Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

prosteja
7. led 2010

holky vy jste tak hodný, jak informujete 😵

PRIORITA mooooc děkuju za odkaz...o tom hmatu vím, bavila jsem se přímo s gynekologem, který ho provádí, když je v porodce ve službě.... dokonce prý by mi ho i mohl udělat on, kdybych chtěla..... jenže.... máme málo plodové vody, prďolka tam má strašně málo místa, navíc ten hmat se prý dělá po 36tt, aby se pak mimi už neotočilo zpět a my už teď máme 2 kilča... 😅 takže vzhledem k velikosti miminka a asi i té plodovce mi to neudělají... jinak já o tom četla docela dost a někdy to dělají spodem a prý to pěkně bolí 😖 takže zase asi jak komu.... každopádně díky za info... 😉

prosteja
7. led 2010

MISA dneska hodně ženskejch rodí císařem.... 😖 vůbec nechápu ty, co císařem rodit chtějí za každou cenu.... já teda z něj nadšená nejsem, ale pokud bude KP, tak na něm budu asi trvat, riskovat nechci...... právě že jsem prďola, co měří 160 cm, jsem poměrně hubená a za celé těhu nahoře jen 4,5 kg i když na tom bubnu co táhnu před sebou to vidět není 😀 to vypadám tak na 15 nahoře... 😀 .... uvidíme, co za 3 týdny u gyndaře a pak co v Krči......

blanches
7. led 2010

Ahojky holky,

prosteja, měla si super nápad se na to holek zeptat, holky tímto bych také chtěla poděkovat za zážitky. Je dobré vědět co člověka čeká, musím si zjistit, kdy se objednává na před porodní kurz
😀
kativka: Já v práci také pouze seděla, jenže není sedění jako sedění. Tak Ti po píšu jak to probíhalo u mě. Ve firmě máme velikánskou kopírku se scenerem a tam chodíme všichni, takže to bylo pořád vstávat a chodit kopírovat,scenovat, potom jít např. do skladu, což bylo po schodech dolu.. Ale další věc je, jak moc cestuješ, já jezdila hodinu a půl jednu jízdu do práce, takže jsem strávila 3 v MHD. Také je důležité jak moc se stresuješ, já si porád říkala jak jsem v pohodě, ale před svátky byl takový fofr, že jsem se ani nestačila divit. Musíš být opravdu úúúúplně v pohodě. Já chtěla původně do práce chodit co nejdéle, vůbec jsem si nedovedla představit, že bych byla doma 😀. Aktivita dělohy - může být pouze ztuhnutí bříška, najednou je tvrdé a mě se vždy ještě zdeformuje (vyboulí se na jedné straně a je to jako by se mimísek protahoval), nesmí to být moc časté. Dneska jsem byla na kontole a je vše OK, doktor má UTZ u sebe tak koukal jak jsme vyrostli a už máme kolem 1,5 kg, tak jsem moc ráda 😀 😀 Jinak mi opět zdůraznil, ležet a být v klidu 🙂
Jinak myslím, že je to na domluvě, můžou Ti nejdříve udělat UTZ, manža bude u toho a pak odejde a vyšetří te i dál.. To netuším
To doufám, že tam ty naše zlatíčka vydrží až do konce a třeba se potkáme v podornici 😉 😉 😀

konsa
7. led 2010

holky, tady se to teda rozjelo! dík všem za názory a zkušenosti 🙂
minea, souhlasím s tím co píšeš - porod je individuální a každá rodíme jinak. Po 20 a více hodinách se asi taky nebudu hnát k tomu, abych vstala, ale pokud bude porod rychlý a já se na to budu cítit, tak to zkusím si to prosadit...
na čem budu zcela jistě trvat je to, aby malou hned neodnášeli (pokud to její stav dovolí), at je můj stav jakýkoliv. Ale uvidíme jak to všechno půjde, snad se nebudu muset moc hádat 😉

priorito, s tim vstáváním jsem to možná špatně napsala. PA říkala, že to nabízí (nenutí), ale u nich (u Apolináře) je to prý už ted běžná praxe, že holky vsávaj hned. Tak nevím. A mě upozorňovla na to, že ví že Krč to jako jediná (možná prý ještě s Motolem) nedělá.

prosteja
7. led 2010

BLANCHES ahoj, četla jsem, jaký jsi měla s prckem nepříjemnosti.... snad už to vydrží do toho března..... my budeme snad taky březňátko, i když kdoví, jestli se nevyklubeme dřív 😀 ...... a jinak holky jsou zlatý, člověk si hned udělá aspoň trošku představu, když to čte......

prosteja
7. led 2010

KONSA se to tady trochu rozvířilo co? 😀 už se těším na tvoje zážitky z porodu.... jdeš asi jako první z nás co? 😅 doufám, že ty 30tt tě nebudou chtít předbíhat 😀

ducky
7. led 2010

Holky já myslím, že za nás za všechny jsme taky rády, že se to tu rozjelo. Když jsme odrodily, tahle diskuze trochu zapadla, tak nás těší, že tu jsou nové dušičky 😀

Blanches že by speditérka?

jajinka27
7. led 2010

prosteja...já taky nechápu proč někdo trvá na císaři 😖 většinou je rekonvalescence mnohem delší než po normálním porodu, chodí se ti blbě ještě nějakou dobu, bolí tě jizva a já nevím co všechno, já sice o císař skoro prosila ale to bylo tím že mi porod týden vyvolávali a bylo to na palici, ještě jsem měla na pokoji maminu s mimčem a to mi moc klidu a spánku nedodalo, na den porodu jsem spala 1,5 hodiny a mezi kontrakcema na porodním sále usínala 😅 a to jsem si myslela že to nejde 😀

prosteja
7. led 2010

JAJINKO jo tak v takovým případě věřím, že někdo škemrá o císaře... ale nechápu takový ty ženský, co rovnou řeknou, že normální porod neee, aniž by k tomu měli nějaký indikace a raději jdou do císaře.... já když prďola poslechne a otočí se hlavou dolů, tak budu nejšťastnější na světě, že můžu jít rodit normálně 😉

konsa
7. led 2010

prosteja: jojo, myslím, že jsem první na řadě 🙂 a doufám teda, že mě žádná z vás kolem 30tt nepředběhne (já chci rodit načas, nebo radši o chvíli dřív). Hlavně nepřenášet, to bych z toho měla asi zbytečný stres.....už se pomalu začínám domlouvat s malou, kdy bude chtít vylézt ven 😀

blanches
8. led 2010

Prosteja: Jojo mrňousek zlobil, už se asi moc tešil na maminku, že chtěl být dřív venku 😀 K vánocům dostal více dárků než my dva dohromady, tak už se z nich asi chtěl radovat 😀 😀 Myslím, ale že již vše OK, cítím se dobře, vzorně ležím, nebo maximálně sedím u PC a jsem v pohodě 😀

Ducky: Nene, dělala jsem operátorku a konzultantku pro VIP klienty - to zahrnovalo i vyřizování administrativy, navíc jsem pod sebou měla další dvě děvčátka, takže jsem byla velice aktivní 😀 Jelikož jsem měla v práci být do 9.2., tak jsem veškerou práci neměla předanou, chystala jsem se na to v lednu. Takže teď jsem denně na telefonu, vůbec mě to neva, apoň se nenudím 😀 😀
Je super se tu dozvědět informace a mít aspoň trochu představu co se bude dít 🙂

Já chodila na těhotenské cvičení do Vodičkový, bylo to super, vždy jsme půl hodku cvičili a půl hodku probírali nějaké téma ohledně porodu. Cvičení mě pomáhalo na bolavá záda a povídání zase, že jsem byla v obraze. Je škoda, že už nemůžu chodit, ale co se dá dělat. Hlavní je zdraví našeho potěšeníčka 😀 😀

Konsa: já to v plánu nemám, pevně věřím, že teď už vydržíme až do konce 😀 Také bych nechtěla přenášet, každý potom určitě píše, tak co? Jak to vypadá, už máte mrně?? 😀

Janinko: to chápu, to bych už také o císaře prosila, myslím, že i pro Tomáška to bylo lepší, už to pro něj také muselo být namáhavé.

jajinka27
8. led 2010

blanches...Tomášek v tu chvíli byl ještě Gábinka 😀 😀 😀

renejaarudolf
8. led 2010

možem sa spytat do kedy su v tej prijmacej kancelari na registraciu v krči? na webu maju napisane že dopoludnia kazdy vsedny den, je to pravda alebo su tam aj neskor.dakujem

petaaa
8. led 2010

konsa: tak jak jsi dnes dopadla na kontrole, je vše v pořádku? Já byla včera na sepsání té anamnézy... sešlo se nás tam celkem dost....a na kontrolu jsem objednaná na úterý....tak jsem docela zvědavá co mi řeknou, protože můj dr. mi při posledních dvou kontrolách termín porodu vždy o pár dní zkrátil...

ducky
8. led 2010

Blanches aha, já jak si psala o skladu, tak mi to připomělo mojí práci. Já jsem dělala ve spediční firmě a když to bylo potřeba, musela jsem naklusat do skladu zkontrolovat zboží apod. Naštěstí to nebylo zas tak často. 😀
Teda jako kluci skladníci byli fajn, ale byla tam zima, smrádek a těch schodů 😀 😀 😀

Renejaarudolf, v přijímací kanceláři jsou vždy dopo. Já tam byla ve středu nějak po 10té, vůbec jsem nečekala, hned jsem šla dovnitř a dostala razítko do průkazky. 😉

Jáji chi chi 😀

blanches
8. led 2010

janinka: řekli Vám, že budete mít holčičku a nakonec to byl kluk jak buk? 😀 Tak to muselo být překvápko...
My jsme se s manželem schodli na tom, že pohlaví znát nechceme, překvápko až do konce, hlavní je aby mimčo bylo zdravé 😉 Navíc se s nákupem výbavičky naštestí nemusím stresovat, když jsem doma a nikam nemůžu, už teď má naše mrně tolik oblečení, že ho stejně neunosí, podedili jsme totiž po několika miminkách z rodiny 😀 Už teď máme 4 zavinovačky, dva kočárky a podobně. Jsem moc ráda, že nemusíme skoro nic kupovat aspoň zbyde více penízků na plenky a ubrousky 😀 😀 😀 😀

reneja: s tím ti neporadím, ale nejlepší je když si tam zavoláš, to ti řeknou hned kdy můžeš přijít, já vím, že jsem zavolala sestra si mě napsala a pak jsem jen přišla s průkazkou kam mi dala razítko, ale vím, že jsem tam šla dopoledne

prosteja
8. led 2010

ahojky holky 😵

BLANCHES taky jsme si řekli, že to vědět nechceme, chceme překvapení...... je nám to tak nějak jedno, všichni teda tvrdí, že to bude holčička, tak já zarytě tvrdím, že to bude kluk a basta 😀

KONSA no já doufám, že tě ty třicítky nebudou chtít předbíhat 😀 já teda předbíhat taky nechci a nebudu.... pochybuju, že dokud je brouček KP tak se bude cpát ven 😅

prosteja
8. led 2010

s nákupem výbavičky se taky nestresuju, pár kousků jsem koupila nových, ale jinak máme taky všechno poděděné..... kupovala jsem jen pleny (chystáme se látkovat) a kosmetiku a samozřejmě kočárek a autosedačku..... jinak zavinovačky mám ještě po sobě 😀

jajinka27
8. led 2010

blanches...no jo já se to dozvěděla ještě v té narkoze, dost mě to vzalo ale teď jsem za kluka ráda, je to teda mega rošťák ale to neva 😀

příští bych chtěla taky jako překvápko, ale nevim zda vydrzim 🙂)

prosteja
8. led 2010

JAJINKO no muselo to být zajímavý 😀 mě je jasný, že kdybych pohlaví chtěla vědět, tak to bude stejně nejistý, brouček se nebude chtít ukázat a nic nebude na 100 % a řeknou holka a na porodním sále kluk 😀 takže překvápko od začátku do konce...... a vydržet se to dá v pohodě..... jsem četla dokonce nějakou studii jak se pak rodí jedna báseň 😀

prosteja
8. led 2010

já si spíš myslím, že u druhého to bude horší vydržet.... jestli bude páreček nebo ne 😀

konsa
8. led 2010

petaa: tys byla taky dneska v Krči? Já tam byla po půl 10 a musím teda říct, že dnes nic moc ☹ Docela mě doktorka odbila. Vytáhla jen UTZ a mrkla na něj (ani ne půl minutky), řekla, že je mimi vpořádku a šla jsem. ANi mě nevyšetřila vnitřně a nestihla jsem se zeptat na nic (třeba na výsledky toho streptokoka nebo tak). Příště jdu ve čtvrtek, tak to tam bude zas někdo jinej, tak uvidíme. Jsem ráda, že tam takhle poznám víc doktorů (aspon je budu znát až mě přijde někdo z nich rodit 🙂 )

prosteja: jojo, nepředbíhej 🙂 i když nebylo by špatný vyslechnout si ještě nějakou tu aktuální zkušenost, než tam půdu naostro...Jedna holčina z únorovek tady na MK tam taky rodí a má termín konecm ledna, takže aspon od ní třeba budou informace 🙂

petaaa
8. led 2010

konsa: nene byla jsem včera a k dr. jdu v úterý ráno tak jsem zvědavá jak dopadnu já...

koukám, že jme taky mezi prvními na řadě.... teda vlastně ještě jak čtu tak jedna koncem ledna... no snad jí nepředběhnu... to bych nerada... ještě mám plno věcí co musím stihnout udělat a navíc musím dát do kupy výbavičku ... mám zatím jen pár oblečků a navíc mám tu nevýhodu, že nemám ani po kom dědit ☹ jen pár oblečků po sobě 😀

konsa
8. led 2010

petaa: no, jo vlastně, ty máš termín dokonce den předemnou. To bysme se tam fakt mohly potkat 😉 Ale já si zabírám ten největší sál, jo 😀
tak v úterý jsem tam ještě nebyla, tak to neví, kdo má ordinaci. Tak pak určo poreferuj. A máš už sbalenou tašku? Já se na to chystám dneska, ale nějak se mi nechce ☹

minea
8. led 2010

Tak konsa, honem balit, já jsem rodila v 37tt 😀

petaaa
8. led 2010

konsa: já ještě ani nestihla ty přeporodní kurzy.... v pondělí tam budu volat tak snad budou mít ještě nějaký volný termín, abych to před porodem ještě stihla 😀
nene tašku ještě sbalenou nemám.... ale chystám se na to příští týden, stejně tak jako vyplnit ty papíry co jsem dostala v porodce.
už tak přemýšlím co sebou vzít, ale ´pořád nějak nevím....

holky brali jste sebou při porodu už i věci pro mimi nebo vám to tam pak manžel přivezl až při odchodu? jo ještě jeden dotaz brali jste si sebou odsávačku?

vrana
8. led 2010

petaa, věci pro mimi nejsou vůbec potřeba, vše ti v porodnici dají, takže až na odchod domů a to stačí když manžel přiveze třeba den před nebo i ten den. A odsávačka taky netřeba, je jich tam k dispozici hafo - elektrické Medely. 😉

ducky
8. led 2010

Tak mě Vrána předběhla 😀 Akorát jsem to chtěla napsat.
Mě teda v průběhu pobytu vezl manža ty podložky pod mimi a předposlední den mi tam nechal pár plínek. Oblečení ale přivezl až v den odjezdu, dřív to opravdu není potřeba. 😉

blanches
8. led 2010

petaaa, konsa, tak se třeba potkáte 😀 to by byla legrace. Já jelikož jsem už měla ty kompliace, tak jsem přemýlela, jestli tašku mám balit nebo ne, ale řekla jsem si, že prťousek musí zůstat v bříšku co nejdéle, takže zatím žádné balení 😉, když jsem jela poprvé tak jsem neměla u sebe vůbec nic, ani ve snu mě nenapadlo, že si mě v nemocnici nechají 😀 no a manža hned všechno dovezl, šikulka a dokonce ani na nic nezapomněl 😀

my se zase možná potkáme s kativkou 😀

jajinko: hlavní, že že mimčo když se narodí, že je zdravé 😀, ale překvápko to být muselo, měla jsi nachystaných hodně růžových oblečků???

prosteja: u nás se hádají všichni a vsázejí se o flašky, polovina tvrdí, že je to jasný kluk a polovina zase, že je to holčička 😀 😀 My s manželem máme vnitřní pocit, že to bude holčička 😀 Tak jsem zvedavá 😀

petaaa
8. led 2010

tak to je super, ale stejnak to můsím připravit doma... příští týden se chystám začít prát oblečky... tak rovnou udělám hromádku zvlášť, aby to pak mohl manžel jen vzít a jet 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru