Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

mili1pu
12. dub 2010

blanch tu hadičku strčí jen na začátek nebo ne 😅 , no a při tom porodu jsou nejhorší porodní bolesti nebo porod hlavičky? 😎 .oni tě na šití umrtvili to znamená injekci, už teď se mi potí ruce já mam snad fóbii s injekcí 🙂

mili1pu
12. dub 2010

tak to je husty to je jak dobrovolné mučení, už abych to měla za sebou ☹ 😲 . holky a cévkování to neprobýhalo ? 😵 vím že tím hrozí pokud se nepovede jít na malou, bratránka přítelkyni cévkovali při porodu dvakrát, ale prý to necítila.

jajinka27
12. dub 2010

Mili...neděs se dopředu 🙂 klistýr je pohodička nad pohodičku, fakt to není nepříjemný, já se toho bála ale zmákla jsem to v pohodě 😉 a mě cévkovali protože jsem šla na císaře a sestřička slíbila že to neucítím a měla pravdu, fakt jsem nic necítila, byla šikovná

kativka
12. dub 2010

Víkend tu člověk a tady se to pěkně rozhádá. Já osobně taky hrozně moc zjištovala o Krči, ptala jsem se na kdejakou ptakovinu, vše jsem mela naplanovany, pocitala jsem s nejhorším a vsechno bylo jinak. Sestinedeli jsem si okoukla dva mesice pred porodem, protoze chtel malej ven a to, ze chodi sestry neustale na pokoj je jen dobre. Rozhodne zadny otravovani. Kdyby se neco stalo, stezovaly byste si, ze to zanedbaly a mely vas hlidat. Jednou je to nemocnice, tak clovek prezije, ze ho nekdo "rusi". Nedela to pro svoji zabavu. Sestry si myslim, ze se snazily, byt miloucke, taky me vsechny nesedly, ale to je jen o sympatiich. Kdyz prisel porod a ja teoretricky mela vyresenej klystyr, epidural, cevkovani, holeni, nadstandard. Tak to byla takova rychlovka, ze jsem v poradne blbec prosila o epidural a pritom uz jsem rodila (nikdo mi to nerekl a ja to nepoznala, bylo mi divny, ze prvni kontrakce jsou tak silny, ze skoro brecim, ale rikala jsem si, ze jsem asi precitlivela, kdyz jsem se dozvedela, ze se divili, ze jsem neporodila v aute, bylo to jiny 😀 ) ,na sale jsem se upozornovala, ze mi neudelali klystyr - no proste to najednou bylo uplne jinak, nez jak tu kazdy popisoval. A kdyz me dali vycurat, tak jsem cekala, kdy prijdou s cevkou a ono to slo samo.
Myslim, ze nejdulezitejsi je, aby porod probehl ok a zda je na pokoji spolubydla s brecicim miminem nebo hodnym, zda josu sestry mile nebo ne.. to uz jsou prkotiny, ktere prezijete a rozhodne bych kvuli nim nemenila porodnici. Navsetvy na chodbe jsou nohem lepsi, nez aby se vam do pokoje nakvartirovali pribuzni spolubydli. Meli jsme problem s kojenim, takze jsme se slozite prisavali, ja furt odstrikavala a ta predstava, ze tam jsou cizi lidi, no dekuji, radsi si zajedu na chodbu 🙂
Laktacni liga - myslim, ze napad dobry, ale je to o lidech. Sestra mi tvrdila, ze uz muzu jit domu a to jsme neumeli kojit. Kojili jsme s klobouckem. Rikala jsem, ze bych tam jeste den zustala a pry zbytecnost. Pak sla nahodou kolem doktorka (predtim videla jen dite a protoze prospivalo, podepsala proupusteni) a rikala, ze chce videt prsa. Zjsiitla, ze kojim s klobouckem a skoro me premlouvala, at jeste zustanu, ze me nauci kojit bez kloboucku. Mely jste videt sestry, jak se najednou snazily a i ony nas dokazaly najednou prisat, i kdyz predtim to vzdycky vzdaly a prinesly klobouk. Takze bych taky mohla nadavat a asi bych nadavala, ale nicemu tim nepomuzu. V kazdy porodce najdete plusy i minusy a kdo chce, at si stroura. Kdyby byla Krc tak spatna,nebudou mit stop stav. Predem nevite co budete mit za problem a kazdy doktor by ho resil jinak, nehlede na to, v jake porodce jste. Ja bych do Krce sla uz proto, ze kdyz mel malej hlad, proste mu nedali mliko jiny, nez moje odstrikany. V Podoli pry jedou na prikrmy. Je to smutny, ale clovek se musi obrnit. Kdyby to slo, rodim priste doma, ale s celym vybavenim salu pro pripad prusvihu 😀 Je to otazka casu, nez budou porodnice vic porodnicema nez nemocnicema...
Tak doufam, ze i ja si nevyslechnu vlnu kritiky... Proste pisu svuj pocit a priste jdu do Krce zas. To stvoreni, ktery tu vedle me spinka za to stalo 🙂

adelaz
12. dub 2010

Tak jsem ženy šla do lékárny koupit nějaké krémíky a líh a bepanten a nechala jsem tam 700 😠 šmejdi drahý😀

kativka
12. dub 2010

Adelaz ja pred porodem nakoupila kosmetiku asi za 2 000. Vsechno na doporuceni kamaradek. A nakonec si vystacime s lihem, ctvreckama, stetickama, slunecnicovym olejem a mydlem Seba med. 😲 Tak se ted tlucu do hlavy co s tim zbytkem 🙂 Nez bude mimis vetsi a uzije to, tak tomu projde lhuta 🙂

adelaz
12. dub 2010

Kativka: mmj. tvůj názor se mi líbí🙂

adelaz
12. dub 2010

kativka: tak to zkus prodat na bazárku🙂 holky tam docela dost prodávají kosmetiku🙂 já koupila jen líh bepanten čtverečky štetičky a indulonu... doporučila švagrová... a nejaky olejicek a vlhčené ubrousky...

blanches
12. dub 2010

mili neřeš hadičku, skoro ji ani neucítíš 😉, klistýr je fakt v poho a to umrtvení před šitím jsem necítila, potom co porodíš miminko, je nějaká injekce prkotina, nedá se říct, jestli jsou horší ty poslední kontrakce, nebo porod. Samotný porod byl hukot, ale jakmile byl malý venku byla to obrovská úleva a radost. Do dalšího miminka jdu určitě 😉 Já se vyčůrala sama, manžel namočil ručník a dal mi ho na bříško a bylo to hned 😀
Adela jojo jsou to pálky 😅

Kativ napsla jsi to dobře i holky, já mám názor stejný. Také bych mohla být naštvaná, že sestra co ukazovala přebalování, tak jí nezajímalo, že ještě ležím a nemůžu se podívat, jen řekla, že mi to pak ukáže. Když jsem potom Honzíčka měla přebalit, tak jsem poprosila a ona jen vyměníte plýnu utřete a je to nic na tom není. Já se bála ho zvednout a měla jsem najednou přebalovat. Také jsem to zvládla, poradila mi jiná maminka a nebudu kvůli to mu Krč zatracovat, bylo to v té sestře, jiné potom byly milé a ochotné..

hrusti
12. dub 2010

Mili, vubec se porodem nestresuj. Jak to napsala Kativ... clovek mini, zivot meni 😀
ja jsem pred porodem moc kosmeticky nekupovala, jen zakladni veci. mimi muze mit citlivou pokozku (coz mmch moje ditko ma) a nejake veci muze dokoupit manzel/pritel po porodu. Vsichni znami chvalili pampersky, Honzik se mi po nich osypal. To same Johnson ubrousky. Po olejicku se porad vysusoval, takze jsme nakonec mazali modrou indulonou 😀

kativka
12. dub 2010

Blanches to je presne. Me zacala sestra ukazovat prebalovani a koupani a ja tam vesele krvacela na zem. Rekla mi, at hodim na zem vlozku, zabalim si podlozku jako plinu a koukam se. Ze na zachod si dojdu potom, kdyz ho ma ted rozbalenyho. Takze jsem sice koukala, ale vic na zem, zda nic neprotejka, nez na ni. No a uz jsem tu psala, jak mi pak presne rekli s koupanim, ze to zvladnu sama, ze to nic neni. A zvladla, mimco zije 😀 - blbej vtip

hrusti - konecne jsi vystihla to, co bych si mela pamatovat a nejen o porodu. clovek mini, zivot meni. vsichni uz se mi smejou, jak mam vsechno naplanovany do detailu, nejlepe ty nejhorsi scenare a ono je to vzdycky uplne jinka. kdyz ted nekomu vypravim svuj porod tak je to jak americka komedie.

vrana
12. dub 2010

Kativ super příspěvek a naprosto s ním souhlasím 😉 Taky jsem byla vděčná že sestry chodili na pokoj často (když jsem tam ležela na vyvolání), a naopak mohli by chodit i častěji, byla jsem ráda za každou zprávu o mimi. V porodnici člověk není proto, aby se vyspal.

Mili ad klystýr, vůbec se ho neboj, fakt to nic není, ani tě nidko nebude nutit držet to 15 minut, PA mi řekla že by bylo dobré to udržet a nakonec se i povedlo, ale prd by se stalo, kdyby to šlo dřív. Ono během těch kontrakcí to není žádná prča, ale dá se to. Mě po porodu cévkovali, PA řekla že to mám zkusit sama se vyčůrat, ale nezdařilo se a taky slíbila že to bolet nebude a fakt o tom ani nevím. S placentou jsem měla taky problém, něchtěla po porodu odejít sama, takže mudra řekla, že ji prostě musí vyndat násilím, jinak mě budou muset uspat, tak jsem zkousla zuby a vyndala jí. Rozhodně to teda nebylo nic příjemnýho, ale taky jsem to přežila. Šití bylo v pohodě, nic jsem necítila, ani na čípku a toho jsem se bála hodně. Jediný steh byl bolestivý, a ten prý nešel umrtvit (fakt nevím proč, kde byl a tak), ale jak jsem psala, šlo o jeden steh, takže ač to bolelo, a to dost, tak to taky šlo. Zaživa už snad běžně nezašívají, proboha, doufám..

No a kosmetika. Jsme na tom podobně jako hrusti s tou indulonou, malá měla hodně suchou kůži, olejíčky byly naprd, zrovna tak excipial a dětská mudra doporučila modrou indulonu a ta zabrala. Nakupovat tuny kosmetiky nemá cenu, taky jsem toho měla hodně a úplně zbytečně. Malý je 18 měs a doteď máme první šampon od Nivey, ničím už ji moc nemažu a na mytí používáme sprchový gel dětský z DM nebo Hipp. Jinak vůbec nic. A pleny bych doporučila koupit si víc druhů po malém balení a vyzkoušet co sedne. Nám nesedli DM babylove, který změnili a osypala se po nich, ani Tesco pleny. Naopak v pohodě pampers, Huggies a pleny z Alberta, které jsou hodně podobné Pampers. Ubrousky Nivea Sensitive bez parfému na začátku a teď buď Albert neparfémovaný nebo Huggies, taktéž bez parfemace.

adelaz
12. dub 2010

Rady porady holky🙂
Mám si do porodnice brát vložky nebo tam jsou k dispozici??
Mám si do porodnice brát dětské plenky nebo tam jsou k dispozici??
Mají napsaný v letáku, že si to mám vzít, ale abych to netahala zbytečně🙂

vrana
12. dub 2010

Kativ to je fakt vtipný s tím přebalováním 😀 Ony ty sestry to moc neprožívají asi pro to, že je to pro ně rutina a je jim to jasné, tak proč nám by nemělo být... Já když jsem měla na nedonošeneckém splín (byli jsme tam přesto že malá byla přenošená, ale měla infekci), tak mě tam jedna sestra utěšovala, že je to normální, že ona už dělala v porodnici, když se jí narodila holčička a měla úplně stejné stavy, že se o ni nepostará, že to neumí a tak, přitom v práci to dělala denně 😀

Fakt je ten, že zrovna ta péče o dítě a její vysvětlování jim moc nejde. Mně třeba koupání ukázala na nedon. jeden den jedna sestra tak, že si ji mám položit na podložku ve dle toho umyvadla, protože je těžká (4080g) a ať ji namočím, namydlím a spláchnu tam, že to budu mít lepší. Druhý den přišla jiná sestra, že dnes už koupu sama a chtěla abych ji měla na ruce pod vodovodem, tak jsem protestovala že mě to učili jinak a ona že ne, že to mám udělat takhle.. Taky prima, ale zvládli jsme to. Další prča byla s přebalováním, když jsem to měla udělat poprvé, tak jsem malé málem strčila do zadečku teploměr přímo z lihu (jsem nevěděla že je v lihu a že ho musím otřít, protože mi to nikdo neřekl), stála vedle mě sestra, hned mě na to upozornila, že takhle přece ne a proč, tak jsem koukala jak blázen proč mi to nikdo neřekl a od tý doby už si to pamatovala. Ale tohle jsou všechno drobnosti, které sice prvorodičku rozhodí nebo i naštvou, ale nakonec o nic nešlo a zvládlo se to.

kativka
12. dub 2010

Vrana- ty jsi konecne zavitala mezi nas. Zdravim z Aspi 🙂 Tak uz to mame za sebou, vzpominam si, jak jsem te zpovidala a pak to bylo uplne jinak 🙂
Adelaz -vlozky si neber, maji jich tam hafo, vic nez hafo, velky krabice plny vlozek, nikdy nedojdou. Jsou sice uplne obycejny, ale na ocistky dokonaly. Jen se neptej jako ja blbec, kdyz me odvadeli na sal a dali mi vlozku, tak jsem jim ji vratila, ze nejde prilepit, jestli nemaji jinou 🙂 tyhle se jen vkladaji. ale ja je pak doma dlouho taky pouzivala, nemaji v sobe zadnej igelit a je jich takova spotreba, ze i cenove se vyplati.
pliny jsou akorat na 4 dny, me manza na posledni 5. den prinesl nase, ale predem je rozhodne nenos. urcite si vem vlhceny ubrousky. treba to zvladnes bez nich, ja je vyuzila, i kdyz to neradi videli

vrana
12. dub 2010

Adelaz, nekoukala jsem na stránky jestli se něco nezměnilo, každopádně vložky nebyly za mě potřeba, bylo jich tam hroooooozně moc, celá plná taška na pokoji. A plenek je omezené množství, teď netuším kolik jestli 20, každopádně s sebou bych je taky nebrala a když zjistíš, že se ti zásoby tenčí, tak ti někdo z domova přiveze..

jajinka27
12. dub 2010

adel...vložek tam je plnej pytel, neber si je 😀
dětské plenky, je jich jen 20ks na celej pobyt, ja mela sebou radsi svoje jeste

vrana
12. dub 2010

Kativ no neke 😀 😀 😀 tak to je sranda. Moc gratuluju k Matyášovi! Manža se ani neříkal, že už to máte za sebou 😕 Tak nakonec všechno dobrý ne?
To s těma vložkama je fakt dobrý 😀 😀 😀 Já je doma taky používala docela dlouho, jsou přece jenom příjemnější a určitě hygieničtější než ty uměláky. Normální jsem začla používat až úplně ke konci kdy žto bylo jen takový špinění.

ducky
12. dub 2010

Kativ hezky jsi to napsala 😉 Tak normálně, mile, i když si nebyla se vším spokojená. Tleskám. 😉
A s těma vložkama jsi mě pobavila 😀 😀 Ale jinak ti dávám za pravdu, taky jsem je používala ještě doma, koupila jsem si tyhle úplně obyč schválně a dobře jsem udělala, ze začátku to fakt lítalo, dávala jsem si je do kalhotek klidně po dvou.

Adel Kativ ti už odpověděla, i na plenky pro díte. Připrav je někam manžovi, aby je pak nehledal, ale dopředu to tam vše nevozte 😉

Jinak mě koupání ukázala sestřička jednou, ale stačilo to, vyšlo to tak, že jsem jí pak ještě jednou sama koupala v porodce a pak už jsme na to byli dva doma 😉 Tam člověk má třeba takové to lehátko do vany a s tím to jde dobře, člověk nemá strach, že mu dítě upadne nebo tak. 😉

adelaz
12. dub 2010

Super!! vyndavám to z tašky🙂 a připravím manžílkovi do dětské tašky🙂
Se mi to nějak blíží tak začínám uvažovat co a jak 😀

jajinka27
12. dub 2010

hihi já okoukala jak se pečuje o dítě, když jsem ležela na vyvolání a ta maminka se tam zaučovala 😀 mě to pak sestra ukázala z rychlíku, já byla ráda že po císaři stojím, natož něco vnímat, koupala jsem sama až doma a přebalování jsem měla jen na paměti že musím ty volánky nebo jak to nazvat okolo nohou pořádně upravit aby mimo neproteklo hihi, pak za mnou přišla kámoška a říkala že to dělám dobře 😀

vrana
12. dub 2010

Adel a na porodní sál doporučuju lahev s vodou se sportovním pítkem (třeba rajec) a nějaký mazadlo na rty, hodně se mi vysušovaly, tak jsem si je patlala mezi kontrakcema a ta voda s pítkem byla taky fajn.

jajinka27
12. dub 2010

jojo souhlas s Vranou, měla jsem to taky na sále a skoro nic víc kromě ručníku na utření jsem nepotřebovala 😀

vrana
12. dub 2010

Pro mě byl největší porod doma - zabalit rychlozavinovačku 😀 😀 😀 Jsem to vůbec nemohla pochopit a zoufalá jsem volala mámě jak to mám jako udělat 😀

adelaz
12. dub 2010

Vložky mám taky koupený ty obyč co jsou v porodnici, ale ušetřím si je na doma🙂 chichi
Jinak já mám docela s koupáním a přebalováním zkušenosti, protože jsem hlídala synovce a tam jsem si to nacvičila🙂 Tak snad nám to půjde🙂

adelaz
12. dub 2010

Super tak vodu koupím zítra a jelení lůj někde vyhrabu🙂 a co látkový pleny? Taky píšou že mám mít 4ks sebou ale zdá se mi to zbytečné...

vrana
12. dub 2010

Hi hi, to je sranda. Poslední dny se to tu docela vařilo a dneska jsem si tady paradoxně zvedla svoji,od rána blbou, náladu 😀 Tak vám dík, děvčata

vrana
12. dub 2010

Tak látkovky si nevybavuju, jestli mi tam nějaký dali, každopádně já je doma dávala malý místo bryndáku při kojení a pak na spaní přes hlavu 😀 ale to nevím jak by v porodnici zkousli 😀

jajinka27
12. dub 2010

adel...pleny? ty jo to uz ani nevim jestli jsem mela 😅

ducky
12. dub 2010

Adel látkovku jsem neměla ani jednu.

Hani já jsem snad čarodějnice 😀 😀 , pokud si teda byla na Dámě. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru