Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

katchula
4. lis 2008

jaji: super, díky za odkaz 😉

kate77
4. lis 2008

Ahoooj...Jej Katchulaaa už to máš na spadnutí,moc držím palce....Jinak k těm kurzům....na seznámení sálu je to fajn a ty předporodní..no ono se to stejně většinou zvrtne jinak a pak mi vyfunělo z hlavy vše co jsme na kurzu probírali..ale já chodila do kurzu Studio pro ženy...

vrana
4. lis 2008

Dobré ráno všem,
fanys, ohledně porodu v Krči můžeš být v klidu, všichni jsou tam milí. Ale na druhou stranu, těžko říct na co jsi zvyklá a co čekáš... Hodnocení je vždycky ryze subjektivní věc. Někomu se tam může líbit a jinému ne. Byla jsem na odd. šestinedělí i na nedonošencích, oboje celkem v pohodě. Některá jídla výborná, jiná hnus. Čaj se pít dal. Ale zrovna jídlo mi přijde jako detail, hlavně abyste byli v pořádku. A jedna malá rada, všech se na všechno pořád ptej, doktoři sami moc sdílní nejsou...

priorita: já jsem byla taky na kurzech přímo v krči, cca ve 30. tt nebo tak nějak. Obě PA co to vedly byly moc fajn a mě osobně kurz moc uklidnil. Na první lekci jsem byla s MM, stála 300 na os., trvala 2 hodiny a byla o porodu, šestinedělí + prohlídka sálu. Pak jsem byla i na těch dalších dvou, ale už sama. Každá taky za 300 a trvala dvě hodiny. Jedna byla o kojení a péči o novorozence. Další o všem ostatním. Když se tak zpětně zamyslím, tak nejužitečnější z toho všeho pro mě byla prohlídka sálu. Ostatní informace se za tu dobu vykouří z hlavy ☹. Ale asi bych šla stejně znovu. K tomu, kdy se přihlásit, zavolej si tam a oni ti řeknou..

Jo a maliník jsem jakž takž pila, jenže mně nechutnal, takže to byl max. 1 větší hrnek denně a očividně to nestačilo 😖

petule.h
4. lis 2008

jajinka, mám taky pokojíček v samolepkách, koupila jsem krtka a takovej strom s domácími zvířátky...no zkusím to vyfotit a poslat, koupila jsem to v hornbachu, ale v puntanele toho mají taky dost 🙂

poupina
4. lis 2008

Holky ty samolepky jsou fakt moc hezký. Já jsem je taky viděla v Hornbachu, ale pak jsem koupila místo nich ty mechový postavičky z Medvíka Pú.

Vrani: Nakoukla jsem do Tvého alba a zjistila, že máte taky pejska. Jak přivítal nového člena rodiny a jak to snáší? Já doufám, že ta naše bude na mrňouska v pohodě.

Priorita: já jsem byla v Krči také na dvou kurzech - na tom základním s prohlídkou sálu a na kojení. Je to přesně tak jak píše vrana. Ten základní byl fajn, ale z toho kojení jsem byla hrozně rozčarovaná. Odcházela jsem odtamtud s pocitem, že je to hrozná věda a v životě to nemůžu zvládnout ☹ ....ale to se uvidí až se mimi narodí. Jinak ten kurz vedla PA Simona a byla hrozně sympatická a příjemná.

jajinka27
4. lis 2008

poupi...já taky měla Simonu 🙂)) byla to blondýnka a měla větší prsa??? 😀

matru
4. lis 2008

Poupi: kojení se neboj, uvidíš, že ti to půjde, je to přirozená věc, spíš z toho dělaj vědu na těch kurzech a člověk v tom hledá vědu...já kojím pořád a nemůžu si to vynachválit 😉

matru
4. lis 2008

a techniku si zvolíš sama, co ti vyhovuje a né co ti kdo poručí

fanys
4. lis 2008

ahoj holky
dekuju za info
pokoje,jídlo atd.to neřeším,nejsem žádná frfňa a podstatný pro mne je aby holky byli v poho,a aby nenastal žádný problém ,četla sem různe ohlasy na krč,kdysi sem tam i pracovala ale samozřejmě vím že každý má jiný nároky,potřeby atd.sto lidí sto chutí,mne šlo spíše o přístup personálu protože spoustu věci si nenechám líbit,a natrefit na arogantní a nepříjemnou sestru to by byla asi její smrt,odvíjí se to od toho že sem por.asistentka a
a mám představu co a jak na sále,ale to že se někdo doma špatně vyhajá a pak to ventiluje na pacientech to je pro mne nepřípustné,
no jo nejhorší pac.je zdravotník 😎
ale moc díky za postřehy ,já sice mám rodit a to sekcí jinde ale hrozí docela realne riziko že s dvojčátkama zakotvím tady
díky moc a všem držím palečky fany

poupina
4. lis 2008

Jaji: jojo to je přesně ona 😀

Matru: Doufám, že máš pravdu. Snad to přijde samo. Já mám pořád obavy z toho, že když mi to nepůjde, tak budou na mě zlý a považovat mě za neschopnou ☹

matru
4. lis 2008

Fanys: tak at ti to dobře dopadne a porodíš zdravá miminka 🙂

jajinka27
4. lis 2008

poupi...tak ta mi přišla mooooc milá 🙂)) sympatická 😉

matru
4. lis 2008

Poupi: nikdo nemá právo na tebe být zlý a taky nebude, navíc je to tvé rozhodnutí, jestli budeš kojit, znám ženský, který kojit nechtěj, já s tím sice nesouhlasím, ale rozhodně si nemyslím, že jsou špatné mámy...ničeho se neboj a klidně se ptej, třeba 10x 🙂 nikdo ti hlavu neutrhne

poupina
4. lis 2008

Fanys: Taky Ti přeji ať proběhne vše v pohodě a dle Tvých představ 🙂

Matru: Manžel mi taky říká ať jsem v klidu a jestli tam bude na mě někdo nepříjemný tak si to s ním vyřídí 😀

matru
4. lis 2008

Neboj, nebude, setřičky jsou v pohodě a Marcet co sem chodí dělá na novorozencích, takže máš protekci 😀

poupina
4. lis 2008

Tak to je fajn 🙂
Já mažu k panu Dr., zatím se tu mějte!

vrana
4. lis 2008

Jo tak s kojením mi to teda věda přijde a na to že v Krči sídlí laktační liga, tak je moc pochválit nemůžu. Nebýt jedné ochotné sestřičky, která mi na novorozeneckém ukazovala mezi dveřma do kuchyně nebo kam to bylo jak mám odstříkávát ručně, protože mi to fakt nešlo, tal to snad do dneška neumim. A kojení mi vlastně pořádně taky nikdo neukázal, dr. na nedonošeneckém mi vždycky vzala prso, zmáčkla až to bolelo a narvala malý do pusy. Fakt děs. Ale co jsme doma tak už tomu začínáme přicházet na chuť, ale že bych u toho relaxovala a měla z toho vyloženě radost, to zatím neee. ☹

petule.h
4. lis 2008

matru a holky: přijela jsem z krámu a zase romány...zase jsem koupila část dárků. zbytek už zařídí avo 🙂 ...mám téměř hotovo a začnu balit
jinak krz kojení, já jsem zrovna ten typ, kterého kojení nebavilo a taky jsem mléko neměla, takže ty 2 měsíce mi vyhovovaly a vyhovuje mi víc krmení z láhve..ale kdybych ho měla tak bych určitě do 6 měsíců kojila, protože bch taky nechtěla své dítka nijak ochudit..nicméně u mě to holt nešlo..
mě v krči kojení vysvětlili dobře, bolest kojení je nesprávné kojení, tak mi to alespoń řekli, ale to se každý naučí časem
musím jít, lukášek má zrovna hlad tak pa

matru
4. lis 2008

Vrani: s tím kojením neboj, to všechno vychytáš, já s Kačenkou už v porodnici pomýšlela na láhev se Sunarem, ale pak jsem na to přišla a kojila jsem 18 měsíců...ted s Neli je to úplně v pohodě, ani jsem žádné rady nepotřebovala a techniku mám svou, tak jak mi to vyhovuje a vůbec né tak, jak to ukazují v porodnici 😉 opravdu je nejdůležitější spokojenost vás dvou...mě ty jejich rady ohledně polohy při kojení přišly jak gymnastika, ruku sem, nohy tam, zadek ven-hrůza!

petule.h
4. lis 2008

matru: máš pravdu, že kojitz v leže dle jejich poloh vyžadovalo opravdu gymnastiku, doma jsem to taky dělala jinak, ale přisátí k bradavce mi myslím vysvětlili dobře, jinak mě to taky celkem dost bolelo 😉

poupina
4. lis 2008

Matru: ... tu poslední větu si napsala moc hezky, dost si mě pobavila 😀

Já bych chtěla kojit když to půjde, ale popravdě to co napsala Vrani neslyším o Krči poprvé ☹ ...proto ty obavy.

Vrani: jak to máte s tím pejskem?

Petule: já jsem na tom hodně podobně s dárkama. Většinu už mám pořízenou a zítra až pojedu z Krče, stavím se nakoupit balící papír a začnu balit, abych měla všechno připravené než se Dominik narodí.

vrana
4. lis 2008

Ad kojení, jj, vím, že když to bolí je to špatně, ale myslela jsem to, že když doktorka vzala prso, zmáčkla a rvala ho malý do pusy, tak to bolelo. Jinak mě bolej prsa tak jako normálně řekla bych. Takže nakonec to nějak zvládáme. Jinak u mě se tomu asi nevěnovaly, protože malá nebyla vůbec na novorozencích, kde to učí ty sestřičky ale na nedonošených a tam je ta péče trochu jiná. Třeba jsem bojovala i s tím, že jedna sestra mi ukázala koupání s políváním vodou a říkala že je malá těžká a že zezačátku než získám jistotu ji nemám brát do ruky a sprchovat v umyvadle a další den když jsem koupala sama a jiná sestra na mě dohlížela, tak chtěla abych ji pod tu sprchu strčila. No a pak si vyberte 😠

matru s polohama to je přesný, když jsem v nemocnici kojila vleže, taky měli kecy, že zadek sem a bříško na bříško, ale nám to vyhovuje trochu na šik, tak mají smůlu, doma už nás u toho nikdo nevidí 😀

poupi: s pesanem v pohodě, malé si nevšímá, nebo leží vedle ní a hlídá. Jen trochu žárlí, že se jí pořád věnujeme a chodí se víc mazlit.

jajinka27
4. lis 2008

vranil...malá je fakt kouzelná 😉

vrana
4. lis 2008

jajinka dík 😵

matru
5. lis 2008

nazdárek holky 🙂 nejste už někdo doma z porodky, Oskarko nebo Ducky? 🙂
venku je normální vedro, dala jsem Neli do pytle a je chudák spocená, odpo dám jen deku

jajinka27
5. lis 2008

ahoj holky,

tak já jsem ve fázi kdy pátrám po dětské doktorce :( a reference nemám na žádnou :(

matru
5. lis 2008

Ahoj Jaji: my máme teda doktora, je ve Hvězdovce(poliklinika na Pankráci) a jsem tam moc spokojená 🙂
nechtěla jsem chodit na Budějárnu, že je to tam moc velký, jestli chceš dám ti telefon, v druhé ordinaci je doktorka, kdybys radši ženskou a taky je moc prima 🙂

jajinka27
5. lis 2008

matru a ty máš doktora? tam bych mohla i pěšky s kočárkem dojít, to není daleko.... a jak to vlastně chodí po porodu? oni k tobě přijdou na první návštěvu dom, nebo musíš tam?

matru
5. lis 2008

na první návštěvu ti přijde domů, dá ti takovou přednášku ohledně péče, na další pak chodíš k němu do ordinace na objednání, abys nečekala 🙂
je to u budovy rozhlasu, z Pankráce 3 minuty

matru
5. lis 2008

já mu volala už z porodky, ve středu jsme šly domů a už ve čtvrtek dopo byl u nás 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru