Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

bloumik
6. kvě 2010

Ducky no my máme ještě Peg Perego Pliko P3, sice golfky, ale fakt super, odpružené prostorné, dlouhé, polohujou se do lehu...tak do toho bych se ani nezdráhala toho třeba půlročního prcka dát. Ale já tak nějak chci mít něco, kam malou připoutám a nebude mi zdrhat druhým směrem, než budu potřebovat...třeba v krámě, na ulici a tak.
A finance nás krapet tlačí, teda naspořená docela velká rezerva je, ale ne na to, abychom doma měli dva kočáry, navíc jeden, co stál vysoko nad 20 tisíc. 😔 Máme hypošku 4 mega a to se docela blbě kombinuje s mateřskou... A jak se kazuje, byť budem prodávat až v říjnu, tak snad snad už máme i zájemce. 🙂

ducky
6. kvě 2010

Bloumik tak to jo, Peg Perego jsou dobrý. A je jasný, že budeš potřebovat malou dát do kočárku. Nejspíš ti už bude chodit, ale v tomhle věku si bude zásadně chodit kam bude chtít ona a těžko bys jí furt honila. Moje malá už docela poslouchá a chodí vesměs kam je potřeba a myslím, že za ty 2 měsíce se to ještě dopiluje, tak to fakt chci zkusit bez něj, jen se skejtem. Snad to klapne.
Hypošku máme taky, znám to znám. Sice né tak vysokou, ale máme ☹ Ostatně kdo dneska ne? 😀

Blan tak to držím palce. I když ono se říká, dobrý spánek přes den, dobrý v noci, tak třeba to nebude tak strašný. 😅

bloumik
6. kvě 2010

Ducky no půjde i o rychlost, to abych si vyhradila půl dne, než bychom někam došly. 😀 Ale určitě bude chodit, když to půjde, bude ťapat. 🙂
A bez hypošky to nejde, když chce člověk hezky bydlet. Leda by vyhrál sportku nebo dědil. 😀

Jak to tu tak čtu, díky bohu za našeho spáče, ta už snad na konci druhého měsíce spala až do 4 do rána a teď spí od sedmi do sedmi. 😅

bloumik
6. kvě 2010

Jo a u nás v diskuzi je holka s věkovým rozdílem dětí 19 měsíců a dcera to zvládla na skejtu na jedničku, takže tandem nepotřebovali. 🙂 Ono těch pár měsíců asi hraje velkou roli.

ducky
6. kvě 2010

Chichi, tak to taky no 😀 Hlavně ty děti jdou dva kroky dopředu a tři zpátky. 😀
Hm, tak to se nám nepoštěstilo teda ani jedno 😝 😀
Tak to jsem ráda. My budeme mít 20,5 měsíce, teda pokud malej nebude chtít dřív na svět, tak to snad taky zvládneme. Navíc jestli bude horké léto, tak asi budeme chodit jen někam blízko, na hřiště a tak a to ujde určitě. 😀 Tak to jsi mě teď potěšila teda, že se to dá na skejtu. 😎

kativka
7. kvě 2010

mandragoro: v nemocnici mi rikali 15 kapek pred kojenim, doktorka zase po kojeni. jenze po kojeni casto ublinkava, tak nam prislo, ze to vyhodi. davame pred kojenim min. 15 kapek, vsichni doktori se zatim shodli, ze se to muze podavat tydny a tydny, ze se to nevstrebava, ze to jen projde. at pry nectu letaky 🙂 🙂 vcera vecer jsme zjistili, ze uz nemame ani kapku, tak nas jimala hruza z probdele noci a ono nic. asi uz to zvlada i bez nich. ale stejne je radsi jeste dneska koupim 🙂

blanches: naprosto chapu, ja u place casto odchazim a nechavam utisit tatinka (hlavne ze zacatku, kdyz to byly prdiky). skoda, ze s nim nemuze chodit i cvicit 😀

mandragora10
7. kvě 2010

Kativko, diky moc za informace, na letak se teda vykaslu....zatim mu staci 8 kapek na noc a je v pohode, tak u toho zustanu, pres den mu je dam obcas, dle toho jak ho to bude trapit. Jinak nas taky casto ublinkava, takze rozhodne budu davat jen pred kojenim.

blanches
7. kvě 2010

Ducky, usnul až po desáté a pak se probudil v půl jedné, no a pak už nechtěl moc spinkat, tak jsem to nakonec vzdala s uspáváním v postýlce a vzala si ho do postele (manžel spí přes týden v obýváku) no a tam mi usnul a probudil se až ve 4 a pak po kojení a přebalení spinkal do sedmi, ale zase u mě. Takže jsme to celkem zvládli, až na drobné výjimky 🙂

Kativ jojo teď už je to také lepší, hormony se upravují 😉 , ale musíš být statečná.

Jinak my jsme podědili Quiny Spedy (nevím jak se to píše), je lehoučký. Ale jediné co mi vadí, že není odružený. No říká se darovanému koni na zuby nehleď 😉

mandragora10
7. kvě 2010

Blanches, ja od pulnoci mam Tomaska taky u sebe v posteli, spime spolu v obyvaku...musim mu pred kojenim ohrivat mliko na namichani nutritonu, tak je to praktictejsi nez kdyby tam spal tatka a my ho porad budili. Dneska spal Tomasek krasne, od pulnoci se probudil ve 4 a pak az v 7:45...no kez uz by mu to vydrzelo...ale je mi jasny, ze zatim je to spis nahoda 😉

adelaz
7. kvě 2010

Man: co to máte za ty kapičky??? Náš malej ted trpí na zácpu... respektive prdí ale nevykaká se... Používám dvakrát deně teploměr do zadečku a tím mu uvolním cestu a vykaká se... ale kdyby na to byly nějaký kapky šla bych do nich🙂

hrusti
7. kvě 2010

Adel, Man myslim uvadela Sab Simplex kapicky. My jsme je taky pouzivali. Pak jsme presli na Baby Calm a Probioticke kapicky. Ty probioticke kapicky jsou super, nam fakt pomohly, ale stoji kolem 600 Kc ☹

hrusti
7. kvě 2010

Bloumik, my mame Teutonii Spirit HB a velka spokojenost. Akorat jsem si v zime rikala, jestli by do toho snehu nebyly lepsi 4 kolecka 😅 Jak se ti jezdilo v zime s kocarkem? Ja mela kolikrat strach, abych nekde neurvala to predni kolecko 😲

adelaz
7. kvě 2010

hrusti: a ty jsou na prdíky a nebo na zácpu? nebo je to jedno?
Jinak jsem se chtěla ještě zeptat kolik vaši prckové vypijou při jednom kojení cca teda jestli některá vážíte... jinak to asi vědět nebudete...

hrusti
7. kvě 2010

Adel, ten sab simplex a baby calm jsou na prdiky. ty probioticke kapicky upravi mimi strevni mikrofloru, takze by mel hezky kakat a zaroven by nemel trpet na prdiky. ty probioticke kapicky se davaji 5 kapek 1x denne a vydrzi necely mesic (nam cca 28 ni). jinak sabik a baby calm se davaji pred kazdym mlickem, ale uz si presne nepamatuji to davkovani 😅 Nam se prdiky upravily asi az ve 3,5 mesicich. drzim palce!

adelaz
7. kvě 2010

Tak už jsem si to nastudovala na netu ty kapičky... koukám, že je to na doporučení lékaře... v pondělí jdeme na kontrolu tak se doktorky zeptám... dneska je malej od 3 vzhůru a furt brečí... jen když ho chovám tak je v klidu... jsem utahaná jako pes... ted usnul tak uvidíme až se vyspí jestli to bude lepší...

hrusti
7. kvě 2010

Adel, myslim, ze vsechny ty kapicky jsou volne prodejne, jen doktor ti doporuci davkovani. Ale radsi to s mudrou prober, Markus je preci jen hodne male mimi a nejsem si jista, jestli vsechny ty kapicky jsou od narozeni. Nam zacaly prdiky asi ve 3 tydnech a ze zacatku jsme brali ten sabik, jestli si dobre vzpominam tak 3x denne 5 kapek. Pak jsme postupne pocet kapicek zvysovali podle rady mudry. Pak jsem si nekde precetla, ze ten sabik je chemie, tak jsme presli na baby calm, coz by mely byt prirodni kapicky a k tomu jsme davali ty probio kapicky.
My jsme si s prdikama taky hodne uzili, takze presne vim, co cem mluvis. Drzim palecky, at vas to moc dlouho netrapi! Pevne nervy!

bloumik
7. kvě 2010

Hrusti jezdilo se skvěle. 🙂 Až teda na fakt, že když tehdy byla ta kalamita, tak k nám do ulice prostě nejezdil pluh 😠 proč taky, když nejsme hlavní, že 😠 takže se několik dní nedalo ani vyjít bezpečně, natož vyjet s kočárem. Vykutaly se tu akorát úzké uličky, kde lidi chodili jak husy za sebou, hory sněhu byly vyšší, než já (mám 179cm) a s malou jsem seděla doma na zadku. 🙄
Ale pak už dobrý. 🙂

Malá taky děsně trpěla na prdíky, ale naprosto příšerně (a prý hlavně kluci...) a sabík teda nezabral, Baby calm suprově. Probiotika jsem nedávala, protože pomáhal Baby calm. Teploměr do zadečku u nás taky párkrát proběhl, když už prostě nebylo zbytí a kroutila se, plakala hodiny a nekakala a cvičení ani teplé ani nic nepomáhalo, ale dr mě od toho strašně odrazovala, protože je to návykové - svěrač v konečníku si na to zvykne a neposílí se a o to déle jim pak trvá, než se naučí samy kakat. Takže jsme se pak snažili vytrvat, nosit v klubíčku, a hlavně teda pomohly ty kapky. A jelikož jsou to jen bylinky, tak to bylo OK. 😎
Tak ať je brzo po prdíkách! 🙂

ducky
7. kvě 2010

Adel já myslím, že by Markus měl teď vypít tak 70,80 mlíčka. Pokud si to teda dobře pamatuju. 😉

Na prdíky jsem teda zvědavá, ptž malá na ně netrpěla, jestli řvala 4x kvůli prdům, tak to je hodně a stačilo jen zacvičit nožičkama.
Tak se teď klepu jak ratlík, notabene když čekám kluka, jestli nás to postihne nebo ne 😅

mandragora10
7. kvě 2010

Adel, presne jak pise Hrusti...my pouzivame Sab Simplex....kdyby nezabiraly, zkusim Baby Calm a ty probioticke kapicky....to je na predpis nebo neni? Ten Sab Simplex nebyl.
Misto teplomeru mam koupenou rektalni rourku....zatim jsem ji pouzila jen jednou, taky jsem nekde cetla, ze je to navykove....Tomasek kaka celkem v pohode....je pokakanej skoro kazde prebalovani, ale prdiky ho trapi stejne.
Tak pevne doufam, ze nas nebudou trapit moc dlouho.

bloumik
7. kvě 2010

Rektální rourka má svá pro i proti. Je měkká, takže nehrozí tolik případné poranění, jako u teploměru, ale zase je dutá (nechápu proč) a nikdy se pořádně nevyčistí, takže po čase už to není moc hygienická záležitost.

heryna
7. kvě 2010

Ahoj, dnes jsem se zaregistrovala v Krči.Mám to nejblíž, takže jsem nic neřešila.Chtěla bych se zeptat po kolika jsou tam pokoje a sociálka /WC,sprchy/ jsou tam jak?Jestli společné někde na chodbě?

minea
7. kvě 2010

heryna, dobrá volba 😉. Pokoje na 6nedělí jsou po dvou (je tam i třílůžkový, ale tam, pokud vím, dávají jen těhulky), sociální zařízení je společné na chodbě.

heryna
7. kvě 2010

Mineo, já to nějak neřeším, všude je něco, tak nač to komplikovat. 😉 Soc. je na chodbě?To znamená pro všechny pokooje?Třeba u Apolináře to bylo, že byla sprcha pro dva pokoje společná a vchod přímo z pokoje.Tedy alespoň jak sem byla já.To takhle v Krči není?Protože jsem četla, že sprcha je společná pro 2-3 pokoje, tak nevím jak tomu mám rozumnět.Nakonec je to tedy jedno, spíš mě to jen tak zajímá....

minea
7. kvě 2010

Tak co vím, společná sprcha/WC pro dva sousedící pokoje je jen na nadstandardu. Na tom obyč šestinedělí je to na chodbě pro všechny pokoje, sprchy zvlášť a WC zvlášť. No a pak záleží, jak daleko od sociálky máš pokoj, chodba je dlouhá 😀. Ale jak říkáš, všude je něco a Krč vyniká spíš v jiných ohledech než v ubytovacím komfortu 🙂.

heryna
7. kvě 2010

No, šak jsem psala, že mi to je nějak jedno, jen mě to zajímalo.Spíš jsem ráda, že nejsou návštěvy na pokojích, alespon tedy doufám.S když se jde do sprch, děti se nechávají kde?Na pokoji?Tam se asi maminky nějak domluví, že....Já už si ani nepamatuji, jak jsem to dělala, ale do koupelny jsem si dítě určo sebou nebrala....A je tam víc sprch, né.Jako, aby tam nebyla jen jedna a ještě furt obsazená.Po porodu mi dají dítě hned na břicho a přiloží?A pak jde do inkubátoru na zahřátí a pak už je stále se mnou?

minea
7. kvě 2010

Jé, to je otázek - holky opravte mě, jestli se něco změnilo.

Návštěvy na pokojích nejsou (taky jsem ráda!), scházejí se v takové hale na začátku chodby. Je to tam docela příjemně vymalované, nic hrozného.
Když jdeš do sprchy, dítě ti buď pohlídá spolubydlící nebo ho odvezeš k sestrám, to je na konci chodby taková místnost, kde ho prostě zaparkuješ mezi ostatní mimina a sestrám jen řekneš, že si ho za chvíli zase vezmeš.
Sprchy jsou tam asi tři, nepamatuju si, že bych na ni někdy čekala (pantofle nesundávat 😅).
Dítě přiloží do půl hodiny, to se tam spolehlivě dodržuje, s tím položením na břicho je potřeba se domluvit, třeba mně ho nedali, jiným holkám jo.
Ve vedlejší místnosti se udělá první ošetření a zvážení (doprovází tatínek) a když jsi ready, tj. asi tak po porodu placenty a po zašití, mimino přinesou. Na 6nedělí ti ho dají hned, jak se na to budeš cítit - většina se chce první noc vyspat, já jsem trvala na přivezení hned jak to šlo (4 h na lůžku, pak sprcha).

heryna
7. kvě 2010

Děkuji, jseš moc hodná.Jsem tam po té první větě zapomněla dát smajlíka, aby jsi si nemyslela, že jsem se na Tebe utrhla.

minea
7. kvě 2010

😀

evuse
7. kvě 2010

Ahoj holky, prosím kdo teď chodíte do Krče do předporodní poradny, jak moc je tam narváno? Respektive na kterou hodinu je nejlepší se tam objednávat, abych nečekala třeba 2 hodiny?

Heryno sprchy jsou na standartních pokojích 2x ( na záčátku a ke konci té dlooooooouhé chodby). Pokud si pamatuju, tak vždy po 3, takže celkem 6 sprch, vždy bylo volno. Toalety jsou tam bohužel jen 2, ale taky se mi nestalo, že by byly obsazené. Komfort bohužel noc moc 😒 .

adelaz
7. kvě 2010

evuse: já chodila na 7 hod a byla jsem s monitorem a prohlídkou a vším do hodky venku... je to nejlepší nejsou tam lidi...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru