Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

blanches
13. led 2010

ducky: máš pravdu s tím mimčem je to hoodně o psychice, my se v červnu 2008 vzali a pak to nechali přírodě 😅 , jenže jedna veliká chyba byla, že když se nás ptali ostatní, tak jsme jim řekli, že je to na přírodě no a tím jsme si podepsali ortel. Protože i když jsem na mimčo přestala myslet (přestala jsem chodit na beremko a vůbec jsem se nekoukala na koníka), tak se mě pořád někdo ptal, tak co už jsi těhotná. Úplně jsem ty otázky nenáviděla, byla jsem potom i zlá 😅, naštěstí se po nějaké době uklidnili a najednou šup a bylo to 😀 😀 😀 Jé to byla radost s manželem jsme to obrečeli radostí 😀

Když jsem byla v nemocnici tak mi natáčeli monitor 2x denně, trvá to vždy tak 20 až 30 minut, mrně nesmí spát, pak tam člověka nechají o nějakou dobu déle, pak mrňouska budí (hýbou břichem), největší stranda je když dostaně škytavku 😀 Kontolují tím skoro všechno, aktivitu dělohy, miminko jeho tep a tak. 😉

petaaa
13. led 2010

prosteja: jojo chodí to tam přesně tak jak popisují holky...
tak to se na ten monitor docela těším, jen doufám, že mimi nebude spát 😉

no asi se na příští kontrole na to železo zeptám... mám strach, abych u porodu ´kvůli tomu hodně nekrvácela

konsa: dr. se jmenovala 'Mudr. Chromjáková.... byla jste taky některá u ní?

monivo
13. led 2010

ahoj holky, mám na vás dotaz. Dnes jsem byla v poradně. Už minule jsem si řekla o magnesium, že mi asi občas tvrdne břicho, tak jsem ho brala po 8mi hodinách. A dnes me dr. vnitřně vyšetřila a říkala, že to "tam" není dobrý, že musím to magnesium brát po 4 hodinách, že prý jsem musela několikrát cítit kontrakce, což si teda neuvědomuju. Je fakt, že občas tvrdnutí cítím. Trochu mě to vystrašilo. Od srpna jsem byla na neschopence, jsem těhu po IVF a od ledna jsem zase v práci, tak nevim, jestli jsem neudělala blbost. Máte s tím některá zkušenost? (tvrdnutí břicha, magnesium). Jestli je to normální a nemám se zbytečně obávat. Díky.

minea
13. led 2010

monivo, tu zkušenost mám, měla jsem Mg asi od 27tt. Dr tomu říkal dráždivá děloha, stačilo položit ruku na břicho a hned ztvrdlo. Mg jsem brala až do porodu, dávka se pořád zvyšovala, nakonec to bylo 4x denně 2 tablety. Není to ale nic tragickýho, děloha prostě pracuje, připravuje se na porod, jen je potřeba se trochu šetřit, nedělat nic fyzicky náročnýho, ale neznamená to ležet v posteli.

jajinka27
13. led 2010

monivo..ja taky brala magnesko, bricho mi taky tvrdlo a stava se to vestine holek, jde o to zda se treba nezacinas otvirat nebo tak neco, to by pak byl prusvih, to mela jedna znama, tvrdlo ji brciho a od 30tt skoro pořád ležela páč se jí velice nebezpečně zkracoval čípek a tak

ducky
13. led 2010

Blan jj, psychika je mrška, co dokáže potrápit. Já to bohužel taky rozhlásila a sice né že by se mě někdo vyloženě ptal, ale já se propadala a propadala a byla jsem podrážděná. Po půl roce to moje kamarádka nevydržela a v hospodě se do mě opřela. Normálně mě seřvala. Já na ní nejdřív ublíženě koukala a chtěla jsem odejít, ale postupně jsem si uvědomovala, že má pravdu. To byl takový první impuls. Po dalším půl roce jsem si řekla, že když to nejde normál, tak nás oplodní umělě. Byli jsme asi na třech schůzkách a vlastně už před tou první jsem otěhu, což jsem samo nevěděla. Na tu třetí jsme už šli s tím, že jsem měl // na testu 😀 O dr. říkala, že se jim to stává. Prostě někdy to opravdu blokuje psychika a né až tak najěké problémky. 😀 Teď se to i ukázalo, druhé mimi za 2 měsíce a to jsme ani původně takhle rychle nechtěli. 😀 😀

konsa
13. led 2010

jojo holky, myslím, že o psychice je tohle fakt hodně. My jsme se právě těmhle "blbým" dotazům a narážkám snažili předejít tím, že jsme nikomu neříkali, že se snažíme. Naopak, odpovídali jsme, že chceme ještě tak rok, dva počkat, že je na děti čas. A zabralo to 🙂 Sice jsme si pak zas vyslechli řeči typu" jojo, to bylo řečí, že ještě ne a jste v tom..." ale tyhle narážky byli o dost příjemnější 😉

monivo
13. led 2010

minea, jajinka, děkuji, trochu jste mě uklidnily. Předtím jsem se ale tolik nesledovala, tak přemýšlím o každém tlaku v břiše a přitom to může být jen nožička či ručička 🙂 Myslíže, že je nutné to opravdu brát třeba jako antibiotika? opravdu dodržovat rozmezí hodin? Já jen jestli si mám v noci nařídit budík 🙂

minea
13. led 2010

budík ne 😀, to přesné dodržování času je jen u atb, tam to má svůj důvod. Tady jde spíš o denní dávku. Já jsem to brala tak nějak od oka a jenom ve dne. Ale radši se ještě podívej do letáčku.

blanches
13. led 2010

monivo: já s tím také mám problémy, škočilo to na mě po Štědrém dnu, ale já měla i bolesti a začala jsem se otvírat (takže od té doby jsem na 1cm), takže jsem byla o svátcích v nemocnici, pustili mě až na Silvestra. Magnesium piju, mám magnosol. Mám ale zakázáno chodit ven, nemúžu ani do obdchodu pro rohlíky 😠. Když břicho ztuhne tak je tuhé úplně všude a jako by se trošinku zdeformuje, když je to nožička nebo ručička, je to jen na tom místě a ostatní části bříška jsou OK. Důležité je také kolikrát denně to máš a jestli to nebolí, když je to do 10x tak je to OK, to mám tak já. Hlavně to nesmí být pravidelné, třeba po 10 minutách a nesmí to bolet.. Jestli se ale v práci nebudeš cítit OK, tak raději zůstaň doma, abys byla více v klidu 😀

konsa: myslím, že jste to udělali nejlíp jak jste mohli 😝 u druhého to už také takhle provedeme 😀

ducky: ono je dobré to slyšet od někoho kdo tě probere 😀. Pro mě bylo ještě hrozné, že kolem nás všichni otěhotněli na poprvé.. My měli jít na první vyšetření k doktorovi po prázdninách, jestli jsme v pořádku, manžel měl hrůzu se spermiogramu, naštěstí jsme se tam už nedostali. Doufám, že u druhého to bude rovnou OK 😉

petaaa
13. led 2010

My jsme se také s manželem dohodli, že budeme říkat, že máme ještě čas (a v tajnosti začali zkoušet)
jenže po svatbě se stejně každý ptal i když jsem tvrdili, že mimi plánujeme tak za rok za dva...(no asi nás mimísek slyšel, protože jsme si na něj počkali skoro dva roky).... a když jsme to pak oznamovali okolí..... tak se do nás všichni strefovali jak tože jsme tak najednou změnili názor atd.... ale to už mi to bylo celkem jedno... hlavně že se to povedlo 😀

monivo
13. led 2010

blanches: Mě to právě nebolí, proto jsem si ani dávky magnesia nezvyšovala (doktorka mi řekla už v prosinci, že jestli se to nezlepší, tak ať je zvýším), ale to ještě po vnitřním vyšetření nic neříkala, až dnes. Také mě překvapilo, že mi doktorka říkala, že jsem musela cítit kontrakce. Asi nevim, jak mají vypadat, když si to neuvědomuju. Mám spíš občas pocit, jako když mám v břiše kámen a pak to odezní.

A co se týká otěhotnění - dvě kolegyně v práci otěhotněly hned a to já byla se snažením o půl roku napřed. Ale po pár měsících jsme na nic nečekali a manža šel na spermiogram, který dopadl blbě a pak už to šlo rychle, v gennetu jsme byli prvně v dubnu a v srpnu jsem byla již po IVF ICSI těhotná, v mrazáčku nám zbylo dalších 11 embryjek, takže si za pár let půjdeme pro sourozence 🙂 Na přirozené těhu již moc nevěřím, podle výsledků spg.

jajinka27
13. led 2010

monivo...jo jo to je ono jako když máš v břiše kámen, já na to břicho mohla klepat jak bylo tvrdý 😀 ono u každého jsou kontrakce jiné, někdo je má na začátku právě jako velké tvrdnutí břicha, ale kdyby to bylo tak vážné tak tě nechá hned doma , ležet v posteli a brát magnésko

monivo
13. led 2010

jajinka, tím se také uklidňuju, že kdyby to bylo špatný, tak mi řekne, ať ležím, ale o klidu nic neříkala. I když si nejsem úplně jistá, jestli si uvědomila, že jsem od ledna ukončila neschopenku a jsem zase v práci.

jajinka27
13. led 2010

aha tak to bych jí radši zavolala že chodíš do práce, pro jistotu 😉 za to nic nedáš, protože pokud si myslí že jsi doma tak ti ani nic nenakazovala

kativka
13. led 2010

monivo: já to právě řeším. minulý týden jsem doktorce řekla, že mám občas "mensturační" bolesti břicha, ale ž ebřicho netvrdne, že jen občas se tam mimi tak divně vypoulí. jenže teď už vím, že by to mimi muselo být sakra velký a hodně rovnoměrný, aby to bylo ono. patička vypadá jinak, než když máš najednou nafouklý a kamenný 15 cm. začala jsem se sledovat a fakt jsem zjistila rozdíl mezi mimcem a delohou. zjisitili, ze cipek zkraceny nemam, ale kdyz jsem dnes doktorce řekla, že mám tvrdy bricho tak 15x za den, musím tam hned zítra pro jiný druh magneska a na neschopenku. pry lezet a odpocivat ☹ ale me fakt nic neni, jen najednou to bricho citim, tlaci a ta bolest se da nevnimat, ja jsem si nejdriv myslela, ze uz mam tesny kalhoty a mimco se blbe vrti. zatím beru magne B6 3xdenně, zítra dostanu něco silnějšího. Ale myslím, že Blanches to měla horší, takže poradí spíš 😎

ducky
13. led 2010

Tak koukám, že jsem nebyla sama, koho trápila psychika. 😀 Ale hlavně že jsme těhu, ať to šlo jak to šlo 😀
My u toho druhýho jsme akorát řekli, že se už nebudeme chránit, ale jen když se někdo ptal. A jak jsem otěhotněla, tak to věděla jen rodina a pár nejbližších přátel, chtěla jsem počkat do 12tt, takže když se mě někdo ptal, co sourozenec, tak já vždycky co? Nic, máme čas, ne? Až to přijde, tak to přijde 😀 😀 A přitom už jsem si hřála pišišvora v pupíku. 😀

Holky já s tím zkušenosti nemám, ale dokud drží čípek, tak myslím, že se nemusíte strašně obávat. Asi je potřeba být obezřetná, poslouchat své tělo a brát magnésko, ale neplašte 😉

misa_1
14. led 2010

Koukam, ze s tou psychikou je to vsude stejny, my se taky chvili snazili a nic a pak jsem si rekla a dost, ja tu nebudu kazdy mesic cekat jestli neco bude nebo ne a rozhodli jsme se, ze vyrazime dovolenou (radi cestujeme jen tak s batohama na zadech), koupili letenky a sup za 2 mesice uz jsem leteli ve trech (samozrejme jsme vse konzultovali s doktorama a upravili puvodni plany, tak aby z puvodni poznavacky byla v ramci moznosti odpocinkova dovolena)

Jinak me taky pekne tvrdlo bricho, pri kazde zmene pohybu, ale magnesko pomahalo, pila jsem magnosolv.

konsa
14. led 2010

holky, tak hlásím příchod z kontroly: byl tam dnes dle vašich tipů Menšík. Docela mě dostalo, že je fakt mladičkej (vypadá tak na osumnáct), ale už si pomalu na ty mladý doktory zvykám 😉
prohlídka proběhla tentokrát taky šup, šup, ale aspoň mi zkontroloval čípek (což minule ta ukrajinka neudělala), tak mám klid.
Od kdy vůbec dělají ten monitor? Já na něm ještě nebyla ani jednou, ale možná je ještě čas, ne?

petaaa
14. led 2010

konsa: já jdu prvně na monitor v úterý, řekla mi to doktorka, že příště už to bude s monitorem....jinak co mi předtím říkala sestra tak monitor dělají od 38týdne

a kdy máš příští kontrolu?

hrusti
14. led 2010

konsa: monitor delaji az kdyz mas tesne pred terminem porodu nebo kdyz se jim neco nezda. ale urco ti ho udelaji pri prijmu k porodu 😀

konsa
14. led 2010

holky dík, příště jdu zas ve čtvrtek, takže ve 38tt což sedí 🙂 Já se jen divila, protože holky z jiné diskuze už chodí na monitor třeba od 36tt, tak to má asi každá porodnice jinak.....

jajinka27
14. led 2010

v Krči monitor fakt nedělali za mě, až u příjmu k porodu, nebo když se jim něco nezdá, normálně ne

konsa...jo jo v ostatních porodnicích dělají monitory dřív, Krč je nedělala vůbec, dělají jen průtoky a ty jsou prý důležitější, nevim

konsa
14. led 2010

aha a jaký je rozdíl mezi monitorem a průtoky? ty mi podle mě taky nedělali (teda aspon o tom nevím 😀 )

ducky
14. led 2010

Konso dělali, ale ani ti to neřekli 😀 Ten UTZ v poradně je na to vybavený. Průtoky jsou důležité, kdyby miminku správně neproudili živiny, tak to by bylo hodně zle. Ten monitor sejme stahy dělohy a srdíčko, ale nic víc. A srdíčko umí i ten UTZ, aspoň mě ho vždycky pustili 😉

jajinka27
14. led 2010

ducky...jo jo mě taky 🙂)

blanches
15. led 2010

Koukám, že jsme na tom byly skoro všechny s psychikou stejně 😀, ale jak je vidět, tak jsme se uklidnily a všechny už čekáme nebo máme svůj malý poklad 😅

Mně dělali v Podolí monitor opravdu dost často, ale máte pravdu, že při příjmu v Krči koukali na UTZ, kde byly slyšet i ozvy 😉 Takže zkrátka jsou to doktoři a mají to vychytané 😉

kativka: Tak už jsi také doma? Tak hlavně ať je vše OK, když budeš v klidu tak se to určitě uklidní. I když některý den mi bříško zruhne malinko, jen tak 3x a někdy je to skoro do 15x. Čim více ležím, tim více je to v poho. Hlavní je že máš čípek OK, já byla minulý týden na kontrole a nález byl naštěstí také pořád stejný 😉, další kontrolu mám příští čtvrtek 😉

monivo: Určo zavolej doktorce a prober to s ní, myslím, že možná bys měla jít také raději na neschopenku. Je to jak jsem psala já výše a jak psala kativka.

petaaa
15. led 2010

tak jsem byla včera na přeporodním kurzu a bylo to celkem v poho... jen mažel byl trošku v šoku, když PA říkala, že první doba porodní se počítá na hodiny a že za našich babiček se říkalo každý centimetr otevření hodina(tak to by bylo cca10hodin), myslel si že přijedem, odrodím během chvilky a jede domů 😀 takže jsem ráda, že tam se mnou byl a ví že to bude trochu delší záležitost

jinak já mám trochu obavy s tlakem.... ze 110/70 se dostal ted na 130/90, nevíte je to ještě v normě? a co popřípadě dělat, aby se mi zase snížil nebo je to ke konci těhotenství normální?

konsa
15. led 2010

holky, dík s ěma průtokama jste mě uklidnily 🙂když oni ti doktoři jsou nemluvové - nic neřeknou a za minutu je po prohlídce, tak kdo má pak vědět, co všechno kontrolují.....

petaa: hele nemají v Krči náhodou rozbitej tlakoměr? 😀 mě včera taky znenadání naměřili 130/90 (a to jsem měla vždycky o dost nižší) a dneska na kontrole na kardiu jsem opět měla nízkej. Tak nevim.....

petaaa
15. led 2010

konsa: no tak to vypadá, že jo 😀 uvidím jaký budu mít příště.... jestli zase ten stejný tak se na to snad zeptám 😀
jo včera mě překvapila informace o tom epiduralu... tak jsem se chtěla zeptat co ty budeš ho chtít?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru