Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

matru
9. říj 2008

Vrani: v úterý už budeš mamina 🙂

ducky
9. říj 2008

Vrani ani se ti nedivím, že se ti nechce na ty odběry. Já měla problém i v tý poradně.
Po mojí dr. byl tohle šok. Nechápu, proč tě doktor nemůže upozornit, že ti strčí tyčinku do ...
Já na to nebyla připravená, takže to pěkně zabolelo. Pan dr. jen uvolněte se. No já bych se byla uvolnila, kdyby mi řekl teď do vás strčím tyčinku. Moje dr. to vždy dělala. Člověk je na něco zvyklý, že?

Matru já viděla kousek a musela jsem to přepnout. Nevím, jaký máš názor ty, ale já bych porod doma nikdy absolvovat nechtěla a přijde mi zvláštní, že se začaly PA ozývat až teď, kdy je hóóódně porodů. Člověk má pak skoro pocit, že jim nejde o pacientky, ale o výdělek.

katchula
9. říj 2008

Holky me tohle taky strasne stve, z doktoru vsechno leze jak z chlupaty deky ☹ Fakt je malo sdilnych lidi ve zdravotnictvi, nechapu proc a zrovna teda porod neni udalost, ktera cloveka potkava kazdy mesic. Fakt by se do nas mohli aspon trochu vcitit a nedelat se vsim takovy tajnosti...

vrana
9. říj 2008

ducky tak to mě tyhle odběry potíže nedělají. V to pondělí jdu na krev, tu berou sestry a jsou tam nějak mimo, protože minule mi jí braly 20 minut a doteď mám modřiny, takže asi tak. 😠

matru beru tě za slovo a jestli ne, tak uvidíš 🙂

ducky
9. říj 2008

Katchu máš pravdu, že zrovna tento obor a lékaři v něm by rozhodně měli být sdílní. Já ti mám někdy pocit, že jsou ještě zajetý ze socáku, s pacošem se nebavím a hotovo. 🙄

matru
9. říj 2008

Ducky: já jsem byla stopro na straně lékařů 🙂 ale je fakt, že by se toho dalo mnoho vylepšit...o těch matkách co tam byly si myslím své-slušně to říct neumím, tak radši nic...

matru
9. říj 2008

Vrani: tipuju tě na neděli 🙂 já mám obě holky nedělnátka 🙂

vrana
9. říj 2008

řešíte včerejší máte slovo? Já jsem chytla jen konec, ale taky s porodama doma nesouhlasím.

ducky
9. říj 2008

Vrani ne všechny sestřičky jsou šikovné. Já odběry nesnáším, bojím se injekcí, takže pro mě by tohle byl asi zabiják ☹

Matru já viděla jen tu jednu alternativní matku a hned jsem si říkala, že má v hlavě asi naděláno.
Už jak vypadala, typická "přírodní" matka.
Já souhlasím s tím, aby měla každá žena volbu a pokud chce rodit doma ať rodí, ale musí se to legislativně ošetřit. Když přijdou komplikace a dítě nebo matka nebo oba zemřou, co potom. Bude otec žalovat PA?
Určitě by se taky měl zlepšit přístup v porodnici, člověk si tam kolikrát přijde jak kus masa. To je taky pravda. Ale já pořád radši budu kus masa v porodnici než potencionální mrtvola doma.

ducky
9. říj 2008

Jj Vrani, řešíme přesně tento pořad.
Já to taky neviděla celý, ale ten kousek mi úplně stačil.
Nejlepší bylo, jak se do sebe pustili ta alternativní matka a ten primář z Bulovky. To jsem se smála až jsem se za břicho popadala 😀

matru
9. říj 2008

Ducky:přesně tak! Ta ženská by radši nechala dítě umřít než by měla klystýr a nástřih,to nelze komentovat...ale když už lezu do telky, tak si to aspon připravím, ani jedna neměla žádné argumenty, pořád se oháněla americkým výzkumem...ti 2 doktoři mluvili velmi rozumně....

matru
9. říj 2008

Holky: tak já frčím ven , Neli nemůže v postýlce usnout....musím do Bauhausu pro náký šrouby, to tam zas budu za trubku 😀 zatím páčko 🙂

ducky
9. říj 2008

Jj matru, přesně tak.
Tak to holky zvládněte a kupte ty správný 😀

vrana
9. říj 2008

No já nevim, ale na klystýru fakt nevidím nic špatnýho. Pořád je to pro mě přijatelnější varianta než se jim po... na sále že... Chápu že někdy se to stane i přes klystýr nebo že se nestihne, ale odmítat ho z principu? Proč jako? Nástřih to je jiná věc. Prý se často děje, že tě střihnou aniž by museli. Ale to jako lajci taky moc neposoudíme.

Mně od matek přijde hrozně nezodpovědný rozhodnutí rodit doma, protože i při sebelepším průběhu těhotenství prostě komplikace můžou nastat a to jak u matky, tak u dítěte a roli hrajou vteřiny. Podle mě je řešením rození na nějakých specializovaných pracovištích nebo i v porodnicích, kde je člověk jenom s PA a má porod ala doma, ale vždycky je tam nablízku lékař a léky a přístroje, kdyby bylo potřeba.

ducky
9. říj 2008

Naprosto souhlasím. Klystýr je dle mého nezbytný a není to nic hroznýho, co bych kvůli dítěti nepodstoupila. Co se týká nástřihu, tak já to určitě nechám na doktorech, ale rozhodně radši ať střihnou kontrolovaně než prasknout naprosto nekontrolovaně. Ty následky by nemusely dopadnout. Radši budu mít sešitou jen hráz než i např. konečník.
A souhlasím i s druhou částí. Právě proto, že kolikrát nastanou nečekané komplikace, které PA nemá šanci zvládnout. Např. když se dítěti omotá pupeční šňůra kolem krku. Nevím, jak by na to PA bez přístrojů přišla.

Někdo může namítnout, že dřív ženský rodily klidně na poli, ale taky proč měly vždycky tolik dětí a proč jich spoustu zemřela, že?
Já dávám přednost jistotě v porodnici, i když budou neosobní než velepříjemný PA, která na mě bude milá a přívětivá, ale dítě nebo mně v případě nouze nezachrání.

vrana
9. říj 2008

Už si to pouštím z archivu, i když je mi jasný, že se u toho rozčílím. Ty ženský jsou fakt sobecký. Hlavně aby rodily v "příjemném" prostředí doma. Na poblití.

ducky
9. říj 2008

To se určitě rozčílíš. Já fakt vydržela jen kousek 😀
A počkej na tu alternativní matku, určitě jí hned poznáš 😉 😎

matru
9. říj 2008

tak jsme nešly, Neli vytuhla než jsem se vyhrabala, tak si aspon udělám jídlo 🙂
Vrani: to je síla , co...já chtěla jít večer spát, ale musela jsem to dokoukat...chudák dítě, narodit se takové k....

vrana
9. říj 2008

jsem ji asi ještě neviděla, která to je?

matru poraď, co mám uvařit, vůbec nemám nápad...

vrana
9. říj 2008

aha, ta co věří v inteligenci ženských orgánů??? 😀

matru
9. říj 2008

já mám kuřecí řízek co zbyl od večeře...taky každý den řeším co 🙂
tu matku poznáš, mluvila hned první, má 6 dětí a je celá "přírodní" i ta druhá...

vrana
9. říj 2008

jo, dopředu poznám, že něco není v pořádku. 😲 chudáci děti.

matru
9. říj 2008

jo ta co dopředu pozná, jestli bude komplikace....

vrana
9. říj 2008

hm, to jsi mi moc nepomohla s tím jídlem ☹

matru
9. říj 2008

já když nevím, tak vyhrajou těstoviny třeba se sýrovou omajdou 😉

matru
9. říj 2008

nebo rizoto, to miluju a mám ho furt 🙂

vrana
9. říj 2008

ježiš ty ženský jsou fakt vypatlaný, bych je propleskla a bylo by

matru
9. říj 2008

ty se tak rozčílíš, že pojedeš ještě dnes 😀 máš pravdu, jsou vypatlaný!!!

matru
9. říj 2008

manžel to krásně okomentoval, ale to sem nemůžu napsat 😀

vrana
9. říj 2008

fakt je to hustý, tak jak nesnáším bulovku a vinohrady a rodit bych tam nechtěla, tak oboum těm doktorům musím dát za pravdu. Fakt mě to rozbulilo, když mluvili o tom jak viděj ty děti co pak nesou následky nebo zemřou. Je to smutný. 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru