíčko a moc jí děkuju 😵

barberiska, neboj, rodilo nás tady hodně, co těď fungujeme v tématu miminka z Krče, zažily jsme si hodně skoro každá a nevybavuju si, že bychom si na porod samotný stěžovaly 😉 Já jsem se akorát nepohodla se sestrama dole v ambulanci když jsem chodila na prohlídky a to jim nezapomenu opravdu nikdy, ale na porod samotný si nemůžu stěžovat. 😉 A neboj, ono na to hodně rychle zapomeneš, příroda si to fakt chytře zařídila 😀

Klystýr mně osobně přišel fajn, je sice nepříjemný, když ti ho dávají a že to musíš udržet, ale to vyprázdnění se před porodem je fajn. Sice přirozený porod je prima,ale odtud potud. Samozřejmě z tebe nemusí odejít úplně všechno a něco třeba doodejde při samotném porodu, ale to už ani nepostřehneš a personál je zvyklý 😉

Víš, je to všechno o lidech a na blbce doktora nebo sestru můžeš narazit úplně všude. Tak ti přeju, abys měla na personál štěstí a hlavně s nimi komunikuj a ptej se 😉

barberiska
1. bře 2009

Copak to já komunikativní jsem 😀 . O té nepříjemnosti v por. mi psala Duc. - to byla ukázková srážka s blbcem 😀 - třeba už tam nebude 😝

vrana
1. bře 2009

barb, to víš, no, přihodí se, holt internet je mocná věc 😝

ne vážně, myslím, že o spoustě věcí se s nimi dá mluvit, mně se třeba líbilo, když jsem byla na odd. před porodem, protože mi ho vyvolávali, tak mi tam sestřička úžasně vysvětlila proč se dělá zátěžový test a jak, jak funguje a proč pak dávají relativně slabou tabletu místo koňský dávky oxytocinu, která by 100% porod vyvolala, ale ublížila miminku. Při porodu mi taky každý krok popisovali, ale mně to bylo fakt jedno, hlavně jsem to chtěla mít za sebou 😀

jmisa
1. bře 2009

Můj doktor bohužel není porodník, ač v Krči částečně pracuje.

Vráno, možná máš pravdu a už preventivně očekávám problémy nebo srážky s blbcem. Manžu s sebou vezmu, ale musím mu dát předem instrukce 🙂 A navíc se chci případným nedorozuměním vyhnout a proto si chci sepsati porodní plán.

Barberisko, ještě nedávno se v Neratovicích neregistrovalo. Bohužel ani registrace v Krči nezajistí, že tam budeš rodit, nemusí být místo, ikdyž se snaží.

Volba Krče je pro mě hlavně z důvodu péče o mimčo, že mají novorozeneckou JIP, je to přeci jen menší porodnice než Podolí. A navíc ji máme kousek.

Třeba klystýr a holení je mi šumafuk. Ještě jsem nějak nezkoumala rozdíl mezi klystýrem a tím YAl nebo jak se to jmenuje.

jmisa
1. bře 2009

Jen k nástřihu - trochu jsem se pídila - natržením dojde k poranění prvního nebo druhého stupně, výjimečně třetího, ale to už jsou fakt případy, kdy je mimčo obr a konec pánevní apod. (v takových případech je jistě nástřih na místě, stejně jako když je mimčo v tísni, o tom žádná), nástřihem dojde vždy k poranění stupně druhého a někdy bohužel i přes tento nástřih dojde k dalšímu natržení. Podle toho, co jsem si načetla nejsou natržení (poranění prvního a druhého stupně) tak hluboká a i po sešití je hojení lepší.
Je fakt, že se v mnoha porodnicích a asi lépe řečeno mnohý porodník dnes již vyčká. Ikdyž třeba moje sestra u druhého porodu měla dost práce se nástřihu ubránit, přitom holka byla pidi a ségra nakonec porodila bez jediného poranění, které by vyžadovalo steh.
Já jsem prostě na odpovědi typu - tak to u nás chodí - alergická. Netvrdím, že se s tímto vysvětlením setkám v Krči, ale chci být připravená.

Hodně jsem si četla názory dr. Kouckého (nejen k nástřihům, tišení bolesti, ale i k různým vyšetřením v průběhu těhu), to by byl porodník dle mého gusta.

barberiska
1. bře 2009

A nemůže to mít pak vliv na jiné věci - zeptám se přímo - přece jen , sice poš. vchod je asi pružný - ale nemůže se to pak - že to tak řeknu - vytahat ??Každá to máme jiné - já si proto myslím, že být apriori proti nástřihu je blbost, ne ?

jmisa
1. bře 2009

Barberi, ale já nejsem proti nástřihu za všech okolností, jsem jen proti nástřihu, který je proveden neopodstatněně, což se bohužel někdy děje ve všech porodkách.

Podle toho, co jsem si vyzjistila, se u dobře vedeného porodu, kdy se respektuje tělo rodičky, rytmus porodu, tkáň bez problémů roztáhne a vrací se sama do původní polohy. Jde tomu napomoci i masáží u porodu.

Mluvím o bezproblémovém porodu, kdy dítě není v tísni, je správně dorotované atd.
Já třeba chodím na gravidjogu a tam nám lektorka doporučuje různé cviky, které tomuhle "procesu" jsou nápomocné.

Každá jsme jiná a každá z nás by měla mít právo volby a pro mě osobně je důležitá komunikace a respektování mých přání, pokud nebudou ohrožovat zdraví mé nebo mimča.

vrana
1. bře 2009

Tak jsem teď napsala obr příspěvek a ten kůň ho neuložil 😠 , tak znovu.

Kouckého znám, rodil mojí kolegyni z práce a občas si ho čtu na porodnici.cz. Rodí u Apolináře, tak třeba by se k němu dalo dostat, když ti přijde tak fajn 😉 Myslím že je nesmysl jít rodit někam, kde o tom nejsi 100% přesvědčená, ale teď už je to asi pozdě řešit.

Mně přijde, že dneska je hrozná móda být apriori proti všemu u porodu, ať už je to klystýr, nástřih apod. Ze všeho nejvíc je mi zle z maminek, co chtějí rodit hlavně přirozeně, doma. 😠 Takové riziko bych si fakt nelajsla. Ale to sem nepatří...

Mně se na porodní plán ptali, ale já ho neměla. Původně jsem nad ním uvažovala, ale rozhodla jsem se jim věřit a nakonec jsem nelitovala. Smutný je, že dneska 90% mamin si PP stáhne z netu, aniž by se pídili po důvodech co a proč chtít či nechtít (což asi ale není tvůj případ).

K tomu nástřihu, mě během celého porodu masírovala a roztahovala PA a nakonec nástřih stejně byl. Neumím si představit, jak bych jako nikdy nerodící laik během porodu posoudila, zda mi chtějí nástřih udělat oprávněně nebo neoprávněně 😕 .

Ale abych na ně nepěla jenom chválu, kamarádka co rodila po mě, měla při porodu potíže hodně, holčička 4 kila, ona úzkou pánev. Nakonec došlo na kleště. Naštěstí u sebe měla manžela, který za ni bojoval. Začla ztrácet hodně krve a bylo potřeba začít ihned šít, bez umrtvení. Ona trpěla bolestí a on prosil doktory aby jí něco píchli a jejich odpověď byla, že si to nebude pamatovat, že to bolelo 😠 . Za to bych je fakt pověsila do průvanu, ale nakonec jí to umrtvili.

jajinka27
1. bře 2009

vrani...hele a jak vypadala ta PA?? já měla u porodu taky PA která při příjmu byla nesympatická ale pak byla zlatíčko, je mladá??? dlouhé vlasy??

vrana
1. bře 2009

jáji jj, mladá, ne moc velká, dlouhé myslím blond vlasy do culíku, trošku oplácaná

jajinka27
1. bře 2009

tak to bude asi ta samá, měla světlé vlasy a myslím že podbarvené nebo tak a byla menší a byla fakt super

vrana
1. bře 2009

jj, asi jo, už si ji moc nepamatuju 😀

jmisa
1. bře 2009

Vráno, já beru Tvůj názor - rozhodla ses věřit, tak si k tomu pak přistupovala.

Já nechci kopírovat z netu porodní plány, některé věci mě fakt neberou, ale pár je pro mě důležitých a spíš kvůli potencionálním nejasnostem si je prostě hodlám sepsat.

- k tomu "....Myslím že je nesmysl jít rodit někam, kde o tom nejsi 100% přesvědčená...." - už jsem psala, že pro případ komplikací jsem volila porodnici, kde je dětská JIP. Dalším požadavkem byl oddělený porodní pokoj. Toto funguje jen v Podolí a v Krči, pokud se nepletu. Podolí je na mě moc big a tak jsem volila Krč. A 100% přesvědčená bych nebyla nikde.

Porodní plán bych si nesla do každé porodnice, tak nějak žiju možná v iluzi, že reálný PP dokáže komunikaci usnadnit oboum stranám.

jmisa
1. bře 2009

Ještě jsem se chtěla zeptat, jak to chodí po porodu s mimčem? Jestli může třeba táta přestřihnout pupeční šňůru apod.
Nebo jestli se i tohle dozvím na kurzu. Nějak jsem to na informacích, které poskytují na různé weby nenašla.

jmisa
1. bře 2009

Domácí porod bych taky osobně neriskovala, ikdyž ženský, co do toho jdou nijak neodsuzuju.
Je to jejich volba, ze zákona je takový porod možný, pokud seženou PA a pak i hlavně pediatra, který je ochoten převzít dítě do péče během 24 hodin, tak proč ne.

vrana
1. bře 2009

Však neříkám, že to kopíruješ. Jen že tak to dělá spousta matek a víc nad tím nepřemýšlí. A nic proti tvému PP nemám. Jen jsem tu chtěla napsat, že v Krči nejsou zas tak špatní.

Jinak Apolinář má taky JIP. Naopak v Krči mi říkali, když jsem v 29 tt měla podezření na předčasný únik plodové vody, ať jedu k Apolináři nebo do Podolí, že kdyby bylo potřeba porodit, tak že oni jsou na takhle malé dětičky zařízení, kdežto v Krči ne. S těmi pokoji nevím, prý u Apolináře je stará a nová porodnice, ale po tom jsem se nepídila.

barberiska
1. bře 2009

vrani - ty jsi přesně popsala to , co si myslím třeba o tom nástřihu 😨 Přesně - jako laik , který to nezažil to nemůžu přece dopředu vědět.
jmisa - já myslím, že když je PP rozumný, tak určitě 🙂 Ostatně , oni jsou na to dnes už určitě zvyklí - maminek s PP je asi hodně.
Mě by zajímalo , jak se tváří v porodnici kam přijdeš rodit , když máš registraci odjinud a není to vyloženě akutní 😠 . Třeba když jsem reg. v Krči a přijedu do Podolí , tak to mě pošlou pryč ? Nevíte někdo , jak to chodí?V mimopražských porodnicích je to možná jedno - ale co v Praze ?

barberiska
1. bře 2009

ještě , že máte ty chlapy , co budou s vámi - mě ten pupečník bude muset ustřihnout doktor nebo PA...dělám si samozřejmě 😀 , jinak bych byla v depce , že něco bude od začátku špatně... 😵

vrana
1. bře 2009

barb a nepřemýšlela jsi že by sis s sebou vzala někoho blízkého?

já myslím, že v Praze, pokud to není akutní porod a nejsi tam regstrovaná, tak tě nepřijmou, od toho jsou asi ty registrace no 😅

jmisa
1. bře 2009

Vrano, no já myslím, že u Apolináře jsou jen boxy, jako v Motole, aspoň to byla informace. Ale taky je to na mě velké jako Podolí 🙂
Já doufám, že mimčo v pohodě donosím do rozumného termínu, kdy by stačila JIP i v Krči, vím, že na úplně pidi nejsou zařízení. V případě nějakých problémů a předčasného porodu bych pak volila nejspíš Podolí a pak bych s PP vůbec neobtěžovala, protože v těhle případech jde určitě všechno tak nějak mimo a hlavní je udržet mimčo a matku při životě.

A k porodu v jiné porodnici - myslím, že to nejde, pokud není plno a v "Tvojí" Tě tím pádem neodmítnou. No a nebo pokud to není nějaká akutka.

marfuuuska
1. bře 2009

jajinka a vrana - ta PA co rodila mě byla taky menší blond, byla fakt zlatá, pořád chválila a neměla sem pocit, že jsem jen další na řadě. Manžel k porodu nechtěl tak sem si sebou vzala sestřenku a bylo vše ok nakonec po porodu za mnou pustili i manžela. Měla jsem celkově z porodu v Krči takovej domáckej pocit. 🙂

barberiska
1. bře 2009

vrani - leda tak segru - uvidím , je to ještě za dlouho , i když to uteče. Máma by tam udělala asi hodně rozruchu , o tátovi/dědovi/ ani nemluvím. Ale co já vím, třeba to bude za týden jinak - člověk míní a čas mění-moje situace je pořád nedořešená a já se připravuji samozřejmě na osamocenou variantu - ta jiná by byla lepší 😖 Ale jsem v poho - snažím se...jen vždy zareaguji když jde o MM
Holky , já se loučím a jdu 😵 😵 😵 ...těším se , až sem zase zavítám...

vrana
1. bře 2009

barb tak držím palce, ať se ti všechno vyřeší a sama u porodu nejsi 😉 Ta podpora tam opravdu stojí za to a kdyby nemohl ten tvůj, tak aspoň třeba tu ségru, záleží jaký spolu máte vztah. Já bych tam sama být nechtěla,je dobrý, když tě má kdo podržet, povzbudit a tak, tak si to ještě zvaž 😉

Dobrou 😉

jmisa
1. bře 2009

Barb, si můžeš vzít třeba i kamarádku. Taky si myslím, že podpora je dobrá věc.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru