Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

jajinka27
16. dub 2009

tak erární košile mají, i andělíčky, využila jsem oboje 😉 vložek je tam na každým pokoji velikánskej pytel, oblečky na mimi jsou k dispozici taky a asi 20 plenek

cernobilka...porodopis...veškeré informace o tobě a otci dítěte, jako adresy, telefony atd atd

jmisa
17. dub 2009

Cernobilka, na www.ftn.cz když najedeš na gynekokologicko-porodnické oddělení, tk je tam leták k předporodnímu kurzu nebo přípravě, teď už nevím.

hrusti
17. dub 2009

Ja bych mela v Krci rodit v nejblizsi dobe. Na kurziku jsme byli jen na tom zakladnim s prohlidkou porodnich salu. Obleceni na mimi, pleny a vlozky jsou k dispozici. S tema kosilema mi PA rekla, ze pry nejake tam jsou, ale spis andelicci a bez tkanicek, tak je lepsi mit k porodu i po porodu svoje z domova. K porodu staci nejake starsi, protoze se to stejne hned uspini.
V tom porodopisu chteji nemoci u tebe a u manzi, v jejich rodine, zamestnani, leky a nemoci, ktere jsi prodelala v tehu a pak jeste podepisuje takovy papir, kde uvadis, jestli bude partner u porodu a komu chces, aby sdelovali info o tvem zdravotnim stavu. a dostanes formular na vyplneni jmen pro miminko a jeste nejaky papir, kde bys mela detailnejs vyplnit nemoci u tebe, partnera, predesla tehu, porody atd. Pri te registraci v 35tt se rovnou objednavas na ko do jejich poradny, kam budes dochazet jednou tydne.

ducky
17. dub 2009

Ahoj Peti, kde se touláš 😀
Jak je, už to máš za pár, co? 😀

A o těch košilích nám PA říkala to samé, já měla svoje a bylo mi to příjemnější než mít erární. 😉

mojca
18. dub 2009

jajinka27: Malá mi dala při porodu "maličko" zabrat. 4.4., v 9 hod. ráno, mi porod začali všemi možnými způsoby, se kterými máš jistě své zkušenosti, vyvolávat. Až ve 20 hod. večer mi po "pošťourání" gynekologem a zavedení tablety praskla plodová voda (hotový rybník🙂), začala jsem mít parádní kontrakce a na přelomu dne jsem šla na sál, ovšem otevřela jsem se za celé ty hodiny jen na 5 prstů. Jelikož už jsem byla dost fyzicky vyčerpaná, požádala jsem o epidurální anelgézii na tlumení bolesti. Obvykle epidurál urychlí otevření na 10 prstů a celý porod, ale to bohužel nebyl můj případ, takže se porodník rozhodl nepostupující porod ukončit sekcí.
Nechtěla jsem se připravit o okamžik narození naší malé, tak jsem se nechala umrtvit jen místně, využito k tomu bylo již zavedeného epidurálu, ale "řezání" jsem cítila, tak mi museli přidat do žíly další anestetika a ve chvíli, kdy Zuz vybírali z břicha, jsem nebyla při vědomí. Vědomí jsem nabyla po 10 min., když už mi Zuz přikládali k tělu, 5.4., v 8:10 hod. byla Zuz o váze 3880 g a výšce 52 cm na světě 😉 . Porod byl náročný, ale dnes už vzpomínám jen na jeho konec, přiložení Zuz k mému tělu a nesmírný pocit štěstí.

mojca
18. dub 2009

cernobilka: právě se mi podařilo smazat dlouhý text o porodnici Krč, který byl určený tobě. Znovu se mi jej nezadaří dnes napsat, musím jít konejšit malou, manžel není doma, takže pokud bys měla nějaké konkrétní otázky, ráda ti je zítra zodpovím. Ve stručnosti, v nem. Krč jsem se za 7 dní pobytu setkala s různými lidmi - zaměstnanci nem., některé jsme si oblíbila více, některé méně a jen se 2 lidmi jsem si neporozuměla vůbec (1 porodní asistentkou a 1 dětskou sestrou), ale tak je to všude. Dobré i špatné pocity se odvíjí od lidí a jejich přístupu. Důležité je, že v nem. Krč převažují ti, kteří se ti snaží pomoci a poradit, ale každopádně, nebudeš-li si säma s něčím vědět rady, netrap se a aktivně se všech ptej. Já jsem prodělala poměrně dlouhý porod, který byl ukončený sekcí, takže máš-li nějaké dotazy buď k porodu nebo k císařskému řezu, ptej se. Dobrou noc.

jajinka27
19. dub 2009

mojca...tyy jo, koukám že sis taky užila 😒 takže nakonec taky císař,hmm a jak se teď cítíš? co břicho??

mojca
19. dub 2009

jajinka27: dnes už se cítím docela obstojně, chodím na procházky, tlačím sama kočár 😉 . Na bolest v porodnici i po návratu z porodnice mi dala zapomenout Zuzanka, bylo třeba se o ni starat, bolest byla druhořadá. Také bylo fajn, že mě z porodnice propouštěli v pátek, takže celé 4 dny včetně velikonočního pondělí mi se vším mohl pomáhat manžel. Domácnost nyní sice trochu zaostává, ale jinak vše zvládám a rána se relativně dobře hojí.

mojca
19. dub 2009

hrusti: jak jsi na tom? Už máš nějaké příznaky porodu nebo už rodíš?? 😲 Sestřenice mého manžela, která měla rodit 18.4. (já měla termín 1.4.), mě o několik dní "předběhla". Narozdíl ode mě, ale měla lehký, rychlý porod, který přeji všem budoucím maminkám včetně tebe. Ve 2 hod. ráno jí praskla voda a ve 4 hod. byl její syn na světě 🙂. Ačkoliv se malý narodil o 3 týdny dříve, vážil 3000 g 😀 .

ducky
20. dub 2009

Mojco snad to tu můžu napsat, Péťa (Hrusti) už má Honzíka. Fotky jsou v albíčku, tak jukni. A rodila nakonec taky císařem, porod nepostupoval a malýmu se to už nelíbilo.
Jinak jsou v pořádku 😉

jmisa
20. dub 2009

Jejda, nějak často to končí císařem, tedy co tak různě čtu nebo rodí kámošky 😕

V Krči je císař jen v celkové narkoze nebo dělají i v epi?

jmisa
20. dub 2009

Ještě jsem se chtěla zeptat, jak probíhaj vizity.
Jestli stylem - strčím čenich mezi dveře a zeptám se, zda je vše OK a jdu a nebo takové, co vyprávěla moje sestra, že vrazila sestra do dveří, zavelela odhalit peřinu a pak každé mamině odkryla vložku a personál provedl prohlídku tímto "hromadným" stylem.

jajinka27
20. dub 2009

jmisa...co jsem stihla postřehnout, tak vešla setrřička, upozornila že jde mudr a že bude prohlídka, takže se podívala jak to dole vypadá 😀

vrana
20. dub 2009

Gratuluju všem novým maminkám k miminkům, ať vám dělají samou radost a zavítejte taky k nám do diskuze 😉

jmisa, na šestinedělí šla jako předvoj sestřička, upozornila a přišel doktor, který prohlídl, zeptal se co a jak a šel dál 😉

mojca
20. dub 2009

jmisa: císařský řez dělají dle situace buď v celkové narkóze, když musí být proveden akutně, a nebo jako v mém případě v epi, který už jsem měla zavedený a Dr.- anesteziolog jen zasílil dávku k operaci. Když si necháš píchnout epi, a porod nebude postupovat, můžeš epi využít i v případě císařského řezu a být při vědomí. Když budeš bez epi, a císařský řez bude nutno udělat akutně, budeš uvedena do celkové narkózy.

vrana
20. dub 2009

mojca a když ti to dělali s epi, mohl být manžel u toho?

jmisa
20. dub 2009

Holky. díky. 😉

cernobilka
20. dub 2009

ahoj holky, moc děkuji za odpovědi. Zítra razím do Krče na sepsání porodopisu 🙂.
Nechávají tatínka přestřihnout šňůru nebo si o to musí říct???? A taky nechají ho celou dobu u mne nebo ho přizvou až na sál?

mojca
20. dub 2009

vrana: u operace manžel být nesměl, i když jsem byla při vědomí, s epi. Do té doby byl manžel se mnou celou dobu, i ve sprše, když mě odváželi na sál, a on najednou nemohl mít situaci pod kontrolou, rozplakal se (viděla jsem ho plakat jen 2x v životě). Krýsný a dojemný okamžik.

jajinka27
20. dub 2009

mojca...jeeee to je hezkýýý 😵 pojď za námi do diskuze 😉

ducky
20. dub 2009

Černobilko spíš ať si řekne. Třeba mému manžovi to bylo nabídnuto, ale nemyslím si, že je to standard 😉
Jinak manža s tebou může být na porodním sále, pokud tam nebude jiná maminka, tak s tebou může i do sprchy. Pokud budeš rodit normálně, tak s tebou může být i celou dobu porodu. Pokud by jsi rodila císařem, tak na tu dobu, kdy tě budou řezat a šít, tak to tam určo nebude moct být. To bude u miminka 😉

mojca
26. dub 2009

cernobilka: tak jak jsi se cítila v poradně? Vše probíhalo O.K.?? Měla jsi nějaký (pozitivní) nález?

kri
27. dub 2009

Ahojky holky, prosím o radu. Musím si dojít pro razítko do průkajdy, že jsem registrovaná a tak trochu nevím kam tam mám přesně jít? 😅 Vím, že ten pavilon je až úplně vzádu, ale kde se tam mám hlásit? Předem moc děkuji. 🙂

jmisa
27. dub 2009

Kri, naproti vchodu sedí ženská v recepci nebo je to kartotéka nebo co, tam řekneš, že si se registrovala a že už máš průkajdu a ona Ti tam vpálí razítko.

kri
27. dub 2009

jamisa, díky moc za info! 🙂

cernobilka
28. dub 2009

Mojca-do poradny jdu ve stredu, zatim jsem tam byla sepsat porodopis a byla tam desne zmatena sestra🙂. Tak jsem zvedava, jaka bude poradna. Ted resim, v cem ponesu moc 😀, nic vhodneho tunemam.

jmisa
28. dub 2009

Tak já na moč dostala na začátku těhu u svého gyndaře dvě zkumavky, takže to nemusím řešit.
Ale prodávaj se běžně ve zdr. potřebách a některé lékárny maj ty zkumavky taky.

mojca
28. dub 2009

cernobilka: v čekárně těh.poradny jsou záchody, když bys neměla vhodnou nádobku, jednoduše si vezmeš papírek, ze kterého se zjišťují připadné problémy s močí, a na záchodě ho očůůů...... 😉. Já jsem také měla zkumavku od gynekoložky, ale když jsem byla vyšetřovaná při příjmu k porodu, úplně jsem zapomněla na moč, tak jsem to vyřešila výše popsaným způsobem 😀.

lullka30
4. kvě 2009

Ahoj holky, ešte stále sa platí za epidurál nejakých 4700kč? alebo je to zadarmo...

jmisa
4. kvě 2009

Platí se myslím 5700, zadarmo to není.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru