Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

ducky
18. kvě 2010

Blan ona to moc nevnímá. Jako ví, kde je mimi, když se jí zeptám, ukáže na bříško, ale jinak to podle mě jde mimo ní.
Navíc teď máme období vzdoru, takže má na práci jiné věci. Soustředí se na to, jak vytočit maminku 😝 😀
Jen se teda trochu děsím, jak se chová ke kamarádovi, který je o měsíc a půl mladší. Rve mu hračky z ruky a když to udělá on, řve ne ne, pak ho třeba odstrčí nebo praští 😅 Je to malej rarach. Bude muset holt být velká přísnost, ale mám zase strach, aby pak malýho nějak nemlátila 😅 🙄 😔

Adel klidně kapičky dávej, ty drahé by neměli nic způsobovat. 😉

Man já tam ted radši ani nekoukala, ale myslím, že jsem to nijak hrozný neměla. Aspoň manža pak nic neříkal a teď jsem se nedávno dívala a jizvu snad ani nevidím. Tak uvidíš, ono se to zahojí, jen to bude chvilku trvat. 😉

minea
19. kvě 2010

ducky, já se zase děsím toho, jak bude malá miminko houpat v kolíbce, kdykoli se nebudu dívat 😅

mandragora10
19. kvě 2010

Adel, ty probioticke kapicky davej, ono pry chvili trva nez zaberou....a jsou v tom lactobacily, ktery se doporucuji na zdrave traveni i dospelim, takze mu urcite neuskodi.
Nastrih jsem nemela az tak velky....zvenku cca 7 stehu....ale nejak blbe mi k sobe prisili tu kuzi, ze tam mam ruzne dirky a hrboly....takze o jizve typu carka si muzu nechat zdat. No fakt jsem zvedava, co na to bude rikat pritel, az to poprve uvidi 😒
Ducky, ono je to pro ni asi zatim tezke si to predstavit, ze bude mit sourozence, ale az pak bude doma, tak bude ze zacatku hodne pozorovat, zkoumat...hold je jeste mala a zatim tomu nemuze mco rozumet. Ale je fajn, ze az oba vyrostou, jsou k sobe vekove blizko, tak si spolu vyhrajou.

blanches
19. kvě 2010

Man bude asi pěkně vynalézavý, takže se máme na co těšit. 😀 Teď máme novou hru, přetahujeme se o dudlík, hrozně moc ho baví, když ho má v puse a já se mu ho snažím vzít, říkám mu, "Dej sem dudlík" a on ho drží dásněma a přitom se směje. Jinak ho naštěstí ani moc nechce, jen na spinkání. 😀 Jo a jak jsem ho vychválila, jak krásně spinká, tak včera byl vzhůru od jedné do čtyř a na dnešek chtěl papat co dvě a půl hoďky, jinak byl křik 😅 😅

Ducky, tak snad to bude v pohodě, ona si určo rychle zvykne a pak si spolu budou hrát a bude to paráda 😉 Držím palce. Honzík má o rok staršího strejdu (táta se na starý kolena rozšoupnul) a on se na něj pořád chce koukat a ví, že mimi je malinké a jenom ho hladil po hlavičce, ale zase je pravda, že spolu nikdy nejsou tak dlouho jako sourozenci 😅 Ale budeš muset být pořád ve střehu, to bude určo náročné.

Mineo aby jí ještě nevyklopila, že? Ale zase je větší, tak snad to bude v pohodě, bráška je o 3 roky mladší a já se o něj pořád starala a ani jsem prý na něj skoro nežárlila, byla jsem hrdá sestřička. Jo jenom když mamka krmila Sunarem, tak jsem měla slíbeno, že co nechá můžu vypít a já vždy stála u nich a říkala jsem mami, on mi nic nenechá 😀 😀 😀

hrusti
19. kvě 2010

Adel, jak pise Man, ty probi kapicky je potreba davat pravidelne nejakou dobu, aby to melo nejaky efekt 😉

Minea, haha, si pamatuju jak mi kamoska, co ma 2 kluky 2 roky po sobe rikala, ze ten starsi dusil mensiho polstarkem, protoze moc kricel, kdyz se zrovna koukal na Maxipsa Fika 😅 Jj, budes muset byt ve strehu 😉

ducky
19. kvě 2010

Mineo chápu 😅 Ale tvoje holčička má aspoň už nějaký rozum. To moje bláznidlo je teď teda fakt v děsném období. Snad to skončí, než se narodí malej, aby neměla pocit, že na ní se jen křičí ☹ Jenže to je teď furt pojď se napít, NE, pojď si vzít tepláky, NE, pojď támhleto NE a nakonec mi udělá papá jako že matko vysmahni ☹ ☹ Takovou hodnou holčičku jsem měla. 😢 😢

Man ale než si spolu vyhrajou, tak já budu zralá do blázince 😀 😀 Né, jako děti po sobě jsme chtěli, sice ne takhle rychle, ale stalo se a ničeho nelitujeme, prostě to nějak bude muset jít.

Blan téda, tak to jsi byla naprosto vzorná. Tak já budu doufat, že ta moje holčička taky bude 😅

Teď mě teda fakt dostala. Slyším rány z chůvy, tak přijdu do pokojíku a ona si hraje ve skříni. Normálně ve spacím pytli slezla z postele a hrála si 😀 Chtělo se mi smát, když jsem jí viděla, ale samo dostala vynadáno. 😀

minea
19. kvě 2010

Ducky, pochválit jsi jí měla, jak je vynalézavá 😀
Jo, s dcerou se už dá docela domluvit, ví, že v bříšku je miminko, sama už umí vyprávět o tom, že až miminko zaťuká na bříško, tak pojedeme do porodnice, kde se nám narodí. Pak tam budu s ním muset spinkat a ona zatím bude u babičky a pak všichni přijedeme domů a miminko s náma bude bydlet 🙂. Ale jestli bude nebo nebude žárlit, to se fakt nedá dopředu odhadnout.

ducky
19. kvě 2010

Mineo to je roztomilý 😵 Tak to malá akorát ukáže na moje bříško když se jí zeptám kde je Samík 😀
Ale víc o tom povědomost určitě nemá.
Tak uvidíme, jak nám to půjde a jaké budou naše prvorozené, stejně se s tím teď nedá už nic dělat a to je dobře 😀

blanches
19. kvě 2010

Mineo, Ducky určitě Vás překvapí 😉, budou to šikulky, kamarádka když se jí narodila holčička, tak syn byl o 2 a třičtvrtě roku starší, když si pro ně jeli do porodnice, tak pomáhal s autosedačkou a jakmile malá zakňourala, tak hned říkal, maminko Pavlínka pláče, běž za ní 😀 😀

syraell
19. kvě 2010

Ahoj holky, má někdo info jak to teď vypadá v Krči?

kativka
19. kvě 2010

ducky tak tohohle se desim a rikam si, ze matyasek takovej urcite nebude. ale pritom vim, ze bude. kazdy ditko si timhle obdobim projde, jen si to ted neumim predstavit, kdyz je tak hodnej 😀

a pro po: uz nejsme takovy odpurci dudliku. davame ho sice minimalne, cca jednou denne, ale zaclo to presne tak, jak tu nekdo psal o ohleduplnosti. vjeli jsme na postu a ta naše myš spustila. než jsem našla dudlík, byla jsem skoro odbavena (takhle rychle to nikdy neslo 😀 ) no a malej pak zabral jen na dudlik. jsem ho nemohla vytahovat a uchovat. tak to oddrel dudlik. 😎 na poste ticho jak v kostele, tak mi to bylo trapny.

adel: uz jsem to tu myslim psala, jezdime cvicit vojtovku, pac malej furt daal hlavicku jen na jednu stranu a tim se cele telo vyvijelo nerovnomerne. je to mnohem lepsi, ale vcera tam s nama sel tatka (pry nikdy vic) a doktorka se tak moc chtela asi ukazat, ze ma chudak na brisku modrinu. tak s nim ted za odmenu necvicim. prece ho nemuzu mackat na modrine, to by bolelo i me

uz jste byli na gynde? ja pry jeste nemam zavinutou delohu, tak mi to prijde 2 mesice po porodu rochu dlouho :( :(

blanches
19. kvě 2010

kativ téda, tak to muselo být strašné, chudinka malinkej. Jsem se chtela zeptat co dýchání, už je to OK?

Na gyndě jsem byla minulý týden a jsem OK, doktor říkal, že vše v pořádku. O děloze jsme se nebavili, ale prohlížel mě UTZ.

blanches
19. kvě 2010

syraell co přesně myslíš? Jaké jsou prostory, nebo personál?

ducky
19. kvě 2010

Blan to doufám. Fakt mám strach, když jí vidím, jak se pere o hračky a kamarádky klučinu klidně odstrčí nebo bouchne 😅
Je fakt, že on se teda na ní zase furt věší. Ona třeba chce být sama, ale on ne, pořád za ní, dělá jí malá nebo jí teda taky jednu klepne, věší se jí na ruku, mazlí se k ní a tak a jí je to už kolikrát nepříjemný. Takhle si četla v křesílku, on přišel a ona vyloženě řekla nene, papá. Jenže on to samo nechápe, tak se na ní začal sápat a dostal chudák trochu kopačku 😅 😅
Ale tak miminko jí tohle ze začátku dělat nebude, tak snad se skamarádí.

Syraell já mám zkušenost z roku 2008, holky tady jsou teď čerstvé rodičky, většina v šestinedělí. Zajímá tě něco konkrétního? 😉

Kat je to hrozný a fakt je mi z toho smutno. Moje hodná holčička se změnila v jedno velké NE. A zase já si jí nechci nechat přerůst přes hlavu, takže když už jí něco jednou řeknu, tak na tom trvám a pak to kolikrát končí i plácnutím přes plínu ☹ Ona je fakt nezmar. Jí říkám, ať si jde vzít tepláky a ona furt ne, ne a ještě se na tebe směje. A já postupně přidávám na intezitě a naléhavosti požadavku, nakonec jí varuju, že jestli nepřijde, bude baci baci a ona stále s úsměvem na tváři odpovídá NE. Tohle jsou ale tanečky třeba na 10 minut. ☹ Mám teď fakt pocit, že se jen stále rozčiluju. A kolikrát mě z toho bolí břicho ☹ Do toho malej je fakt divoch, kolikrát mě kope tak, že mi břicho nadskakuje a docela to bolí, no, do toho manžel furt po služebkách, jako už bych se na to fakt kolikrát vyprdla abych pravdu řekla. ☹
S dudlíku si nic nedělej, kór když je to takhle občas. To jsou přesně ty situace, kdy se člověk cítí blbě, no. Taky jsem takhle dopadla. To MHD by jeden přežil, ale ty úřady s hrobovým tichem, kde na tebe každý kouká jak na vraha, když ti začne brečet dítě, to vydrží jen silné povahy. 😅

kativka
19. kvě 2010

ducky: ja te naprosto chapu, jen doufam, ze vydrzim byt neustupna jako ty. presne jak pises, jednou povolis a ona ti preroste pres hlavu. musi to byt narocny byt u toho tehu a manza pryc :( pomaha asúpon rodinka? a ja bych tak chtela druhy mimia vim, ze musim chvili pockat, abych se z toho neublaznila.
ty rhb se snazim neresit. matyasek je zdravej a je to docasna zalezitost. spis cim dal vic mam uctu k maminam, co maji deti s postizenim a nemuzou si doivolit necvicit a vedi, ze to nikdy nebude ok.

dychani uz je snad lepsi. naposledy houkal pred mesicem. doktorka mi povidala, ze mimina maj reflex, ze kdyz se jim vraci jidlo, tak prestanou dychat, aby ho nevdechly. trochu mi to prijde nelogicky, organismus se brani zaduseni vypnutim dechu. no nevim. ale pry ten reflex mizi s vekem, tak bud mizi i u nas nebo je tezsi a monitor ho snima i kdyz dycha melce. pro jistotu mame na cesty monitor na plinku. SIDS je nejcasteji u kluku mezi 2.-4. mesicem, takze jsme radsi stale v pozoru

marti123
19. kvě 2010

Holky moc moc prosím o hlasy! http://www.hracky-fisher-price.cz/soutez/fotoga...

Naše jméno- Robert Dvořák. Děkujuuuuuuuuuu 😅

hrusti
19. kvě 2010

Kativ, my jsme taky cvicili Vojtovku, skoro pul roku, ze stejneho duvodu. Prcek daval hlavicku k jedne strane a mel asymetrii. Ale modrinu jsme tedy nemeli 😅 Asi jsme necvicili tak usilovne 😀

ducky
19. kvě 2010

Kat je to těžký, bohužel. Ale já to považuju za nutný, kór když čekáme druhátko. Nemůžu si moc dovolit, aby když se bude řítit do silnice a já zavolám stůj, aby nezůstala stát na místě a tak podobně. Ale je to fakt vyčerpávající.
Rodinka by pomáhala, např. tchýně furt, jenže já to nechci. Ono je to pro mě skoro horší, ptž když jsou tady na návštěvě, tak se kromě malé starám ještě o ně. Kafe, zákusek, chlebíčky. Navíc kromě mojí mámy se malé vlastně jakoby nikdo nevěnuje (ona je teď do všeho maman, takže jakoby chce být u mě a nikdo jí nedokáže tak zaujmout, aby u nej zůstala) a já mám stejně pořád oči na šťopkách. Moje máma je super, ta jí vezme i ven a já fakt můžu vypnout. Jenže bohužel je pracující žena, prokletí to nás dětí, které měly rodiče jako mladí. ☹
Cvičení moc dobře znám, ne teda z vlastní zkušenosti, ale kamarádka musela cvičit Vojtovku s malým taky. Byla jsem u toho jednou a stačilo mi to. Obdivuju všechny mámy, které musí ustát ten srdceryvný pláč. ☹
Jinak máš ale pravdu, že tohle je ještě prd proti postiženým dětičkám, tam to vyžaduje už snad neuvěřitelnou sílu maminek. ☹
A super, že dýchání vypadá lépe, jen tak dál 😉

syraell
19. kvě 2010

blanches
od vseho trochu 😉 Mam moznost rodit tam pod kridlem dr. Chromjakove, ktera byla u meho prvniho porodu v Benesove. Budu mit kvuli velikosti plodu a cukrovce planovaneho cisare. Jenom jsem slysela, ze prostory nic moc - spol. socialka apod. Trochu me treba desi, ze budu rozkuchnuta bloumat chodbou na hajzlik apod. Budu vdešcna za jakykoliv informace, abych se mohla rozhodnout...Vaham jeste mezi Horovicema. Moc diky!

ducky
20. kvě 2010

Syraell na klasickém šestinedělí je to tak. Společné sprchy a záchody, na které musíš docházet. Návštěvy jsou na chodbě.
Můžeš si ale taky připlatit za nadstandard, ten nejlevnější stojí 1100,- Kč a máš společnou sprchu a záchod ještě s jednou maminkou a hned v pokoji. Návštěvy za tebou můžou až na pokoj a je tam delší doba, po kterou tam můžou být. Taky tam s tebou může spát i manžel, ale samo za příplatek. 😉

mandragora10
20. kvě 2010

Syraell...na sestinedeli jsou sice splecne sprchy i zachody, ale je jich tam na to mnozstvi maminek dostatek, ze se mi nikdy nestalo, aby jsem se na WC nebo ve sprchach potkala vic nez s jendou maminkou a to jsem ve sprse i na zachode byla skoro kazde dve hodiny. Vybaveni je stare, ale ciste....zalezi samozrejme na tom, jake maminky se tam sejdou, jak dbaji o cistotu spolecnych prostor, ale ja byla pripravena na nejhorsi a byla jsem mile prekvapena. Pokoj na sestinedeli jsem mela dvouluzkovy a byla jsem spokojena, na tech par dnu to opravdu staci a nic moc clovek nepotrebuje. Ja byla s Krci spokojena co se tyce vybaveni a cistoty, jedine vyhrady mam k detskym sestram (nekterym) - ale treba jsem mela smulu a zrovna mely sluzbu ty mene ochotne. Jinak doktori i porodni asistentky super.

blanches
20. kvě 2010

Ducky to máš teď složité, to musí být proměna, ale to se určitě zase srovná a zase z ní bude ta zlatá holčička. 😉 Jo to znám, mamka také pracuje, takže čas veškerý žádný, jen víkendy, no a tchýně tak ta je v Kroměříži. Má jediná záchrana je manžel, který přijíždí dom před 18 hod., měl nabídku jít pracovat přes týden na Moravu, ale odmítl to aby byl s námi 😅 Takže třeba na kontrolu po 6 nedělí jsem měla Honzíčka sebou 😀.

Kativ je super, že s dechem je to lepší. 😀 Držím palečky.

Syrael každý na to máme svůj názor a výhrady, u porodu byli všichni super na 6 nedělí byli některé sestry s dětského nic moc, ale dá se to 😉 Když se mrkneš zpět do diskuze tak cca 3 týdny, tak tam je hodně názorů proč jo a proč ne. Doporučuji objednat se na prohlídku sálů abys viděla jak to tam vypadá. Jinak Chromjáková je super, nerodila mě ale měla jsem na ní štěstí v poradně 😉

syraell
20. kvě 2010

Moc diky holky! S tema hajzlika jste me moc nepotesily - jeste si zive pamatuju z prvni sekce, jak jsem byla vdecna za sprchu a zachod na pojkoji. On tam clovek pos ekci totiz vetsinou skejsne o neco dyl, nez po klasickym porodu a kazdej krok je znat 😝
Taky ty navstevy na chodbe jsou jak z minulyho stoleti 😉 Jeste si tu projdu diskuzi, ale asi dam prednost nakonec tem Horovicim...
Moooc diky!

bloumik
20. kvě 2010

Ahoj holky,

Syraell já jsem první dítě rodila v Podolí, kde jsou návštěvy na pokojích normoš...a teda řeknu ti, že bych někdy byla vděčná, kdyby to nebylo povoleno. Ležela vedle mě maminka, která naprosto nebrala ohled na to, že vedle ní leží další dvě matky a miminama...a DENNĚ tam celé návštěvní hodiny měla na návštěvě obě babičky, manžela, syna a sestru. Dost lidí na malý pokoj se třemi lůžky. Babičky denně zavelely k focení a to vypadalo tak, že si sedli všichni na postel a na střídačku se fotili, babičky chňaply matku každá za jednu ruku, že jí jednou skoro to mimino vypadlo, nasadily úsměv a la hollywood a jelo se. Byli všichni STRAŠNĚ hluční a nakonec to manžel nevydržel a upozornil je, naprostá ignorace, takže když se to minulo účinkem, došel prostě pro sestru. Děsně se naštvali a odkvačili na chodbu a tam hlučeli ještě víc, jak se to neslo těma vysokýma stropama.
Takže teď budu rodit v Krči (v Podolí budou malovat) a jsem docela ráda, že návštěvy na pokojích nejsou. Ono vše má svá pro a proti a nenazývala bych to přežitkem z minulého století. Když nic jiného, zaručí to klid ostatním maminám a mimísům na pokoji.
V Podolí je sociální zařízení taky společné a ono není na škodu se po porodu aspoň chvilku denně krapet "projít"...mezi náma maminky po sekci sestry docela nutily chodit docela brzo po porodu. A byly tam matky po přirozeném porodu, které se třeba dva dny nemohly hnout...nebo matky jako já po přirozeném porodu, které si plovací kruh nosily i do sprch. A na celé to jedno oddělení šestinedělí tam byly sprchy 2 a ani jednou se mi nestalo, že by aspoň jedna nebyla volná.

adelaz
20. kvě 2010

Tak kapičky nám zabírají🙂 jupí jou🙂

syraell
20. kvě 2010

bloumik
ja uz jsem si vyzkousela co je to byt po sekci a muzu rict, ze jsem si davala pekne do tela a denne chodila - zacala jsem uz 12 hiodin po operaci. On je ale rozdil, kdyz si reknes, tak, ted si jdu dat prochazku at jsem v kondici a v situaci, kdy se desis kazdyho zachodu, protoze vis, ze proste v tu chvili na nohy nemuzes...
S tema navstevama je to pochopitelne vec respektu - ja s tim zadne problemy nastesti nezazila a na zbytek pobytu jsem byla na nadstandartu, kde to bylo jedno...Tise doufam, ze zase na me nejakej vyjde 😉 Za ten klid stoji kazdy penize...Navic si nedovedu predstavit, ze si fenuju ranu a proudi kolem me pruvody 😉

ankava
20. kvě 2010

Ahoj holky, prosím můžetemi napsat v kolikátém týdnu jste se přihlašovaly do porodnice? Já dostanu legitku až na konci 11. týdne a začínám mít trochu nerva, aby mě vzali. Na stránkách Tomayerovky jsem si přečetla v návodu.... že se má přihlásit co nejdříve.... ale co to je??
Díky za odpovědi 🙂

adelaz
20. kvě 2010

ankava: ahojky já dostala průkazku taky až po 11. týdnu... teď si tam zavolej a zaregistruj se po telefonu a potom si tam jen dojdeš pro razítko🙂

ankava
20. kvě 2010

adela.. aha, díky za radu...zkusím to.

syraell
20. kvě 2010

Holky klid, nejvic to hroti zrejme U Apolinare, ale co jsem vycetla na strankach T.F.N. rozhodne to tak nehroti...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru