Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

bramburka
22. črc 2007

Gratuluji! A děkujem za příznivé zprávy! Nebyl stop stav?

dzonyss
23. črc 2007

ahoj holky,

včera sem si v noci udělala výlet do Krče a musím říct, že teda nic moc. Mají takovej malej stop stav, sestřička říkala, že docela frmol a psycho. Prý jim to lifrujou z půlky Prahy. Tak uvidíme. Zítra ráno jdu na kontrolu, musím se vyptat na prcka, co a jak, protože je mi prostě divně.

Zatím musím říct, že to vypadá, že v Krči nevědí co je to monitor 🙄 ani včera v noci mě na něj nevzali a to sem tam jela s obtížema... prostě hysterka no 😀 ale doktor naprosto úžasnej, byl v klidu, asi sou na tohle zvyklí. Jen byl takovej hodně rozlítanej a pospíchal.

Holky kámoška co rodila v krči před 2 rokama mi říkala, že po porodu dostala tak nesnesitelnej ukrutnej hlad, že si mám přibalit hodně jídla, že ona rodila večer, tak jim zbyla jen porce polívky a 10 rohlíků a prej jim to všechno spořádala 🙂 Do epidurálu nešla ale nechala si ho při příjmu zapsat, že kdyby náhodou, tak jí ho píchnou, a porodila bez něj.

Já pořád přemýšlím, ale jako jdu do něj, nechám si ho v rezervě. Těch 5 tisíc mě nezabije, ale ta bolest by mohla 😅

Ve Vinohradský prý je epidurál zadarmo, ale zase ho nechtějí dávat a dávají ho přesně tím stylem, že ho píchnou a víc se nestaraj.... teda když už ho dají.
No nic, jdu zase žehlit, došít mantinely do postýlky a ták a možná umyju okna 😅

berdicek
23. črc 2007

Tak jsem byla zase dnes v poradne v Krči a bohuzel jsem se dovedela velky kulovy, docela me dneska doktor Budka zklamal ☹ . Sice jsem byla rychle vyrizena, byla jsem tam max. pul hodiny, sestricky prijemny, ale u pana doktora jsem pobyla max.10 vterin. Prohlasil "nalez normalni, hlavicka dole, tak zase za tyden". Zeptala jsem se, jestli mi muze rict, jak mrnous roste, na to prohlasil, ze biometrii (meření) dnes delat nebudeme, az pristi tyden. Zmohla jsem se jeste na jeden pokus, ze mi minuly tyden rikal, ze mimco odpovida velikosti 34.tydnu, tak jestli roste.... na to rekl "jo, to je to maly mimino, tak se na to pristi tyden podivame" a byla jsem venku 😠 . Ja vim, ze pro ne to je rutina a jsme pro ne jak housky na krame, ale prece jen clovek dychti po kazdem slove, zvlast ted, kdyz uz se to opravdu blizi, no tak zase v pondeli.

dzonyss
23. črc 2007

berdicek: no on byl včera v noci na službě, když sem tam byla, a taky mě rychle vyřídil 😒 prý mají mega frmol, tak třeba je to tím

já jdu zítra ráno, tak doufám, že budu mít šanci se vyptat co a jak 😕

kate77
23. črc 2007

Louzicko,taky moc gratuluju...Bramburko,ty to tak hezky sleduješ,máš sice čas,ale to je dobře,budeš mít od nás hodně info,já sonduju horlivě vše až nějak poslední 2 měsíce..Dzonyss-nooo právě-posílají jim to tam z jiných porodnic-když jsem byla na exkurzi min.týden,tak se jedná mamina ptala,že jestli když se zeragistruje,jestli má jistotu,že tam porodí-tak prej větší než u jiných porodnic-no nevím.
Berdicek,chápu Tě:jsme pro Dr.rutinka ale pro nás je to nepřípustné,jde v tuto chvíli o naše nejcennější zlatíčka a oni takhle!Ty už máš 40 týden?Neříkal aspon,že no na porod to je-není..

berdicek
23. črc 2007

Kate, o porodu nerikal nic, jen prohlasil, ze normalni nalez, takze predpokladam, ze na porod to sice jeste nevypada. Termin mam sice ted v nedeli, ale nemam zadne poslicky, celkove jsem docela v pohode, jen utahana z toho vedra, ale to asi ted kazdy a no v noci cim dal hur spim. Jinak mi je fajn.

Dzonyss, proc jsi vlastne vcera jela do te Krče? Chapu to dobre, ze jsi citila, ze neco neni v poradku?

dzonyss
23. črc 2007

berdicek: jo nějak mi nebylo zrovna okí, pohyby sem necítila od rána, a navíc se večer k poslíčkům přidala intenzivní a docela dost velká bolest břicha, ale v místech, kde se kdysi dávno nacházel žaludek, tak jakoby pod ním, do toho křížový bolesti a byla sem docela nervozní, jestli je vše okí, no a bylo, takže zase jedna hysterka 😅 ale Budka byl celkem v pohodě, prohlídnul a já zase jela. Na stole tam měli položený papíry kdo byl přijat a kde odjed dom, a bylo to půl na půl 🙂 tak mě to uklidnilo

berdicek
23. črc 2007

Tak to je dobre, ze jsi v poradku a nebylo to nic vazneho.
Taky doufam, ze az to na me prijde, tak nebude v Krči stop stav, sice si rikam, ze nekde odrodit musim, ale kdyz uz se na tu Krč tolik mesicu psychicky pripravuji, tak doufam, ze tam brzy skoncim 😀 . Jinak mam v planu si zavolat sanitku, az to na me prijde, protoze pokud by Krč neprijimala, tak me alespon rovnou vezmou jinam a chudak manzilek me nebude muset hysterickou vozit po cele Praze, aby me nekde upichnul 😀 .

dzonyss
23. črc 2007

já před porodem zkusím do krče zavolat, teda pokud poznám, že rodím 😀 a uvidíme. Ale na jednu stranu si říkám, že když do Krče patřím i bydlištěm, tak že snad mě vezmou. Protože teda ve Vinohradský rodit fákt nechci. Já nemám moc šanci si volat sanitku, protože bydlím na okraji Prahy, a pochybuju, že by mě vezli do Krče, když bych si to usmyslela, by mě určo vykopnuli v první porodnici, která by byla po cestě... a to je Vinohradská. Takže bude muset zafungovat manžel, nebo táta nebo kdokoli z rodiny 😅

berdicek
23. črc 2007

Take patrim do Krče bydlistem, tak snad to vyjde 😀

dzonyss
23. črc 2007

třeba se tam potkáme 🙂

berdicek
23. črc 2007

Tak to je klidne mozne 😀 . Jak vubec nechavaji doktori dlouho prenaset? Ja vim, ze je to predcasne, termin mam teprve ted v nedeli, ale kdyz se mimcu nechce na svet, tak kdy se dela prijem do porodnice? Nekdy uprostred 42.tydne?

dzonyss
23. črc 2007

berdi myslím tak 10 dnů, že nechávají 😉

bramburka
23. črc 2007

Ahoj holky, vy máte prostě tak trochu smůlu, že je léto, dovolené... ještě do toho to vedro, tak jsou všichni nějak nervózní. Jinak abych vás potěšila, tak vám řeknu, že ani nechtějte vědět, jak to teď odbývají u Apolináře - a to snad prý má bá´ýt prestižní nemocnice. Kamarádka tam teď je a pořád volá s brekotem, nikdo jí neukázal kojení... tak jí to nejde, sestry hnusný. Chudinka malá, to v Krči je ta laktační liga a kamarádky si to moc pochvalovaly, jak se jim v tomhle věnovaly.

dzonyss
24. črc 2007

tak sem právě přijela z Krče ☹ ptala sem se na odhad váhy a prý není čas to měřit, a prý sem nic moc otevřená, CS mám 2 ale to nevím co znamená. A dnešní doktor (s brýlema a jméno nevím) tada moc extra příjemnej nebyl, jako nebyl ani nepříjemnej, spíš takovej uspěchanej 😠 Ovšem jestli mě bude rodit, tak snad ani rodit nechci, protože mi dneska docela dal. Normálně si doktoři ten prst namažou gelem než ho do mě to tento, a tenhle ne 😠

kate77
24. črc 2007

A sanitku si zavoláš klasika 155?Nebo každá nemocnice může mít i svoje tel.?Je možné,že ji zavolám taky-kdo ví ,kde bych zastihla manžela,třeba i mimo Prahu,než by dojeeel.
Nebojte,že by jste jeli do Krče jen na zkoušku,radši přehánět,než něco zanedbat..A to říkala i setra na exkurzi,že jsou nato zvyklí..V nějaké jiné diskusi jsem četla,jak jedna maminka šla na porod ale mimi bylo už 2 dny mrtvé,tak já se ted stále těším,když ta moje malá pořád štouchá,boxuje-kdybych necitila pohyby jela bych taky se zkontrolvat

dzonyss
24. črc 2007

kate právě, jistota je jistota, hlavu nám neutrhnou. Já u gynekologa dostala číslo na sanitku, ale určo ho volat nebudu a zvalovám klasiku 155. Pokud nezafunguje někdo z rodiny. Manža je 250km denně pracovně daleko, takže bych se načekala. Ale na druhou stranu záchranka tě musí odvézt do nejbližší volné porodnice...a to já Krč nemám i když do ní patřím. 😕

berdicek
24. črc 2007

Ja budu volat klasiku 155, sice to nemame do Krče daleko, ale chci se vyhnout tomu, ze bude stop stav a manzel me poveze jinam, muze se pak stat cokoliv.
Dzonyss vsichni jsou ted nejaky uspechany, priste radeji rodit na jare no ne 😀 ? Jmeno doktora bys mela mit v prukazce u dnesni kontroly, jak ho popisujes, tak me napada, ze by to mohl byt doktor Kvapil, pusobi dost suse, byla jsem u neho na ultrazvuku ve 20.tydnu, ale mozna ze to byl jeste uplne nekdo jiny, stridaji se tam jak na bezicim pase...
Kate, to muselo byt strasny, jak jsi psala, ze sla nejaka maminka k porodu a mimco bylo 2 dny mrtve 😢 , boze to bych se snad zblaznila, no radeji na takove veci nemyslet.
Stejne je to legracni, obcas se mi stane, hlavne kdyz se do neceho zaberu, ze prestanu vnimat pohyby, najednou zpozornim a zacnu vzpominat, kdy ze jsem maleho citila naposledy kopnout nebo spis ted dela jen takovy pekny boule, zacnu si hladit brisko, mluvit na mimco a ptat se, co ze tam ted prave v brisku dela a on se najednou ozve, jako ze je vsechno v pohode a mam byt v klidu. No neni to uzasny 🙂 ?

dzonyss
24. črc 2007

ten mudr se mi do průkazky nepodrazítkoval 😒 a hlavně byl fakt takovej suchej suchar, a nejlepší prča byla, že do pc napsal něco jinčího než do průkazky (tlak a otoky) a já ho musela opravovat 😠

S pohybama to mám taky veselý. Někdy se vrtí tolik, že to bolí a někdy půl dne nic. A nejhorší je přesně jak říkáš, když něco dělám a vzpomínat, kdy se vrtěl naposledy 😕

kate77
24. črc 2007

No,přesně nejsou to kopance,spíš takové,že tedy se neco vyduje,tady boule,jako natahování,převalování.Já mám taky nejblíž Krč,tak snad mě tam tá sanitka odveze🙂Přímo na porod si berete svoje oblečení?Viděla jsem dvě mamky po porodu-přišlo mi,že mají normálně svoje trička-ani né nějaké noční košile...

dzonyss
24. črc 2007

kate dneska na nástěnce v krči vyselo, že při příchodu na sál nás převléknou do jejich košile, takhle nějak to tam bylo psáno 😉 rači se nechám převlíknout do jejich, kor když člověk třeba krvácí nebo tak, abych si nezničila svojí 😀 teda ne že bych měla něco extra, mám obyč košile od ťamanů, ale i tak 🙂

kate77
24. črc 2007

Ahaaaa,tak to vše řeší no,to musí bejt něco nového,na té exkurzi v Krči jsem byla jen min týden,možná ty jejich košile jsou i uzpůsobené,třeba se vážou ze předu i zadu-musí se i vzadu-hm jak by mi dali epidurál🙂

dzonyss
24. črc 2007

nevím jak vypadají, ale taky sem to tam minulý týden nečetla. Jsou tam i fotky ze sálu, z přípravnýho pokoje a krátký povídání, tak nevím no. Je pravda, že na kurzu sem u nich nebyla, ale tak jako košili si svojí beru, ale rači bych měla jejich, páč ať to vyperou oni, že jo 😀

berdicek
25. črc 2007

Kamaradka, co tam nedavno rodila rikala, ze se ji pri prijmu zeptali, jestli chce na porod svoji kosili nebo jejich andela, dali ji vybrat. Ja mam s sebou takovy delsi pohodlny triko, nic extra, prijde mi to lepsi nez tam pak chodit s holou prdelkou, i kdyz si myslim, ze pak mi to bude vsechno jedno 😀 . Holky, me uz to tak nebavi, uz chci porodit 😀 .

dzonyss
25. črc 2007

berdi všák ty to máš už zapár 😉 Já podle předpovědi mojí maminy měla rodit v úterý, a sem furt 2v1, další předpověď je ze čtvrtka na pátek 😀 tak sem na to zvědavá, zatím skoro žádný příznaky nemám 😖 teda, zátka asi odešla, poslíci asi sou, ale to je celý, nic pravidelnýho, budu asi umývat okna 😅

kate77
25. črc 2007

Budu mít lepší pocit,když budu mít svoje triko-delší-jejich košile je jako,že krátká?No to ne!To nechci!
Holky,dočkáte se,mě se to říká,ale už vidím jak čekám v ,,tom,, týdnu,kdy už konečně!Nechci přenášet..

dzonyss
25. črc 2007

všechny se dočkáme 😀 ale kdy už? 😀 😀 Holky, jdu pohledat dlouhý tričko, nejlíp rozepínací, když se vlastně hned po porodu poprvé zkouší přikládat 🙂

kate77
25. črc 2007

Rozepínací mám jenom ty noční košile ☹ Si nějaké koupím v těch levných obchodech čína/vietnam?? 😒 Vím,že Dr.vidí hodně prdélek,ale je to pro můj dobrý pocit.Už i tak mám dost jak nás budou furt vyšetřovat..Jo holky a jdete do Yal gelu nebo klystýr-sice taky nepříjemné,ale lepší,když to mimi nic před sebou netlačí 😲

dzonyss
25. črc 2007

jdu do klystýru na 100% nehodlám se jim tam potento, hlavně je to hygieničtější si myslím. Oholit se pokusím sama, ale uvidíme no. To vyšetřování bude hodně nepříjemný asi, ale vydržet musíme 😒

berdicek
25. črc 2007

Myslim, ze na porod neni potreba rozepinaci, vykasame a bude🙂.
Pujdu do klystyru, sice to bude asi marast, ale prece jen pro muj klid. Mně mamka vcera predpovedela, ze to vypada na tento patek, tak jsem zvedava. Zatim zadne priznaky necitim, zatka drzi, poslici nejsou. Dopoledne jsem byla hodku a pul na cviceni a objednala jsem se i na patek, tak uvidime. Dnesni pocasi mi vyhovuje, zadny vedro, pekne pofukuje, takhle by ted mohlo byt porad.
Kate, Ty jdes zitra poprve do poradny do Krče vid? Tak pak dej vedet zazitky🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru