Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

jajinka27
19. led 2010

Petaa asi spinkal prcek

petaaa
19. led 2010

no já myslím,že poprvé ne občas jsem viděla jak se mi někde bříško vyboulilo a chvilkama jsem i cítila jak se tam mlel a navíc od té doby co jsem dorazila domů tak cítím takový divný tlak v podbříšku, ale to bude asi tím, jak jsem unavená z té porodky... strávila jsem tam víc jak tři hodiny

ducky
19. led 2010

Tak to nevím. Možná se jim poprvé třeba něco nezdálo a napodruhé to bylo v pohodě. 😉

jajinka27
19. led 2010

třeba kopal do těch sond, to pak nedokážou zhodnotit 😉

blanches
19. led 2010

Petaa, Konsa, už Vám to šíleně krátí, že? Je to neuvěřitelné, jak to letí, drřím palce ať ty poslední týdny máte v pohode.

Petaaa - třeba jenom něco chteli zkontrolovat, možná bylo málo aktiní a sestře to přišlo OK, jenže když se podívala doktorka, tak chtěla ještě jednou. Kdyby se něco dělo, tak by ti to řekli a hlavně by Tě nepustili dom 😉

Prosteja držím palce ať se mrňousek otočí 😉. Uvidíš, jak Vám to půjde, přítelkyně táty také látkovala, ale vydrželo jí to asi nějaké 2 měsíce, pak jí to přestalo bavit.
Táta je kabrňák, pořídil mi minulý rok 13. března bráchu, takže náš mrňousek bude mít strejdu jen o rok staršího, aspoň si bude mít s kým hrát 😀 😀 😀

ducky díky za info, je mi jasné, že hlavní je jak na tom budu, něco si tu plánuju a pak to bude úplně jinak 😉

kativka: já také nemám vypráno, komodu jsem sice mrňouskovi vyprázdnila a rozdělila věci podle velikostí, protože jsme dostali velikou tašku až do roku, tak něco budu schovávat i do spasebagů (nevím jak se to píše), a ještě něco dostaneme od sestřenky a švagrové, tak počkám, až to bude pohromadě
😉

prosteja
19. led 2010

holky díky, snad se ještě otočíme..... zatím jsem slyšela docela negativa o Krči a plánovaném císařském řezu kvůli KP.... prý dost přemlouvají k přirozenému porodu... 😖 a ten já nechci riskovat, ať si o mě myslí kdo chce co chce....no uvidíme, snad už jsme otočení 😉

jinak se nám to teda krátí docela no..... tak chystáme, chystáme, co kdybychom vylezli dřív 😀

BLANCHES díky moc, ty látkovky jsem odhodlaná vydržet, samozřejmě do začátku mám koupené i papírovky (sice jen pár ale mám) a uvidím, jak nám to půjde a chci začít co nejdřív látkovat... 😉 to je to poslední co pro mimi můžu udělat.... a taťka je teda fakt kabrňák 😀

petaaa
19. led 2010

jojo je hrozný jak rychle to utíká.... v prosinci jsem říkala, ještě celý leden to budu mít času.... 😀
no je pravda, že výbavičku jsem zvládla vyprat a dát kopy během tří dnů..(začala jsem v 36týdnu).. ale ted jsem ráda, že už to mám hotové, protože ted jsem nějaká hrozně líná a nic se mi nechce.... mám ted plno starostí kvůli bytu a běhání po úřadech mě opravdu vyčerpává...

prosteja: držím palečky at se mimi otočí.... 🙂

petaaa
19. led 2010

jinak co se týče tlaku tak mi kles na 125/70 tak z toho mám radost 🙂

sabuse1
19. led 2010

prosteja: taky sem používala látkovky a hodlám se k nim znovu vrátit, akorát teď jedem v papírovkách kvůli pohybu, měla sem pocit, že v tý látce měla větší problém se otočit a celkově pohybovat, ale až začne chodit najedem na ně znovu🙂 a žádný strach, je to v pohodě🙂

prosteja
20. led 2010

PETAA díky za palečky, dám určo příští týden vědět..... snad už jsme pěkně hlavinkou dolů 😵

SABUSE zvládnout se to dá, to vidím i na jiných maminkách...... díky za povzbudivý slova, slyšívám spíše opak 🙄

blanches
20. led 2010

prosteja: tak uvidíš, třeba je opravdu už hlavičkou dolu 😀

Petaa to chápu, už teď se začínám tešit až se toho pupku zbavím, co teprve v posledních týdnech 😅

sabuse1
20. led 2010

prosteja: jo to znám, taky si většina mamin klepala na hlavu, že sem blázen, ale nedala sem se🙂 držím palečky ať se prďolka otočí a můžeš si zbytek těhulkování užívat v klidu🙂

blanches: počkej až se pupíku zbavíš jak ti bude ty první dny chybět🙂

prosteja
20. led 2010

BLANCHES kéž by..... někdy se v tom bříšku tak mele, že si říkám, že se musel/a otočit už stokrát 😀 😀 😀

SABUSE díky moc...... jsem už zvyklá, mě se lidi vyloženě smějí do obličeje a většina z nich mě přesvědčuje, že to stejně nevydržím 🙄 takový kecy miluju 😅

já si taky myslím, že mi pupík bude někdy i chybět 😅

blanches
20. led 2010

Prosteja, dělají tam úplné kotrmelce, že 😀 Je to legrace.

Sabuse, Prosteja: nechápu jak to někdo může odsuzovat, já nad tím také přemýšlela. Jenže nevím, jestli by mě to dlouho vydrželo, nenávidím žehlení a při představě žehlení tolika plen 🙄

Mně pupík vadí v noci, jsem normálně zvyklá spát na břiše a nebo na zádech, tak mi do dělá při usínání dost problém 😅 Ale je pravda, že až tam najednou nebude, tak to bude divné 😀

sabuse1
20. led 2010

blanches: ty moderní kalhotový se žehlit nesmí, i to byl jeden z důvodů proč mě to začalo zajímat🙂 ale tím tady nebudu zahlcovat diskuzi, je tady na MK přímo jedna o látkovkách.

No to spaní s bříškem je naprd to je fakt, já teda byla vždycky zvyklá spát na boku, ale i tak mi trvalo najít vhodnou polohu, slečinka se většinou vzbudila a dala mi najevo, že takhle teda ne🙂))

luciehynkova
20. led 2010

ahoj holky, nejdete zitra nekdo na prohlidku porodky? my se s manzou chystame, uz jsem zvedava.
dneska jsem byla na kontrole, zase jsem mela vyssi tlak 😒 a taky malo bilkovin, to je tim, ze cele tehu nejim skoro zadne maso, dela se mi spatne uz jenom z toho pomysleni 😝 pritom jsem ho predtim normalne jedla.

ja teda obdivuju vsechny, co se daji na latkove plinky, ja bych na to byla asi pohodlna. navic nevim, kde bych je v byte porad susila. pradlo jsem mela v detskem pokoji 😀 jenze tam ted bude holka 😀

prosteja: ja verim, ze se mimco jeste otoci, kamaradce se otocilo az v 37tt 🙂 holt asi nechce byt hlavou dolu 🙂

ducky
20. led 2010

Ahoj holky,
tak bříško mi teda až tak nechybělo, ale ještě tak měsíc dva po porodu jsem měla pocit, že občas cítím pohyby 😀 Nevím proč, ale fakt to odeznělo až po nějaké době. 😀

Jinak švagrovka taky látkuje a taky jí teda spíš obdivuju. Mě by to nebavilo, obecně nerada tyhle údržbové věci, pro mě jsou jednorázovky jak stvořené. Ale jak píšu, toho, kdo látkuje spíš obdivuju než odsuzuju. 😉

kativka
21. led 2010

Lucie tak sem pak hoď svoje dojmy a pocity, my se tam chystáme za 14 dní (jestli si to dobře pamatuju) a děsím se toho, jak si najednou uvědomím, co mě čeká.

Obdiv a uznání všem, co látkujou. Snažím se být "ekolog", ale v tomhle mi to nějak nejde. Je mi to trochu ekl, bojím se, že i tak budu mít dost práce a slibuju si, že to přírodě vynahradím jinak. 😀 Ale vím, že některé maminy koukají na látkařky jak na ekologický blázny, co nevědí v dnešní době co s časem. Ale to je jen jejich lidská blbost (nemyslím látkařek, ale těch, co nechápou). Kdybych měla někoho, kdo za mě bude ty hovínka odklízet a já budu jen prát a sušit, tak do toho jdu 🙂

Dneska v noci jsme ve snu porodili a já si ani nestihla prohlídnout, jak to v té porodnici vypadá a doma mě mrzelo, že jsem si to tam vůbec neužila a nikoho z vás tam nepotkala 😀

Bříško si naopak užívám, je to paráda, být najednou jak medvěd, furt se vám něco točí v břichu, ale nepláče to a nic to nechce. Všichni kolem pečujou jen díky tomu, že máte břicho... No fakt si to užívám a bude mi líto, až zas budu "plochá". ☹

luciehynkova
21. led 2010

kati: vecer vam sem hodim moje prvni dojmy. jsem spis zvedava, co na to bude rikat manzel 😀 ja jsem preci jen vystudovala zdravku a byla jsem se podivat u hodne porodu, takze o tom mam nejakou predstavu, ale manza je uplny neznalek 😀

brisko mi prijde taky srandovni. pri jidle se uz neprisunu ke stolu a pomalu, abych si brala bryndak 😀 vcera jsem mela spagety s omackou na tricku, na stole..vsude 😀

blanches
21. led 2010

kativka: já už ve snu několikrát také porodila 😀 , někdy to bylo fajn a vůbec to nebolelo 😀 😀 Naposledy, když jsem ve snu rodila, jsem se pak probudila a zjistila jsem, že bříško mě bolí doopravdy a manžel mě pak vezl do nemocnice, kde mi zastavovali porod. Ale tím snem to určo nebylo, spíš myslím, že ten sen vyvolali ty bolesti 😅

Máte pravdu, přes den je to s pupinem v pohodě, jen mě to trápí večer, trvá mi hodinu i déle než usnu, bolí mě kříž a krční páteř, protože mám hodně pod hlavou. Protože mě ještě pravidelně pálí žáha, tak používám Gaviskon.
Lucko to si vůbec nedovedu představit nejíst maso, to musí být síla, když je ti z něj špatně pořád i teď. Kamarádka to měla jen prví 4 měsíce.

Já doma také všechno třídím, máme 5 košů 😉, ale nevím jestli bych nebyla pohdlná. Musím si přečíst tu diskuzi o látkovkách, já mám doma ty klasické pleny, které se používají pod hlavičku a na utírání blinkání atd.

Já si na bříško dávám talíř a manža se směje, že si s sebou nosím přenosný stoleček 😀

blanches
21. led 2010

lucie, jejda tak to je síla, jak to vnímáš dneska z pohledu, že to čeká i Tebe, když si dovedeš přesně představit do čeho jdeš 😀

Jak dlouho dopředu je potřeba se objednat na prohlídku porodnice?

luciehynkova
21. led 2010

blanches, ja ani nevim, vzdycky, kdyz jsem byla u porodu, tak jsem si rikala, ze ta zenska je chudak a jeste ji tam civi mezi nohy zakyne a medici 🙂 to je snad jedine, co si vyslovne nepreju 😀 zadne osoby navic..nejhorsi mi asi prisel ten nastrih. jeste ze to ty zenske neciti a nevidi, to by asi ustala maloktera 😀 .snazim se na porod zatim moc nemyslet,ale dneska mi to v porodce asi uz dojde 😀 zacinam byt nejaka litostiva a podrazdena. a to jsem byla cele tehu stran hormonu v pohode 😀

s tim masem to mam od zacatku...vsechno mi smrdi a nedokazu to pozrit. jedine co mi nevadi je mlete v rajcatove omacce a obcas rizek, protoze jak je to smazene, tak mi to pres tu strouhanku nesmrdi 😀

ja jsem se objednavala na prohlidku porodnice 28.12. a tohle byl nejblizsi mozny termin. jinak meli plno.

a pomaha ti ten Gaviscon? me dali v lekarne Renie, ale to pomuze tak na 5 minut a je to zase zpet.

blanches
21. led 2010

Lucie: To jsou zážitky 😀, já nad tím také zatím vůbec nepřemýšlím, říkám si, že když to mohlo jít tam, ven už to jít musí 😉 Teď už nejde říct, tak já jsem si to rozmyslela 😀 😀 😀

Renie mi teké nezabíraji, ten Gaviscon je lepší, vždy si dám před spaním plnou lžíci, zabere tak na hodku i déle, zaleží jak kdy, což je fajn, někdy si jdu vzít i v noci , když mě vzbudí to pálení. Ale chutná opravdu hnusně, navíc to na té lžíci nevypadá opavdu vábně 😀 😝 😀

jejda tak to musím do porodky co nejdříve zavolat, děkuji za typ 😅

luciehynkova
21. led 2010

no prave, me ten Gaviscon pripada jak sperma 😀 mam trochu problem to do sebe lit 😀

petaaa
21. led 2010

blanches: tak to já jsem tam volala na ten předporodní kurz 11.1 což jsem byla skoro 37 týden a oni mi objednali hned na 14.1, takže to byla paráda 😀

jinak já jsem na pálení žáhy používala Renie, ale je fakt, že to mě trápilo jen asi tři týdny... od 35 týdne už s tím problém nemám. 😉

luciehynkova
22. led 2010

ahoj holky, tak prohlidku porodnice mame za sebou a hodnotim to v celku velice pozitivne. seslo se nas tam asi 14, nejdrive nam takova starsi sympaticka PA asi hodku vykladala o prubehu porodu, jak telo pracuje, co se bude dit a tak. obeznamila nas s epiduralem a vysvetlila, proc se u nich plati. potom jsme sli na porodni sal, zrovna tam ani na jednom nikdo nebyl. predvedla nam ta nova luzka a vypadaji fakt pohodlne 🙂 pak jsme se sli podivat, kde se osetruje miminko. nasledovala prohlidka nadstandartnich pokoju a nakonec jsme sli zpet do jidelny, kde byl prostor pro dotazy. pro manzela to bylo velice prinosne, jelikoz o porodu nic nevi 😀 a pro me to bylo spis abych si okoukla to prostredi a vedela, do ceho jdu 🙂 a jsem ted o neco klidnejsi...

petaaa
22. led 2010

lucie, tak to jsi ted měla štěstí 😀 já když jsem tam byla tak byli všechny sály obsazené, byl volný jen ten erární co je za zdí, kde se ošetřují miminka, takže já jsem ty nová křesla neviděla... protože tady mají jen to staré 😉

minea
22. led 2010

lucie, mají tam ještě ten krejčovský centimetr přilepený izolepou ke stolu? Od té doby, když slyším, že nějaké mimino mělo 49 nebo 51 cm, tak se neubráním úsměvu 🙂

blanches
22. led 2010

Lucie: díky za info, super, že už víš do čeho jdeš 😉 Já už jsem nás dneska také objednala a objednaní jsme na 4.2. na 13 hodin, jen mi sestra říkala, že teď neví, jestli je sraz nahoře před porodním sálem nebo dole před recepcí. Kde jste měli srazík?? 😀

Petaa tak možná pospíchali, když viděli, že máš termínek za pár ... 😉

Holky nevíte jak tam vypadá ten standardní pokoj, viděli jste na vlastní oči? Když jsem byla v Podolí, tak pokoje tam byly opravdu krásné, sprcha byla na pokoji i návštěvy mohly, až na pokoj a když někdo přišel i mimo návštěvní hodiny, tak to nikdo neřešil. Jo a vařili tam opravdu moc dobře. Když jsem tady koukala na fotky pokojů nadstandardu, tak mi to přišlo jak standard v Podolí. Ale může to být jen dojem 😉

sabuse1
22. led 2010

blanches: tak standartní pokoje jsou fakt takový ty klasický nemocniční - takový ty starý bílý postele, plechový noční stolky, skříň, přebalovák, váha pro mimčo a umyvadlo. Dole je to mnohem hezčí to je fakt, ale těch pár dní se to dá v pohodě přežít

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru