Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

sheinka
21. srp 2011

@martinakl no registrovat se můžeš i po telefonu. Až tam příště budeš stačí si jen zajít pro razítko. V Krči to naštěstí není problém. Jinak já se registrovala po prvotrimestrálním screeningu.

vrana
21. srp 2011

@martinakl V tom 13.tt je už určitě čas, s tím neváhej, aby potom bylo místo. A jak píše sheinka, normálně si tam zavolej, zaregistrují tě po telefonu (= zapíší si tě do sešitu) a až se ti to bude hodit (klidně za měsíc, já byla až skoro za dva po telefonátu) si dojdeš pro razítko do průkazky. 😉

pazderka69
28. srp 2011

Ahoj maminky,překvapuje mě příspěvek Janky Dudové,která u nás pracovala jako dětská sestra na novorozeneckém odd.Sama dobře porodnici znala,věděla, jak to v ní vypadá,že se klade veliký důraz na kojení, sama s maminkami kojila.Je samozřejmostí zapisovat -na žádost matky o dokrmech, vyžadují to lékaři. 🙂 Já sama pracuji na nedonošeneckém oddělení.

millkyyyy
9. zář 2011

ahojda, měla bych takový dotaz, nevíte jestli se dá v porodnici půjčit monitor dechu...? Jestli ano, tak za kolik?

zlatouch
11. zář 2011

@millkyyyy já si toho nevšimla, ale to neznamená, že ne 😉 Zato vím, že půjčují (laktační liga) odsávačky a váhu, to jsme narozdíl od monitoru opravdu potřebovali 😉

vrana
14. zář 2011

Ahoj, tak jsem byla včera na sepsání porodopisu. Zvláštní pocit, vracet se na místo činu 😀 Všechno proběhlo ok, nikde jsem nečekala. V kanceláři to bylo na 10 minut, pak jsem šla do ordinace a ta to bylo asi na 20. Takže pohoda, za 30 minut jsem frčela domů. Sestra v ordinaci moc příjemná, důkladně vysvětlila co a jak, kdy jet do porodnice a pod. První kontrola v poradně ve 37.tt, 36 jsem objednaná ještě ke své dr.

kri
17. zář 2011

@vrana Měla jsem úplně stejný pocit, minulý týden jsem si tam byla konečně pro razítko do průkajdy. 😉 Na to sepsání se chodí tam naproti recepce, viď? Jsem si říkala, že když už to tam jednou mají, že už to třeba nebude nutné. 😝

cerstvamama
18. zář 2011

@vrana Ahoj, jdu na sepsání k porodu ve středu. To půjdu i do ordinace na prohlídku nebo jak to tam probíhá? Dík za odpověď

vrana
19. zář 2011

@cerstvamama Ahoj, ne ne. Nahlásíš se v té kanceláři - na levé straně od vchodu do budovy, tam jim dáš OP a vyzpovídají tě na kontaktní údaje a pošlou tě do ordinace č.4, kde sedí nějaká sestra, ta ti dá vyplnit nějaké papíry + anamnestický dotazník - ten je případně ke stažení na stránkách, já ho nesla už vyplněný, je to rychlejší. Řekne ti co a jak, kdy jet nebo nejet atd. dostaneš formulář na jméno atd. a objedná tě do poradny. Já tam jdu týden po poslední kontrole u mojí dr. 😉

sroubecek
9. říj 2011

Ahoj holky, chci se zeptat, kdy si říct o to, že bych chtěla být na nadstandardu. Když jsem v Krči rodila poprvé, došlo na to, až vlastně po porodu, nebyla jsem úplně rozhodnutá a nakonec bylo volno, tak jsem si ho vzala, ale asi by se to mělo řešit dřív, ne? 🙂 Díky

florentina
9. říj 2011

@sroubecek ahoj, myslím že ne. Nadstandard se zamluvit nedá a tak záleží na aktuální obsazenosti pokojů. Takže se stejně ptají až po porodu, protože teoreticky, kdyby jsi rodila ty a vedle ve stejnou dobu jiná mamina a byl volný jen jeden pokoj a zájem měly obě, tak ho dostane ta, která porodí dříve. Aspoň když jsem tam byla v lednu já, tak to tak bylo. A i ty co chtěly nadstandard, tak před porodem byly na normálním oddělení.

sheinka
9. říj 2011

@sroubecek já jsem rodila v květnu a bylo mi řečeno, že si o nadstandard mám říct hned u příjmu pokud ho budu chtít. Když bude v tu chvíli volný tak ti ho zarezervují a jinou maminu tam už nedají když si řekne později i když porodí dřív. Ale jak to funguje v praxi netuším..

verbalinka
9. říj 2011

@sroubecek ja jsem nadstandard zadala hned pri prijmu a radsi nekolikrat opakovala 🙂 Nabidli mi drazsi a levnejsi, mne to bylo jedno a sestra mi pak septala, ze mi vybrala ten levnejsi, ze jsou oba skoro stejny a proc platit vic 😀 Takze z me zkusenosti, kdo driv prijde a rekne, tak ten dostane a je jedno, ktera porodi driv 😉

sabuse1
9. říj 2011

já si při druhém porodu o nadstandart říkala rovnou při příjmu, ještě jsem nebyla dost otevřená takže jsem šla rovnou tam a po porodu se tam zase vracela takže určitě není nutné čekat až po porodu, při prvním byl nadstandart plný, uvolnil se až po porodu a protože sem o něj při příjmu žádala přišli mi to říct jestli se chci přestěhovat takže nějákou evidenci tam určitě mají

sroubecek
10. říj 2011

Díky holky, takže radši při příjmu a uvidí se 🙂

minea
10. říj 2011

@sroubecek Taky potvrzuju, že hned při příjmu. PA tam hned přede mnou volala a oni mě dali na čekací list. Ten tam berou docela vážně. Podle mě nezáleží, kdy kdo porodil, ale kdy se na ten seznam zapsal. Nakonec jsem jednu noc byla na normálním oddělení a stěhovala jsem se až na tu druhou.

florentina
12. říj 2011

@sroubecek tak to se omlouvám za zavádějící odpověď. Já to tak pochopila a asi špatně. Já jsem tedy rodila císařem a na nadstandard se mě ptali až na JIPce, což bylo po porodu, tak z toho jsem to tak usoudila. Na JIPce jsme v tu chívli byly 3 maminky a ptaly se nás všech najednou. Ta jedna maminka nadstandard chtěla a tak jí tam stěhovali věci z normálního oddělení a právě až také po tom porodu....

pavcav
14. říj 2011

Rodila jsem v Krči a už nikdy více 😠 13 dnů před termínem mi praskla voda tak jsme jeli do porodnice. Neměla jsem kontrakce, tak jsem na ně čekala, ale do 24hod musel bejt malej venku. Malej se narodil až po 31hod po vyvolání porodu, tím spíš jsem měla mít císaře. Porod byl hroznej, po dvou probdělých nocích jsem neměla sílu tlačit, špatně jsem dejchala a ta neskutečná bolest. Po oxitocínu mi bylo blbě a ztracela jsem vědomí, sestříčka mi skákala po břiše a ve finále mě rodili tři doktoři a kleštěma. Jsem sešitá od hlavy k patě a ošklivě 😠 Všechno je to o to horší, že jsem měla zaplacenýho svýho doktora a myslím, že horší to bejt ani nemohlo.
V Krči není hekárna, šoupli mě rovnou na šestinedělí, takže partner nemohl bejt se mnou. A ta přípravna, malá místnost, jedno lehátko tři sprchy a jeden nechutně zakrvácenej hajzl, bejt tam ve dvou tak nevim.
A pani pediatrička na šestinedělí pěkná krává, u malýho si nevšimla dost viditelné boule na kolínku (hemangion), takže po propuštění z porodnice jsem lítali po nemocnicích, velká paráda. Nikdy tam rodit nepudu a doktora si už radši nezaplatim 😢

verbalinka
14. říj 2011

@pavcav taky jsem tam rodila a taky doufám, že příště jinde. Ale s těmi 24h to není pravda. Pokud není voda špatná, tak se toleruje 48 hodin. Takže špatné prostředí, byla jsi sama, porod se pořádně nerozjel, zbytečné zásahy. Příště budeš chytřejší 😉 A zaplatit si za tohle doktoraje špatný vtip 🙄

pavcav
16. říj 2011

@verbalinka bohužel ten super doktor je můj gynekolog 😢 Po šestinedělí na kontrole jsem mu řekla, že to byl ten nejhorší zážitek a chtěla jsem pár věcí vysvětlit proč to tak bylo, ale nechápal co se mi jako nelíbilo a že to byl vcelku normální porod, že bývají horší, prý jsem si o tom měla víc přečíst 😠

verbalinka
20. říj 2011

@pavcav to je smůla a tvůj gyn deb.l 🙄 A co epi? V Krči se platí, takže ti ho dají. Proč jsi ho neměla? Krč je blbá v tom prostředí a totálně medicínským porodu. Takže nějaká podpora během porodu se tam moc nepěstuje. Ale je to všechno o lidech. Můžeš narazit na bblý i super.

jmisa
20. říj 2011

Taky mi odtekla plodovka a nic se nedělo, čekali asi 32 hodin? Tak nějak, pak mi dali ráno po vizitě tabletku a po obědě se prcek narodil. 48 hodin by vycházelo na půlnoc.
Na pokoji se mnou byla holka, co měla pozitivního streptokoka a té dali tabletu hned po příjmu do porodky.

sabuse1
20. říj 2011

já jsem to měla u prvního porodu taky tak - porodila jsem 59h po odtoku vody a 28 po vyvolávací tabletě...při druhém porodu bylo fakt narváno, všechny sály byly plný, i tak to bylo na přípravně úplně v pohodě, za celou dobu jsem se tam s nikým nepotkala a manžel tam byl se mnou.
Co se týče hekárny tak pokud vím na ní většinou tatínkové můžou jen pokud tam není jiná maminka, v Krči aspoň pošlou rovnou na sál kde už tatínek být může. Pokud by se smělo na oddělení šestinedělí bylo by to asi ve chvíli kdy má ženská kontrakce a toho partnera by tam uvítala asi veselejší, ale bohužel, zase pak po porodu jsem celkem ocenila, že se tam nikdo necoural...
prostě je asi všude něco a všude je to o lidech

konsa
24. říj 2011

Ahoj holky, nevíte jak se v Krči staví ke KP? Posílají automaticky na císaře, nebo by mě nechali porodit přirozeně?

ankava
25. říj 2011

@konsa když jsem chodila na předporodní kurz, který vedla bývalá porodní asistentka z Krče, tak nám říkala, že se u KP přihlíží k velikosti miminka a taky maminky. Že když bude mít mamina 160, tak jí pošlou na císaře, ale když bude velká a bude si přát normální porod, tak jí nechají. Ale jestli to tak funguje i teď, to nevím.

konsa
25. říj 2011

@ankava díky 🙂 Zkusím se tam optat.....

pavcav
26. říj 2011

@verbalinka abych ti řekla pravdu, tak na epidural jsem si pak ani nevzdechla, měla jsem co dělat sama se sebou 😖 Hlavně doktor furt říkal, jak to jde skvěle na prvorodičku, takže jsem myslela, že to bude rychlejší a né že tam budu dvě hodiny rodit! Pak jsem mu řekla, proč mi nenabídl epidural, když viděl, že trpím jak pes, ale Vy jste si o něj neřekla 😠 Měla jsem jinou představu o péči od doktora, kterýho si zaplatím. 😠
A jakej si tam měla porod ty?

malineta
3. lis 2011

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jakou máte zkušenost v KRČi po přirozeném porodu s přiložením miminka? Nechají vám ho hned po porodu, nebo ho odnesou a přinesou až za nějakou dobu?

vrana
3. lis 2011

@malineta Ahoj, malou po vytažení odnesli na ošetření a přinesli ji cca za 10 minut, zabalenou. Nechali nám ji na sále hodinu 😉

laurapa
3. lis 2011

malineto: Nechají. Ale doporučuju napsat to tučně do porodního plánu nebo na to hlasitě upozorňovat, že si to přeješ. Mně ho nechali poměrně dlouho na břichu, pak ho krátce ošetřili a zase hned přinesli a přikládali tedy až potom. Ale on byl unavený, takže stejně moc necucal. Předpokládám, že kdybych ho nechala přisát hned na tom břiše, nikdo by tomu nebránil.
A jinak povzbuzení: V Krči se nyní dá porodit velmi krásně a přirozeně, bezzásahově a v pohodě. Ale je dobré být připravená, mít porodní plán, nebát se, komunikovat s lékaři a sestrami (říkat si aktivně o to, co potřebuji/chci/nepotřebuji/nechci). Ne nadarmo se říká "líná huba, holé neštěstí".
Setkala jsem se tam letos s maximálním respektem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru