Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

matru
8. říj 2008

to jo, užíváme si všichni 🙂 měli jsme Kačku docela brzy, neměli jsme vyřešené bydlení, ted je to úplně jiný...aleKačku jsme si zase užívali podstatně mladší a taky to bylo nádherný...děti po roce bych nikdy nechtěla, nejdřív tak po 5, aby ses jim mohla věnovat a užít si, ne být strhaná....ale někdo to zvládá...

ducky
8. říj 2008

Ahojky všem,
po včerejším koníkovským absťáku konečně tady 😉
Můj manža bude taky u porodu. Chci ho tam já a on se vůbec nebrání. Akorát jsme dostaly rady, aby stál u hlavy, prý aby měl ještě někdy chuť na sex 😨
Vráno zkoušela jsi taky skákat na balónu ? Pokud ho teda máš doma 😲 😉

vrana
8. říj 2008

ducky, jj balon mám, ale skákání jako takové PA doporučují až když se porod rozjede. Do té doby jen houpání a kroužení, takže nezkoušela..

matru
8. říj 2008

v porodnici ho mají taky, ale já tam jen seděla 😀

ducky
8. říj 2008

Aha, tak to jsem asi nedávala pozor 😀
Holky máte taky nateklé končetiny? Já mám kotníky jak balóny a prsty u rukou mám taky nateklý, že nemůžu sevřít ruku v pěst.
Jinak Matru máš krásný holčičky 😀 Hele nebyl manžel smutný, že má dvě holky?
Já tohle úplně nesnáším tu chlapskou touhu po synovi, manžel byl totiž ze začátku zklamaný, že my čekáme holku. Navíc naši kamarádi mají chlapečka v dubnu narozeného a druzí čekají chlapečka v prosinci.
Teď už se srovnal a těší se, ale byl chvílema na pěst
🙄

oskarka
8. říj 2008

Ahoj ducky,
nateklé kotníky a nárty u nohou jsem měla minulý týden, teď už to naštěstí přešlo, ale bylo to dost protivné, tak doufám, že už se to nevrátí. Je to prý normální v závěru těhotenství (pokud nemáš extrémně vysoký tlak, bílkovinu v moči a já nevím co ještě tak je to OK).

oskarka
8. říj 2008

Jo, a mazala jsem si, tedy manžel mi mazal nožky krémem ElastiQ-Relax a pomáhal, krásně zklidňoval a dá se použít i na bolesti zad.

ducky
8. říj 2008

Děkuji za tip Oskarko 😀
U mě to trvá již přes týden a zatím to nepolevuje. Problém je asi i v tom, že v pondělí vypadli poslední řemeslníci, kteří položili lino a já teď stále něco uklízím, roztřiďuji, poponáším (jen lehké věci) apod.
Jinak ty ostatní věci jsou v pořádku, myslela si na preeklampsyi, viď? Tohle mi hlídala už moje dr., protože nepatřím zrovna mezi vychrtlé těhulky a teď v pondělí to bylo v pohodě. Asi mě tam ta moje holka někde tlačí 😖

oskarka
8. říj 2008

JJ, ducky, preklampsie, to je ono. To vis, ten zaver tehotenstvi je dost velky zahul pro nase telo, muze se nekde zadrzovat voda, ledviny funguji trochu hure, neboj to bude dobry. Zkus ten krem, byl hrozne prijemny a nozkam se ulevilo.

oskarka
8. říj 2008

jeste se s nim preventivne mazu, krasne chladi a osvezuje

ducky
8. říj 2008

Zkusím 😎
Akorát ještě musím "donutit" manžela aby masíroval 😉
Závěr je hustý. Já měla celý těhu naprosto pohodové, tak ty otoky teď beru jako to nejmenší, i když je to nepříjemný.
Jinak koukala jsem ti do albíčka 😀 , hezké. Ale užili jste si, co?
My už jsme taky začali docházet na kliniku (Iscare), ale povedlo se to samo a na první schůzce jsem byla už těhu aniž bych to věděla. Já teda mám anovulační cykly, takže jsem těhu díky Clostilbegytu, ale jsem a to je nejdůležitější.
😀

oskarka
8. říj 2008

Také mám těhotenství, k němuž vedla delší a někdy i smutná cesta, v pohodě a bez problémů, proto jsme se mohli vyřádit v cestování, poznávání, výletům, fotografování atd... Jak mi lékaři na začátku těhotenství řekli, jste zdravá těhotná, proč byste se nemohla věnovat svým zálibám? 🙂.
Ale že už se na toho našeho mrňouska těšíme.

matru
8. říj 2008

Ducky: dík 🙂 manžel naopak strašně chtěl holky...tak je máme a jsme rádi...a já když zatoužím po 3, tak aspon můžu říct, že chci ještě clapečka 😀 ...jinak ty otoky má ke konci skoro každý, po porodu hned zmizí, nebojte...

ducky
8. říj 2008

Já občas zabrousím mezi snažilky a občas i něco písnu, abych je podpořila, protože vím, co to je, když to nejde.
Ale člověk na to pak zapomene, když má v břiše ten zázrak, viď?
Taky jsme v těhu trochu cestovali, mám sestřenku v Anglii, tak jsme tam letěli v 18tt. Cesta tam byla úplně v pohodě, cesta zpátky děs. Bylo mi zle a přitom létání miluju. Ale jinak taky stále vše dělám a taky se těším, až Bětuška vykoukne na svět 😀

Matru tak to je super. Já tomu mýmu furt říkám, počkej, až na tebe vykulí oči a chytne tě za prst. A bude tátova holčička 😎
Hele aby jste pak neměli tři holky 😉 😀
Moje švagrová je taky ze tří holek, tak si myslím, že to bylo taky zkusíme do třetice, jestli nevyjde kluk.
A můj manžel je vlastně taky třetí dítě, ale tam se zadařilo, po dvou holkách kluk 😎

oskarka
8. říj 2008

Ducky, tak jsem teď z Tvé odpovědi zjistila, že máme vybraná stejná jména pro holčičku (pokud tedy budeme mít holčičku). 🙂 🙂

matru
8. říj 2008

mně by třetí holka nevadila, ale spíš nebude, už neplánujeme další, teda manžel 😉 máme 3+1 takže bychom se ani nevešli...dvě je akorát...čekáš Alžbětku?
já s oběma otěhotněla okamžitě, Kačku jsem ani neplánovala, když tady čtu jak někdo čeká roky, mám hroznou radost, že se pak zadaří...a počkejte až je uvidíte, to se nedá popsat, jak je to krásný!

ducky
8. říj 2008

Jéé tak to je dobrý. My teda budeme mít Elizabeth, manželovi se Alžběta nelíbila, ale já se s tím jménem vzbudila, tak jsem si řekla, že si to Bětka vybrala sama a už jí to vydrželo. Předtím jsem to totiž furt měnila. 😎
Oskarko vy nevíte, co to bude?
Já bych praskla zvědavostí. Manžel se mi směje, že moje první věta předznamenala mojí zvědavost, protože dle pamětní knížky jsem poprvé řekla co to je? A zvědavost mi už zůstala 😀

3+1 se třema dětma, no to by asi fakt nešlo. My máme byt o stejné velikosti a vím, že dvě děti jsou O.K., protože bydlíme v bytě, kde jsem vyrůstala já. Ale se třema by to asi taky už nešlo.
Tak uvidíš, třeba se to semele ... 😉

Hrozně se těším, až jí uvidím (zase ta moje zvědavost). Moje kamarádka má už taky dvě děti, tak jí vždycky říkám, že to má dobrý, protože už ví, jak její děti vypadají. My se zatím můžeme stále dohadovat, po kom co bude mít 😀 Zatím vždycky říkáme s manžou co bychom chtěli, aby měl po tom druhém a malujem si Bětku jako to nejlepší z nás obou 😀

oskarka
8. říj 2008

Ducky, je to tak, nevíme, zda na nás vykoukne chlapeček nebo děvčátko, ale jsme zvědaví, to je jasný. A jak jsou zvědaví všichni kolem nás🙂 🙂.
My se těšíme na človíčka, kterého toužebně očekáváme🙂 a není pro nás důležité jakého bude pohlaví.
Chtěli bychom ještě jedno děťátko, tak uvidíme, zda se nám to splní, bydlíme ve 3+kk, tak bychom se sem snad poskládali, i když pokukujeme po větším bytě...

ducky
8. říj 2008

Tak tohle fakt obdivuju 😀 Já bych to nevydržela a myslím, že i někteří členové rodiny by nás ukamenovali.
Ale jinak samozřejmě je nejdůležitější, aby bylo miminko zdravé.
Ve 3+kk byste dva človíčky zvládli, ne? On už to není zas tak velký rozdíl, jestli máš 3+1 nebo 3+kk, stejně, pokud jim chceš dopřát každému vlastní pokoj, ty jdeš spát do obýváku 😉
Taky bychom chtěli ještě jedno, ale uvidíme, jak to půjde.

oskarka
8. říj 2008

Tak se tam opravdu udělalo krásně, byla jsem na poště a trochu se projít. Za chvíli čekám maminku, tak se na ni těším, možná se ještě vypravím do drogerie, docházejí nějaké potřebné věci - prášky, čistidla, atd..

ducky
8. říj 2008

Jj, krásně tam je. Já teď vytřídila a urovnala hromadu dokumentů a půjdu si dát nohy na chvíli nahoru.
Ještě mě čeká úklid bytu, ale to si rozdělím na dnešek a zítřek. Jo, holt naráz už to nejde 😀

oskarka
8. říj 2008

To je pravda, najednou už toho také moc neudělám, po všem jsem hned velmi unavená.

ducky
8. říj 2008

Já taky. A navíc ty otoky. Musím si fakt vždycky hodit nohy nahoru, jak bolí 🙄
Občas se už někam blbě dostávám kvůli břichu, třeba když myju vanu, mám strach, že do ní spadnu 😀 😉

oskarka
8. říj 2008

😀 😀 ducky, přesně tak - přes břicho už ani někam nevidím, neodhadnu vzdálenost od stolu atd... maminka už šla domů, ale i tak mne její návštěva velmi potěšila. no, teď si půjdu dát něco mléčného (asi jogurt) a lehnu si, cítím se ospale...

ducky
8. říj 2008

Jojo, to odněkud znám 😀
Přestěhovali jsme manželovi počítačový stůl a velmi často teď narážím do nohy stolu, když jdu k němu 😀
Návštěvy mě taky vždy potěší, člověk si přes den moc nepopovídá, co?
Já se vrhnu asi na část toho úklidu. Ach jo, ale mě se tak nechce 😖

sroubecek
8. říj 2008

Ahoj holky, tak se hlásíme z porodnice 🙂. Jiříček se narodil 5.10., měl 3160 g a 49 cm. Je nám krásně a už se moc těšíme domů. Zatím moc nenabýváme na váze, ale snad to bude lepší. Taky jsme zežloutli, tak uvidíme jak nás pustí. Mějte se krásně a my se zase ozveme 🙂

ducky
8. říj 2008

Veliké gratulace Šroubečku 😀 😉 😎
Už to máš za sebou, co?
Tak se ozvěte, až budete doma 😀

oskarka
8. říj 2008

Sroubecku, GRATULUJIIIIII!!!!
Tak jsme se tu domnivaly dobre, ze jsi v urcite v porodnici. Uz se tesime na fotecky🙂.
Doufam, ze se tam o Vas pekne staraji.

matru
8. říj 2008

Srubecku: moc moc moc gratuluji k Jiříčkovi, přeju hlavně hodně zdravíčka tobě brzké zotavení 😉

oskarka
8. říj 2008

Jak sis matru uzila hezke odpoledne?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru