Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

jajinka27
10. kvě 2010

Monivo,..,pokud kojis tak to jen tak nedostanes 🙂) ja to dostala az dva mesice pote co jsem kojit prestala hihi

monivo
10. kvě 2010

jajinka: Aha, tak to jsem nevěděla. Tak v tom případě to pouštím na několik měsíců z hlavy. Aspoň doufám 🙂 Já to mám vůbec komplikovaný. Jelikož mám trombofilní mutace, nemůžu ani žádnou antikoncepci. Jen prý tělísko a to do té doby, než už nebudu chtít mít děti, nedoporučují.

adelaz
10. kvě 2010

Tak jsem zpět od doktorky ta mi řekla že malej je podviživenej... hmm ale že by mi při první kontrole řekla kolik má vypít,?? To fakt ne dávala jsem mu 60 při každém krmení a to je prý málo musí mít aspoň 70... hmm dobrý vědět...
Cítila jsem se jak ta nejhorší matka která mu nedá najíst... přitom po 60 si vždycky ublinkne jak je plnej a hlavně u toho usne...
no tak zvětšíme dávky...
Jinak jsem byla v Krči a tak mi řekli, že mám retenci mléka a že mám nahřávat a pak masírovat a pak odsávat... tak jsem na to zvědavá a teplota je z toho že to mléko se tam hromadí... vtipné je že to dělám už druhý den nahřát a odsát a nic ze mě neteče,,,. a to se snažím a masíruju a všechno... tak uvidíme... ale je mi jako by mě přejel vlak s tou teplotou večer jsem neměla síly malýho nakrmit musel táta...
Tak uvidíme...

mandragora10
10. kvě 2010

Adel, teda....to je podle me chyba doktorky, ze ti nerekla, kolik ma malej vypit...nemuze preci spolehat na to, ze mas cas nekde studovat v knihach, kolik ma mimco vypit. Tak hlavne ze nemas zanet!!! Mne se nalila prsa prvni den, kdyz jsem se vratila z porodnice domu....vypadala jsem jak po plastice, mela jsem je cela modra a uplne tvrda....cely den jsem mela zimnici, pred kojenim jsem je masirovala ve sprse, odstrikavala jsem, po kojeni jsem si davala ledove obklady....v noci jsem se pak vypotila....i bez nejakeho prasku a rano uz to bylo dobry. Tak drzim palecky, at je to lepsi!!!

Monivo, ja taky nevedela, ze kdyz kojim, tak to nedostanu...nekde jsem slysela, ze je to individualni....nekomu zacne menstruace hned po sestinedeli, nekdo ma jeste par mesicu klid. Ja teda rozhodne nespecham....po temer 4 tydnech s vlozkama si rada jeste odpocinu.

Blanches...no jo, ja mela nekolik vnitrnich a jeste 8 vnejsich stehu....tak hold musim byt trpeliva....cast jizvy uz je zahojena, ale cast je jeste trochu napuchla a bohuzel mi to trochu hnisa ☹

adelaz
10. kvě 2010

No mě v Krči nic neřekli tak jsem dlouhou dobu dávala 45 jako tam a pak jsem mu sama od sebe pridala na 60... když vypije 60 je spokojenej a usne a je v klidu... ríkali mi že ma malej pribrat tydne 150g a to přibral tak jsem fakt trosku zmatena... jdu si na zitra objednat nejakou tu laktacni poradkyni... aby si na me udelala cas a vsechno mi vysvetlila a rekla jestli mam kojit a nebo jen dokrmovat... protoze kazda doktorka mi ríká něco jiného a jen v rychlosti a to je na prd... tak chci nekoho kdo si na me udela cas...

ducky
10. kvě 2010

Adel já ti psala, že by měl mít tak 70,80 😅 Ale asi to zapadlo v ostatních příspěvcích. Každopádně tohle ti měla říct voje dětská dr., to už se Krče netýká. Mě to moje dr. říkala pokaždý, když se ta dávka zvyšovala. Takže bych se obořila spíš na dětskou dr. 😅
Každopádně masíruj ty prsa. Hřbetem ruky přejížděj směrem k bradavce. Já takhle rozmasírovávala zatvrdliny. Když jsem jela z porodky, měla jsem místo prsou dva šutry, tak hned ve sprše jsem najela. Taky jsem měla hodně mlíka, tak než se to přizpůsobilo malé, tak jsem musela po kojení ještě odsávat. 😅
Rozhodně nejsi neschopná matka, těžko můžeš dělat něco správně, když ti tvoje dr. k tomu nedá žádné informace. Buď v pohodě. 😉 A nemůže třeba někdo být s tebou jeden den, že by jsi si trochu odfrkla, věnovala se masírování a odsávání? Mamka nebo manžel. Každopádně držím palce, ať jsi brzy fit. 😉

Holky ještě k té menstruaci, můžete jí dostat i když kojíte a je to opravdu velmi individuální. Já např. poprvé menstruovala když byl malé půl roku a to jsem pořád kojila. Ukončila jsem kojení v 8mi měsících a do té doby jsem to dostala tuším 2x nebo 3x, už si to nepamatuju. 😅 Takže některé z vás se i může stát, že to opravu dostane po šestinedělí, některá třeba až dlouho po porodu 😉

adelaz
10. kvě 2010

Ducky: nene nezapadlo to já na to koukala a proto jsem to taky zvýšila na těch 60 nejdřív jsem to chtěla zkusit a malej byl spokojenej... a hlavně si i po 60 ublinknul celkem dost, tak jsem myslela, že má dost... Teď mu dávám 75 a má s tím co dělat teda... a stejně ublinkává... ale asi mu musíme roztáhnout žaludek🙂
Jojo už jsem byla ve vaně a odstříkávala do horký vody to tolik nebolí🙂 Ale nevím jak často bych měla odstříkávat, jestli každou hodku nebo stačí každou třeba třetí...
uvidíme snad to povolí

ducky
10. kvě 2010

Adel tak to jsem ráda, že jsem tím příspěvkem aspoň trochu pomohla 😉 Evidentně ublinkává tak všeobecně asi, když jak po 60ti, tak po 75ti, tak mu dávej takhle víc, aby brouček nabíral 😉
Každou hoďku bych asi neodstříkávala, aby se to naopak nezhoršilo, ptž se zvýší laktace. Uvidíš, jak to prso bude tvrdý, bude bolet, ty tři hoďky by to tak mohly být možná 😉
Držím moc palce Adel, tohle je vždy takový zásah a ještě v šestinedělí, tak se drž kočko, bude lépe 😉

hrusti
10. kvě 2010

Adel, to je dobre, ze nemas zanet.
Jinak me rikala moje mudra, ze mam vzdycky prckovi delat vic mlicka, aby neco ve flasticce zustalo. Je to hlavne i kvuli tomu, aby pak nepolykal vzduch a netrapily ho prdiky. Drzim palecky, at jsi brzy fit!

adelaz
10. kvě 2010

Holky ještě že vás tady mám 🙂 hned se člověk cítí lépe🙂

ducky
10. kvě 2010

Adel 😉 , to je moc dobře. Sama vím, jak to šestinedělí bylo náročné a to jsem měla doma hodnou holčičku 😀 Se modlím, aby se mi to teď nevrátilo na ubrečeném klukovi 😅 😀 Ale i tak bude můj miláček. 😎

jajinka27
10. kvě 2010

adel...no tak drzim palce, nicmene to co si popsala ja mela taky a dali mi na to atb, asi si narazila na nejakyho vola, podotykam byla jsem tam na pohotovosti 2 večery za sebou, poprvé mě odbyl zrovna Menšík, podruhé Vacková dala atb

evuse
10. kvě 2010

Mandragora diky za info k poradně, to jsem chtěla slyšet 🙂
Ducky, dneska jsem tam byla na 11 na sepsání předpor.dokumentace a ještě tam čekaly maminky na natočení monitoru, ten standartně dělají od 38tt . Tím se asi prodlužuje čekání. Když jsem tam chodila v prvním těhu v 01/2009, tak ještě monitory běžně nenatáčeli minimálně do 40tt. Když půjdeš hned na ráno jak začínají, tak to bude v pohodě, ale postupně se to čekání asi nabaluje.

minea
10. kvě 2010

adelaz, řekla jsi o tom problému s prsama i té pediatričce? Jen mě to zajímá, vybavuju si, že nám na kurzu kladli na srdce, že se záněty prsou se má chodit k pediatrovi, ne k obvoďákovi, tak by mě zajímalo, jestli se k tomu nějak postavila. (Ale samozřejmě takhle brzo po porodu je logické jet do porodnice, to je jasný).
Co ta horečka? Ustupuje?

ducky
10. kvě 2010

Evuše však já vím, rodila jsem před tebou 11/08 😀 Si tě pamatuju 😀
Každopádně díky, na to sepsání tam musím taky s malou, jaksi moc nemá kdo hlídat. A to jsem myslela, že když jsem tam rodila, tak se sepsání vyhnu. Rodinná anamnéza se nezměnila, ani nic jiného a stejně tam budu muset 🙄
Koukám, že se vám to podařilo jako nám do páru 😀 Akorát teda my jsme si dali trochu větší rozdíl 😀

Mineo to fakt řeší i pediatři, jo? Já bych to tipla spíš na gyndaře 😅 Ale takhle brzo po porodu určitě Krč, to jo 😉

adelaz
11. kvě 2010

Minea: jojo říkala jsem to pediatričce a ta říkala, že mám malýho k prsu přikládat že mi to on nejlépe vysaje... jinak říkala ať si zajdu do Krče... teploty už díky bohu nemám, večer se teda potím jak prase... ale je to asi lepší... ráno jsem si dala vanu a odstříkávala je to nejpříjemnější a nebolí to... blbé je že přes den moc nemůžu když nikdo není doma a malýho nikdo nehlídá... mamka je nemocná a manžel musí být v práci...

no každopádně pediatrička mi řekla že se mám rozhodnout jestli budu kojit a nebo jen přikrmovat... takže asi se vykašlu na kojení protože mléko prostě furt nemám a z toho jednoho prsu už nic neteče a budu krmit nutrilonem...
Bude to dražší, ale zase o něco snažsí...

ducky
11. kvě 2010

Adel tak snad je to opravdu lepší.
A co se kojení týká, já jsem sice ráda, že jsem mohla kojit, ale razím názor, že důležitější je spokojená maminka.
Být tebou bych se teda pokusila ještě využít babské rady na zvýšení laktace nebo laktační poradkyni, případně častěji přikládat anebo ze začátku aspoň kombinovat MM s UM, ale jak píšu, je to čistě tvoje věc. Moje švagrovka měla taky od začátku málo mlíka, už v porodnici musela přikrmovat, ale teda vydržela kojit s příkrmem asi 2 měsíce. Pak už tam fakt nic nebylo. Tak uvidíš 😉

A já zase dneska uvidím prťifouska a dozvím se váhový odhad. Tak snad bude v normě, je to důležité kvůli té mé těhu cukrajdě. 😅

adelaz
11. kvě 2010

ducky: no uvidíme co mi řekne ta laktační poradkyně zatím jsem se jí nedovolala tak to budu dnes ještě zkoušet.
Já bych taky nejradši kojila ale jak to prostě pořádně nejde tak na to nemám sílu... ale uvidíme🙂 chtěla bych to vydržet ten měsíc aspoň... uvidíme🙂

jajinka27
11. kvě 2010

adel...to je jasný, hodně pij, zkus i homeopatika, me docela pomohly ale nehroť to 😉

petaaa
11. kvě 2010

ahojky, já jsem měla zánět dvakrát po sobě, užila jsem si s tím svoje...nahřívala jsem v teplé sprše, odsávala(pořídila jsem si kvůli tomu elektrickou odsávačku) dávala tvaroh a doktorka mi předepsala mastičku, které jsem říkala zázračná, protože mi to za dva dny ustopilo a nemusela jsem začít brát antibiotika, které mi dr. pro jistotu také předepsala.

A co se týče menstruace... tak jsem asi jedna z výjimek co potrvzuje pravidlo 😉 protože mě se první menstruace dostavila 5týdnů po porodu ☹ To bylo asi i proto, že očistky jsem měla jen 14dní po porodu... 😀

ducky
11. kvě 2010

Ahojky holky,
tak dnešní kontrola super, vše v pořádku, váhový odhad 1700 g, což odpovídá. Odhad k porodu 3700 g, tak uvidíme. Nicméně malej je KP, ale totál. Nohy dole, hlava nahoře, tak uvidíme, jak se mu bude chtít se otáčet. Malá byla taky ve 32 tt KP, ale ne tak jednoznačně jako malej a ve 36tt byla najednou hlavou dolů, tak uvidíme, co její bráška 😀

monivo
11. kvě 2010

adel, je mi Tě líto. Musí to být nepříjemný. Ani si v klidu nemůžeš užívat malého ☹ Homeopatika jsem měla taky, jsou dobré na rozjezd laktace. Nejlepší je opravdu hodně pít. Já jsem hodně pila kojící čaje, ale laktační poradkyně mi poradila ho na pár dní vysadit (někdy na něj můžou být miminka citlivá a pak mají prdíky). Už ho asi 5dní nepiju a laktace pořád stejná. Takže asi není úplně nutný, prostě hlavně voda.

Dnes jsme byly u dr., Terezka má 3710g, 51,5cm. Přibrala za 3týdny 670g. Paní doktorka nic neříkala, tak je to snad v normě.

Ducky, když teď tak koukám na Terez, která má teď 3700g, tak si nedokážu představit, jak se to do Tebe vejde 😅

ducky
11. kvě 2010

Moni chichi, tak teď ještě nemá těch 3700, teď má těch 1700 g. Ale vešla se do mě malá a ta měla po porodu 3920 g a 51 cm 😀 Vejde no, však tam jsou v klubíčku 😉
A Terynka přibrala krásně, to je určitě v pořádku. 😉

adelaz
11. kvě 2010

Tak jsem vyzkoušela tvaroh uvidíme co se bude dít... jinak čekám až manžel přijde z práce a půjdu zase do vany... to bude spotřeba vody 😀 jinak už se mi zdá že to povoluje... ale mléko pořád neteče nebo odstříkám tak 10ml a pak nic ani do vody...
Piju hodně čaje a vodu a mléko a no všechno možný i jak mamka doporučila na tvorbu mléko plzničku🙂

ducky
11. kvě 2010

Adel prý černý pivo 😀 To si dá Markus do nosu 😀
Tak držím palce, ať je už líp 😉

adelaz
11. kvě 2010

ducky: jojo to mamka taky říkala😀

cervikova
11. kvě 2010

ducky...no jestli ti dělal odhad dr.Smrčina tak bych to brala s rezervou.Mě taky řekl,že malej bude mít 3600 až 3700 a nakonec to bylo přes 4kg 😀 To bylo na sále překvápko 😅

ducky
11. kvě 2010

Cervikova nene, já byla normálně u svojí gynekoložky. 😉

jajinka27
11. kvě 2010

adel...ted budu nechutna asi jo? ale jedna znama z nasi diskuze mela uz hodne rozjetej zanet a tvrdy prso jako hrom a ji to vytahnul manzel, mliko samo plival, ale jak mel vetsi silu sat tak to povolilo, tak kdyby se manzel svolil 😅

adelaz
11. kvě 2010

jajinka: nechutná nejsi zrovna dneska mě to napadlo🙂 říkala jsem si že bych si to odsála sama kdyby to šlo😀
Manžel stejně žárlí na malýho když sosá tak se zeptám a uvidím🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru