Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

marcet
18. únor 2008

minea : tak jenom doufám,že máš na mě a na naše odělení jenom dobré vzpomínky 🙂
Co já vím tak při porodu dávají Dolsin ale oxytocin to nevím...pokud by něco takového dávali tak by to snad pak i mělo být ve zprávě....

bramburka
18. únor 2008

já měla dolsin i oxytocin a bylo to ve zprávě. Ten dolsin injekcí a oxy kapačkou!

jinak tu Dr. jsem mela v poradne taky, nic moc nerekla, jen že to bude brzy a ryclý, bylo to za 3 hod na to a rychlý! takže je asi dobrá 😉

minea
20. únor 2008

Aha, tak to mi ten oxytocin asi nakonec nedali. Měla jsem sice jehlu v žíle a po porodu jsem se ptala, proč jí tam mám 😅, řekli mi, že aby byla zajištěná žíla, kdyby něco. Možná těhulkám přijde divný, že tohle řeším, když jsem u toho byla, ale já jsem fakt moc nevnímala, dostala jsem se na sál na poslední chvíli a soustředila jsem se jenom na kontrakce a doktorčin hlas. Taky jsem byla zblblá tím dolsinem...
Brambůrko, a ten mezokain, co se dává při šití, ti do zprávy napsali?
Jinak k doktorce Vesialukhový jsem chodila do poradny a je fajn. Při prvním setkání na mě nepůsobila moc výrazně, ale pak se ukázalo, že je to příjemnej člověk a na otázky mi vždycky odpověděla. Skoro se mi zdála až moc starostlivá, když mě z poradny poslala na monitor, pak řekla, že mám přijít ještě na jeden v sobotu a nakonec mi volali, že mám přijít ještě ten den večer. Ale to je dobře, aspoň se nic nezanedbalo.

jahoda1975
20. únor 2008

Ahoj holky, tak jsem se vrátila z druhé poradny 🙂 . Dnes tam vůbec nikdo nebyl, byla jsem za 15 minut hotová, takže paráda. Pan doktor Sever má dovču, ale vyšetřoval mně dr.Tůma a byl moc sympatický a milý, takže jsem odcházela plna elánu a za týden znovu 🙂 , tedy pokud neporodíme, ale myslím, že to ještě nehrozí, i když v pondělí jsem už měla poslíčky, ale ty můžou trvat klidně tři týdny, takže se nenervuju 🙂

Jinak Báro gratuluju, že se ti miminko obrací hlavičkou dolu. I když to není ještě úplně, třeba už tento týden bude. Držím palečky a úrčitě dej vědět jak jsi dopadla.

Holky chtěla jsem se zeptat, asi marcet to bude vědět nejlíp. Dolsin a ten oxytocin dávají při porodu automaticky nebo na požádání? Vím, že při minulém porodu se mě ptali, jestli chci něco proti bolesti (no kdo by nechtěl 😅 ), ale píchli mi to pozdě, takže mi to začalo působit až po porodu. Dobrý na tom bylo to, že jsem pak spala jako miminko.

No už aby to bylo za mnou 🙂

marcet
20. únor 2008

jahoda1975: Dr.Tůma je taky moc fajn a dobrej doktor🙂
No někdo chce třeba přirozenej porod,tak mu nedávají žádnou medikaci,ale většinou se dává ten Dolsin na bolest..a s tím oxytocinem to nevim..

jahoda1975
20. únor 2008

díky marcet 🙂 no kdo chce úplně přirozenej porod, ať si ho užije 😉 , já asi čímkoliv proti bolesti nepohrdnu 😅 , epidural se mi zdá zbytečný a v Krči i dost drahý, ale alespoň nějaké utěšovadlo je fajn, i když má nějaké vedlejší účinky, ale to všechno.

montis
20. únor 2008

Znáte někdo dr. Halada? Jo a co ten epidural, máte někdo zkušenost? Moc díky, nevím co mě čeká a jsem srab! ☹

minea
20. únor 2008

Mně ten Dolsin vysvětlili jako něco, co uvolňuje porodní cesty, pochopila jsem to, že je to běžná věc, která se prostě ve FTN dává. Kdyby mi to nabídli s tím, že je to na bolest, odmítla bych... Ta bolest nebyla tak velká a celej porod byl pro mě úžasně zvláštní zážitek. Ale asi sem divná 😅

montis
21. únor 2008

To jsi šťastná ženská... 😎

wafik
21. únor 2008

Ahojky vespolek🙂 Tak jsem dneska byla zase v Krči v poradně... mrňousovi se na svět vůbec nechce, tak už asi definitivně budeme přenášet... tak aspoň dorostem🙂 Jen nevím, jak se jmenovala ta mladá doktorka, která mě vyšetřovala - drobnější, štíhlá, krátké hnědé vlasy a brýle... nevíte některá? Já zatím chodila jen k MUDr. Březinové, tuhle neznám a podpis v průkazce nerozluštím🙂

Jinak tam byl i příjem k porodu, takže jsem si vyslechla i aktuální stav - z 30 míst už měli volné jen 3, resp. 2... jj, rodíme jak o život... že by úplněk?😀 Mnooo... na nás to teda nezabíralo... max. tak na mě, protože jsem nemohla celou noc spát😀

minea: dolsin je především analgetikum (tlumí bolest), ale i spasmolytikum (uvolňuje křeče)

marcet
21. únor 2008

wafik: podle popisu to nejspíš byla MUDr.Bednářová...je tam nová🙂

wafik
21. únor 2008

marcet: díky za info🙂 sympatická... a taky moc hodná a příjemná🙂 jen mimčo odhaduje o kapánek větší než MUDr. Březinová, čímž mě docela zmátla... ta mě připravovala spíš na drobnějšího mrňouska... což mi vůbec nevadilo, porodu se bojím už tak dost... a ještě k tomu rodit obříka, to bych už asi nezvládla😀

marcet
21. únor 2008

wafik: hlavně se zbytečně nestresuj..ono jim to vždycky nevyjde😀
určitě zvládneš kdyžtak i obříka 😉

wafik
21. únor 2008

marcet: nezbývá než doufat😀 minimálně v mimčo, že bude k mamce... ohleduplné😀

marcet
22. únor 2008

wafik: musíš mu domluvit 😀

wafik
22. únor 2008

marcet: provedu😀 když tak pak budu reklamovat... neúčinnost doporučení😀

zuzavlc
22. únor 2008

Zdravím,tento týden jsem se byla "předregistrovat" v Krči, rodit mám v červenci.Jsem těhotná podruhé a poprvé jsem rodila u Apolináře.Bohužel porod byl nepostupující a po 24h ukončen sekcí. Můžu se zeptat,zda tu jsou nějaké rodičky,které mají zkušenost s druhým porodem po sekci v Krči?
Jak to tam chodí? Hlídali vás víc? Podařilo se vám podruhé porodit normálně? A jak dlouho případně "čekali",když to nešlo,než přistoupili k sekci?
Když jsem se tam teď byla registrovat,viděla jsem samé mladé dr. Samozřejmě nic proti🙂,oku byli příjemní,ale nemám vůbec žádné reference na císařský řez v Krči,protože i s touto variantou musím po první sekci počítat.Moc děkuji za informace.

petule.h
22. únor 2008

ZUZAVIC: Ahoj, já mám taky termín v červeni, ale na kontrolu k doktorovi na gyndu jdu až za 14 dní, tvůj doktor už tě poslal se registrovat? já rodila 1 dítě v Krči po 2 dnech sekcí. Ale u mě to na ní zase vypadá.Pokud se jim nebude něco zdát, tak ti císaře naplánují, tak to znám od ostatních kamarádek z krče.Byla jsi i na kontrole, nebo jen na registraci? díky mějte se

babara
22. únor 2008

Tak dneska na poradne bylo uz min mamin a hlavne 2 (fajn) sestry, tak to lip odsejpalo. Dr. Vesialukha mi potvrdila polohu mimca hlavou dolu, tak snad tak uz zustane 🙂 Bohuzel po ni v prukazce nemuzu nic precist 😨 ale to je zatim jedine co proti tamnimu personalu zatim mam 😵
Jo, jinak jsem rano nevidela ani jedno misto na zaparkovani 😒 a pri odchodu jen jedno jedine...

zuzavlc
22. únor 2008

Petule, já jsem byla na registraci protože tady někdo psal,že už začali taky registrovat od 12. týdne a je to tak,už to tam probíhá, tak abych se tam vůbec dostala. Ale to je jen taková menší registrace, kdy ti dají do průkazky razítko s číslem a stejně tam pak musíš v tom 35. týdnu na normální registraci 😖 .
No, s tím císařem si mě moc nepotěšila ☹ , moc bych nechtěla aby mě tam nechali trápit dva dny a pak řízli, to spíš radši ať to naplánují předem. A to bylo tvoje první? Mě by právě zajímalo jaké má zkušenosti ten,co už jedno sekci měl a šel tam rodit.
Jinak já se vždycky registrovala sama, aniž by mě dr. posílal.Přece jen teď jsou ty registrace všude hrozně brzo. Ale já mám dr.,který taky v Krči dělá porodníka, takže předpokládám,že na kontroly budu chodit až do konce možná k němu.
Taky mě překvapuje to parkování tam,měli by mít větší parkoviště, tohle pidi parkoviště fakt už kapacitně nestačí a já jezdím z Ohrobce (Pha-západ),takže určitě vždy pojedu autem.

petule.h
22. únor 2008

ZUZAVIC jo první, ale jak říkám, te´d čekám druhé a jelikož mi při 1 sekci praskla málem děloha, pač mě nezabrali vyvolávačky a vůbec jsem nebyla otevřená, tak jak řekl můj gynekolog, rovnou by mě císaře naplánoval.on je porodník, ale bohužel v jablonci(trochu z ruky).Ale říkám, znám holky co rodily v krči 2x císařem a 2 měli plánovaného, měli obě úzké pánve.Nicméně to musejí mít zapsané.u mě v krči to je jasné, pokud jsi byla u Apolináře, tak si myslím, že stejně v průkazce máš sekci napsanou a oni koukají proč...neohrozili by tě a pokud máš doktora co rodí v krči, tak to je paráda, protože on ti řekne jak to s tebou vypadá.Porodníka z Krče znám taky 😉

jahoda1975
22. únor 2008

ahoj Báro, tak to gratuluju, že máš mimčo hlavičkou dolu, to je moc fajn.
S tím parkováním je to holky fakt hrůza, teď když jsem tam byla ve středu, tak to šlo byly tam asi 4 místa, ale minule jsem chytla poslední. No v nejhorším se dá zajet do areálu, ale mám pocit, že se tam platí a vzhledem k tomu, že tam člověk může taky parkovat klíďo 10 hodin, tak nevím, nevím.

irenatorka
22. únor 2008

Ahoj, těm kdo má svoje zlatíčka už u sebe moc gratuluji a těm kdo očekávají jako já držím palečky,aby vše proběhlo hladce. Já mám termín dnes 22.2.2008, ale ve čtvrtek v poradně mi bylo paní Dr. Bednářovou bohužel sděleno, že to ještě na porod nevypadá. Na kontrolu zas za týden. 😒 Zkušenosti s Krčí nemám, v roce 2002 jsem rodila v Motole. Ale dělá to tam na mě dobrý dojem, všichni jsou prozatím příjemný a milý. Na Dr.Bednářovou jsem tam narazila poprvé, jinak tam vždy byla Dr. Březinová, tak uvidíme příští čtvrtek.............

zuzavlc
22. únor 2008

Ještě by mě zajímalo,ti z vás kdo absolvovali císařský řez v Krči,kdy jste k sobě dostali pak miminko? Doslechla jsem se,že po císaři v Krči nedají dřív jak třetí den. Já vím,že u Apolináře jsem měla holčičku dvě noci na sesterně,ale přes den jsem ji normálně měla u sebe a celkem mi nedělalo problém se o ni starat,tak jak to tedy je? 😕

minea
23. únor 2008

Zuzavlc, Krč je Baby Friendly Hospital a bránit matce v kontaktu s dítětem je to poslední, co by je napadlo 😝 . Dítě ti dají, jakmile budeš schopná stát na nohách a postarat se o ně. Do té doby ti ho budou vozit na kojení. Já jsem rodila fyziologicky a malou jsem si k sobě vzala už šest hodin po porodu, bylo to pro mě důležité a oni mi to umožnili.

bramburka
25. únor 2008

u mě na pokoji rodila maminka cisarem a nesli ji ho uz ráno. Hned jak se probrala u ni sestra sedela a drzela ji ho u prsa. 😉

wafik
25. únor 2008

přesně tak, záleží na zdravotním stavu po císaři - jakmile toho je mamča schopná, mimčo ji přivezou... pamatuji si, že se na to ptala jedna mamča s plánovaným císařem na předporodním kursu v Thomayerce🙂

petule.h
25. únor 2008

souhlasím, po císaři mi miminko ke kojení dovezli hned večer na jip a druhý den ráno mě vezli na pokoj a nosili mi ho na kojení, jelikož jsem si hned dala úkol chodit, vyndali mi cévku a dítě jsem měla u sebe přes den od začátku a na noc si ho brali první 2 noci.Pak už jsem to zmákla sama

marcet
25. únor 2008

Jak už se tady psalo,po císařském řezu se děti nosí přikládat maminkám na JIP,jelikož se to oddělení nenachází na stejném patře jako oddělení šestinedělí kde je i novorozenecké oddělení..tak je to vždycky alespon na chvilku jak přes den tak i v noci,samozřejmě dle stavu oddělení..jelikož slouží dvě seetřičky..
Jakmile je maminka zavezena na oddělení,tak se jí miminko nosí na kojení,pokud ho chce mít i nějakou delší dobu na pokoji neni problém,jenom jde o to,že má cévku a většinou ještě i drén,tak nemůže tak rychle třeba k tomu miminku vyskočit,kdyby náhodou zvracelo atd....většinou se miminko dává třetí den na pokoj..kde se pak ukáže koupání a řekne se něco o chodu oddělení atd...ale jsou i maminky,které mimča mají u sebe od druhého dne,ale zavisí na stavu té dané maminky 🙂

zuzavlc
26. únor 2008

Marcet,podle diskuse chápu,že jste z personálu Krče,tak děkuji za objektivní informaci.Já chápu,že pokud maminka ledva stojí na nohou,tak jí miminko nesvěříte,ale já osobně jsem měla jak píšete cévku i drén,sice se mi hůř vstávalo,ale úplně v pohodě jsem se byla schopná o malou starat,jen na ty první dvě noci byla u sestřiček.Jde mi jen o to,kdyby náhodou i můj druhý porod byl ukončen sekcí,aby mi nebylo bráněno být s miminkem,pokud se na to budu cítit.

Apropo co si myslíte o předčasných registracích,které teď v Krči probíhají?Myslíte,že pak nehrozí,že registrovanou maminku nevezmou pak k porodu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru