Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

mmiirrkkaa
20. pro 2012

@lrg Vyplnéš takový dotazník. Myslím, že je k dispozici i na jejich stránkách, takže pokud si ho vytiskneš a přineseš vyplněný, tak tam nestrávíš tolik času. Jinak já chodila sama a žádného tatínka jsem tam nikdy neviděla. Ale myslím, že by to neměl být pronlém. Jen by s tebou asi nemohl na monitor. Tam jsou ještě další maminy a vyvalenýma pupíka, tak třeba by jim mohla přítomnost cizího muže vadit...

aaa
20. pro 2012

@girafka Aha, já se překoukla v datu, co máš v pase, četla jsem termín 1.1. 🙂 . Tak to máš pravdu, jen ať se pěkně dopéká, času dost 🙂

aaa
20. pro 2012

@girafka Nám se daří dobře, Kubík prospívá a je celkem pohodový, jen nevyspání mi dává zabrat 🙂

aaa
20. pro 2012

@lrg Já jsem poradnu v Krči absolvovala jen jednou, pak už jsem rodila. Tatínka jsem tam taky žádného neviděla.

monivo
20. pro 2012

@lrg holky mají pravdu, tatínkové tam teda moc nechodí, a když už, tak čekají v čekárně. Sice se při poradně dělá i UTZ, ale ležíš při tom stále "na koze", což mi nepřijde moc příjemný tam u toho mít manžela. A celkově jsi v ordinaci fakt pár minut.

girafka
21. pro 2012

@aaa tak to je dobře, že se vám daří fain 🙂a to nevyspání to ti věřim, že dává zabrat.. Doporučuji dát malýho babičce na hlídání a dát si dvacet🙂

aaa
21. pro 2012

@monivo Navíc si neumím představit, jak by proběhlo takovéto čekání a procházení kabinkou s partnerem 😅 .

monivo
22. pro 2012

@aaa partner by asi přišel normálními dveřmi, to asi problém není. Spíš bych se já osobně necítila, aby mě manžel viděl ležet na koze. Sice u porodu je tomu taky tak, ale to je něco jiného si myslím.

aaa
22. pro 2012

@monivo To je fakt, ono není o co stát, nic moc pohled 🙂 . Já neměla chlapa ani u porodu, nechtěla jsem. Ani by to nestihl, porodila jsem za půl hodiny 😀

lrg
26. pro 2012

@monivo Tak my jsme trochu blázni a manžel je prostě hrozně angažovaný, absolvuje se mnou všechna vyšetření, i na koze 🙂 Emička je jeho splněný sen, tak chce být u všeho, když už je ochuzen o tu možnost mít ji v bříšku 🙂 Ale zas nechci vypadat jak pitomec, tak ho nechám v čekárně 🙂

lrg
26. pro 2012

@aaa Můžeš mi dát nějaký tip, jak porodit tak rychle? 🙂

aaa
26. pro 2012

@lrg Já sama ani nevím, jak se mi to povedlo 🙂 , jsem z toho v šoku ještě teď 😀 . Porodu jsem se strašně bála, ke konci se to otočilo a začala jsem se těšit. Přijmuli mě s tím, že ten den určitě neporodím a pak to nabralo spád, který překvapil i pana doktora 🙂

lrg
27. pro 2012

@aaa to je teda štěstí. A cvičila jsi, masírovala hráz, jedla něco speciálního, pila 😀?

aaa
27. pro 2012

@lrg Skoro do porodu jsem chodila cvičit jogu, jinak vlastně nic. Koupila jsem si lněné semínko, ale moc mi nejelo 🙂 , zkoušela jsem epi-no, ale moc mi to nešlo, takže jsem to flákala. Hráz jsem nemasírovala. Mám dost velký nástřih, Kubík byl velkej a strašně spěchal ven, měl pupečník na těsno kolem krku, museli ho dostat rychle ven. Ale v pohodě se to hojí 🙂

lrg
27. pro 2012

hmmmm.....jógu. Tak na to už je asi pozdě 🙂 A v kterém z těch sálu jsi rodila? Když jsme tam byli na prohlídce, působily na mě dost depresivně 🙂

aaa
27. pro 2012

@lrg Rodila jsem v prvním po pravé straně. Nebylo na výběr, rodilo se úplně všude a všechny sály byly plné 🙂 . Při prohlídce jsem z toho taky byla vykulená, ale při porodu mi to bylo úplně jedno 😀 . PA i doktoři byli úžasní 😵 .
Já jógu cvičím už docela dlouho, jen jsem přešla na těhotenskou. Ale težko říct, jestli to může nějak ovlivnit porod.

girafka
29. pro 2012

@aaa : taky jsem chtěla jít na prohlídku sálů, ale nakonec to asi vynechám. Nebo myslíš, že ti to nějak pomohlo? Bojim se, aby mě to nevyděsilo. Takhle si říkám, že je to jako u gynekologa🙂

lrg
29. pro 2012

@girafka A tak ono to není tak hrozné, pro mě to byl šok, protože jsem nikdy předtím v nemocnici nebyla, tak mě ten smrádek a přístroje trochu znepokojily 🙂 Ale zas mě uklidnilo, když jsem viděla, že to jsou uzavřené místnosti, žádné plenty a hlavně žádná hekárna.

aaa
29. pro 2012

@girafka
@lrg Já jsem tam byla na dvou předporodních přednáškách a musím říct, že mě to uklidnilo. Věděla jsem, odkud a kam se při porodu budu v určitých fázích přesouvat a co se tam se mnou bude dít, dozvěděla jsem se, jak bude vedený porod. Byla jsem ráda, že jsem poznala prostředí a zorientovala se. Realita pak byla jiná vzhledem k tomu, jak rychle jsem porodila, ale i tak bylo fajn vědět co, kde a jak 🙂

lrg
30. pro 2012

@aaa A na jaké té druhé jsi byla? Péče o dítě? Zvažuju jestli po novém roce jít.

lrg
30. pro 2012

A ještě mi řekněte holky, v seznamu co do porodnice píšou, že oblečení pro malé nee. Takže mají nějaké erární předpokládám. A co když chci aby prdelka spala v zavinovačce (všude píšou, jak je to důležité pro poporodní adaptaci 🙂 ) mám si přinést svoji? A dovolí mi to vůbec?

aaa
30. pro 2012

@lrg Určitě ti to dovolí 🙂 .Ano, ta druhá přednáška byla péče o dítě a šestinedělí, tak nějak se to myslím jmenuje. Bylo to zajímavé. Záleží na tobě. Já tam byla až v nějakém 37.tt a byla jsem tam nejvíc těhotná 😀

aaa
30. pro 2012

@lrg Některé maminky tam měly i svoje oblečení a nikdo s tím problém neměl. A zavinovačky jsem tam taky viděla 🙂 . Já ji neměla, držela jsem se seznamu. Kubík stejně to zavinování neměl a nemá rád, v tomhle je každé mimčo jiné 🙂

antymania666
1. led 2013

ahoj holky, uz bych se asi mela jit registrovat co? taci jim zavolat nebo musim osobne?

mmiirrkkaa
1. led 2013

@antymania666 To bys mela udelat co nejrychleji. Telefonicky staci 🙂

girafka
2. led 2013

Ahojky, tak jsem dneska byla poprvé v Krči v poradně🙂) Sestřičky strašně moc milé. Pan doktor (mimochodem pohledný to mladík) taky fain. Prohlídka taková rychlovka, ale všechno je prý v pořádku. A za týden znova. Už se těším🙂 🙂

colormaus
2. led 2013

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat v kolikátém týdnu jste se hlásily do Krče na ty předporodní kurzy? Musí se nějak speciálně dopředu objednávat? Díky

aaa
2. led 2013

@colormaus Já si tam volala cca měsíc předem. 🙂

novakovatere
3. led 2013

ahoj chystám se rodit v červenci v krči? je tady taky nějaká těhulka co se tam chystá ?

salvation84
3. led 2013

To by mě zajímalo, jestli se tu najde alespon jedna jediná žena, co rodila v krči bez nástřihu. Já mám termín 12.6. a taky v Krči a už jsem byla na pár diskuzí, ale nikde jsem se nedočetla, že by měla nějaká porod bez nástřihu. Pritom kamaradka ted rodila u Apolináře a bez nástrihu uplne v pohodě. Mě nejde o střihnutí nebo šití, ale to hojení a prostě mi přijde, že to v té krči dělají aby si to ulehčili a urychlila, takže pěkná komplikace pro nás, že jo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru