Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

minea
30. pro 2009

Konsa, vím, že názory na to jsou oboustranné, i mezi lékaři. Nemá ale asi smysl se tím moc zabývat. Já vitamíny beru, brala jsem je i v prvním těhotenství a dcera měla 2900 g. Nijak mě to nepřekvapilo, sama jsem celý život drobná a hubená, partner taky není žádný obr, takže dítě bylo úměrné mé postavě. Moje sousedka s manželem mají oba snad dva metry, no a narodilo se jim velké miminko, fakt překvapení 😀

kativka
30. pro 2009

příští týden jdu ke své mudr. na prohlídku, tak se jí schválně zeptám i na její názor. vitaminy mi nasadila hned od počátku tehu a pak uz jsme to neresily, takže je beru a beru nějak mě nenapadlo to řešit, az ted 😖
jinak jsem se dnes objednala na kurzy a PA povidala, ze volam brzy. tak jsem z toho jelen, na UTZ bylo měsíc předem pozde a ted je zas brzo, ale byla moc mila a objednala nas.

ducky
30. pro 2009

Holky někde tady na koni je anketa o vitamínech a velikosti mimi a přesně se tam ukazovala, že to nemá souvislost. Holky, které je braly rodily malá miminka a ty, které ne rodily velká. Taky myslím, že je to spíš geneticky podmíněno. Manžel měl při porodu asi 3,7 já 4,5 kila a malá 3920 g. A myslím, že by měla tolik i kdybych vitamíny nebrala. 😉 Nedovedu si představit, že bych měla malé miminko.

jajinka27
31. pro 2009

Já vitamíny nebrala, manžel má 2m, já 180cm a měli jsme malé mimi, 51cm a 3310g 😀 Já měla při porodu přesě 3kg a manža snad o něco míň 🙂) takže to bude spíš podmíněné fakt geneticky

merrel
2. led 2010

Ahojky holky chtela bych se Vas zeptat, zdali nevite, jestli je v Krci taky na gynekologickem oddeleni bezny gynekolog ke kteremu bych mohla chodit, muj je naprosto neschopny a Krc jsem se docetla ze spolupracuje s Pronatal Praha kam chodim takze by to pro mne bylo nejidealnejsi tim, ze by Dr vedeli o umelem a tak , muj Dr mi nic nechce poradit, nic napsat a oznacil mne za "blazna"...
diky moc

kativka
3. led 2010

Huj, nemohly byste prosim naskenovat ten dotaznik ohledne rodinne anamnezy sem do diskuse? Nejak nemam predstavu, na co vsechno se budou ptat, co je pro ně podstatné a co ne... Nebo ho mají někde na netu? Tam jsem ale nic nenašla. Zajimaji je i prarodice rodicky, nebo jen rodice? 😒 Jsem zvědavá, kdo se tu po svátcích ukáže s miminkem, dlouho už tu žádný přísrustek nebyl...
A jeste jedna věc, má cenu chodit na UTZ ve 30. tt už na 9. hodinu, nebo to je ten největší nával. Manžel pojede z práce a potřebujem vychytat né moc dlouhé čekání 😵

konsa
4. led 2010

kativko, mě se při sepisování ptali jen na rodiče (moje), v dotazníku je pak širší příbuzenstvo, ale ten si pak vyplníš vklidu doma, takže není důvod se stresovat. Co nebudeš vědět při první návštěvě, doplníš pak při další, takže žádný stres 🙂
na UTZ ve 30tt jsem byla taky hned ráno. Přišli jsme dřív, abysme stihli registraci. Pak jsme počkali asi 5 min, než odbilo 9 a pak začali vyšetřovat. Byla jsem hned první na řadě, takže v 9.15 jsme byli venku i s dvěma fotkama 🙂

merrel, to bohužel nevím, ale zkus tam zavolat a zeptat se. Určitě ti radím změnit doktora, pokud s ním nejsi spokojená. V těhu za ním budeš chodit pořád a je třeba, abys mu důvěřovala, že nic nezanedbá....

Jinak, dneska jsem byla na první kontrole v Krči. Byl tam teda trochu šrumec, ale všichni byli moc milý. Srvila jsem tam celkem 40 min, takže žádná tragédie. Vyšetřovala mě Dr. Bednářová a u PC seděl Dr. Smrčina. To je normální, že jsou tam dva?
On nemluvil, tak nevím, ale ona byla fain - vše mi vysvětlovala, vyptávala se se zájmem.
Takže dneska opět pozitivní zkušenost 🙂

petaaa
4. led 2010

mě čeká tento týden první návštěva Krče, jen nevím jestli si tam mám zavolat a objednat se nebo můžu přijít i bez objednání?

konsa
4. led 2010

peti, jdeš na to sepsání anamnézy teprve? To můžeš bez objednání, myslím, že kterýkoliv den ve 12 (nebo po 12té). Já tam byla asi v deset a musela jsem čekat cca 1,5 hodinky.
Já jdu na další kontrolu tento pátek, tak se tam třeba potkáme 😉

priorita
4. led 2010

Petaa: na sepsání chorobopisu můžeš i bez objednání. Pokud už máš chorobopis sepsaný, pak se musíš k Dr. objednat 🙂

misa_1
4. led 2010

Ahojky,
tak jsme to zvladli, Adamek se narodil presne na termin, 29.12, o pulnoci mi praskla voda, tak jsme vyrazili, celou noc jsem prolezela na sestinedeli a rano jsme se presunuli na porodni sal, dorazil tatinek a ve 12:55 se malej vyklubal na svet.
Pro Vas, ktere to teprve ceka, tak v porodnici jsme byli maximalne spokojeni, vsichni byli mili a ochotni pomoct. Klidne bych tam rodila znova. Jedine velke minus jsou ty navstevy na chodbe, pokud nejste na nadstandardu. Ale i to se da prezit.

minea
4. led 2010

misa_1, moc gratuluju!

luciehynkova
4. led 2010

Miso, taky se pridavam s obrovskou gratulaci...at jste oba dva zdravi a uzivejte si Adamka 🙂 a kdo te rodil?

konsa
4. led 2010

miso, taky moc gratuluji 🙂 to jste teda předpisový - přesně v termínu!
až budeš mít chvilku tak písni podrobnosti, jsme zvědavý 😉
a užívej si konečně s mimčem!

petaaa
4. led 2010

konsa: jojo teprve na sepsání té anamnézy. ty jsi tam byla dnes a v pátek znovu, to se tam chodí teda docela často?

misa_1: moc, moc gratuluji 🙂

kativka
4. led 2010

Míšo, taky moc moc gratuluju a jsem ráda za pozitivní ohlasy. Já se dneska v práci dozvěděla o dvou docela komplikovaných porodech (naštěstí mimo Krč), tak jsem ráda, že aspoň jedna pozitivní.
Konsa - vy jste se registrovali až v 30. tt? Nebo už v 30? Nevím, kterou registraci máš na mysli, zda tu, kde ti jen daji razitko, ze jsi jejich (cca 12.tt) nebo tu ve 35. tt? Začínám v tom mít zmatek, ale ono to nějak dopadne, kdyžtak se doptám. Jen pro ujištění, kromě pravidelných návštěv dr. před porodem se na UTZ ani registraci neobjednávám, že? K Dr. v Krči budu chodit až od cca 36. tt, kdy mě pusti moje mudr., ze?

jajinka27
4. led 2010

Míšo i já moc a moc gratuluju a přeju hodně zdravíčka Adámkovi a jen a jen úsměv na tvářičce 😵

konsa
5. led 2010

kativko, nene - byla jsem se registrovat už ve 12tt, ale to si mě jen zapsali na recepci do té knížky a dali razítko do těhu průkazky. Podruhý jsem tam šla na UTZ ve 20tt a to mě poslali z recepce do příjmové kanceláře (hned nalevo od vchodu), kde si mě zaznamenali do PC. Pak v tom 30tt opět před UTZ jsem šla do té příjmové kancel. kde si doplnili nějaké údaje. Pak jsem tam šla ve 35tt na sespsání anamnézy, kdy mi v příjmové kancel. dali pořadové číslo a šla jsem tam úplně dozadu, kde pak standardně dělají kontroly. Na UTZ ve 3Ott ani na tu anamnézu se neobjednává (na UTZ ve 20tt objednání chtěli). Na té anamnéze tě sestřička hned objedná a pak už chodíš jednou týdně do poradny.

petaa: normálně se chodí po týdnu, ale Dr. říkala, že mají pondělky strašně plný a potřebují lidi rozptýlit, takže mě objednala už na pátek a ted budu chodit každý pátek.

prosteja
5. led 2010

ahojda holky, po dlouhé době se hlásím mezi vás.... a rovnou gratuluju MISE k narození chlapečka 😵 😵 😵

prosteja
5. led 2010

no a chci se s vámi podělit o ty mé zážitky z porodky 😀

takže holky hned na úvod, když jsem odcházela spokojenost veliká, všichni milí a usměvaví až na jednu sestru, která mi to asi celý zkazila 😖 takže jsem z toho byla taková rozčarovaná, ale jak se mi to rozleželo v hlavě a seděla doma na gauči, tak jsem si řekla, že jedna sestra nic neznamená 😀

prosteja
5. led 2010

jinak teda v tu středu před štědrým dnem, když mě paní shodila na tom náledí, tak jsem tam valila, byla docela klidná, v podstatě jen chtěla, aby mrkli na mimi a placentu a nečekala jsem, že z toho budou kvůli jedné sestře takové manévry.....

takže když jsem ta přišla, tak jim na té recepci v té prosklené kukani říkám, že jsem tam registrovaná k porodu a co se mi stalo a že bych chtěla, aby na mě někdo mrkl... rovnou mě poslali do toho malýho kanclíku na registraci... tam to bylo v pohodě, všechno jsme nahlásili, v podstatě takový blbosti jako jména a rodný čísla a bydliště a tak..... no a poslali nás do poradny pro těhotný..... zážitek největší, protože tam zrovna dělali velkej úklid 😀 😀 😀 takže všude na chodbě šrumec, vytahaný celý ordinace ven a gruntovalo se 😅 sedli jsme si teda s manžou před dveře do té sesterny a čekali....

prosteja
5. led 2010

když se asi čtvrt hodiny nic nedělo, tak si říkám, kruci chtě nechtě (protože já to nesnáším) tam musím zaklepat a nahlásit se..... no a otevřela nějaká sestřička (rezaté vlasy, střední věk) a tak jí říkám znovu co se mi ráno stalo a ona hned na mě vyvalila oči a říká, fajn, další hospitalizace 😲 😲 😲 a já na ni jen hleděla a ona, že to je běžnej postup, 24 hodin na pozorování, že o tom nemůže být řeč.... a ať si vezmu papírek na moč a jdu to testnout a přijdu s tím......tak jsem celá vyklepaná vzala papírek na moč, šla na záchod, tak tak se trefila jak se mi klepali ruce, protože už jsem se viděla celý svátky v nemocnici........ no a s tím papírkem šla do té sesterny... tam mě ta sestra sjela, jestli nemůžu počkat v čekárně... 😖 tak jí říkám, že mi řekla, že s tím papírkem s močí mám přijít za ní, tak že jsem nevěděla.... a ona, že ať už tam teda zůstanu, že sepíšeme kartu a příjem a příště ať si počkám ☹

prosteja
5. led 2010

takže jsme sepsali ten porodopis, holky to byla proletka asi 5 minut, teď já vyklepaná, na nic jsem si nemohla vzpomenout, půlku věcí který jsem jí řekla, ona ani slyšet nechtěla a nezapisovala.... hodila mi na klín papíry, ať jí to podepíšu, že to je na příjem na pokoj, vůbec se se mnou nebavila, já vyděšená, jak může sestra rozhodovat o mém stavu, když ani neví co a jak... najednou mi připínala na ruku takovou tu pásku se jménem a volalo se na pokoje, ať si pro mě a ještě pro jednu paní někdo přijde... no já čučela holky, protože jsem si pořád říkala, vždyť mě ještě ani doktor neviděla.... 😲 navíc na chodbě jsem měla vyděšenýho manžela, kterej nevěděl první poslední a jen čekal a čekal......

prosteja
5. led 2010

no ale sestra to krapet asi přepískla se svou iniciativou, protože jak nesla moji kartu k doktorovi, tak ten ji hned seřval, že co si to dovoluje přijímat někoho, když ho neviděl ani doktor..... tak ve mě zaplesal malý plamínek naděje, že je snad prďolka v pořádku a nebudeme muset ležet v nemocnici...... později jsem se dozvěděla, že to byl nějaký vedoucí porodních sálů, jméno nevím... 😅 no a slyšela jsem, jak jí nakázal, že chce okamžitě můj monitor.... a ona přišla zpátky a začala se rozčilovat, jak mi mají dělat v 31tt monitor 😖 no a aby se mě tak trochu zbavily, tak mě poslaly na monitor rovnou na porodní sály....... no holky, fakt manévry 😀 tam už to šlo rychle, než jsem stihla manžovi říct, že tam 20 minut budu sedět, tak mě čapla nahoře nějaká PA a už se za mnou zaklapávaly dveře s nápisem porodní sály 😀 ..... tam už to šlo všechno strašně krásně, všichni usměvavý, dokonce mě obuly návleky, abych se nemusela shýbat.... všechno mi vysvětlili, posadili mě do nějaké místnosti vedle příjmu a připojili na monitor, vyptávali se, měli starost a uklidňovali....... holky, tam jsem si připadala jako v pohádce 😀 😵 ....... opravdu velikánská spokojenost.... s natočeným monitorem nás poslali dolů zpátky do té poradny

prosteja
5. led 2010

no a tam jsem se konečně dostala k doktorovi... jméno opět bohužel nevím, takovej mladinkej a vzrůstově hodně malej... 😅 .... vyšetřil mě, dost to teda bolelo, ale prý všechno ok a udělal utz, kde všechno pečlivě zkontroloval..... a prý nevidí ani jeden z doktorů důvod k hospitalizaci, tak ať si užiju svátky, kdyby náhodou něco se mi nezdálo, tak mám přijít znovu....... no když jsem to říkala té sestře z poradny, tak nasadila takovej ksicht, holky normálně mi přišlo, že ona snad měla radost z toho, že mě přijímá na svátky do porodky a pak jí bylo snad líto, že tam ležet nemusím 😅 .... zrovna mi dala všechny papíry ohledně jména dítěte a ještě jednou ten dotazník a v tom 35tt tam na tu registraci už nemusím protože ji mám hotovou 😉

prosteja
5. led 2010

no je to celkem román holky, ale chtěla jsem vám popsat svoje zážitky.... až na tu jednu pitomou sestru, která z toho dělala šílenou kovbojku a chtěla být viditelně hrozně důležitá, jsem tam byla hrozně spokojená, postarali se o mě, pořádně všechno prohlídli, kdybych prý necítila pohyby nebo něco, můžu na kontrolní monitor naklusat kdykoliv.... takže paráda holky.... dokonce jsem zvažovala, jestli tam jít vůbec na tu předporodní přednášku, ale pak jsem si řekla že jo, že manžel u toho nebyl a že se tam snad dozvíme i víc věcí........ zítra jdu ke svému lékaři a chěla bych tak do toho 37. týdne chodit k němu, pak až do Krče, musím říct, že trošku mě ta sestra z té poradny odradila........ ale jinak to vypadá, že se tam bude rodit jedna báseň 😀 😀 😀

jajinka27
5. led 2010

prosteja...asi vím o ktéré sestře mluvíš, byla hodně náladová a občas pěkně protivná ale jinde než dole jsem ji nepotkala 🙂))
a mudr napadají mě dva a to buď Sever a nebo ještě jeden, oba starší

merrel
5. led 2010

Ahojky holky, konsa diky...
uz jsem tam volala a uz jsem zapsana a prijata a k MUDr. Podzemný Eduard - ma praxi v braniku takze super pro me dobre misto ...
tak jestli s nim mate zkusenost z Krce jaky asi tak je? 😉 ja jdu na kontrolu az za 14 dni tak abych se pripravila 🙂
jiank vsichni po telefonu jsou strasne simpaticti takze jsem rada dalsi male + 😉 ...

ducky
5. led 2010

Tak nejdřív gratuluji Míše k Adámkovi, je to kluk šikovný a vybral si krásné datum 😀 😀

Prosteja fúú, to teda byla anabáze. Jen tě musím upozornit, že dřív si sestry tuto diskuzi četly, nevím, jak teď, ale bacha, co sem píšeš a obzvlášť když tu máš fotku. Je škoda, že se tu člověk nemůže zcela svobodně vyjádřit, a že dotyčné místo aby se chytly za nos a byly milejší si na tebe počíhají a "omlátí" ti tvůj názor o hlavu, ale je to fakt.
Jen ti chci ještě říct, aby jsi si opravdu sestrou v poradně nenechala kazit náladu, protože jinak je Krč naprosto skvělá, PA úžasné, doktoři taky a jsou i sestry v poradně, které jsou milé a v pohodě. 😉
Hlavně že jste v pořádku, ty i mimi. 😉

ducky
5. led 2010

Merrel tak pana doktora Podzemnýho vůbec neznám, bohužel tedy nemůžu poradit.
Já jsem se dneska po telefonu registrovala a sestřička byla taky moc milá 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru