Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

matru
5. srp 2008

Katchu tak to je dobře, že jsi v pořádku a máš hodnoty v normě 🙂 no letí to děsně, ale zase je s Nelinkou už legrace, směje se a povídá, je to zlatíčko 🙂 za chvíli už budeš mít taky 🙂 🙂 tobě začne mateřská a mě už 18.9. končí, musím si jít zažádat o rodičovskou, dám si ty 3 roky 😉 ca asi ta Petule, snad už má Lukáška 🙂

vrana
6. srp 2008

Hola hola, zdravím Krč. Zítra se tam chystám na předporodní kurz. Nevíte některá, jestli se tam chodí pořád stejným vchodem nebo jestli kvůli rekonstrukci jinudy?

kate77
6. srp 2008

ahoj holky,ja vas zdravím po delší době,včera nam byli 3 týdny a v pondělí jsme se vrátili z nemocnice,kde nás dali na pozorování,malá má krev v stolici,prej alergie na kravské mlíko,držím bezmléčnu dietu..krev pořád..Petule jěšte neporodila???snad jsem to narychlo nepřehlídla..mějte se fajn..moc se k pc nedostanu,malá řve kvuli prdíkum i 2 hodky...paaa

marcet
6. srp 2008

vrana:ahoj,kvůli té rekonstrukci,která bude do konce srpna se používá jiný vchod,ale všude jsou šipky,takže neboj,určitě to najdeš 😉 Od kolika máte ten kurz?

Jinak zítra mám denní,tak Vám se pak napíšu co a jak s Petulou 😉

kate:tak držim palce,aby malá byla v pořádku!!! 😉

vrana
6. srp 2008

marcet ahoj, a zaparkovat můžu normálně u té autobusové zastávky a projít těma vrátkama a pak mě to navede? Kurz začíná v 18:30. Jsem docela zvědavá. Mám přijít přímo do 1.p na porodní sál a tam si mě vyzvednou...

marcet
6. srp 2008

Přesně tak,vrátkama projdeš a dáš se doleva a po pár metrech budou schůdky,těmi sejdeš dolů a dáš se doprava a tam už jsou ukazatele a výtahem můžeš do prvního patra kde je porodní sál🙂

vrana
6. srp 2008

Super, tak to najdu. Jestli tam potkáš petulu, tak ji pozdravuj. Snad už je malej na světě 🙂. Taky už se docela začínám těšit, až to budu mít za sebou.

marcet
6. srp 2008

Vyřídím 🙂 Však se dočkáš 😉

petule.h
6. srp 2008

Ahoj holky...takže se hlásím z domova, JEN V RYCHLOSTI, NEMŮŽU SEDĚT ani pomalu stát...kontrakce začaliá v sobotu rtáno, myslela jsem, že mám skříplej nerv, tak jsem objela ještě návštěvy...večer už mi to přišlo divné..tak jsem si to začala počítat a ejhle po 5 min, tak jwsem si zabalila, připravila postýlku...atd a jeli jsme ve 21:30 do Krče a Lukášek se narodil 3.8.08 v 0:02 po půlnoci,, takže chvíle, ale pro mě teda normální porod strašný...no jsem toho čerstvá...Lukášek měl 3850 a 52cm je zdráv, dnes nás pustili, nadstandart jsem měla..vše dopíšu později, jsem dost sešitá a dnes nemohu skoro chodit, cestu autem jsem přežila díky kruhu...jinak Lukášek je hodnej..mějte se pa později

vrana
6. srp 2008

Jů, petule, tak moc gratulujeme a rychle se zahoj ať můžeš podat info 😉

katchula
6. srp 2008

Petule, jupíííí já to věděla, že už bude Lukášek na světě 🙂 Tak to je paráda, moc moc gratuluju a přeju hodně zdraví a ať se dáš rychle dokupy 😉 Jestli to bylo tak hrozný ten porod, tak to sem snad raději ani nepiš, bojim, bojim 😲

matru
6. srp 2008

Petule:hurá!!!moc moc moc gratuluji, jsi šikula,takový fofr 🙂 přeju brzké zotavení a hlavně ať jste všichni zdraví 🙂 Katchulo:neboj se, to hravě zvládneš,já bych klidně rodila hned 😀 😀

kate77
7. srp 2008

Je gratuluju Petule z celého srdce...!!!Katchulooooo.neboooj..uzlíček vš vynahradí🙂

petule.h
7. srp 2008

ahoj...díky...
katchula: né nechci tě vystrašit, to je individuální..bylo to rychlé, ani jsem nevěděla jak, jen měl lukášek skoro 4 kg a to víš, ještě mi tam zapříčil ručičku, takže mě víc trhnul, ale ono asi pro mě je nejhorší, že jak mě šili, tak já byla asi zatnutá, oni pořád ať povolim, jako při injekci a já neposlechla a holt to te´d mám taky ve svalu, tak si za to můžu sama, tak potrvá jak to povolí...jinak se to dá...a to já jsem srab, nedosšlo ani na epi...jinak já doporučuji klystýr..já měla yal a mezi námi, nevyprázdnila jsem se úplně, takže při porodu ze mě něco vyšlo...ono je vám to jedno pak, ale v tu chvíli jsem myslela, že se neroztlačím 😀 ..jinak spíš nezvládám se zapojit se 2 dětma, ale čas to napraví, bohužel mám ještě tlak 90/60, takže je to pro mě o to horší, jsem dost utahaná, ale to přejde...Lukášek je poklad..popravdě jsem ráda, že mám už 2 děti a začne mi to odrůstat pod rukama 😀
Jinak porodní asistentky super, doktorka jen přihlížela, sestry na pediatrii má velká poklona...jsou to zlatíčka, my je sice moc nepotřebovali, ale i tak člověk s nima perfektně pokecal 😀 a byli strašně milé..já neměla problém s ničím jinak...no a jídlo, holt doma si to vynahradím 😀 tak já zase letím do schonu...mějte se pěkně, já se zase ve chvilce volna ozvu a těhule držte se 😉

marcet
7. srp 2008

petule:ahooj,moc gratuluju,já tě tam dneska hledala,div jsem nevyhlásila celoporodnicové pátrání po Lukáškovi 😀 Škoda,že jsme se nepotkaly,ale i tak jsem ráda,že si to zvládla a máš malého už u sebe!!!

petule.h
8. srp 2008

marcet: děkuji, byla jsem na nadstandartu a byli tam se mnou 2 super sestřičky, jedna ta starší co má melíry v hlavě fialové-opravdu skvělá a pak ta mladá s culíkem a ofinou, taky prima...určitě by jsi taky byla jednička, díky nim to tam bylo příjemnější...měj se krásně

nadad
10. srp 2008

petule-moc moc gratuluji k Lukáškovi 🙂 ať jste oba v pořádku a brzy se zahojíš🙂 já dostala taky yal a ne klystýr a byla jsem na tom podobně, ale v tu chvíli mi to taky bylo úplně jedno 🙂 už jsem si jenom říkala, ať to mám brzy za sebou. Jinak, nám už byl měsíc- docela to utíká a už jsem si zvykla na to, že se všechno točí kolem miminka, ale sama se ještě úplně fit necítím, tak snad to do konce šestinedělí bude lepší 😒
kate 77- taky nás trápěj prdíci- někdy jsem z toho úplně hotová a skoro nic na to nepomáhá, snad jenom vydržet, než to období přejde 😉

petule.h
11. srp 2008

ahoj holky a používáte na ty prdíky sab simplex??? mě to u tomíka tedy dost pomohlo, tak 90% úspěchu a pak tedy nebylo mléko, takže lahev avent to vyřešila a tak od 2 měsíce jsem se vyspala a měla jen tiché miminko.Lukášek včera taky dost trpěl a kroutil se...od 16h nespal a usnul okolo 22h večer...on dost pije a myslím, že opět nebudu mít tolik mléka...za chvilku jako u toma...NICMÉNĚ, HLAVNĚ , ŽE JE ZDRAVEJ...zatím se mějte, já jdu obstarat děti a vařím polévku...holky jedno dítě, žádné dítě...fakt, už se těším, jak lukášek trochu vyroste, ale tomík je hodnej, tak to je velké plus...pa a díky

katchula
11. srp 2008

Holky zdravím vás, tak ať to zvládáte 😉 Já jsem taky slyšela jen chválu na ty kapičky SAB SIMPLEX, kamarádka říkala, že bez nich by se vůbec nevyspala.
Jak vás tak čtu, tak spíš než ten Yal gel doporučujete normální klystýr?
Nadad, tak jsem se přihlásila na ten předporodní kurz k paní Šimánkové (Graviditas), začíná mi první lekce za 2 týdny. Tak už se těším, ještě jednou díky za kontakt 😉
Tak se všechny držte, ať jste brzy fit a pozdravujte prcky 🙂

petule.h
11. srp 2008

ahoj., jojo klystýr, je to sice víc litrů, ale určitě se vyprázdníš dokonale..no já to už neřeším co se mi na sále stalo, já je i počůrala, to ani nevím, to mi řekli kvůli sprše posléze..te´d je mi to fuk...v tu chvilku nebylo východiska, tlačit jsem musela, pocit to byl blbej, ale púo porodu jsem na to zapomněla, vždy´t na to musejí být zvyklé...jinak sab simplex je fakt super...

katchula
11. srp 2008

Petule, ježiši to je jasný, to je určitě běžná věc a v porodnici to je určo na denním pořádku, že se tohle stane. A je mi jasný, že ve chvíli porodu je ti jedno úplně všechno 😀

nadad
11. srp 2008

Petule- a ten sab Simplex si dávalůa před každým kojením nebo jenom 3x denně? Já ho dávám jenom na noc, ale přijde mi, že moc nepomáhá, Lukášek teda nemá hodinový záchvaty, ale kroutí se, zrudne a je vidět, jak tlačí a když to trvá dýl, tak se na chvilku rozbrečí 😒 dávám už i trochu fenyklovýho čaje, ale žádná sláva 😉
Katchula- tak to jsem zvědavá, jak se ti na kurzu bude líbit 🙂 Když to vemu zpětně, tak ve chvíli porodu jsem si na to, co mi tam říkali ani nevzpomněla 🙂

vrana
12. srp 2008

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli se chystáte nebo jste byly na ten porodnický kurz v Krči, jestli s sebou budete brát nnebo jste braly tatínky a co stojí účast tatínka u porodu?? Díky

katchula
12. srp 2008

vrana: ahojky, já budu chodit na kurz porodní přípravy, ale ne přímo do Krče, ale do Modařan. Má v tom být i exkurze do krčský porodnice a prohlídka porodního sálu. Tak doufám, že to opravdu bude, protože prvních 14 dní v září má být porodnice zavřená, aspoň jsem to tak pochopila podle jejich stránek. Na ten kurz nebudu brát tatínka, nebo spíš uvidím podle první lekce kolik jich tam bude nebo nebude. A s tím tatínkem u porodu kolik se platí, to Ti určitě řeknou maminky co už v Krči rodily. A jak jsi dopadla ve čtvrtek, chystala jsi se na ten kurz do Krče, ne?

nadad
12. srp 2008

vrana- já jsem chodila taky na ten kurz do Modřan, jak bude chodit katchula, tatínka jsem vzala jenom na exkurzi do Krče, jinak se mnou nechodil. Ten kurz stál pro mě 1200,- ( proplácí to i pojišťovna, nechala jsem si to napsat jako cvičení pro těhotné ), tatínek za lekci doplácel 100,-Kč. Otec u porodu v Krči stojí 500,- Kč.

vrana
12. srp 2008

katchula nebyla jsem tam, protože mi volali, že jsem na ten den jediná a jestli by mi nevadilo, to přesunout na tuhle středu, takže jdu zítra. Právě že plánuju jít sama, aspoň na tu první přednášku a pak případně uvidím, jestli na nějakou s MM, ale spíš asi ne. Přímo v Krči to mají rozepsaný podle nějakých témat a jedna ta přednáška stojí 300. Tak zkusím tu základní a uvidím, jestli půjdu i na další. Docela by mě zajímalo i to kojení, péče o novorozence a tak.

petule.h
12. srp 2008

nadad: rozhodně před každým kojením..fenyklový čaj mi nikdy nepil, ani ode mě to nepomáhalo...kluci na to trpí, s tomem to bylo hrůza...vysvobodilo mě, že jsem nekojila(neměla mléko), lahve avent jsou 1.to až pro později...

katchula
14. srp 2008

vrána: tak co jaký byl ten kurz? 🙂
A co jinak maminy, jak to jde? Petule co Lukášek a jak se zotavuješ po porodu?
Já byla v úterý na kontrole, tak malej je otočenej koncem pánevním. Prý když se do příště neotočí, tak mi doktor ukáže nějaký cviky. Ale moc těm cvikům nevěřím, něco jsem si o tom hledala a přijde mi to jako blbost. Tak uvidím, zatím je na otočení ještě dost času, ale je fakt že kopance pořád cítím spíš dole nebo na straně. Jinak mám teď brát 2x denně železo.

petule.h
14. srp 2008

katchula: díky, jo jde to...Lukášek je celkem hodnej...budí se jen 2x za noc a usíná okolo 22h, takže se vyspím, přes den je to horší skloubit s dvěma dětmi, ale do toho se nějak zaběhnu 😵 ...alespoň doufám...no neříkám, že to není hukot, nějak jsem z těch miminek vypadla po 2,5 letech a včera mi Lukášek hodinu večer bulil, měl bolení a já bulila taky...no prostě ty poporodní stavy 😀 , ale jinak dobrý...dnes spinkal celkem dost, tak jsem navařila 2 jídla a napekla...abych měla zásobu..jinak celkem i domácnost stačím stíhat, žehlení...atd...už si celkem i sednu, tak zítra zkusím vyrazit k doktorce, jsem už na 1.9. i objednaná na kyčle, tak to začne a musím ještě yřídit porodné...ale s tím mi snad pomůže i manža...chystáme se 1 týden v září taky nějak na chajdu...tak snad to vyjde s počasím...
jinak on se třeba otočí, většinou se to stane i těsně před porodem..když né, tak ti ho tam nenechají a císař to jistí, 🙂 , já bych do něho šla hned...jinak stehy už mi padají, jen ještě krvácím, doufám, že do týdne se vyčistím, tak jo, to jsem se rozepsala..holky držte se a mějte se krásně

dvojka
14. srp 2008

petule.h -si tě pamatuji z různých diskuzí.A ted jsem si říkala jestli jsi ještě celá a ono ejhle už máš porod za sebou.
Tak ti moc gratuluju k Lukáškovi,hodně štěstíčka a zdravíčka vám oboum|! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru