Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

sabua
5. kvě 2010

Ducky: Byla jsem jednou, vyfasovala jsem rozpis pro diabetiky na 225g sacharidů. Jím po třech hodinách, jen druhou večeři vynechávám, protože dávno spím. Jím hodně zeleniny, ovoce (jablka) jen ke svačině, vajíčka, maso, šunku, lučinu, celozrné pečivo, smažím na olivovém oleji. O omáčkách vůbec neuvažuji. K pití bezkofeinové kafe s troškou mlíka ráno. Fakt myslím, že zásadní dietní chyby nedělám, ale sladké mi prostě chybí, připadám se naprosto bez energie. Teď to podporuje asi i počasí, ale kousek čokiny by mi určitě zvednul náladu 😀
Ale po tom co mám všechno za sebou zvládnu i tohle. Nebudu se rozepisovat, jen v krátkosti:
18 let snažení, nepočítaně insemin, celkem 5x IVF, 5 let léčba u imunologa, adopce báječného mimina, ze kterého už je najednou desetiletý Samuel..... takže vpodstatě GD je prkotina. Ale na těhle stránkách jsem hlavně protože chci vědět jak to chodí v Krči. Měla bych tam rodit se svojí doktorkou, která tam ale není na celý úvazek, takže budu potkávat všechny ty doktory o kterých se tu píše. Chodím na přípravný kurz, koukám do knížek, ale přece jenom konkrétní zkušenosti druhých, navíc vesměs čerstvé jsou nejlepší.

ducky
5. kvě 2010

Sabuo tak zrovna to, že vynecháváš druhou večeři je špatně. V noci ti totiž může hodně klesnout cukr a pak začneš naopak vylučovat ketolátky, které jsou pro mimi škodlivé. 3 hodiny je ideální, ale z mého rozpisu jsi viděla, že se mi je taky nedaří nacpat všude, takže svačinu od snídaně a oběd od svačiny mám za 2,5 hoďky. Tu druhou véču si dej za 2 hodiny po normální večeři, ale dej si jí. A ráno nám absolutně nedoporučovali jakýkoliv mléčný výrobek, hrozně to zvedá glykemii, takže nevím, co s tebou dělá to kafe s mlíkem. Pokud máš totál absťák po sladkým, tak si buď upeč štrúdl z listového těsta, jen jablka a trochu skořice. Ke svačině pak můžeš dva tenčí štráfky. Anebo si kup hořkou čoko, minimálně 70% procent kakaa aby měla a dej si ke sváče kostičku čoko 😉 Taky bacha na to celozrnné pečivo, aby nebylo barvené karamelem. Nám říkali v poradně, že nejlepší je klasická Śumava a housky nebo rohlíky. Já jinak taky jím jen tmavé, ale teď jedu ve světlým. A ještě jím knackebroty, už mám vyzkoušené, že mi nezvedají glykémii a dřív jsem jich přejedená, než by to něco dělalo 😉

Jinak jak to probíhá, když rodíš se svojí dr. to bohužel nevím, ale myslím, že ostatních doktorů se bát nemusíš 😉

vrana
5. kvě 2010

Hoj a hoj, tak my máme dudlíka od porodnice. Byla to sranda, na JIPce ho malé dali, pak když jsem ji měla na pokoji, tak doktorka ho vyhazovala do koše.. Od malička dudlíka dávám, ale vesměs jen na spaní nebo když je opravdu ouvej (jsme v krámě, řve jak protržená, protože už je unavená a není možnost rychle zmizet, a nic jiého nezabírá, tak jí ho dám). Už jsem ho chtěla zrušit i na to spaní, ale už 3 měsíce jí rostou špičáky a fakt jí to bolí, tak to ještě chvíli nechám.

Na dudlíku taky nevidím nic tak šílenýho a lepší než cucání prstů - teď jsem viděla cca 5-ti letou holčičku co měla stabilně palec v puse, hnus. To radši ten dudlík. A názor doktora radši prsty než dudlík, že jako víc podnět fakt nechápu. Mně naopak mudra říkala, když měla malá cca ve 3 měs. tendence cucat si prsty u rukou, že jí nemám nechat a raděi dudlíka než prsty.

Ale jinak je to každého věc, jen na tom nevidím nic tak hrozného, když dítě do 2 let má dudlíka.

sabua
6. kvě 2010

Ducky: včera jsem musela odběhnout řešit DÚ z matematiky 😉 , večer jsem držela s obtížemi víka otevřená a dala si asi v půl desáté 2.večeři a bylo to celkem fain 🙂 . Jen mne ráno vzbudil hlad, ale to jsem měla vždycky, když jsem jedla pozdě večer. Ráno mi bezkofeinová káva s mlíkem nic nedělá, po snídani max. 5,1. Ale už si nedělám půl na půl, toho mlíčka tak 2cm. Jinak zrovna mléko je jedna z věcí, které mi opravdu chybí. Mimo těhot. jsem ho moc nepila, ale od půlky 2.trim. kolem litru denně. Takže vůbec nejíš tmavé, alé obyč.rohlíky? Je pravda, že v obchodech mají málokdy celozrné, většinou tomu říkají vícezrné....a tam karamel asi bude.
Jinak jsem žádné obavy z porodu neměla, ani po čtení knížek, ale co jsem začala chodit na přípravu, tak jsem v noci měla první porodní sen, ale něco se tam popletlo, protože se narodil kluk 😨 Teď už jsem více méně v klidu, jen si říkám, ať to malá vydrží aspoň do půlky června.

mandragora10
6. kvě 2010

Adel,

tak ja si taky obcas poplacu, zrovna vcera....Tomasek uz treti den cely den breci, vzdyckz pul hodiny po kojeni to zacne a rve takhle treba hodinu a pul...pak usne, ale musim ho za 3 az 3,5 hodiny od kojeni zase budit na jidlo a jedeme od znova. Asi ho zlobi brisko, prdiky...no fakt nevim....na noc jsem dsala kapicky sab simplex, asi pomohly, protoze opravdu spal, ale od pul pate uz zase rve. Zatim si pripadam spis jako au-pairka a kojna, nez maminka, ktera je desive zamilovana do sveho miminka a materskou laskou nemuze spat ☹
U nas do pulnoci hlida tatinek a ja se snazim sama v loznici naspat aspon 2 hodiny, pak se vymenime a ja spim s Tomaskem az do rana v obyvaku. Taky spi se mnou v posteli, protoze bez dudliku vetsinou neusne a podavat mu ho do postylky se fakt nedalo. Mame tmu, jen na kojeni malou lampicku.
Jinak ja dneska budu muset na ambulanci do Krce....na jizve od nastrihu se mi udelaly nejake bolaky a desive boli, tak jsem zvedava, co z toho bude....ach jo ☹ A porad docela hodne krvacim....dnes uz to jsou 3 tydny, to mi prijde uz docela dlouho.

bloumik
6. kvě 2010

Ahoj holky,

ráda bych se vás zeptala na názor na porodnici v Krči. Bohužel jsem se včera dozvěděla, že na můj termín porodu s v Podolí, kde jsem chtěla znovu rodit, malují porodní sály.
Od Krče mě spousta lidí odrazuje, jak měli komplikace po porodu, jak jsou tam nepříjemní snad všichni doktoři atd. atd.
Tak si sem k vám jdu pro uklidnění, že to snad není tak strašné. 🙂
Nechtěla jsem tam rodit už jen proto, že se tam platí za epi a to je můj dobrý kamarád 😀 ale tak co už. Někde prostě rodit musím a všechny ostatní porodnice (ještě Apolinář - plno) jsou strašně daleko.

Moc dík. 🙂

blanches
6. kvě 2010

Ahojky,

Kativ téda to musí být šílené, když pláče, ty víš, že je to pro něj dobré a on to nechápe, že mu máma nepomáhá.
My dudlíka také dáváme hlavně na spaní, protože on by nejradeji byl jen u prsu a dělá si dudlíka ze mě, no a to nejde, kdyby bylo na něm byl by napojený 24 hodin denně 😀 potom si začal cucat prsty a to také nechci. Jinak přes den mu ho nedávám, jen když je hodně rozrušený a pláče a pláče, nepomáhá nic, je napapaný, přebalený, tancujeme, chováme, koukáme do zrcadla, tak mu ho dám a on se zklidní a pak je OK 😀
Jinak jsme byli včera u paní doktorky a chválila Honzíka, že je šikovný. Když je na bříšku, tak už dlouho vydrží pást koníčky a někdy i několik minut, vždy ho chválím, že mu to jde a on ještě přidá a dá hlavičku výš 😉 Jinak měří 57 cm a váží 5540 g je velký jak 3 měsíční miminka 😅.
Jinak ty noci jsou jak kdy, někdy je úžasný a někdy prostě nee, manžel začal spávat v obýváku, tak pro sebe máme celou ložnici a když někdy nezvládám uspat v postýlce a jsem grogy, tak si ho vezmu k sobě a dám ho dál od sebe. Jinak mám v noci také zhasnuto, máme naproti oknu lampu, tak mám roztažený závěs a to mírné světlo stačí 😉

renejaarudolf
6. kvě 2010

ducky- jedneho dna sme ten dudlik nemohli nikde najst, to bolo kriku 🙄 , ale povedala som si že je to dobra priležitost sa od neho odnaucit a mozem povedat ze aj bola. dcere som povedala ze ho nemozem najst a aj sme ho vsade hladali, tak sme si povedali ze asi odisiel k inemu miminku že ona je už nan velka. chvilu trvalo kym si odvykla(inak bola velky zavislak), zacalo byt pekne vonku chodili sme na ihrisko a nejak to vysumelo.
inak za ten polrok od 2-2,5r sme sa zbavili dudliky,plienok a kojeni- čo bolo pre mna take male vitazstvo pretoze som ani nedufala že to tak zvladneme.

adelaz
6. kvě 2010

Bloumik: já ti Krč doporučuji... personál, doktoři a PA jsou tam super... opravdu jsem nenarazila na nepříjemnou osobu...
PA na sálech byly vynikající hrozně mě podporovaly a chválily a prostě na jedničku... 🙂
Epi se tam sice platí, ale péče pana anesteziologa byla úžasná a vůbec to nebolelo, přidal mi epi i na šití takže jsem nic necítila a celou dobu byl se mnou a hlídal mě... druhý den mě kontroloval a prostě super péče...
Takže Krč ANO

adelaz
6. kvě 2010

Tak jsem včera přestěhovala sebe a malýho do ložnice... museli jsme trošku přestavit nábytek... Ale je to opravdu lepší...
večer byla tma a malýmu to vůbec nevadilo...
Jinak včera půl dne nekakal a trápilo ho bříško... masírovali jsme a zkoušeli zahřát a všechno možný, ale nakonec jsem musela strčit teploměr do zadečku a tadaaaa bylo to... malýmu se ulevilo dala jsem mu najíst a spal 6 hodin v kuse ani na jídlo se neprobudil... celý den nespal tak byl asi taky unavený... nebudila jsem ho... takže noc ok... ráno dostal najíst a ještě tři hodky spinkal... tak uvidíme jak to bude probíhat dnes🙂 ale zase se na svět směju a jsem pozitivnější🙂

bloumik
6. kvě 2010

Adelaz dk 🙂 A porodní sály tam vypadají jak? Jsou to samostatné boxy nebo jeden sál s plentama? Je tam třeba koupelna? A je tam cosi jako hekárna nebo celou dobu porodu můžu být na tom sále?
No asi si tam zajdu na prohlídku...
Já věřím, že ta péče u epi byla super, ale v Podolí mě napíchnutí taky nebolelo, problémy nebyly, a bylo to zadarmo...5700 je prostě strašná darda. 🤐

jajinka27
6. kvě 2010

bloumik...tam jde o to že v Krči jsou ti k dispozici vždy, v ostatních nemocnicích to tak být nemusí, pokud jsou u jiného porodu, tak můžeš mít smolíka....ale je to teda darda

porodní sály jsou boxy a jen jeden má sprchu, jinak je sprcha na chodbě, na sále jsi až když jsi nějak otevřená

adelaz
6. kvě 2010

Ahoj porodní sály jsou malé místnosti já tam byla když jsem byla otevřená na 3cm... jinak když jsem tam přišla tak se mě zeptali jestli chci přípravu - klistýr a holení... hrozně příjemná slečna... klistýru jsem se bála ale s ní jsem se uvolnila a bylo to hned... pak mě na hodku nechali ve sprše na míči to bylo moc příjemný... a pak mě vzali na sál kde dali monitor a byl tam manžel se mnou... míč tam nebyl ale viděla jsem že je tam mají i pytle a jiné věci tak když se zeptáš tak ti to třeba dají k dispozici... ono záleží jak jsi na tom a za jak dlouho budeš rodit a tak,,, třeba ani na míč nebude čas...
Jojo je to darda ty prachy, ale byla jsem ráda, že jsem to měla🙂

ducky
6. kvě 2010

Sabuo ale mlíko můžeš, jen ve stanové časy a musíš si spočítat kolik. Ttřeba ke svačině si dát hrnek mlíka a ovoce. Nebo co já vím. Já si dělám i krupicovou kaši a glykemku mám po ní nádhernou. 200 ml mlíka, 2 lžíce krupičky a trošku másla. Nakonec dám trochu skořice a je to dobrý 😉 A tmavý fakt nejím, no. Když nevím, jestli je barvené, tak radši bílé.

Mandragoro neboj, ono to přijde 😉 Počkej, po šestinedělí až se na tebe poprvé usměje, budeš na měkko 😀 A fakt si klidně poplač, ono je to dobrý. 😉

Bloumik já si teda taky nemyslím, že by jsi se musela bát personálu, rozhodně co jsem slyšela o Podolí, tak tam teda taky nejsou všichni medíci. A teď jen třeba příklad za vše z poradny, jedna holčina tam seděla hodinu a půl a pak se jí jen zeptaly, jestli je v pořádku a poslaly jí domů. Totál bez kontroly. Takže není na Podolí vše ideální.
Co se týká toho epidurálu, tak rozdíl je ještě v tom, že když už máš kliku a je volný anesteziolog, tak ti prostě píchne dávku a konec. V Krči je u tebe po celou dobu anesteziolog, dávkuje ti ho, hlídá tě a jak psala Adel, druhý den tě ještě přijde zkontrolovat. Já ho měla u prvního porodu a pokud ten druhý bude taky tak dlouhý a nebudu se chtít otvírat, tak prostě do toho půjdu znovu, ptž ty prachy za to stojí. Taky neříkám, že je to ideální, tak bych ho radši zadarmo, ale zas ta péče kolem něj je opravdu super. 😉

bloumik
6. kvě 2010

A kde jsem celou první dobu porodní, když ne na sále? 😕 Může tam se mnou být manžel?
No holt se s tím epi musím smířit, třeba nebude potřeba a jako druhorodička to vezmu hopem. 🙂 😉

Ne, Podolí není zdaleka ideální, je to velkovýrobna dětí a podle toho to na odděleních šestinedělí vypadá. Já jsem měla to štěstí, že jsem byla na tom nejmenším z nich, takže dobrý. Ale vypadá to tam jak z dob Franze Josefa, vše z kovu, postele, postýlky pro mimi, stolečky u postelí, co děsně vrzaly...sociální zařízení děs... Ovšem porodní pokoje krása. Po příjezdu do porodky ti na příjmu jen natočí monitor a pak už jdeš do toho porodního pokoje, kde jsi až do samotného porodu a ještě 2 hoďky po něm. Pustíš si hudbu, je tam míč, křeslo pro taťku, vlastní sociálka, takže kdykoliv do sprchy, na záchod, klidně nahatá, bo tě nikdo nevidí, na starosti tě má pořád jedna a tatáž PA (má na starosti dvě maminky), když ti napíchnou epi, přikrejou tě peřinou a ty si schrupneš...po porodu nám oběma i s manželem donesli tác plný jídla a pití...prostě naprosto bezchybné. Mně to soukromí prostě strašně vyhovovalo, jen proto jsem tam chtěla rodit znova šestinedělí není o co stát, i když sestřičky až na výjimky super. 🙂

bloumik
6. kvě 2010

Ducky a ano, čekat tam na poradnu nebo monitor znamená vyhradit si půl dne. V Krči je to lepší?

minea
6. kvě 2010

bloumik, v Krči není klasická hekárna, když přijedeš k porodu moc brzo, šoupnou tě nahoru na šestinedělí, mají tam asi dva pokoje, kde se čeká na porod, každou chvilku chodí poslouchat mimino a natáčet monitor. Když jsi otevřená na určité cm, řeknou ti, ať brnkneš manželovi a pošlou tě dolů na sál.

adelaz
6. kvě 2010

Já v Krči čekala jen jednou asi 40 minut, ale měli příjmy takže mi to nevadilo jinak to tam jde rychle nejlepší si plánovat poradny hned od sedmi to pak jdes na monitor ten ti natoci pak tlak aj a pak rovnou k doktorce... vetsinou jsem byla do hodky venku s monitorem i prohlidkou🙂 Jinak prvni dobu s tebou manzel neni jsi na pokoji v sestinedeli kde te kontroluji a cekaji jak psala minea🙂

bloumik
6. kvě 2010

Holky dík. 🙂 No škoda, že tam se mnou manžel nemůže být. Ale tak...aspoň mám kde rodit. 😀

ducky
6. kvě 2010

Bloumik já teprve prožiju teď poradny včetně monitorů, když jsem tam chodila před porodem malé, monitor se v poradně nenatáčel, takže jsem byla kolikrát venku za 15 minut 😀
Jinak na tom šestinedělí tam s tebou manžel opravdu být nemůže, leda když se trefíte do návštěvních hodin, tak spolu můžete sedět na chodbě, ale jakmile se otevřeš na 4 a jdeš dolů, manžel tam už s tebou bude 😉
A koukám, že jste to vzali hopem 😀 😀

kativka
6. kvě 2010

Bloumik, musis do porodky prijet co nejdyl, aby te nedali na sestinedeli, ale sla jsi rovnou na pripravnu 😀 ale pozor, ja jako prvorodicka jsem nikam nespechela, abych tam na sestinedeli nehekala dlouho a malem jsme porodili v aute 🙂 manza tam byt sice nemuze, ale cely den muzes za nim vyjit na chodbu a hekat si tam 😀 v noci ti stejne daji neco na spani, kdyz se dlouho neotviras. ale taky mi to vadilo. do krce bych sla znovu, myslim, ze doktori tam moc dobre vedi, co delaji 🙂

mandragoro - to jsou urcite prdiky, my s tim takhle zapasili skoro tyden, nez jsme zjistili o co jde. zacali jsme sabika davat pred kazdym kojenim, ted uz to umi sam, takze davame jen na noc. ale pupik, cviceni ani nahrivani nepomohlo. jen jsme byli vsichni v nervnu. dejte kapicky pred kazdym kojenim a budete mit snad klid.

blanches: zavidim, ze uz pase konicky, to nase mrne prave ne a ja mu na rehabce ukazuju vetsi mimina, aby to okoukal a my uz tam nemuseli 😀 kdyby nebyl krivulka, tak by mu to slo. no prave ho jdu zase mucit

bloumik
6. kvě 2010

Ducky no vzali jsme to hopem, ale omylem. 😀 😅 Mělo se to stát až tak o minimálně 4 měsíce později, než se to stalo. 😝 Ale co už, my vyrábíme děti na první pokus, takže nám hned bylo jasné, že byť nechtěně, jsem zase těhu. TO mimi za to nemůže, trpět budem my, ne mimino. 😀

Kativ já jsem jela do porodky, když intervaly byly co 4 minuty, v porodce ale zapracovaly nervy a najednou hups, co 7minut. 😕 Sestra na mě koukala dost divně, no. 😅 Ale Veruna se pak zase začalaozývat, takže jako prvorodička od první kontrakce do porodu 9 hodin, což není špatné. 🙂

minea
6. kvě 2010

Kativka, přesně takhle jsem to udělala při prvním porodu, abych tam nebyla zbytečně brzo a nedali mě nahoru 😀 - na příjmu kontrakce po 2 minutách, otevřená na 8 a šlo se rovnou tlačit 🙂. Teď, při druhém porodu, už si to ale netroufnu nechat zajít takhle daleko, trochu se bojím, že to může mít ještě rychlejší spád...

ducky
6. kvě 2010

Bloumik to se tak někdy povede 😀 😀 My jsme taky pro sichr začli dřív, páč malá trvala 13 měsíců a buch, za 2 měsíce jsem byla těhule. Ale neva, budeme mít rok a třičtvrtě. Chtěla jsem sice tak 2 ideálně, ale taky se povedlo dřív než jsme čekali 😀
Hele zase nebudeš nejspíš muset řešit nějaké žárlivosti od malé, ptž prý děti do roka a půl během chvíle zapomenou, že kdy byly samotné 😉

Kativ teď už budu taky chytráááá 😀 😀 😀 😀 Když mě prdla voda, tak jsme jeli, no. 😅 Teď si taky počkám na kontrakce a nepoženu se hned jak máčo 😀

bloumik
6. kvě 2010

Ducky no ono to bude mít i výhody, přesně jak píšeš. 🙂
A do porodky bys stejně měla dojet max 2 hodiny po prdnutí vody, kontrakce nekontrakce, kvůli nebezpečí infekcí, protože už mimino není chráněné, bo je tam ta prdlá ďoura. 😀 😉 Mně třeba voda neprdla vůbec a museli mi ji píchnout až v porodce, kontrakce už dávno jen po pár minutách a malá si furt plavala.

ducky
6. kvě 2010

Bloumik určitě. Akorát tě teda nemine sourozenecký kočár, já doufám, že to zvládneme bez něj, jen se skejtem, malá je hroznej chodec. Se mi nějak nechce být jak autobus 😀 😀
No tak vidíš, tak jsem stejně musela. 😉

bloumik
6. kvě 2010

Ducky já vím, ani mi nemluv. Jak já jsem nesnášela vybírání kočárku...nakonec máme Teutonii Mistral P HB, naprosto špičkový kočár a až ho budu prodávat, uroním slzu. 😔 Nemá prostě chybu.
No teď mám v merku Jané Powertwin nebo Jané Twin Two. Ani jeden jsem ještě neviděla naživo, ale zaujala mě hlavně váha a výška zádové opěrky, ale nevím jak polohování...no musím je vidět naživo. Ostatnítandemy váží třeba 18-20 kilo, tyhlety nějakých 13kg i s nástavbama. to se pozná, když v tom povezu 2 děti a třeba nákup.

ducky
6. kvě 2010

Bloumik já se tomu právě bráním zuby nehty, ptž na malou jsme měli nejdřív ABC Design, který jsme pak prodali a teď máme Mutsynku 3 Rider. Hluboká korba je tam luxusně vysoko a já se na to strašlivě těším. A myslím, že u nás by to stejně bylo na pár měsíců.
U vás to bude asi trošku na dýl, ale pokud vás vyloženě netlačí finance, tak bych si nechala i tu Teutonku (se ti ani nedivím, že se ti nechce prodávat 😅 ), ptž myslím, že až bude druhý prcek do sporťáku, malá by mohla být už taky chodec 😉
A jinak ty Janéčka jsou asi obecně dobrý kočárky, kámoška měla sourozenecké Janéčko, ale který typ nevím, navíc už je to nějaký pátek, ptž děti má teď 4 a skoro 6 let staré 😉

blanches
6. kvě 2010

Ahojky,

Kativ to určo zvládnete, věřím, že trpíš, že? Já někdy když plakal s prdíky, než začala pomáhat schoulená poloha, tak jsem brečela s ním 😅, jsem hrozná cíta.

Mandragoro určo bude lépe, Honzík se na mě poprvé usmál už ve 4 týdnech a dneska už se řehní, když má dobrou náladu, dělám na něj opičky a je úžasný 😉

Dneska bude super noc, Honzík dneska celý den prospinkal a vůbec se mi nedaří držet ho před spaním vzhůru, no nic jdu ho probudit a koupat 🙄

Já čekala až budu mít kontrakce po 5 minutách aspoň dvě minuty, když jsme přijeli byla jsem na 4 a rovnou na sál. Je teda pravda, že jsem už před tím byla otevřená na 3 😀

mandragora10
6. kvě 2010

Kativko a kolik kapicek pred kojenim jste prosim te davali? Ja je zatim davam jen na noc ( 6-8 kapek) a je fakt, ze spi klidneji, dopoledne zase pobrekaval, ale odpoledne byl celkem v pohode, tak nevim, zda je davat porad....nejaka zavislost na to snad vzniknout nemuze, ne?
Jinak my mame kocarek Jane Slalom Pro a zatim jsem spokojena....ale vyzkousenou mam jen hlubokou korbu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru