Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

aaa
26. říj 2012

@radana1979 téééda, tak honem dobalit tašku, bonbony si tam přidej a držím palce 😵 😵 😵 Neboj, malá už je připravená, bude v pořádku 🙂

radana1979
26. říj 2012

Já ještě nechci ☹ . Tašku dobaluji, už mám zaalarmovanou kamarádku, aby přijela případně pohlídat kluky a zdá se, že se to trochu zklidňuje. Třeba to byla jenom ta pizza, kterou jsem večer dělala z kynutého těsta a snědla ji teplou. Manžel se šel pro jistotu vyspat. Tak uvidíme, určitě dám vědět. Poslíčci ale chodí často. Jenom to bříško klesá, ale mamka ho měla dole také dlouho.

aaa
27. říj 2012

@radana1979 Tak jak to s tebou vypadá? 🙂

monivo
27. říj 2012

@aaa schvaluji čokoládu. Já měla sebou polomáčené sušenky a máslové sušenky a zobala jsem pořád 😀

aaa
27. říj 2012

@monivo Já sladké nikdy nemusela, ale co jsem těhotná, tak to jede 😅 😀 . Proto to hážu i do tašky, po porodu se bude hodit, než dorazí první návštěva se zásobama 😉

radana1979
27. říj 2012

@aaa jsem zatím doma,ale rozdychavam. Uz mi přijela mamka na hlídání kluků. V noci jsem toho moc nenaspala. Od 3rano přišly jakoby silné menstruační bolesti. Vydržely do 9 rano,bylo mi i porad zima. Pak to trochu polevilo a teď uz se to objevuje nepravidelně. Jde to i do zad, ale zatím nic pravidelného. Čekám co bude.
Ležet muzu i doma,mamka tu moji chlapskou spolecnost obstarává,tak polehavam. Ještě to musíme zvládnout pro nejaké ty sušenky a teprve zítra se mi vrací doktor. Zajímalo by me,kdo ted v Krči slouží,kdybychom jeli v noci. To ta zmena počasí,děti na to pry reagují.

radana1979
27. říj 2012

@aaa Sladké muzu kdykoli a cele druhé tehotenstvi jsem přitom neviděla ani cukr v omáčce. Vsak první co mi manžel dal po porodu byly zákusky 🙂

aaa
27. říj 2012

@radana1979 Zkus teplou vanu, to by mělo pomoct 🙂 . V pondělí je úplněk, bude se rodit jedna radost 😉

radana1979
27. říj 2012

@aaa Hmm, tak jestli vydrzime do pondělka budou děti ve stejny den. Ale je pravda ze to funguje. Kamarádka doktorka říkala,ze na úplněk nikdo nechce sloužit, ze je hoodne přijmu.

lrg
29. říj 2012

Ahoj holky, tak se taky přidávám k rodícím v Krči 🙂 Bude to v březnu. Chtěla bych se zeptat, když si zaplatím nadstandard, může tam se mnou manžel být libovolně dlouho (kromě noci). Nechci platit ten apartmán, to je šílené. Ale aby mohl ráno přijít a třeba odpoledne odejít, může to tak být? Jsme na sebe (ještě 🙂) dost fixovaní a nerada bych dala dvojku za pokoj a manžel tam mohl být jen dvě hodiny v rámci návštěvních hodin. Dále se Vás chci zeptát, dost mých kamarádek a holek v okolí trpěly poporodní depresí, několika měsíční. Mám z toho strach, abych si nezkazila ty krásné chvíle a tatínek by to asi hodně těžce nesl. Myslíte, že se tomu stavu dá nějak předejít?

vrana
29. říj 2012

@lrg K nadstandardu ti určitě napíšou holky, co tam byly, nicméně by to mělo být tak, že tam může být s tebou libovolně dlouho, od toho to je 🙂 a poporodní deprese..předejít tomu asi nemůžeš, je to vlivem hormonů. Dopředu se tím nestresuj, je to zbytečné. Já jsem třeba v porodnici byla úplně ok a padlo to na mě až doma, když jsem s holkama byla sama, ale jen nepatrně. Projevovalo se to tím, že mě rozčilovala starší dcera a že jsem se nemohla víc věnovat té malé. U prvního dítěte to bylo trochu jiné, to mě po 4 dnech pustili domů a malá byla na JIPce, takže ve chvíli kdy jsem přišla domů, tak jsem se sesypala. Přišla babička a bylo vše ok. Další den malou převezli na normální pokoj a mohla jsem tam být s ní, tak bylo vše ok a deprese už se nekonala. Tak na to dopředu nemysli, třeba žádná nebude.

sabuse1
29. říj 2012

@irg: na nadstandartu může být manžel neomezeně kromě noci za tu se musí připlácet, ale jinak klidně od 9ráno do 22h naprosto bez problémů

colormaus
29. říj 2012

@lrg: tak to se těším na zprávy, já mám termín na konci dubna 🙂 Taky bych chtěla nadstandard, tak uvidíme. 🙂

aaa
29. říj 2012

@radana1979 Ahojky, tak jak to s tebou vypadá? 🙂

monivo
29. říj 2012

@lrg ahoj, já byla na nadstandardu před 3mi týdny 🙂 měla jsem ten za 1500Kč. Návštěvy jsou od 8.30 do 20.30hod. Takže tam může s Tebou být kdokoliv celý den. Na pokoji jsem měla dvě křesílka a stoleček, TV, takže tam jsou i podmínky.

girafka
29. říj 2012

ahoj holky, koncem ledna nebo začátkem února bych měla taky rodit v Krči. MOhla bych se zeptat nějaké maminky, která tam rodila, jak je to s těma nadstandartama? Koukala jsem na ten ceník a jsem z toho trošku zmatená. Je jich tam nějak moc v různejch cenovejch relacích. Nevíte, ze kterých se teda dá vybírat? MOžná je to hloupá otázka, tak se předem omlouvám.

aaa
29. říj 2012

@girafka Na výběr dostaneš ten, který bude v době tvého příjmu volný. Ty nejlevnější mají společnou sociálku s vedlejším pokojem, na některých může za přípatek přespat doprovod a pak mají ten drahý apartmán. Mají je hodně plné, tak je to taková loterie, jestli bude volno. Taky bych ho chtěla 🙂

girafka
29. říj 2012

@aaa děkuji..tak doufám, že budme mít obě štěstí 🙂 přeci jen manžílek je v práci tak do šesti, tak aby za náma vůbec mohl ☹

monivo
29. říj 2012

@girafka
@aaa já mám teda spíš pocit, že plné nejsou vůbec. Když jsem tam já byla před 3mi týdny, tak jich bylo volných dost. Nejvíc mají těch za 1500Kč - ty mají společnou sociálku s dalším pokojem, což není nic hrozného.

aaa
29. říj 2012

@monivo Fakt? Tak to jsi mne potěšila. Já tam byla na té přednášce a to zrovna měli volné jen dva 🙂

radana1979
29. říj 2012

@aaa Ahoj, tak se hlásím pořád celá. Přestože v sobotu to vypadalo jednoznačně, dnes je pondělí a nic. Byla jsem na kontrole a kromě svého vyšetření jsem se i poptala na nemocnici. Myslím, že si pan doktor musí myslet, že jsem blázen 😉 . U mě CS stále na 4, nicméně to prý neznamená, že v noci nemůžeme rodit. Při úplňku se prý opravdu rodí mnohem více dětí. Jsem 36+4 a dle dr je dítě již plně zralé, tak snad to tak opravdu je. K nemocnici, jipka ještě otevřená není, bude se tak dít někdy v listopadu 😉, po sekci se nedávají samovstřebávací stehy ani za příplatek. U nadstandardu připadá panu dr rozdíl hlavně v návštěvách. Já bych o něj žádala po sekci,ale ta snad nebude nutná. Domů pouští jak psaly holky 4. a 6. den, záleží na stavu miminka. Dnes jsem si už v lékárně vyzvedla yal gel a poctivě piji lněné semínko. Věřím také všemu, ale co kdyby....A jak se cítíš ty?

radana1979
29. říj 2012

@girafka Já myslím, že podle počtu jich bude volných dost. Ale neboj, holky psaly, že na když ti přijde návštěva mimo, není v tom problém ani tak. Jen musíš na tu chodbu.

radana1979
29. říj 2012

@monivo Kdybych si nadstandard platila chtěla bych přesně tento. Nevíš zda na normálním šestinedělí je v pokoji také stoleček nebo jen postel? Jak to tam je s lampičkou a zásuvkou?

aaa
29. říj 2012

@radana1979 Já se cítím dobře, jen jsem unavená jako pes. Lněné semínko si dávám do jogurtu, pít ten sliz bych nezvládla 😅 . Yal gel nebudu pořizovat, prý je lepší klasický klystýr a yal gel si nechat třeba na dobu po porodu, pokud je problém dojít si na velkou. Tak proč by jsi se nevyptávala, od toho tam je 😉 , já se taky vyptávám 😀

radana1979
29. říj 2012

@aaa No on náš pan dr je velký odborník, ale moc toho nenamluví. Já ho uznávám a jsem ráda že je zpět, kdyby něco. Pořád dumám nad tím standardem a nadstandardem. Oplatky už jsou nakoupeny 😉 . Tak to jsem nevěděla, spíš se říkalo, že yal je šetrnější, tak to vidíš. Naše slečna má už přes 3 kg, tak doufam že nebude 4 kg.

aaa
29. říj 2012

@radana1979 Já jsem se tyhle věci dozvěděla právě v Krči na předporodní přednášce. S tím pokojem to záleží, jestli uvítáš společnost nebo budeš raději sama 🙂 . A pak jestli ti nebude vadit chodit za návštěvama na chodbu 🙂.

monivo
29. říj 2012

@radana1979 jak to vypadá na normálním šestinedělí bohužel nevim, ale určitě ti odpoví holky, které tam byly. Jinak já měla normální klystýr a přišlo mi to v pohodě, nic hrozného. A po porodu mi to nešlo, tak mi dávali na lžíci nějakou glukozu či co (něco hodně sladkého) a pomohlo to až za 2 dny. Jenže u mě je to i psychický (jiný prostředí, cizí záchod atd.).

monivo
29. říj 2012

@aaa já teda byla ráda, že jsem na pokoji sama, přes den jsem hodně spala, po snídani, když byl klid a po obědě. Ale je to asi individuální, jak se kdo cítí (nezažila jsem normální porod, jen císaře). Vedle na pokoj pak přivezli paní, která dopoledne porodila přirozeně dvojčata a odpoledne tam už normálně běhala na záchod, do sprchy, na pokoji s ní byl přes noc i manžel. A já dva dny po porodu vůbec nevstávala z postele a potom taky nic moc. Takže jsem byla ráda, že mám klid.

radana1979
29. říj 2012

@aaa Když ono se to ve mě bije. Osobně bych asi raději asi uvítala společnost, na druhou stranu mám doma 2 děti, vzájemně se potřebujeme a budu je chtít každý den vidět. Manžel slíbil, že mi je bude vozit, ale vím že jako ředitel státního podniku toho času nemá. Doufala jsem, že by se ke mě mohl dostat on třeba i během oběda. A pak, pocházím z Vysočiny, kdyby se přijela podívat rodina nebo i kamarádka z Plzně bude to složitější. ALe těch věcí co by se dalo koupit.

aaa
29. říj 2012

@monivo To máme hozené stejně, taky budu mít raději klid 🙂 . A na ten druhý problém si opatřím švestkový džus a sušené ovoce 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru