Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

blanches
10. únor 2010

Petaa - držím palečky, ať se brzy sladíte. Určitě to bude za chvilinku v pohodě, kamarádky mi říkali, že to je maximálně do měsíce. Co myslíte holky?

Dneska se jdeme do Krče na prohlídku, tak jsem zvědavá 😉

Mějte se krásně

monivo
10. únor 2010

petaa: zkus tuhle stránku http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-ve...
nebo když se to nezlepší, tak se zeptej přímo na slovenském koníkovi tady https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ducky
10. únor 2010

Blan srovná se to rychleji podle mě. Z porodky jsem odcházela s prsama jak šutry a během 14 dnů se to srovnalo s potřebou malé, ani jsem pak nemusela odsávat. 😉

minea
10. únor 2010

Petaa, jak radí holky, nenech ztvrdlá prsa, mohl by z toho být zánět, takže po kojení odstříkávej/odsávej do úlevy. Uvádí se, že během 6nedělí je tvorba MM řízena hormony, pak se to srovná podle principu odběru a nabídky. Fakt je to jen otázka času, ty první týdny je to prostě exploze 😀

ducky
11. únor 2010

Teda, nikde nikdo. Konsa a K.lenina mají možná omluvenku, co holky, už to máte za sebou? 😀

jajinka27
11. únor 2010

konsa podlě mě v Krči rodit nebude ale v Nera 🙂) dle diskuze o Nera porodce 🙂

luciehynkova
11. únor 2010

ahoj holky, hlasim se stale 2v1 🙂 dle vcerejsi kontroly mam CS 2, ale v celku se nic moc nedeje. dneska se cele dopoledne snazim dovolat do Krce do poradny, abych se objednala a nic. bud to nikdo nebere nebo mi to hlasilo odpojeni linky...

luciehynkova
11. únor 2010

Petaa: gratulace k chlapeckovi 🙂 v posledni dobe mam pocit, ze se rodi vic holek, aspon teda v mem okoli je to sama zenska 🙂 tak dekujeme za posileni panskych rad 🙂

ducky
11. únor 2010

Jáji, ty špione, tak ale přišla by nám snad písnout, že už je mimi na světě.

Lucko tak ještě máte s malou chvíli čas. 😉
U nás v diskuzi jsme celkem v počtu vyrovnané a naopak kolem mě je mnohem víc kluků. A neboj, já teď taky jednoho nosím na posílení řad 😀

konsa
11. únor 2010

ahoj holky: jojo, spíš se nakonec chystám do Neratek (jak už jsem tu před časem psala), ale samozřejmě uvidím, podle situace. Krč máme za rohem, kdežto do Nera je to 40 min, takže kdovíjak to dopadne....Na kontroly už jezdím ale jen tam.
Zatím to ale fakt nevpadá, že bych vůbec někdy porodila 😀malý se u mě nějak moc líbí......
co k.lenina? není na tom líp než já? 😉

kativka
11. únor 2010

konsa: dik, bylo to presne tak, sestra vykoukla, vrazila jsem ji a pak uz to slo jak po masle. bych tam mozna cekala, dokud by me nekdo nezavolal a oni by zas cekali, dokud jim tam nevrazim prukajdu. i moc jsem zvladla 😀 😀 😀

ducky
11. únor 2010

Konso tak uvidíš, kde to nakonec bude. Ale nemyslím, že by první porod byl tak překotný, že by jsi nestihla dojet do Nera.
O K.lenině nevíme, ale tak snad už má mimi u sebe.

blanches
11. únor 2010

Ahojky holky,

také se hlásím, včera jsme si v Krči prohlídli porodní sály a poslechli přednášku. Teorii už jsem všechnu věděla, tak jsem zvědavá jak dopadne praxe 😉 . Jsem ráda, že vím jak to tam vypadá a myslím, že super. Na nadstandard kašlu, zvládnem to na klasickém pokoji, přijde mi zbytečné platit 1000 Kč za noc.

Jinak příští týden jdu ve čtvrtek naposledy k mému doktorovi, bude mít pro mě výsledky stěrů a řekl mi že se mám mezi tím objednat do Krče, tak tam musím zavolat.

Dlouho se tu neukázala Prosteja, všechno OK?

Konsa, tak nám hlavně děj vědět jak si dopadla. Držíme palečky.
Jsem zvědavá co k.lenina.

Lucie, už se to také blíží, že? Tak držím palce 😉

konsa
12. únor 2010

kativka: já věděla, že to zvládněš 😉 😀

holky, určitě dám vědět, co a jak. Tak záleží, jestli nebudou mít v Nera plno a na dalších věcech, take určitě Krč ještě nevzdávám 😉 jen je asi blbý, že tam už nechodím na kontroly - takže b mě bralivmožná jako cizáka..... 😒

kativka
13. únor 2010

konsa: ale v tom je krc vyborna, ze berou i lidi z ulice, jak oni tomu rikaji, treba v podoli by te asi poslali tam, co jsi zaregostrovana (pokud by byl cas) a tady te prijmou, i kdyz tam nejsi registrovana. ale to ty vlastne jsi, takze o nic nejde. myslim, ze vubec neresi, kam jsi chodila na kontroly, i tak maji poradny pekne natriskany, tak jsou mozna radi za kazdou, ktera si to odchodi jinde, ale to je jen muj pocit, jak to vnimaji oni, netusim. 😀

k.lenina
14. únor 2010

Ahoj!! Opravdu mám omluvenku! ´V pondělí se mi v 9.33 narodila dcera Victoria 🙂 Podle nás je samozřejmě nejkrásnější, nejmilejší, nejzdravější ....... 🙂

A v pátek nás pustili domů, takže teď si užívá už pořádně i tatínek, i když v porodnici byl hodně. 🙂

Holky je to skvělé mít to malé v náručí! Moc vám to všem také přeji. Fakt báječný pocit a jestli předtím něco bolelo, je to zapomenuto!

prosteja
14. únor 2010

ahojky, zdravíme všechny z domu, už 3 😀

prosteja
14. únor 2010

hlásíme, že v neděli, 7.2. v 9:12 se nám narodil syn Davídek, 2850g a odhadem 49cm..... 😵

prosteja
14. únor 2010

jak jsem tu psala, že jsme se vrátili z porodky s odešlou hlenovou zátkou, tak ten den o půl dvanácté v noci praskla voda a jelo se..... na příjmu doktorka řekla, že nález stejný jako ráno, miminko že má odhadem 2900g a že mě dají na pokoj a budou mi zpomalovat počínající kontrakce, aby mě vylačnili a ráno se prý rozhodne se Severem o vedení porodu.... no super.... jelikož jsem tam chtěla manžu a on tam chtěl být se mnou, tak jsme si vzali nadstandard, aby tam mohl být se mnou a můžu říct holky, že jsem byla ráda..... dali mi magnesium, aby zpomalili ty kontrakce, ale my to s manželem měřili a oni nabrali na pravidelnosti a intenzitě.... takže se zavolala doktorka a hups, nález otevřená na 5 a už to jelo..... prý se máme rozhodnout, buď císař nebo přirozený porod, oni preferovali přirozený porod.... nakonec jsem se nechala přemluvit, že to teda přirozeně zkusíme a kdyby to nešlo, tak že udělají císaře.... převezli nás o půl šesté ráno na sál a tam už to šlo strašně rychle..... kontrakce byly častější a bolestivější, ale dalo se to vydržet...... nález postupoval fakt skvěle a já už pak nemohla vydržet ten tlak při kontrakci, takže jsem si víceméně vynutila tlačení, že už to nevydržím.... holky, to byl šrumec,nalítlo tam personálo jako nikdy... 4 doktoři v čele se Severem a snad všechny porodní asistentky... všichni chtěli vidět porod koncem pánevním přirozeně.... 😀

prosteja
14. únor 2010

všichni byli úžasní, povzbuzovali mě a asi na 4 kontrakce byl maličký venku..... nakonec jsem byla ráda, že jsem to porodila normálně, že jsem netrvala na císaři..... šlo to fakt krásně, z porodu i porodnice mám já i manžel jen krásné zážitky.... rozkojili nás nádherně holky, jedna milá sestřička nám to krásně všechno vysvětlila a ukázala, já mám dost blbý bradavky na kojení, takže to bylo snad horší než porod, ale teď jsme se rozkojili tak, že nevíme, co s mlíčkem a malý se vyloženě topí 😅 takže před kojením budu odstříkávat, aby tam toho mlíčka neměl tolik.....

prosteja
14. únor 2010

jinak Krč bych po svých zkušenostech doporučila, byla jsem tam mooooc spokojená, všichni hodní, milí, všechno vysvětlili, fakt paráda.... 😉

zachytila jsem, že PETAA už taky porodila, tak gratuluju a všem ostatním držím palec, aby jste to měli brzy za sebou a miminka u sebe 😵 😵 😵

ducky
14. únor 2010

K.lenino, moc gratuluji k holčičce, ať vám dělá jen samou radost. 😉 A pro každého rodiče je to jeho dítko to nej na světě 😵

Prosteja tobě taky moc gratuluji k synovi, je to báječné, že jsi to nakonec zvládla KP přirozeně. Přeci jen ten zážitek z normálního porodu je jiný, tak je nakonec fajn, že jsi si to prožila. A jak jsem tak četla, tak jsi tam měla nastoupenou spustu odborníků připravených zasáhnout, i když jsi to naštěstí nepotřebovala 😉

Holky užívejte si svoje miminka, je to nádherný pocit a hrozně rychle to utíká 😉

jajinka27
14. únor 2010

k.lenina...mooooc gratuluju k holčičce a přeju hodně zdravíčkq

Prosteja...tobě taky moc a moc gratuluju a máš můj velký obdiv že jsi zvládla porodit přirozeně, jsi šikulka a statečná a byla jsi v dobrých rukou 🙂

luciehynkova
14. únor 2010

teda to je miminek 😀 holky gratuluji k miminkum, zvladly jste to krasne. 🙂 ctu samou chvalu na Krc, tak se tam docela i tesim...zitra jdu poprve do poradny

oskarka
14. únor 2010

Obrovská gratulace K.lenino a Prostejo!!! Užívejte si Vašich krásných a maličkých uzlíčků!!!

misa_1
14. únor 2010

Zdarek holky,
teeeeda, clovek se tady chvilku neukaze a ono se zrovna rodi jak o zivot. Vsem velika gratulace a hlavne hodne zdravicka a pohody. Opravdu si to uzivejte, vsechno to strasne leti. Adamkovi bude 7 tydnu a mne prijde uz tak hrozne velikej. Uz kolem sebe kouka, smeje se, zacina se zajimat o veci kolem sebe. Je to uplne uzasny.

monivo
14. únor 2010

ahoj holky, gratuluji novopečeným maminkám 🙂

prostejo: v kolikátém týdnu jsi rodila? Já měla za to, že máš termín až v březnu, ne? 😕

My už máme 1280g a vyrostli jsme o 4cm 🙂 Na Terezce ty gramíky začínají být vidět, už nemá tak hubeňounký hrudníček. Dnes jí sestřička oblékla růžové bodýčko, takový strašně malinký. Naštěstí jsme měli sebou foťák, nešlo ji nevyfotit 🙂 Já se stále nemohu zbavit rýmy a kašle, takže jsem si ji již více jak týden nechovala. Včera si ji choval manžel a celou dobu na něj koukala, bylo to úžasný 🙂

k.lenina
15. únor 2010

Taky moc moc všem novým maminkám gratuluji. 🙂

blanches
15. únor 2010

Ahojky,

k.lenina úžasné gratuluji k holčičce, věřím, že je to pocit štěstí 😀 Krásně si ho úžívej 😀, musí to být nádhera. Jo a jak byla velká? Doufám, že porod si zvládla dobře.

prosteja je to úžasné, jsi šikulka, porodit KP přirozeně, na to že se Davídek narodil o nějaký ten týden dříve, tak je to kus chlapa. Mooc gratuluji. Je super, že Vám jde i kojení. Opravdu máš můj obdiv.

monivo super, že takhle krásně roste, vím, že máš radost. Držím palečky ať to jde takhle krásně dál.

Tak v nejbližších chvílích je to na Konse a pak na Lucce, to nám to letí. 😀

petaaa
15. únor 2010

ahoj holky, také se přidávám ke gratulacím narozených miminek, at se Vám daří a vše vychází tak jak má 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru