Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

prosteja
18. zář 2009

JAJI ahoooj 😵 děkuju, my právě parkovali před hlavním vchodem a nijak jsme to tam nestudovali, ale říkali jsme si, že se určitě bude dát parkovat i někde z druhé strany u té porodky 😉

jajinka27
18. zář 2009

jo jo dá, je to vlastně hned vedle autobusové zastávky před porodkou a většinou se tam místečko najde 🙂)

prosteja
18. zář 2009

tak to je super, no já už si říkala, že snad ty těhule nešmatlají takovou štreku 😀 to bych jim tam asi fakt porodila.....

jajinka27
18. zář 2009

tak to by bylo taky dobrý ne 😀 dojít a porodit 😀

prosteja
18. zář 2009

JAJI dobrý by to bylo no 😀 to já bych se nebránila..... 😀 ale to už bych tam snad ani nemusela jezdit 😀

monivo
18. zář 2009

Díky za radu, už jsem si tam volala a jsem tam tedy zapsaná. Ve středu dostanu průkazku, tak říkali, že během týdne až 14dnů mám přijet pro razítko, že prý v klidu 🙂 Sestřička byla příjemná.

bramburka
18. zář 2009

holky ja tam taky rodila, vseobecně naprostá spokojenost, rodila jsem s panem Dr Mensíkem, byl tedy velmi sympa, PA trochu nafoukaná, nez prijel MM, tak se tak dibvně usklibala, jakoze me poslali moc brzo (nikdo jiny zrovna nerodil, tak byla otrávená a nechala mě čekat pul hodky na chodbe), hned jak prijel MM, samo je hezkej, že...tak samej usměv, uplně vyměněná a od té doby byla fajn, ale uz jsem ji moc neverila...Porod opravdu OK, profi, vse.

sestinedělí....mě je tech sester líto, vystridalo se nekolik směn, mají toho moc a je jich málo, gynda sestry jsou moc fajn, dětský...no 1 směna byla za trest, ptala jsem se jestli mi pomuzou vykoupat, pry ted nema cas, pak prijde, - skladala pradlo, po hodine jsem tam sla znovu, prý ze prijde! po 2 hodinách jsem malou otrela, sestra neprisla...v noci byl problem s kojenim, tahle mila sestra byla tedy velmi neochotná, mala rvala...

Druhy den, velka vizita, mala nejedla, sestry dostaly zpucováno jak to ze mneumim jeste kojit, pak tam se mnou sestra byla celej den, ucila me polohy, pomahala mi, byla velmi mila, proste me rozkojily! fakt teda práce! to vám povim. 1 sestra de facto jen pro mě!

no ale co teda minus minus, kvuli kterému uz po druhe asi nebudu volit krč (a to preziju i hnusny sprchy, kde byla vsude po zemi krev, holky boty do vody, které pak rovnou vyhodte!!!) byly ty navstevy, vyhrazena 1 mistnost, na pokoj se nesmí, predstavte si, ze musite dojit pres celou chodbu, tam ceka natesenejch asi 50 lidi na ostatni rodicky, vsichni najednou nahnácaný, prskají. byl listopad a byla zima, protoze místnost je de facto n achodbe primo naproti výtahu, kde uz je to de facto venku. sednou jsem si nemohla (nástřih), tak prijimat navstevy ve stoje, v zimě (navíc stát jsem taky moc nemohla, protoze mi otýkali nohy) bylo nepříjemné, raději bych lezela a aby me ostatní bavili a ja mohla pri tom treba nakojit, jelikoz jsem kojila treba i 45 minut, tak si kolikrat navsteva pockala...
ted uz mam jedno male dite a navsetvy se odbyli asi tak za 10 minut, asi bych neprezila, ze bysme se s malou videli tak malo...

Idealni varianta je nadstandart v Krči.

jinak se platilo asi 5 tis za epidural, ale vetsinou na nej nedojde, nechce se jim volat tu jinou firmu, moc...a pocitejte s tim, jestli ho pripadne budete chtit, musite to oznamit PA uz na pocatku porodu, jinak nebude!

remcalka
18. zář 2009

Pro Prosteja: Parkování lze buď uvnitř areálu podél silnice k pavilonu U (placené ale člověka to určitě finančně nepoloží) a cca 15 míst bez placení je ještě před areálem nemocnice na Vídeňské ul. směrem od Jesenice - začínají za bus-zastávkou přímo proti vchodu do pavilonu U, ale třeba dopoledne je tam poměrně nátřesk a mizerně se odtud vyjíždí.

ducky
18. zář 2009

Bramburko jen malá oprava, nemusíš si říkat o EPI před porodem. Já rodila 36 hodin, z toho 24 hodin jsem byla na pokoji, pak už na sál, to bylo o půlnoci. EPI mi nabídla PA kolem páté ranní, v 6 jsme se rozhodli že jo, v 7 přijel lékař, napíchl a bylo. 😉 Takže to je k Epi, opravdu není nutné rozhodovat se před porodem, klidně během něj 😉

A dr. Menšík je božan 😀 Mě taky rodil 😉

Jinak jsem byla taky na nadstandardu, jeden z důvodů byly právě ty návštěvy 😔

jajinka27
18. zář 2009

já teda ležela nahoře na šestinedělí a musím říct že teda sprchy byly uklizený pořád a bylo čisto, docela mě to překvapilo 😕

ale jako nadstandart k nezaplacení fakt že jo 😉

bramburka
18. zář 2009

jajinka, no asi to bylo tím, že jsem rodila v pátek a pres víkend prostě se to rozrodilo a sprchy nikdo neuklidil, tohle vše je mi jasné, že hraje roli...

Ducky, no je fakt, ze jsem prisla na sál v 18h, to ta PA koukala jak puk jako co tam dělám.... rekla jsem si o epidurál a ona rekla - uvidime - no a kdyz prisli v 20:30 kontrakce co nesly prezit a ja kricela ze chci ten epi, tak rekla, ze uz neni cas a nebyl, ve 21:10 se narodila. Takze de facto, porod uplne super, páč ty nejhorší kontrakce trvaly 40 minut, ale epi mi na požádání nedali, no...

jajinka27
18. zář 2009

já myslím že tím to nebude, já tam ležela od pátku skoro dva týdny 😀 možná se někomu nechtělo makat 🙄

bramburka
18. zář 2009

to je taky fakt toto. a byla ve sprchach jeste ta bílá plastova odřená židle, co rekli, at si na ni sednu a ja se snazila radsi stát? 😀

si dělám trochu prču, protoze me to vazne nejak tohle vsechno bylo jedno...jediny co si vybavuji jako trauma byly ty navstevy, ale je fakt, ze u mě hrálo velkou roli to ze jsem nemohla sedet ani stát a tím pádem návstevy jsem mohla (i doma) prijimat pouze v leže, takže jsem byla odkázána sama na sebe. Bylo mi to líto, protoze stát pro mě 2 minuty bylo strasný a trpěla jsem jak zvíře i při přebalování, no a doma mi pak se vším pomohli, ale tam ne, tam za mnou nikdo nesmel na pokoj, takze jsem vsechno musela delat sama, prebalovat, koupat, vazit, ja nevim co ...doma to pak bylo jak v luxusním hotelu, sanatoriu, a tak...vsemu se dalo predejit navstevami na pokoji. Doma mi první 3 dny MM nosil malou jen na kojení a odkrknutí, prebalení, oblikani delal on a ja si konečně!!! odpocinula.

ducky
18. zář 2009

Brambůrko tak to je porod snů 😀 pro mě toto 😀 . Tak to se nediv, že ti EPI nedali 😀
U mě na to bylo dost času. Nakonec právě EPI mi pomohla k otevření, už jsem vypadala na císaře 😅

Já si druhý den sedla, tak bych asi návštěvy venku zvládla, ale přeci jen, na pokoji má člověk větší pohodlí a soukromí. Zase jsou to samo prachy navíc. Však mi jsme s manžou spočítali, že porod byla jako dovolená 😀
Epi, nadstandard, tatínek u porodu 😀 . Ještě že je to porodný 😀

bramburka
18. zář 2009

Ducky, no jo , je to tak, ale zase je to jedinej okamzik na svete, myslim, ze to stoji za ty prachy 😉

jmisa
18. zář 2009

Tak za mého pobytu sprchy byly OK, byla jsem v pokoji přímo naproti nim, nikdy jsem se tam s nikým nepotkala a to bylo šestinedělí většinou plné.

Ty PA na oddělení dost lituju, ta jedna chuděra se v noci dost nalítala.

Epi - jsem chtěla a nedostala, byla jsem už moc otevřená.

Návštěvy - mně nevadilo, že jsem musela na chodbu, sedělo se mi taky hůř, ale to asi každé soudě dle toho jak jsme se vrtěly při té přednášce pediatričky 😀

Na přednášku jsem měla štěstí na doktorku Paulovou, byla super, i při vizitách.

jmisa
18. zář 2009

Jo a přítomnost otce u porodu - nikdo nám za ni nedal žádný účet, účet jsem dostala jen za pobyt.
Jinak nevýhoda je, že otec nemůže na přípravnu, pokud je tam ještě jiná rodička. My měli kliku, byla jsem tam sama, ale když mě odváželi po porodu, tak už tatínkové seděli před přípravnou.

bramburka
18. zář 2009

no ja prednasku musela odstát, já jsem si vazne nesedla vubec! i cestou domu v aute jsem prostě lezela na zadnim, sedadle, tak asi proto to byl pro mě otřesnější zážitek

kacula81
19. zář 2009

Remcalko, tak to na mě přišlo 1.9.2009 🙂. Domluvila jsem se v Benešově, že se ještě můžu zaregistrovat, takže jsem tam necelý týden předtím ještě byla na sepsání porodopisu. Byla jsem moc moc spokojená, tak jsem moc ráda, že to tak šlo a že vše dobře dopadlo. Malý měl 3650 g a měří zatím stále 52 cm 🙂.

Všem, které porod ještě čeká přeju hodně štěstí a ať je to rychle za vámi... 🙂.

Lucko, já jsem z Jesenice... 🙂.

luciehynkova
19. zář 2009

ahoj kaculo, taky jsem preferovala Benesov, ale kvuli vysokemu tlaku jedeme do Krce, v Bene rizikove neberou....
a z jake casti Jesenice jsi? ja jsem z Mladikova

kacula81
19. zář 2009

Já přímo z Jesenice, je to na rozhraní Jesenice a Vestce, kousek od školy 🙂.

luciehynkova
19. zář 2009

ke skole chodime s manzelem obcas na ryby 😀

prosteja
21. zář 2009

všechny zdravím, pročetla jsem nové příspěvky.... 😉 a je jasné, že všechno je o přístupu lidí........ na blbce se opravdu dá narazit všude, s tím asi nic nenaděláme 😉 obecně si ale porodnici chválíte.... to je dobře 😀 jinak k té návštěví místnosti, možná budu mluvit jinak, až to budu mít za sebou a nebudu si taky moct sednout... ale co jsem byla za kamarádkama jinde, třeba v Podolí a tak, tak hodně chodili se mnou na chodbu, protože nechtěli ty ostatní maminky na pokoji obtěžovat a byli tak domluvení..... tak to si asi nevyberete..... mě by se zase nelíbilo, kdybych byla s dalšíma 2 maminkama na pokoji a dveře se tam netrhli..... 😖 takže zatím (bez zkušenosti) to, že se nesmí na pokoj vítám....... ale třeba budu příští rok mluvit jinak 😀

jmisa
21. zář 2009

Prostejo, ty tři dny to vydržíš i s návštěvou na hale 🙂 Jinak jsou tam pokoje po dvou.

luciehynkova
21. zář 2009

tak jsem si dneska byla konecne pro registracni razitko..pani na recepci byla moc mila, nezbyva nez doufat, ze na oddeleni tomu bude podobne 😀

prosteja
21. zář 2009

já si myslím, že ty 3 dny to nějak přežiju...... pokud by byl volný nadstandard, asi bych o něm uvažovala, stačil by mi ten, kde je sprcha a záchod společná pro dva pokoje...... pokud volný nebude, tak ty 3-4 dny to tam snad vydržím 😉

LUCIE potvrzuju, sestřičky na té recepci mooooc milé, usměvavé, tak uvidím, jak to pak bude vypadat na oddělení 😀

kri
22. zář 2009

Ahojky holky, taky jsem registrovaná v Krči. Chtěla jsem se zeptat, jsem teď 35 týden, volali jste si předtím do porodnice když jste šli poprvé do poradny?
Já jsem sice chtěla původně do Podolí, ale s termínem 31.10.09 jsem neměla šanci, nakonec jsem se rozhodla pro Krč i na základě téhle diskuse a hlavně to mám z Chodova z Jižňáku blízko a sama jsem se tam narodila. 🙂
A máte pravdu, všude je to o lidech.

jmisa
22. zář 2009

Kri, záleží, kdy Tě předá tvůj gyndr. Já chodila ke svému až do 38 tt a pak jsem porodila. Ale jinak se myslím dá chodit od 36tt.

luciehynkova
22. zář 2009

ahoj Kri, me ted sestricka na prijmu rekla, ze si mam ve 35tt dojit ve 12:00 na ambulanci a ze si me zaregistruji primo i s porodpisem a tak...info primo z jejicjh stranek viz nize

Registrace znamená, že Vaše těhotenská legitimace (vystavená Vaším ošetřujícím gynekologem), bude označena registračním razítkem ústavu a Vaše nacionále budou uloženy v naší databázi.
Vlastní registrace je pouze administrativním úkonem a její součástí není vyšetření.
Zapsání do registru doporučujeme co nejdříve.
Registrace probíhá buď osobně nebo telefonicky každý všední den dopoledne na gynekologické ambulanci (telefon 261082355, 2471), maminka je zaregistrována a její těhotenský průkaz je označen registračním razítkem.
Po úspěšné registraci probíhá dále sledování těhotenství u Vašeho gynekologa až do 34. -36. týdne, kdy se dostavíte k nám na sepsání předporodní dokumentace / již na těhotenské poradně ambulance / vždy v Po., Út., St. a Čt. ve 12:00 hod.
Další kontroly (od 36. týdne těhotenství) budou probíhat již v naší těhotenské poradně. Předporodní péče po 36. týdnu těhotenství může probíhat i u Vašeho gynekologa, závisí to však na jeho možnostech a Vašem přání.
Bližší informace získáte na tel. 261 082 355

monivo
22. zář 2009

Ahoj Kri, také jsem z Chodova z Jižňáku, což byl důvod, proč jsem se taky rozhodla tam registrovat (akorát s trochu jiným termínem 🙂 Mě se tam pro změnu narodil brácha před 21lety 🙂 Bydlím kousek od metra Opatov a ještě před dvěma lety jsem bydlela kousek od metra Chodov s rodičema. Odkud jsi ty?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru