Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

jmisa
18. čer 2009

Jo s tím darováním krve nám říkala, že tam jsou nějaký problémy, že je k tomu hodně papírování, že to myslím jde pouze v případech, kdy je tam zrovna vrchní, aby si to všechno obstarala.

ducky
18. čer 2009

Nik myslím, že pokud budou v pořádku ozvy miminka a bude to tvé výslovné přání, tak tě nechají bez medikace. Jinak dávají oxytocin, který ale třeba mě zas až tak nepomohl. Mě pomohl epidurál.
Pokud by ale porod nepostupoval, tak ti určitě budou medikamenty nabízet.
A jinak jak píše Sabuše, já bych po 36ti hodinách porodila klidně i zavěšená na stropě 😀
Prostě už jsem chtěla, aby byla malá venku 😉

nikieda
18. čer 2009

Holky, díky moc za informace!!! Napíši si tedy pár bodů, co bych ráda, je toho maličko, alespoň to nebude slohovka 😉
Sabuse, preventivní nástřih se mi zdá hloupost, ale bohužel máš pravdu, že ho prvorodičkám dělají. No, snad je k něčemu dobrý 😅 Ještě si chci koupit nafukovací kruh na sezení po porodu 😉
Jmisa, Ty chodíš na kurzy? Tak to je super, alespoň víš, jak to tam vypadá. Chtěla jsem také, ale pak mi nařízení klidového režimu ppzměnilo plány...

ducky
18. čer 2009

Nik upřímně, nevím, jestli ten kruh na něco je. Já ho neměla a seděla jsem v pohodě. 😉

jmisa
18. čer 2009

Nik, byla jsem jen na tom jednorázovém, kde dvě hodinky něco vykládala, jak to u nich chodí a pak nám ukázala porodní sály, přípravnu, ambulanci, nadstandard a do šestinedělí jsme jen nakoukli dveřma, protože tam se jinak nesmí.
Ale bylo to myslím přínosný, aspoń vím, co tam můžu čekat.

jmisa
18. čer 2009

Kruh - mně souseda v baráku říkala, že byl super, protože byla hodně šitá, měla skoro pětikilové mimino.
já jsem si koupila na její radu kruh na plavání v tescu za 19 korun, přinejhorším bude k ničemu 🙂

ducky
18. čer 2009

Míšo tak to asi jo. Mě střihl a šil dr. Menšík, takže žádný kruh potřeba nebyl 😉
Udělal to totiž tak báječně, že jsem druhý den v pohodě seděla 😀

jmisa
18. čer 2009

Ono asi při malém šití není potřeba, to spíš jen když má někdo velký nástřih.

sabuse1
18. čer 2009

No ta bolest po šití je asi taky individuální, kruh se určitě neztratí - ho pak využije prcek na plavání ne?🙂 Já jsem s tím v porodce taky neměla problém, druhý den jsem normálně seděla, spíš tak týden po porodu se mi tam udělala parádní modřina a ta bolela daleko víc takže sem ho využila až pak.
Ducky ty bláho ty sis to koukám taky pěkně užila, takových hodin

ducky
18. čer 2009

Sabuše jj, holt porod začal prasknutím plodovky a nějak jsem se nechtěla otvírat 😅
Pomohla až epina, zlatá, i když placená 😀
A jinak máš pravdu, já sice neměla modřinu, ale teď si taky uvědomuju, že mě to začlo trochu tahat a bolet až někdy doma 😉

sabuse1
18. čer 2009

Ducky: tak to sme na tom úplně stejně🙂 Mě praskla voda a 2 dny se nic nedělo, porod mi vyvolávali a pak naštěstí zabral ten oxytocin a vlastně ještě klystýr tomu taky pomohl. No ale výsledek stojí za to, člověk pak na to špatný rychle zapomene🙂

ducky
18. čer 2009

Sabuše 😀 Mě oxytocin právě moc nezabíral. Pomohl otevřít na 4 a konec ☹
Prckové za to určitě stojí.
Já po porodu prohlásila, že druhý dítě chci. A zásluhu na tom kromě mého skvělého manžela, který mě strašně pomohl, i pan doktor a PA 😉 Rodilo se mi tam moc hezky 😉

sabuse1
18. čer 2009

Ducky: tak aspoň, že zabral ten epi a měla si takovou podporu, to dělá strašně moc. Já přišla se 3 do sprchy a po klystýru se 4 na sál, pak už to po oxytocinu šlo rychle. Akorát placentu mi dolovali v narkóze protože se nechtěla odloučit a když sem se probrala prý sem PA říkala, že s druhým si dám chvilku pauzu🙂)) Ale jinak taky super, vytvořili tam fakt super atmosféru a i díky nim mám na porod už jen ty dobrý vzpomínky

ducky
19. čer 2009

Sabuše tak to jsme rodily skoro přes kopírák. Mě se taky nechtěla odloučit placenta, ale jak jsem byla pod epinou, tak mi jí dolovali pod ní. Nechala jsem jim tam trochu krve a manžu prý hodinu nechtěli pustit dovnitř a nevěděl proč.
Ale jak píšeš, díky atmoséfře na sále na ten porod vzpomínám hezky. 🙂

jmisa
19. čer 2009

Tak ve čtvrtek už mastím do poradny do Krče.
Mám tam být kolem 9,15. Jak se mám připravit, že tam budu dlouho? To abych si vzala sváču, což? 😀 😀

vrana
19. čer 2009

Tak se přidám s pár zkušenostmi.

Ad tlak, taky jsem ho měla vyšší po celé těhu, na konci vyfasovala dopegyt, který stejně nezabíral a ve finále mi po 10 dnech přenášení kvůli tlaku porod vyvolali. Takže kvůli takovému tlaku dopředu nehospotalizují, pokud se asi nejedná o extrémní výšiny.

Ad pohotovost. Mám opačnou zkušenost. V 29tt jsem měla podezření na odtok PV, volala jsem do Krče, kde jsem byla registrovaná a odpálili mně do Podolí, kdyby bylo potřeba rodit, tak že jsou na miminka zařízení až od 30 tt. PV to nebyla, ani jsem nerodila. Postup proč to udělali chápu a v Podolí na mě koukali naprosto normálně. S přístupem, nejsi registrovaná, jsi nám fuk, absolutně nesouhlasím a kdyby se mi během těhu událo kdekoliv v Pze cokoliv, půjdu do nejbližší porodnice, ne do té "svojí". Přístup lékařů při potížích v I. trim. je opravdu smutný. Měli by být víc empatičtí. Ale popravdě, slyšela jsem ještě horší příběhy z Motola, když na rizikovém byla moje kamarádka. Takže buďme rádi že jsou jen nepříjemní a nepřemlouvají k potratu.

Ad porod, mně osobně poloha byla fakt jedno, chtěla jsem jediné, a to mít to za sebou. Na nějaké chození, skákání apod. nebyla fakt nálada, kor při kontra po 2 min. Za medikamenty jsem byla vděčná, jinak bych se neotevřela snad ani za 14 dní. A myslím že doktoi dělají to co si myslí že je v danou chvíli vhodné pro dítě a matku.

Ad nástřih a šití. Nesouhlasím s tvrzením, že prvorodičky stříhají preventivně. Mně celou dobu masírovala hráz PA, aniž bych ji o to požádala (a mimichodem je to jedna z nejnepříjemnějších částí porodu, aspoň pro mě) a jedno šmiknutí nakonec bylo stejně potřeba, protože malá měla špatné ozvy a musela hned ven, navíc měla 4080 a 54 cm, takže drobeček to fakt nebyl. O střihnutí ani nevím, šítí bez bolesti až na jeden vnitřní steh, ale přežila jsem to. Ssezení po porodu, dalo se, ale žádná lahůdka. Nejhorší to bylo když se stehy hojily, to hrozně svědělo. Kruh jsem tedy měla a využila jsem ho párkrát. Pro strýčka příhodu je dobré ho mít.

Placenta ze mě samovolně neodešla a málem bych šla pod kudlu, tak ji dr musela růčo vyndavat, opět nic příjemného, ale lepší než být ještě uspaná.

Ufff, tak snad jsem na nic nezapomněla 😅

jmisa
19. čer 2009

Vrana a ty si nechtěla EPI? Když si se neotvírala?

vrana
19. čer 2009

jmisa, sváča není potřeba, v poradně to fakt odsýpá, byla jsem tam dlouho jen poprvé a to na mě asi zapomněli a stála jsem snad 30 Minut v kabince 😅 ale na každé další kontrole jsem byla do 20 Minut pryč

vrana
19. čer 2009

jmisa, nechtěla, otvírala jsem se ale pomalu

ducky
19. čer 2009

Míšo tak jestli se nic nezměnilo, tak ve čtvrtek je tam dr. Menšík 😉 😀

jmisa
19. čer 2009

A Menšík je nějakej "úžasňák" jo? 😀

jmisa
19. čer 2009

Vrana, tak to jsi asi hrdinka. Já bych radši kývla na epi než na jiné medikamenty, ikdyž tedy jako ty prachy, to je věc.

vrana
19. čer 2009

Menšík je zlatíčko 😵

jmisa
19. čer 2009

No tak to se nechám překvapit.
Já mám taky fajn gyndaře, tak by to bylo dobrý, trefit na nějaký "zlatíčko", bych si připadala jako "doma".

vrana
19. čer 2009

Tak já jsem dopředu nestudovala, co mi můžou a nemůžou podat, věděla jsem max. o oxytocinu. Kromě toho jsem měla magnésium a dolsin. Neviděla bych to jako nějakou tragédii a myslím že vědí proč to dávají. Navíc o epi jsem věděla dopředu že ho nechci, protože i po narkóze trpím bolestmi hlavy, takže jsem se toho obávala u epi a pak mi teda bylo fakt líto těch peněz, i když manža by to za to dal. Ale dalo se to zvládnout i bez.

jmisa
19. čer 2009

Ještě jsem se chtěla zeptat, když jste měly ten DOPEGYT - vysadili ho už v porodnici nebo jak dlouho jste ho ještě braly po porodu?

susik77
19. čer 2009

Ahoj, jeste vam sm skocim, neco nam rikali pred mojim 1.porodem o te medikaci.
tak na bolesti bych se vyhyb. tomu dolsinu a podob. smesim, epi je v pohode, ale ze pry spomaluje porod a potom nasledne ze musi nasadit aj oxytocin, ktery stupnuje kontrakce a ze pry jsou potom mnohem horsi jako by byly bez oxyt. a ze se daji hur zvladnout...mne taky museli po epi dat oxytocin aby se to rozbehlo...
ze pry nejlepsi je paracervikalni analgezie-a nejbezpecnejsi pro mimco...

ducky
19. čer 2009

Míšo jak píše Vrána, Menšík je zlatíčko. On mě rodil a mmj díky jemu na to vzpomínám v dobrém 😉
Dopegyt mi vysadili až v porodce 😉

Susiku tak mě teda naopak epi otevřel. Oxytocin mi kapal skoro furt a teda za 24 hodin pomohl k otevření na 4. 😝 Zbytek dotáhla epina a jsem za ní neskonale vděčná. 😀

jmisa
19. čer 2009

Susik, no já dolsin nechci.
V Krči dávaj jen epiduralni analgezii, kterou si platíš a nebo dolsin a spol., o kterým nám na kurzu asistentka řekla, že nemá takový účinek (ta procenta si nepamatuju) a že přejde i na mimčo. Jen pak trochu nesedělo, co říkala o době, kdy zůstává v těle a době, kterou uvádí literatura, ale to už je jedno.

Oxytocin beru v odůvodněných případech a smířila jsem se s tím, že ho dávaj na porod placenty.

No uvidíme 😀

susik77
19. čer 2009

ducky: hm, to mi taky rikala pa na porodnim sale, ze ta epi pracuje za mne, ze necitim kontrakce ale ze se oteviram...akorat potom tak za hodku se mi to uplne stoplo a nasadili mi mega davku oxytocinu 😝
dolsin a podobne opioidne analgetika mimco utlmuji, to bych nechtela vubec 😖
za to za epi jsem strasne vdecna 🙂 a jsem rada, ze jsem za ni nemusela vyfasnout tolik penez 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru