Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

sisak25
28. led 2009

Ahoj holky 😲 😀
jsem tu poprve, mam v brisku jeste maleho mimiska, ale jsem uz registrovana v Krci. Doufam, ze jsem se rozhodla spravne a ze bude vsechno v poradku. Je tu nekdo z okoli Lhotky na event.budouci kocarkovani. 😵

priorita
28. led 2009

sisak: já myslím, že jsi se určitě rozhodla dobře 🙂 Bohužel já jsemˇmomentálně z Žižkova, ale v létě plánujeme stěhování za Prahu, takže na kočárkování v Praze to bohužel nevidím dobře ☹

barberiska
28. led 2009

Cau, zdravim vsechny a diky za pozitivni zpravy, to vzdy potesi. Ja jsem vlastne mistni - z Prahy 4 a musim rict, ze slysim vestsinou samou chvalu na Krc. A kdyz jsem tam jednou prochazela videla to stado muflonu tak jsem koukala jak blazen. Parada !!!
Evuse: je v poradne hodne lidi ?? Vim, ze se da chodit az do konce ke svemu dr.a do poradny v porodnici jit treba jenom 2x? a pry to i uvitaji. Ja chodim do amb.v Jilovske k dr.Radkovi a tam dela doktor, ktery zaroven pracuje v Krci a tak nevim jestli ho nemam poprosit, ze bych chodila k nemu az do konce tehotenstvi a zaroven jestli by me i neporodil. Mela bych tam znameho dr. Kamaradka v Podoli ceka i 4 hodiny na tehotenske poradne, hrozi to i v Krci?
Joooooooo 😲 Evuse a co Ty "sympaticke" sestricky na poradne (cetla jsem prispevky z minulosti) uz jsou tam lepsi.
Sisak: ja bydli v Modranech kousek od OBI tak to muzeme dat dohromady.

barberiska
2. únor 2009

Ahoj holky - koukám , že si tady píšu sama se sebou 😠 . Že by Evuše již porodila ?Snad pak napíše své zážitky . Priorita - napiš mi , jak to vyppadá v té poradně , ty už tam určitě chodíš a vůbec , stále řeším dilema , jestli si to mám dohodnout s tím doktorem , nebo jestli to není zbytečné- jestli je to tam uplně v pohodě , tak asi jo.
Šišáku , kam ty chodíš do poradny ?Seš mi časově s porodem nejblíž 😉
Tak já zase běžím , příští týden už budu mít doma PC , tak budu všechno sledovat a budu mít čas si přečíst i nějaká ostatní temata - doporučí mi někdo něco zajímavého ?

matru
2. únor 2009

Barberisko. my jsme se odstěhovaly do regionu-Maminky a miminka z Thomayerky, tak můžeš za námi 😉 poskytneme ti rady, budeš-li chtít 😉

vrana
2. únor 2009

barberiska ahoj, v Krči nečekáš, jde to tam jak na drátku 😉 Většinou jsem byla do 15 minut venku

jajinka27
3. únor 2009

ahoj holky,

tak já musím taky Krč pochválit, ačkoliv jsem si tam poležela 13 dní :(( nejdřív jsem byla na klasickém šestinedělí kde mi vyvolávali porod a pak na nadstandartu a musím říct že sestřičky úžasný na obou odděleních 🙂)

na nadstandartu péče zlatá, já byla po císaři a sestřičky byly zlaté, neustále se chodily ptát zda něco nepotřebuji a zda je vše ok, kontrolovaly mě, no paráda 🙂)) a pan doktor co vedl můj porod byl opravdu pan doktor s velkým D, díky němu nakonec vše dopadlo dobře!!!!

Takže já Krč mohu doporučit

sisak25
7. únor 2009

Ahoj holky po dlouhy dobe se opet.hlasim. Byla jsem na par dni hospitalizovana na Vinohradech. Silne jsem zakrvacela po curani a manza jinak nedal tak ze pojedem do nejblizsi porodnice. Bolelo me taky do v podbřišku. By\la jsem tam hospitalizovana do dsnesniho rana. Musim rict, ze tam je to teda dilo. Ruzny tehotny na roznejch pokojich, sestra na prijmu hrozna ... jsem rada ze jsem si vybrala Krc, do Vinohrad jsme jeli protoze jsem cfakt hodne krvacela, ale uz je to dobry. Byla pod mim iskem nejaka modrina a ta se prej vyprazdnuje. Doufam, ze debata v Krci je jiz v plnem proudu. Tesim se az tam budu uz moct chodit do poradny ... bude to vsechno tak bilizko. bojim se tesim zaroven. Tak zatim pa

barberiska
8. únor 2009

Čau , tak já si myslela , že již budu mít internet doma a zase nic , tak opět píšu od našich.Jsem úplně odříznutá - v práci se na net nedostanu a doma to pořád nějak vázne ☹ . Tak jsem alespoň dnes koukla na ty jiné temata a teď jsem úplně v depresi - jak to všechno zvládnu - protože já jak jsem psala zřejmě budu na mimčo sama jak to tak vypadá a kamkoli se kouknu , tak je to manža , manža , manža, většinou je oporou a tak to na mě zase dopadá ta realita 😖 No , co se dá dělat - můj přítel mě v tom nechal samotnou v momentě , kdy jsem mu řekla , že budeme 3. Ale říkám si , že to zvládly jiné , tak to zvládnu taky a vzhledem k tomu , že je mi 28 let jsem nechtěla nic riskovat- první těhotenství takhle pozdě a jít na UPT? Pro mě to byla jasná volba. Ale abych si jen nestěžovala , tak mám bezva rodiče a ségru ,kteří jsou mi velkou oporou 🙂
Co Evuše - pořád se neozývá - ještě se kouknu na miminka Thom. , ale snad by se s námi taky podělila o zkušenosti - už určitě porodila.
Šišáku , to jsem ráda , že jsi v pořádku - takže to , co se povídá o Vinohradech bude asi pravda - i když teď prý to tam mají nové a ty děsný historky jsou nesmysly - to říkala zrovna jedna sestřička v Krči při registraci , když se tam jedna mamina rozčilovala, že do Vinohrad NIKDY, že radši porodí venku 😀

ducky
8. únor 2009

Ahoj Barberisko,
do miminek Evuse nechodi, ale když se jukneš o stránku před, tak už má v pase změnu, má tam že Terezce je týden a 3 dny 😉 😀
Jinak pokud máš bezva rodiče, tak to určitě zvládneš. Švagrová zůstala s mimi sama přesně v tvém věku. Taky první a taky ho rozhodně nedala pryč. Bydlela u rodičů a s jejich pomocí vše zvládla. Dnes je prckovi 6 let a už jsou na něj dva, našla si přítele 😉
Takže hodně síly, ono to nějak půjde. 😀

ducky
8. únor 2009

A jinak klidně za náma přijď do Miminek 😉
Když budeš chtít pokecat 😀

barberiska
8. únor 2009

Díky Ducky - já vím, že to musím zvládnout , jen je mi z toho občas smutno. A asi ta nejhorší krize přijde kolem porodu.Právě v miminkách je vidět , jak se ti partneři zapojují a když jste vyčerpané , tak pomůžou , pohladí...prostě jste na to dva 🙄 Ále ono to nějak dopadne... 😉 Teď poslouchám z našima debatu , já toho Dráta úplně nesnáším a celej ten cirkus kolem poplatků - teď je z toho úplnej kocourkov na těch krajích.S Evuší máš pravdu - asi nemá čas napsat - doufám , že porod ve FTN nebyl průser a nechce nás popisem strašit 😠 Jestli je poradna v Krči v pohodě a rychlá , tak budu chodit tam ale s porodem pořád váhám , jestli to nemám řešit že ho požádám ,ale o nějakých nešikovných doktorech jsem se tady v min. nedočetla , tak jsou tam snad taky všichni Dr i PA v poho 😅

ducky
8. únor 2009

Barb tak ať je tam s tebou mamka nebo sestra a bude to v pohodě 🙂
Upřímně ze začátku je ta největší starost stejně na tobě, pokud budeš plně kojit. A hormony tě drží, i když máš pocit, že meleš z posledního, tak neboj 😎
Jo, je to super, když partner přebalí, pomůže s úklidem a tak, ale zvládneš to i bez chlapa 😔 My ženský jsme na to tak nějak stavěný. Dřív byl chlap na lovu a ženská udržovala oheň a starala se o děti 😀
A až se na tebe Natálka začne smát, tak to bude hned všechno růžovější. Uvidíš, že nakonec bude partner litovat. Prcka švagrový teď jeho otec chce občas vidět a i když malej ví, že je to jeho táta, tak ho oslovuje křestním jménem a když se ho zeptáš, tak ti vysvětlí, že to jeho táta není, že táta se stará. Uvidíš, než Natálka začne chápat, tak budete tři 😉

Jinak Drát je ...... (doplň cokoliv). Víš, ale nejhorší je, že lidem nedojde, že ty poplatky vlastně hradíme z našich daní a u voleb dají socanům zelenou. 😝 A budeme zase tam, kde jsme byli. Důchodci si budou chodit povídat k doktorům a pracující, kteří mají na ně vydělávat, tak budou čekat 2 hodiny, než se na ně dostane řada 😝 🙄
Poradna v Krči je rychlá, snad jen jednou tam bylo hodně maminek a tak to chvíli trvalo.
A ad lékaři, nás každou v podstatě rodil někdo jiný a ani jedna z nás si na svého dr. neměla důvod stěžovat. Já teda lobuju za pana doktora Menšíka 😀 Ten je výbornej 😉
A PA byly super, měla jsem na sále dvě směny, noční a denní (strávila jsem tam 12 hodin) a opravdu byly všechny moc milé. 😉 😀

barberiska
8. únor 2009

Ducky , to je ten Dr Menšík , co má taky ambulanci na Praze 10?Takovej starší - v Plaňanský ?Možná je to shoda jmen - k tomu totiž chodí moje ségra.Svět je malej 🙂
Jinak k tomu , co jsi psala - já věřím, že to tak nějak bude. A jak se říká - než být s blbcem , tak radši bez.Stalo se , stalo a všechno jde dál. Hlavně , aby to dobře dopadlo , mimčo bylo zdravé - už proto se nechci nervovat a stresovat 😀
Mě by jen zajímalo , kdo z mladejch ty socany volí - já nikoho takového kolem sebe nemám.Moje ségra je o 14 let starší a máme názory stejné.

jajinka27
8. únor 2009

barber...to je prej tatínek pana doktora 🙂) jinak držím palečky ale jak píše Ducky, zvládneš to určitě!!!!

Jinak já dám ruku do ohně za pana doktora Severa ale ten podle mě běžné porody nevede

sisak25
8. únor 2009

Ahoj holky,
Barberisko: uplne je mi smutno kdyz ctu ten tvuj pribeh, nedokazu sdi predstavit, ze by me ten muj nechal. mimi sice bylo neplanovane, ale i kdyz je ten muj nekdy pako a uplne mimo tak snad nas v tom nenecha. je fakt ze vypadas silna,ale prijdou chvile, kdy ti bude hodne smutno a ani mamka ani segra ti nenahradi muzskou naruc. Promin, ale tata nas opustil kdyz mi bylo 5 let a stale mu to nemuzu odpustit i kdyz se normalne bavime, porad cuju nejakou zradu. Musela jsi byt uplne paf kdyz ti to rekl ne ?? 😢
Jajinka: no o dr.Mensikovi mi ani nemluvte, chodila jsem k nemu do ambulance asi rok a zazila nekolik jeho "hysterickych" vystupu proti pacioentkam i sestricce. Ke me si nic nedovolil ale mela jsem z nej tak spatnej pocit, ze jsem odesla jinam. 😖 nevim prisel mi jako trochu zamindrakovanej. ale ten muj Mesnik z Malesic je starsi.
Barberisko: no ja jsem jeste u voleb nebyla, poplatky mi prijdou asi spravny, ale jinak udelany, a nevim ,ale i kdyz mi Paroubek ani Rath nejsou sympaticti tak bych i socdem volila. mam socialni citeni a oni ho tak asi jedini drzi taky. nevim, fakt je ten, ze se v politice nevyznam 😀

jajinka27
8. únor 2009

sisak...pan doktor Menšík z Krče je mladej, pěknej a sympatickej 😵

ducky
8. únor 2009

Barb jak píše Jájinka, to bude možná tatínek. Nevím přesně, kde tu ordinaci má, nicméně dr. Menšík mladší je asi jen v Krči. Nevím o tom, že by měl někde ještě soukr. ordinaci 😎
Jinak já kolem sebe z mladých lidí voliče socanů taky nemám, ale když se podíváš na průzkumy, tak pravici volí vysokoškoláci, středoškoláci, mladí lidé. Socany volí důchodci, lidé se základním vzděláním apod. Tím se nechci nikoho dotknout, ale takto vždycky hovořily průzkumy. 😉

Sisaku já souhlasím z určitou podporou sociálně slabších, ale co je moc, to je moc. Proč mám podporovat ze svých daní nezaměstnané, kteří si v tomto stavu libují? Proč mám podporovat jiné a jiné věci, o kterých tu nechci psát, protože je to velmi ožehavé téma?
Rozhodně ale máš právo na svůj názor a já tohle nemyslím nijak zle. 😉 😀
Jen ještě jedna poznámka, Socani náš stát opět velmi zadlužili, ODS přišla s vyrovnaným rozpočtem 😉

barberiska
8. únor 2009

tak jestli je mladej , tak to rozhodně není on - asi to bude syn - ale to musí být mlaďoch - tak asi jako já 😀 😀 😀 - takže Šišáku to bude táta a v Krči je to asi synek,nebo upně jiný Menšík - konec konců je to běžné české jméno 😉 . Od segry vím , že je to docent a dělal dřív snad ve Vinohradech - takže to je možná shoda jmen.
Jinak Ducky - mluvíš mi z duše , ale fakt je , že tady nebudeme radši politiku rozebírat. šišáku sorry - ale kolik ti je , že jsi nebyla u voleb 🙄
Já mám bohužel ten pocuchanej PC a na nový teď nemám 😖 , za chvíli mažu domů - do prázdného bytu 🙄 -zrovna , když jsme to tady tak pěkně rozjely - co se dá dělat- bylo to fajn 🙂 ozvu se co nejdřív a doufám , že tady bude nějaká zpráva od Evuše o průběhu porodu nebo od někoho nového. Mějte se krááásně 😎 🙂 😀 díky za podporu Ducky a Šišáku

barberiska
8. únor 2009

Jo a ještě - Šišáku ,už jsem se ptala kam chodíš do poradny - nechodíš k Řádkovi ?

ducky
8. únor 2009

Barb 😀
A kdyby nebyl nikdo tady, tak přijď do těch Miminek. Tam je někdo stále 😀

sisak25
9. únor 2009

barb: je mi 22, volby jsem nestihla, byla jsem v zahranici, socany nevolim, jen ze chapu, ze jsou lide kteri je volit mohou
ne k radkovi nechodim, hcodim do Obloukovy, je to takovy sdruzeny zdravotnicky zarizeni a dokrorky se tam stridaji dve. jsem tam spokojena. nikdy necekam.
S tim Mensikem nevim, jeste se na to poptam jak to maj v rodine 😀

evuse
12. únor 2009

Čauky holky. Už to mám za sebou 🙂 A přesně v termínu.

Takže : všechny sestřičky moc milé a hodné a PA a doktorka. Oddělení šestinedělí bohužel nic moc, všechno staré, vrzající postele, ošklivé sprchy, na wc teče jen studená voda, to mi nepřijde moc hygienické. Ale uklízelo se 2x denně, takže pořádek a čistota rozhodně byla. Nadstandarty krásné, ale zas je tam člověk na pokoji sám, což ne každému může vyhovovat. Já byla prvních pár dní na šestinedělí a byla jsem ráda, že si tam můžu pokecat. Na poslední dva dny jsem šla na nadstandart, už mi tam trochu hrabalo a děsně jsem chtěla domu, ale neměla jsem mlíko, čekalo se, až se rozjede laktace, takže jsem tam byla celkem 6 dní a to je pro mě prostě dlouho. Na tom nadstandartu za mnou aspoň návštevy mohly na pokoj. Jinak se odehrávají na chodbě 😒

Celkově shrnuto, nemůžu si na nic stěžovat, příjemný personál je rozhodně důležitější než stará postel. Rodit bych tam šla znovu, kdybych se tak nebála porodu 🙂. Bolelo mě to fakt ukrutně, hrozně jsem tam vyváděla. Ale to se fakt nedalo...

Priorito, já byla na základním a tam se dýchání neučí. Oni tě ty kontrakce trochu samy vedou jak dýchat, kdyžtak PA poradí.

Barberisko já do poradny vždy chodila už na 8, kdy se začíná a byla jsem max.3 na řadě takže do hodiny jsem byla pryč. Později se to někdy začalo dost kupit. Takže doporučuju si přivstat.

jajinka27
12. únor 2009

evuse...gratulujuuuu k Terezce 😵

priorita
13. únor 2009

evuse: gratuluju k maličké Terezce!!! Závidím, že už to máš za sebou...k Tvému popisu...taky si myslím, že mnohem důležitější je že Ti někdo pomůže než vybavení. MM říká, že když to zvládnu bez epidurálu, tak nám zaplatí nadstandart, ale když já jsem zrovna typ, že raději mít na pokoji někoho než tam být sama, tak ušetřím rodinou kasu...doufám 🙂

My máme za sebou první poradnu - mamin mraky, ale za 3/4 hodiny jsem byl venku - jde to tam jak na drátku 🙂

ducky
13. únor 2009

Evuše taky gratuluji k Terezce 😀

A souhlas, že je víc o lidech, než o nábytku 😀

evuse
13. únor 2009

Díky za gratulace 🙂

barberiska
13. únor 2009

Ahojky , taky se připojuji a gratuluji a jsem moc ráda , že jsi napsala a vše proběhlo v pořádku.Že to není žádný komfort , to mě nepřekvapuje , určitě půjdu na tu prohlídku porodnice - tam se asi rozhodnu , jestli bych uvažovala o nadstandartu.(Viděla jsem šestinedělí v Podolí a nadstandart v Zemské a taky mě to nijak neohromilo) Bude to asi dost velký rozdíl , mě na tom vadí , že jsou tam ty společné sprchy , protože určitě po porodu trávíš ve sprše každou vonou chvíli , ne? To šití se musí pořád oplachovat...
Evuše a kdo tě rodil ? A s tím kojením ti pomáhaly , když to nešlo? Co když to opravdu nejde , mléko se neudělá , no tak se taky kvůli tomu nezblázním , vždyť někdo vůbec nekojí a taky to dítě přežije 🙄

evuse
13. únor 2009

Ty společné sprchy jsou právě blbé, na šestinedělí jsou dvoje, vždy po třech sprchách, ale nejsou tam ani závěsy. Nicméně jen jednou jsem se tam s někým potkala. Když tam bylo plno tak jsem počkala. Stejně tam nikdo nebyl dlouho. Jednak myslím není nálada na nějaké dlouhé sprchování a navíc pořád myslíš na to, že máš na pokoji mimino, takže hnedka běžíš zpátky. Rodila mě myslím paní doktorka Vacková. Jí i PA obdivuju za trpělivost, jakou se mnou měli, protože jsem tam fakt vyváděla hrozně.
S kojením sestřičky pomáhají a kontrolují jestli to děláš správně. Klidně za nimi můžeš zajít, že jdeš kojit, ať tě zkouknou, jestli to děláš dobře, poradí co potřebuješ.

barberiska
13. únor 2009

No a právě mě by zajímalo , jak se tváří v případě , že to kojení nejde. Ty jsi taky neměla nějak mléko , jak jsi psala , nakonec jsi se rozkojila ale taky se přece může stát , že opravdu maminka z nějakých důvodů kojit nemůže / moje matka a babička kojily asi 14 dní , máme ploché bradavky a asi měly málo mléka - nevím to přesně - jestli budu po nich , tak čekám , že to nebude žádná sláva/ , tak by mě zajímalo , jestli kvůli tomu nebude nějaký cirkus - rozumíš , Krč je vyhlášená , že tam hodně řeší kojení 😒
Evuše a jak jsi vyváděla HROZNĚ - že jsi neposlouchala , nespolupracovala, řvala , nekoho pokousala 😀 - to se prý taky stává 😲 - panebože já tam určitě udělám ostudu a budu dělat všechno dohromady 🙄 - určitě to zase nebylo tak děsný , neříkej mi, že ty ostatní maminy poslouchají jako hodinky 😠 . Já myslím , že někdo si to ani neuvědomí , že vyvádí...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru