Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

tarasa
22. zář 2012

@monivo tak to jsem zvědavá kdo tam bude ve čtvrtek. tak hned pak napiš, budu vyjíždět v 11, tak si třeba stihnu ještě přečíst 🙂 ať vím koho tam mám čekat 😀

kacita
22. zář 2012

Teda holky samej chlap já mám doktorku ☹ 😀

aaa
22. zář 2012

@monivo
@tera87 Já se tam budu ještě těšit kvůli vyvoněných doktorům 😀 😀

tarasa
22. zář 2012

@kacita byla jsi včera v poradně? já taky a ta doktorka mi přijde super 🙂

kacita
22. zář 2012

Pokud máš na mysli p.Šárku Pokornou tak samozrejme souhlasím 😉 byla příjemná já v poradne v krči byla včera poprvé tak první dojem byl celkem super až na to čekání ale to si člověk asi nevybere 🙂

tera87
22. zář 2012

@aaa. 😀😀😀😀 zažila jsem tam taky doktora co vypadal jak pravej řezník.Tlustej,mastnej. no hrůza-kaźdej je nějakej ale tohle byl ošklivej zážitek.Choval se jak dobytek.

Pokud všechno dobře dopadne tak se tam opět podívám v květnu 🙂

tarasa
22. zář 2012

@kacita v kolik jsi tam byla? já na půl 9 a asi do 10 🙂

@tera87 toho si pamatuju z prvního těhu, byl mi strašně nesympatický

aaa
22. zář 2012

@tera87 Tak zatím potichu gratuluju 😵 😵 😵
Řezníka teda neberu... 😅 😅 😉

kacita
22. zář 2012

@tarasa byla jsem tam na 9.40 do 11.35 tak třeba jsme zahlidli 😉 se

tera87
22. zář 2012

@tarasa. nutil mě vyset na křesle těsně před porodem nohama dolu.Myslela asem že mi praskne břicho.Nedalo se na tom udrźet.Jeho vyjadřování v lékařské zprávě hrůza.A ve finále mé poslal na infekční na výtěr.Primářka řádila jak je možny ýe mé poslal mezi infekční lidi! Nikdo tam podobu co jsem tam hodku byla nesměl z pokoje.
Fakt debil. Měla jsem krvavé průjmy a bylo mi zle.Nesměla jsem do porodnice dokud nebudou vysledky.Já byla vyřizená.Choval se ke mé jako k hypochondrickýmu blbcovi.Pak se časem zjistilo źe mám ulcerozni kolitidu.

@aaa děkuau 🙂 snad bude všechno v pořádku.Mě kdyby měl vyšetřovat tak ho odmítnu.

xsenova
22. zář 2012

Vsetky vas zdravim 🙂 citam, ze takmer vsetky mate tesne pred terminom 😀 Nahodou niekto kto bude mat miminko v krci a ma termin okolo 15.12?

aaa
22. zář 2012

@tera87 Tak to je teda pěknej idiot.... Třeba tam už nepracuje. Škoda, že si nevybavíš, jak se jmenoval, že bych ho případně poslala do háje rovnou ve dveřích 😠 😅

tera87
22. zář 2012

@aaa sloužil na pohotovosti jak jsem tam byla.Ale na jakymkoliv vyšetření před porodem tam nebyl.Tak na něj určitě nenarazíš 🙂 doufám.

tarasa
23. zář 2012

@aaa
@tera87 myslím, že už tady některé holky psaly, že už tam nepracuje 🙂

aaa
23. zář 2012

@tarasa Dobrá zpráva po ránu 😉

markyii
23. zář 2012

Ahojky! V pátek jsem byla sepsat předporodní dokumentaci a sestra mě objednala už do poradny na 1.10. ale nenapsala mi do průkazky v kolik hodin?Já si toho všimla až když jsme byly pryč tak je jedno v kolik hodin tam přijdu?? Jen řekla že mám mít sebou moč a průkazku. Jinak termín máme 28.10. už se to blíží 🙂

aaa
23. zář 2012

@markyii Být tebou, asi bych si tam zítra zavolala, ať tam pak nečekáš. Co všechno obnáší ta předporodní dokumentace? taky mě to za chvilku čeká 🙂

blanches
23. zář 2012

@aaa já tam zažila hodně doktorů a doktorek, ve 33tt jsem málem porodila a vystřídalo se jich na mě hodně Menšíka možná také, jen si nepamatuji. Všichni byli fajn a snažili se starat. Někdy samo narazíš na někoho kdo je unavený a protivný, ale mě se to nestávalo, většinou se opravdu starali...
Jinak první porod mě rodila Mudr. Vacková, za dobu porodu se tam ukázala asi tak 3x včetně samotného tlačení, kdy mi PA skákala na břicho (H. trvalo než narotoval a pak mu šlo špatně ven) a ona mě roztahovala a nařezávala dole, pak mě šila. PA byla úplně úžasná. U druhého porodu mě rodila Pokorná, s tím že stejně u mě byla po většinu času PA, jenže malý byl opět špatně narotovaný a byl o 800 g těžší a větší než ten první, tak po 3 hodinách kdy jsem byla otevřená a on nebyl správně narotovaný a vždy mě chvilku nechávali tlačit, zkoušeli skákat na břicho se Rádis ani nehnul, nakonec zavolali Severa, který se podíval, řekl, že nemám šanci ho vytlačit a okamžitý císař.
Budou se tě ptát, jaké máte v rodině choroby, jestli jsi měla nějaké porody, nebo potraty, jestli máš třeba cukrovku. Jestli jsi někdy měla narkozu atd.

markyii
23. zář 2012

@aaa vyplníš pár papírů, co si brala za léky v těhotenství, jaké máš v rodině choroby . Pak ti řekne co vše si do porodnice vzít a kdy do porodky přijet 😉 a pak tě objedná do poradny.

mmiirrkkaa
23. zář 2012

@aaa Doporučuji si vytisknout ten dotazník z jejich stránek a vyplnit doma, abys tam pak nestrávila mládí. Ono i tak se něco vyplňuje až na místě, ale už toho není tolik (jen třeba komu mají dát zprávu v případě, že by se vyskytly nějaké komplikace a tak)
http://www.ftn.cz/fileadmin/ftn/Kliniky/Gynekol...

ducky
23. zář 2012

@aaa Ahojky, já měla Menšíka u prvního porodu a byl skvělý, zvládl bezvadně i to, že se mi nechtěla odloučit placenta. U druhého porodu jsem měla synka najednou ve 38 tt koncem pánevním a pan doktor Menšík mi tehdy řekl, že si troufne na normální porod KP. Syn to vyřešil za mě a ve 39tt byl zase hlavou dolů. 😀
Čili za mě jednoznačně ANO, já na něj nedám dopustit. Bohužel ke druhému porodu to nevyšlo, měla jsem tam paní dr., ani nevím jméno, ptž se nepředstavila a celý porod stála ležérně opřená o mojí nohu v koze a rodila mě PA. Tož asi tak 😉

aaa
23. zář 2012

@ducky Děkuju, konečně někdo, kdo má osobní zkušenost 🙂 . Já jsem pořád na vážkách, jestli dát tolik peněz, zatím mám čas na rozmyšlenou 🙂 . Kazdopádně jsi mě potěšila 😵

ducky
23. zář 2012

@aaa Chápu, je to těžké rozhodování ☹ Já bych asi dneska ty prachy dala, ptž jak jsem po prvním porodu byla nadšená, tak druhý mě zdrtil a dodnes na to nevzpomínám ráda a paradoxně ten druhý byl o celých 24 hodin kratší a bez potíží, ale prostě ten personál mi nesedl ☹ Čili bych si asi doktora zaplatila pro svůj klid. A Menšíka určitě. 😉
Určitě to ale důkladně promyslete 😉

jmisa
23. zář 2012

Já měla taky u porodu Menšíka (rodila jsem ve čtvrtek) a pak měl službu celý víkend na šestinedělí, takže v podstatě jen jeho jsem viděla, propustil mě už v neděli a byl úplně úžasnej.

ducky
23. zář 2012

@tera87 Tak pokud tam není ještě jiný dr. při těle, tak mi to přijde na Mudr. Budku a ten už tam nepracuje. Já teda nemám takový zážitek jako ty, ale mívala jsem ho v poradně při prvním těhu, nebyl zrovna citlivý a já byla i v šoku, že mi poprvé vyšetřoval chlap (mám gyndr. ženu). Ruce jak lopaty, které mi tam šoupl dost necitlivě ☹ Pak měl noční službu, když už jsem rodila a byla na sále, ale ptž to s dcerou bylo na dlouho, tak ho naštěstí ráno vystřídal dr. Menšík 😵 😵

tera87
23. zář 2012

@ducky tak snad je to on a už tam neni 😀 opravdu se ke mě choval jak k nějakýmu dobytku já jsem pak brečela...sestra na mě taky byla nejdřív hnusná prej s hemeroidama do porodnice.Tak jsem jí řekla s brekem že se moc omlouvám ale že netušim jestli to jsou a že mi opravdu neni dobře a že mi doktor řek at tam s tim radši zajdu že kdyby mě vyšetřil on (prokolog) tak bych mu tam mohla porodit na stole.Pak teda viděla že to přepískla a najednou bbyla jak mílius a dokonce ani poplatek nechtěla! Ještě k tomu jsem měla antibiotika takže jsem měla ty průjmy ošklivý a měla jsem třeba jen krev.A on mi napsal do lékařské zprávy průjem prej divně smrdí....no strašný.Já byla tak rozhozená....Manžel si chtěl stěžovat.
nakonec z toho byla ulcerozní kolitida která mi zřejmě i zůsobila že jsem rodila o 15 dní dřív což mi vůůůbec nevadilo 🙂 ale mohl být i průšvih.
To byla ale jeden jedinej špatnej zážitek...ostatní super! Moc hodnýýý a porodní asistentka Peta na tu vzpomínme s manželem oba se slzami v očích 🙂

ducky
23. zář 2012

@tera87 Uf, to je teda zážitek ☹ Tak snad teď bude vše lepší, držím pěsti 😵

vrana
24. zář 2012

@aaa Menšík je úžasnej, zažila jsem ho po prvním porodu, měl celý týden službu na oddělení, tak jsem ho viděla denně 😀 U porodu zkušenost bohužel nemám, ale ztotožňuju se s názorem, co tu padl, že když jde všechno hladce, tak rodí stejně PA (a ty jsou tam jednoznačně hvězdy!) a doktor je až na úplný závěr, kdy zkoukne jestli je potřeba šít. Jinak nic. Takže mě to přijde zbytečné, dávat za to tak veliké peníze. A když se něco děje, tak je tam doktorů hafo. A ad oddělení, probíraly jsme to tu milionkrát, každá máme jiné potřeby a hrozně záleží na stavu, v jakém je žena po porodu. Většina, co rodila normálně a nemá žádné komplikace to podle mě zvládne na klasickém šestinedělí. Ano, je to starší prostředí, sprchy a záchody nic moc, ale jinak dobrý. Nadstandard bych brala v době, kdy bych nemohla chodit a byla na tom blbě, tak aby mohli návštěvy za mnou na pokoj pěkně v klídku. Jinak jsou to taky nehorázné prachy.

aaa
24. zář 2012

@vrana Děkuju moc za info, koukám, že to je nějaká doktorská hvězda 🙂 , nejspíš stejný typ jako můj gynekolog-mladej, krásnej a milej 😀 . Já mám zatím naprosto bezproblémové těhotenství, nevím, jak proběhne porod, ale snad taky dobře 🙂 . Každopádně Menšík se mi dneska ozval na mail, že se mám ozvat po poslední kontrole a domluvili bysme si schůzku v Krči. Ty normální pokoje jsou dvoulůžkové? A ještě mám jeden dotaz, na seznamu, co do porodnice jsou noční košile, opravdu tam nedávají ty jejich erární? Alespoň na první dny?

vrana
24. zář 2012

@aaa spíš hvězda pro pacientky 😀. jinak na šestinedělí jsou pokoje vesměs po dvou, aspoň všechny, na kterých jsem byla. Jen jednou jsem byla na 3 lůžkovém, a to na čekacím, když mi vyvolávali porod. Ad košile, po prvním porodu jsem měla první den tu jejich a pak svoje, u druhého jsem měla už od pobytu na sále svojí košili. O tu jejich bych se ani neprala, protože mi většinou vzadu nešly zavázat, chyběla jim tkanička, tak by mi lezlo mé krásné pozadí 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru