Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

panijana
8. únor 2016

@masamia Nebojte se, určitě všechno dobře dopadne. Já šla rodit normálně a po 16ti hodinách šup, vezli mě z boxu na císaře. Všichni byli moc milí a příjemní, sestřička na JIPu byla vyloženě jako anděl. Hrozně moc hodná a ochotná. 🙂

citaka
8. únor 2016

@masamia Já mám poslední poradnu tento týden,tam se dozvim,kdy budu mít nástup já. Ale radši bych nastoupila večer před operací. Čím víc se to blíží,tím víc mám samozdřejmě obavy. Ale zvládli jsme to 2X, zvládnem to i po 3. Aspoň v to doufám. Přeji Vám, ať všechno dobře dopadne a než já se dostanu na oddělení, vy už se budete pomalu chystat domu.

masamia
10. únor 2016

@citaka dekuju ja jeste mam 2 dny a hodne si to uzivam se svyma holcickama ji kdyz posledny dny uz sou hodne unavujici a mam ji docela bolesti ale ne porodni my nastoupime do porodnice v ten den brzo rano nechce se mi stravit o jednu noc navic v nemocnice mam tu blizko vsem dekuju a drzim take palce at vse dobre dopadne

qewa
30. bře 2016

Dostala jsem seznam věcí, které se si nachystat k porodu a potřebovala bych poradit, co si mám představit pod dečkou k porodu. Cituji "K porodu tetra osušku a dečku pro miminko ihned po porodu." Text mají i na webových stránkách
http://www.ftn.cz/pacientum-a-verejnosti/oddele...
Moc děkuju za rady

alboo
30. bře 2016

@qewa je to mysleno kdyby si chtela svoje... ale neni treba

qewa
30. bře 2016

@alboo Jo takhle, moc děkuju za záchranu 🙂

mrskato
30. čer 2016

@qewa jo tak nad ním jsem tenhle týden taky kroutila hlavou a nevěděla, co je tím myšleno. Rodila jsem tam před téměř 5ti lety a o žádné dečce nebyla řeč, mimochodem i pleny nebyly potřeba, vše bylo k dispozici 🙂
také díky @alboo za info 🙂

samaimi
1. črc 2016

Ja byla na registraci dnes - a sestra mi naopak rekla, ze pro miminko jen plinky,jinak nic... je tu nekdo, kdo ma termintake kolem 21.8. a.bude rodit v Krci? Ja dnes nastoupila na materskou a protoze jsem doted byla.porad v praci,nemela jsem vubec cas neco zjistovat... takze si pripadam jak Alenka v risi divu

mrskato
1. črc 2016

@samaimi já mám termín 14.9.
Pro miminko stačí jen plínky a pak oblečení na odchod domu 🙂 mě třeba zarazila jen nějaká ta dečka pro miminko po porodu.

hanih
1. črc 2016

@samaimi @mrskato Dečku a tetra plenu k porodu jsem taky loni řešila (rodila jsem v říjnu) a bylo mi řečeno, že to potřeba není. Pak v porodnici jsem se dozvěděla, že to je pro případ, že by rodiče chtěli mít fotky miminka hned v hezké dečce a ne v erární 🙂 nebo alespoň tak mi to řekla sestřička. Tak nevím. Každopádně jsem ji nepotřebovala. Doporučovali mi ale vzít si s sebou kromě plen pro miminko i čepičku a rukavičky, protože toho prý mají neustále nedostatek. Čepičku jsem nakonec využila, sestra mě prosila, zda máme svou, že jim docházejí čisté. Rukavičky moc ne, protože naše cácorka si je hned od narození uměla dost rychle sundat 🙂

helisek318
25. črc 2016

Nemáte některá nové zkušenosti z Krčí,mám trochu zaječí umysly,něco mi říká,že tam asi ne...

astyna
25. črc 2016

@helisek318

ahoj, já jsem tam rodila v listopadu 2015 A v pohodě 🙂 radím hlavně úsměv na tvář a vše bylo v pořádku. I na pokoji v šestinedělí. A to jsem měla komplikovaný porod.

alboo
25. črc 2016

@helisek318 proc mas pocit, ze ne? Klidne mi napiš do zpravy. Rodila sem tam 2014 naprosto ok a to sem zdravotnickej rejpal a registrovala sem se tam spis z nouze

mrskato
25. črc 2016

@helisek318 já tam rodila 2011, loni a letos už několik kamarádek a všechny jsme naprosto spokojené, hodlám tam rodit v září znovu 🙂

helisek318
25. črc 2016

Tak já jsem takový věčný optimista a pořád se jen směju a musím říci,že mám kliku na příjemné lidi,je mi jasné,že to není o porodnici,ale o tom na koho člověk narazí a ten epidural se fakt takto dost platí?
@astyna

helisek318
25. črc 2016

@mrskato No tak to je super!Tak nebudu dělat paniku,přežila jsem to poprvé u Apolináře,přežiju to i tady!🙂

mrskato
25. črc 2016

@helisek318 epidural se platil ještě v tom roce 2011, chtěli za něj 6700Kč. Myslím, že od roku 2012 je uz zdarma, loni zdarma byl určitě, protože si ho nechala píchnout kamarádka 🙂

alboo
25. črc 2016

@helisek318 2014 zadarmo byl. I když sem ho nemela, ale zjistovala si to. Mela sem Entonox, indikovany lékařem a ten sem taky neplatila

astyna
26. črc 2016

@helisek318

Epidurál je zdarma 🙂 ale já ho ani nechtěla, otec u porodu stojí 300 Kč, jinak se za nic neplatí. Vložek dost - pořád jsem měla 3 pakle na pokoji. Každý den mi měnili podložku v posteli, ikdyž nebyla špinavá.

Líbila se mi lampička před "vypuzením plodu" i při následných 2 hodinách na sále.

dmiska
26. črc 2016

@astyna doprovod u porodu uz je taky zdarma ;) a "nadstandard" uz se taky neplatí

astyna
26. črc 2016

@dmiska

ahá, já ještě platila 300 Kč - tehdy od listopadu, jinak předtím to bylo 700 Kč. Tak to je fajn 🙂

mrskato
26. črc 2016

@dmiska fakt?to jsou věci, to je pozitivní 🙂 já v roce 2011 odcházela z porodnice a nechala jsem tam asi 7500Kč, a to jsem nebyla na nadstandartu 😀 (epidural, pobyt v nemocnici, přítomnost otce u porodu, který u porodu v závěru nebyl, protože malá šla nakonec sekcí - jsem se nechala totálně oškubat 😀 )

astyna
26. črc 2016

@dmiska

na webu mají pořád denní paušál za nadstandard. Já byla taky na nadstandardu a zdarma, ale to bylo tím, že jinde nebylo místo, protože se všude jinde malovalo.

dmiska
26. črc 2016

@astyna tak to na webu nemají aktualni ;) zrovna vcera kdyz jsem byla v poradne někoho přijímali a rikali, ze kdyz chce byt sama, daji ji na původní nadstandardy do přízemí, ale nic se za ne ted neplatí, protože rekonstrukcí šestinedělí se ty rozdíly setřely...

helisek318
26. črc 2016

Tak príma,díky za pozitiva🙂

makkanka
3. srp 2016

Ahoj holky,
rodil někdo nebo bude rodit v Krči plánovanou sekcí? Zajímalo by mne, jak to tam vše probíhá, kde může být tatínek, jaká je pak péče po císaří a pod.? Mám za sebou už jeden císař, ale v jiné porodnici, tak jsem zvědavá, jaké to bude tady. Děkuji moc 🙂

makkanka
3. srp 2016

@citaka dobrý den, můžu se zeptat, když jste měla plánovanou sekci, kdy přesně jste se na ní s dr domlouvala a v jakém týdnu jste na něj šla? taky mě čeká plánovaná sekce a sem moc zvědavá, kdy se dozvím datum a jak bude vše probíhat. Moc díky 🙂

mignona
3. srp 2016

Potvrzuji, že nadstandard se aktuálně neplatí a ani v únoru příštího roku, kdy mám termín, to nemá být jinak, ptala jsem se osobně 🙂 Ani se nijak zájem nenahlašuje předem, až v den porodu.

zuma99
5. srp 2016

Ahoj holky , všechny moc zdravím , netuším jak je diskuze aktuální , ale včera jsem v Krči byla na prohlídce a jsem spokojena😄jeste ta realita 😂😂termín mam konec ledna.jste na tom některá se mnou stejně ?😜

dmiska
5. srp 2016

@zuma99 ja mam termín dnes, ale uz to asi nestihnem 🙂 pak poreferuju ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru