Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

adelaz
24. bře 2010

mandragora10: jeeee to by bylo prííííma se tam sejít🙂 a taky chlapíka😀 to je chlapů hrůůůůza🙂
No já dnes asi měla své první poslíčky nebo sakra co to bylo, ale nelíbilo se mi to... ztvrdlo mi břicho a dostala jsem do něj křeč ani jsem se nemohla narovnat a trvalo to asi dve hodky po ruznejch časech:-/ Trošku mě to zaskočilo ale hlavně děsně unavilo, spala bych teď jak mimčo... dala jsem si teplou vanu a je mi líp.... Ale příjemný to tedy nebylo:-/

blanches
24. bře 2010

Ahojky,

tak se hlásím, jak napsala Zuzka, máme Honzíka, porodila jsem 21.3. v 5:10 ráno.
Poslíčci to nebyly, dala jsem si sprchu a nepřestalo to, tak jsme v před desátou odjeli do porodnice. Pak popíšu více, teď musím jít. Děkujeme moooc za gratulace 😀 😀

blanches
25. bře 2010

Ahojky,
přidávám krátký popis 😉. V 18 hod, začaly první kontrakce, jak silnější menstruace, po sprše nepřestaly, když jsem je měla hodinu po 5 minutách, tak jsme jeli. Do Krče jsme přijeli okolo 22 hod, byla tam paní doktorka Vacková, vyšetřila mě a zjistila, že jsem na 4 cm, zatím stále bolesti, jak silná menstruace. Pak byl příjem u PA Jarušky Svobodvé, která se o nás celou dobu starala a byla úžasná. Ale abych pokračovala, měla jsem streptokola, museli mi dát antibiotika a potřebovali, abych neporodila dříve jak do 4 hodin, kvůli účinku. Pak klistýr, sprcha a další vyšetření a bylo po půlnoci hod a já byla už sroko na 7 cm, bolest kontrakcí dá se říct v pohodě 😅. Když bylo před druhou hodinou, což jsem byla už téměř otevřená 9cm, tak mi píchli vodu a zjistili, že malej není srotovanej do pánve a je moc vysoko, takže mi dali oxitocin a nechali mě ležet na boku, aby se dostal kam potřebovali. Jenže on nesestupoval a byl stále ve špatné poloze, řekli, že když nesestoupí do 4 hodin tak císař, pořád se chodili na mě koukat, ji jiný doktoři a radili se. Kontrakce od těch 2 hodin byly šílené, celá jsem se klepala a Peťa se o mě staral, otíral mi obličej, dával napít, moc mi pomáhal, bez něj bych to snad nezvládla. Nejhorší bylo, že se mi chtělo tlačit a nesměla jsem. No pak se povedlo, že se správně natočil a sestoupil o něco níž, takže v 5 hodin naběhly na sál PA a paní doktorka Vacková, musela jsem do tlačení dát všechny síly a PA mi skočila na břicho, už jsem nemohla a oni pořád tlačte, tak jsem dala opravdu všechnu sílu, kterou jsem ještě měla a hlava byla venku a pak ještě jedno zatlačení a Honzík byl venku celý v 5:10. Ptala jsem se potom paní dokorky jestli mě nastřihávala, tak mi řekla, že ano, vůbec jsem o tom nevěděla.
Jinak Honzík je úžasný, je to takové zlatíčko. Držím všem palce u porodů 😀 😀

mandragora10
25. bře 2010

Blanches,

dekujeme za podrobny popis. To je fajn, ze jste to nakonec vsechno zvladli, i kdyz to urcite bylo narocny. Ale Honzik urcite za ty bolesti a namahu stal 🙂 Tak preju, at je dal takhle pohodove a krasne miminko a uzivej si to!

kativka
25. bře 2010

Blanches, no vidis, super. Tak jsi neprenasela.Moc moc gratuluju a tesim se na zazitky

Nee, zadna snazilka, to jsem to pekne blbe zadala. Matyas je sice super, ale o sourozenci at si necha zatim jen zdat, zas tak hodny miminko to neni 😀

kativka
25. bře 2010

Blanches teda. To bylo náročný. Jinak jsi nám vyfoukla termín, 21. byl náš. Kdyby Mat nepospíchal, tak bychom se tam vazne potkaly. Je videt, jak je kazdej porod opravdu jinej. Měly jsme obě stejný problém, stejný nález, stejné datum, stejné pohlaví 😀 a tebe Honzík potrápil. Hlavně, že je vše za vámi a máte mrňouse u sebe v bezpečí. Moc si to užívejte 🙂

adelaz
25. bře 2010

Já se taky přidávám ke gratulaci🙂 A hlavně ať je malej stále hodnej🙂

hrusti
25. bře 2010

Adel, no Honzik mi spinkal hezky v porodnici. Docela brzo si zacal spinkani zkracovat, ale oproti jinym miminkum je "spac". Asi ve 4,5 mes. mi zacal spinkat celou noc a vlastne az doted. Tedy pokud nepocitam asi 2 mesicni mejdan, kdy mu rostly asi 4 zuby najednou🙂

adelaz
25. bře 2010

hrusti: to je krásný🙂 Tak doufám, že to ten náš malý terorista slyšel😀 Budu mu to radši denně připomínat😀
On je celý těhotenství mega aktivní a hrozně zlobí... pan doktor když mi dělal ultrazvuky tak říkal, že tak poťouchlý dítě neviděl... Když chtěl vidět pohlaví tak si ho schválně zakrýval, když chtěl měřit nosní kost, tak si před něj dal ručičky a pořád dál🙂
Tak doufám, že až porodím tak bude extrémě hodný🙂

hrusti
25. bře 2010

No já tedy nevím, ale co mám maminky kolem sebe, tak všechny, co měly miminka aktivní v bříšku, tak z nich vyrosli pěkní rošťáci 🙂 Třeba budete vyjímka 😀

adelaz
25. bře 2010

hrusti: 😅 no jo dětičky 😅 ale popravdě ať je klidně rošťák já si s ním poradím🙂 aspoň to nebude zaprdlík🙂

jajinka27
25. bře 2010

adel...neboooj to dáš, hele já mám takovýho rošťáka, občas čumim jak umim (to použila jedna známá když místo Gábinky vylezl Tomík, na to co ho napadne 🙂)) je to takovej malej ďábel převlečenej za dítě 😀 a je fakt že mě kopal slušně a hlavně večer a před spaním hihi

adelaz
26. bře 2010

jajinka27: no musím to dát🙂 chichi hezký pořekadlo🙂 No mě malej terorista kope celý den...
Dnes jsme byla v porodnici všechny maminky si tam klidně seděly a četly a já tam poskakovala a mé výrazy když mě malý kopal pobavily slečnu co tam čekala se mnou🙂 Jsou to takový super kopance a šťouchance😀

ducky
26. bře 2010

Blan ještě jednou gratulace a užívej si svého uzlíčku 😉

Adel malá byla taky docela aktivní v bříšku a je i teď. Tak tě nechci strašit, ale asi bude čiperka. 😉
Jsem zvědavá na toho mýho chlapíka, zatím ho cítím tak 3x-4x denně,ale ještě je malý. Uvidím, jak ke konci.

adelaz
26. bře 2010

No uvidíme za pár týdnů🙂 pak se to rozsekne🙂 Ale brácha má dva ďáblíky tak počítám, že mi budeme mít taky🙂

mandragora10
27. bře 2010

Adel. ty jsi byla v porodnici vcera? Ja tam byla taky...hned rano, kolem osme, ale cekala jsem asi hodinu a pul, tak jsem odchazela az kolem pul desate....a to jsem jeste mela poradnu bez monitoru. Nechci to videt pristi tyden 😉
Jinak my mame taky akcni mimco, takze jsem uz pripravena, ze stejne akcni bude i po narozeni 🙂

adelaz
27. bře 2010

mandragora: jojo včera já tam přišla v 8:20 tak to jsme tam museli sedět spolu🙂 já mám černý mikádo a měla jsem černý tričko🙂 Ale podle tvých fotek si tě nevybavuju🙂 No já jsem objednaná na příští pátek na sedmičku sestra řekla at přijdu takhle brzy na monitor a že v osm dorazí paní doktorka tak nebudu muset čekat🙂 tak doufám že opravdu nebudu muset čekat ... sedět tam hodinu a koukat na ty ženský co přijdou a funí, jsou spocený a hekaj to je super... cítila jsem se fakt divně...😀

blanches
27. bře 2010

Ahojky holky,
Honzíček byl v bříšku také pěkně aktivní, teď se zatím poznáváme. Bohužel ho rovnou začaly trápit prdíky, dávám si pozor co papám, ale stejně. Jinak někdy spinká i v 3 hodiny v kuse, ale někdy se pořád kroutí a poplakává.

mandragora10
27. bře 2010

Adel, ja tam mam prijit na 7:30, tak snad se tentokrat pozname 🙂 Ja mela cerveny tricko a sede kalhoty ted v patek. Sedela jme primo proti dverim od poradny.
Blanches, tak to jsi me trosku uklidnila, ze Honzicek je hodny miminko, i kdyz v brisku radil. Prdiky pry bohuzel trapi skoro vsechny chlapecky, tak nezbyva nez vyzkouset co na to funguje....uprava stravy, cviceni s nozickama, masaz briska.....tak at je Honzicek i nadale takove hodnoucke miminko a vsechno krasne zvladate!!!

adelaz
27. bře 2010

mandragora: ja seděla úplně vzadu v rohu... hele červený tričko si vybavuju🙂 ale jen to tričko:D Tak uvidíme jestli se tam potkáme🙂 To by bylo fajn🙂 Doufám, že tam nebude tak narváno jako tenhle pátek🙂

mandragora10
28. bře 2010

Adel, tak si kdyztak pres IP domluvime nejaky poznavaci znameni 🙂

adelaz
28. bře 2010

Jako třeba rudá růže v klopě?😀 A nebo třeba počůraný papírek v ruce😀 OK to dohodneme před pátkem a jak se vlastně jmenuješ?🙂

adelaz
29. bře 2010

Holčiny můžete mi říct co celý dny děláte doma???
Já se tak děsně nudím...

mandragora10
29. bře 2010

Adel, fakt? Tak to mne teda vubec nehrozi, pekne si tu materskou uzivam a prace mi nechybi. Chodim dopoledne cvicit...tehotenska joga nebo posilovna, pak si domlouvam obidky s pracujimi kamaradkami, odpoledne ted cely tyden chodim do kina na Febiofest, no a do toho nejake nakupy, obcasny uklid, vareni a den je pryc 🙂

monja
29. bře 2010

Ahoj Adelaz!
dobra otazka, nudim se tez...manza v praci, termin porodu jeste "daleko", vsechno nakoupeny, vyprany a vyzehleny🙂
V sobotu jsme byli na pripravnem kurzu k porodu a tam nam por.as. doporucila si vzit k porodu vlastni obleceni - dlouhy triko nebo tak,takze mam zase duvod jit nakupovat🙂) (jestli se mi pry ale libi ty nemocnicni kosile,muzu mit i tu - hahaha)...
Jinak doporucuji treba cist knizku, k tomu se hned tak po porodu nedostanes...

adelaz
29. bře 2010

No tak to já měla minulý týden pěkně nacpaný, ale nějak mi to nedělalo dobře... když jsem byla dlouho na nohách začlo mi tvrdnout břicho a měla jsem křeče:( Já ještě denně dvě hodky pracuju... no jo budu se muset nějak zabavit... asi začnu cvičit doma...🙂 a chtěla jsem začít chodit plavat tak se do toho asi pustím🙂
Joooo a chtěla jsem se zeptat, máš už vybranýho doktora pro pcka? Dělala si nějakou registraci nebo tak něco? nebo to stačí až se malý narodí?? Bože je takových věcí co nevím🙂

adelaz
29. bře 2010

Monja: to jsem ráda, že se nenudím sama🙂 No já do obchodaku nesmím chodit!!! Protože pak se vždycky rozjedu 😀
No já se bavila se švagrovou, která má už dva porody za sebou a ta říkala, že je lepší mít ty nemocenský... že jak je člověk po porodu dole ještě bolavej a teče z tebe krev a tak, že si zbytečně níčíš svoje košile... a že většinou dvě nestačí,..... že jí to mamka jezdila jednou denně prát... Takže košilku mám na doma, ale v nemocnici si vezmu jejich... a nebo jednu si vezmu když přijdou návštěvy🙂 Ale každý to má jinak🙂

jajinka27
29. bře 2010

adel...já měla dohodnutou doktorku dopředu, v porodnici se mě na to ptali 😉 stačilo tam jen zavolat a oni si mě zapsali a pak po porodu jsem tam šla ukázat mimi 🙂) některé mudry chodí i domu ale ta moje nestíhá

na sále jsem měla jejich košili, páč jsem nechtěla mít zakrvácenou svojí eeeee 🙂) ale na pokoji pak už svoje

adelaz
29. bře 2010

Jajinka: Tak já ji taky zavolám 🙂 Abych měla jistotu🙂
No přesně proč si níčit svoji krásnou košilku🙂 chichi zníčíme ty nemocenský🙂

ducky
29. bře 2010

Adel dětské lékařce určitě zavolej už teď, zda tě vezme nebo ne. A po porodu jak píše Jája, ta moje třeba na první návštěvu přijela, ale pak už jsme jely tam 😉
A já teda měla jen svoje a stačily mi dvě, jednu jsem měla na porod a i když jsem dost krvácela, na košili nebyl ani flíček. Pak jsem se v ní ještě vychrupla z nejhoršího a na další den jsem si už vzala čistou. Teď si asi vezmu tři, když budu rodit v půlce července. Hlavně holky nebojte, manžílci když tak cokoliv donesou, takže bych si zabalila dvě (max 3) a když to budete potřebovat, tak chlapi donesou 😉

A co se týká nudy, já se teda taky nenudila, hrozně jsem si to užívala. Třeba jeden den jsem měla program, druhý den válečka s knížkou a TV, další den zase program a tak, prostě jak se mi chtělo. Po 10ti letech hákování jsem si to hrozně užívala a taky teda dělám z domova, i co se malá narodila a chci dělat i co se narodí malý, snad to půjde. Přeci jen nějaká korunka dobrá 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru