Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

ducky
25. zář 2009

My jsme taky měli krásně teplo. Malá byla trochu navlečená, ale myslím, že jí to nevadilo 😀

kri
25. zář 2009

Tak to jsem zvědavá, co bude shánět manža. 😀 Zatím kupoval všechno semnou a když nám přišel kočárek, tak byl dokonce ochotnej ho 3 x celej rozložit a složit, aby všichni všechno viděli. 😉

jmisa
25. zář 2009

No můj muž podstoupil v prodejně instruktáž upevnění autosedačky do auta a po 10 minutách jsem ho od auta odstrčila a udělala to sama 😀 a bez instruktáže 😀

ducky
25. zář 2009

JMíšo 😀 😀

Kri to uvidíš, co vyvstane v porodnici 😀

saze
30. zář 2009

Holky prosím , jak je to v Krči s rod. listem mimča? Kdy ho dostaneme, nebo si ho musíme někde vyzvednou?

kri
30. zář 2009

saze, musíš si ho vyzvednout. Včera jsem se byla zaregistrovat a na druhé straně dohody o jméně nebo jak se to jmenuje je přímo napsaná adresa. Myslím, že sestřička říkala, že do 5 dnů je tam k vyzvednutí a může pro nj zajít i manžel s tvojí OP.

saze
30. zář 2009

Kri a kde se bude vyzvedávat - v nemocnici nebo na úřadu?

ducky
30. zář 2009

Saze na úřadu 😀 My ho měli v Táborský. Může tam zajet i manža 😉
A teď nevím, jestli měl manža mojí OP, ale myslím že ne, vždyť je tam přece zapsaný jako otec 😀
No, lepší se ale radši zeptat, přeci jen už je to skoro 11 měsíců 😀

kri
30. zář 2009

jj, jak píše ducky na úřadě v Táborský. Koukala jsem do toho papíru a píšou tam, že i když jde pro to manžel musí mít svojí i tvojí OP! 🙂

saze
30. zář 2009

jo holky tak díky. hned si to raději někam poznačím.

jmisa
30. zář 2009

Manžel musí mít Tvoji OP a ty musíš mít manžela OP. Já si to byla vyzvednout v Táborský sama, rovnou jsem si vyřídila i porodný a musela jsem mít i manžovo OP. Jinak vyřízeno to byo během půl minuty.
Nám řekli, že rodný list je připraven ve chvíli, kdy odcházíš z porodnice.

jajinka27
30. zář 2009

ano ano, já odcházela z porodnice a ten den jel manža pro rodný list a rovnou přihlásit prcka na pojišťovnu

monivo
30. zář 2009

Ahoj holky, tak jsem včera byla pro razítko do průkazky. Takže jsem také registrovaná do Krče. A rovnou jsem osobně poznala MUDr. Menšíka. V neděli jsem totiž začala trochu krvácet, byli jsem na ambulanci v Hradci K. Tam řekli, že je to asi hematom, že je vše OK. No a moje dr. má 14dní volno, tak jsem pro jistotu chtěla ještě vyšetřit v Krči. Dr. mi udělal pouze UTZ a říkal, že je vše v pořádku. Byl moc příjemný, akorát mě trochu zarazil jeho věk. Nejsem zvyklá na chlapa a ještě k tomu tak mladého 😅 Teď už ani nešpiním. Ale musím říct, že jsem tu neděli byla pěkně vyplašená.

Kri, já bydlela v Jarníkově, také určitě znáš, jako já Zlešickou 🙂

jmisa
30. zář 2009

Monivo, no já měla podezření, že je to někdo na praxi a ne hotovej doktor 😀

Joa jestli někdo máte pojišťovnu OZP, tak tam stačí zavolat rodné číslo a oni průkaz vystaví na základě telefonické informace, nikam se nemusí chodit. Průkaz přijde poštou.

monivo
30. zář 2009

A jsou nějaká pravidla, kam dítě přihlásit na pojišťovnu? Já mám totiž Vojenskou a manžel VZP. Mám za to, že jsem někde četla, že dítě se pojišťuje tam, co matka, je to tak?

jmisa
30. zář 2009

jj, tam co matka.

kri
30. zář 2009

monivo, jj tak tu opravdu znám, to jsme byly skoro sousedky. 🙂

ad MUDr. Menšík, tak toho jsem asi taky viděla když jsem se byla v úterý registrovat. Já zase nikdy neměla na gyndě doktorku, ale takhle mladého dr tedy taky ne. 🙂 Do poradny jdu v pondělí, tak jsem zvědavá kdo tam bude.

ducky
30. zář 2009

Ou jé, dr. Menšík 😀 😀 No tak je mladý, ale fakt miloučký a šikovnej 😉 Tak nebojte, u něj budete v dobrých rukách. 😎

S tím OP jsem to teda zapomněla, sorry 😅 😀

Za to s pojišťovnou to vím naprosto přesně. Dítě po porodu automaticky spadá do pojišťovny matky. Pokud chtějí rodiče pojišťovnu změnit, jde to nejdříve za 3 měsíce. 😉

lu777
2. říj 2009

ahoj holky - můžu se zeptat jak probíhala registrace do Krče?? nějaký skoro-bitky jako v Podolí? 😅

ducky
2. říj 2009

Lu žádné bitky, naprosto v pohodě. 😉

bramburka
3. říj 2009

mensik me rodil, miláček, vsechny sestry jsou z něj PAF a snaží se... 😉

kjucukovna
4. říj 2009

Ahoj holky.... koukám na stránky porodnice v krči a nemůžu najít termín registrace....je to tam jako v podolí v týdnu 14+0 ???? nebo je to jedno??? na jejich stránkách jsem našla jen že se má registrovat co nejdříve, tak si myslím jestli tam už nebude plno...... docela mě odrazují ty fronty v podolí.... 😒

jmisa
4. říj 2009

Kjcukovna, ono tam maj pořád co nejdřív a je fakt, že záleží jak kterej měsíc, někdy bylo plno už ve 13tt a někdy v pohodě i v 16tt.

ducky
4. říj 2009

Kojcukovna na stránkách vždycky bylo, do kterého termínu mají plno. Tak se jukni. 😉

ducky
4. říj 2009

Upppsss, promiň, Kjucukovna 😅 😅

ducky
4. říj 2009

A teď jsem se na to koukala a ono už to tam není. Tak je možný, vzhledem k tomu, že babyboom údajně polevuje, že mají volno. V tom případě doporučuju zatelefonovat tam 😉

vrana
5. říj 2009

kjucukovna taky bych volala, mně loni zapsali po telefonu, prptože už měli skoro plno a došla jsem si dodatečně jen pro razítko. Byla jsem ve 12 tt. Ale myslím že letos to tak napraný nebude.

A Menšík super, nezažila jsem ho sice na sále, ale celý týden na odd. a nemůžu si stěžovat 😵 Víc takových doktorů, prosíííím 😀

mandragora10
5. říj 2009

Ahoj holky,

muzu se pridat? Zatim jsem do Krce zaregistrovana po telefonu, pristi tyden si tam chci zaskocit pro razitko 🙂
Byla jsem tam pred 14 dny na genetickem oddeleni probrat leky, ktere pravidelne uzivam, zda mam pokracovat v tehotenstvi, a moc se mi tam libilo. Budova stara, ale suteren v -1 moc hezky, zrekonstruovany, barevny s obrazky na zdi a doktori tam vsichni byli moc hodni. Tak doufam, ze u porodu i na sestnedeli to bude stejne!

vrana
5. říj 2009

mandragora, no že všichni budou hodný, to jo, ale s krásným obrázkovým prostředím nepočítej 😀

jajinka27
5. říj 2009

no to jo, šestinedělí tak krásný není 🙂) leda že bys pak byla na nadstandartu tam je to mooc hezky 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru