Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

matru
29. říj 2008

Ahoj Ducky, tak hlavně se dej brzy do pořádku.Snad už se dnes miminko od Oskarky narodí, vůbec jsem si nemyslela, že to bude takhle dlouho trvat.Hlavně aby jí moc netrápili.Tak já tipuju kluka, ale znáte ty moje tipy 😀 No už za chvíli se to dozvíme...

oskarka
29. říj 2008

Ahoj holky, mám po snídani a zavedení druhé tablety. Porodní cesty jsou prý lépe připraveny a otevřeny než včera, tak uvidíme. Zatím mne po té tabletě bolí v podbřišku, tak uvidíme, zda se jí podaří ten porod už konečně vyvolat. Miminko je ale v pořádku, pořád mne natáčejí monitor, poslouchají, měří tlaky, atd... Jsou tu milí. Ale přeci jen už bych chtěla, aby mímo bylo venku. Kdoví jaký bude ten závěr ve formě porodu, že?!...

ducky
29. říj 2008

Ahojky Alenko,
to je ale trápeníčko teda. A já myslela, že když večer nakouknu, bude tady už zpráva, že máte holčičku nebo chlapečka, míry a váha apod.
Takhle tvrdohlavý miminko se teda hned tak nevidí 😀
Držíme ti palečky a všechny na tebe moc myslíme.
Nedočkavě budeme čekat na zprávičku, teď už se to musí povést a 29. je hezké datum. Já jsem taky rozená 29., akorát v jiném měsíci 😎

matru
29. říj 2008

Alenko, tak snad už se to rozjede...už máš nadstandart?

poupina
29. říj 2008

Ahoj holky! Oskarko držím palce! Co mám ve svém okolí kamarádky, které šly na vyvolání, tak měly zatím stejný průběh jako Ty. Zabrala až druhá tabletka. Tak hlavu vzhůru, myslím že se dneska dočkáš . Držím Ti všechny palce.

Ducky, pořádně to vylež, venku je stejně hnusné počasí.
Vůbec se mi tam nechce ☹

Matru díky za info 🙂 . Aspoň budu vědět do čeho jdu, kdyby mě taky čekalo přenášení. Já se jen bojím, že to na mě přijde až bude manžel služebně mimo - hodně cestuje ☹

A já typuju holčičku!

matru
29. říj 2008

Poupino: to já se taky bála, nakonec mi rupla voda v sobotu v devět večer, takže to vyšlo výborně 🙂

ducky
29. říj 2008

Díky Poupi, snažím se 😀

Manža je zase furt nějaký školení, ale už jsem mu to zatrhla, tak nahlásil v práci, aby ho nikam teď neposílali.
Ono je to třeba i v budově, kde pracuje, ale když by tam šel, musí to dochodit a těžko by mohl odjet za mnou. Tak to ať tam radši pošlou někoho jinýho.

Holky mě asi praskne hlava, tady dneska někdo něco vrtá. Mám sto chutí tam na ně vlítnout, ale to nejde a ani nevím, kde vrtají.

Mám dneska takový stísněný pocit a nevím proč. Malá se hýbe, včera řádila snad celý den, až manžel říkal, jestli prý nepojedem, že se sune k východu.

poupina
29. říj 2008

Ducky, tak to jsme na tom stejně. Včera mrňous řádil celé odpoledne a i večer, že jsem myslela, že ani neusnu. Pak ho to asi unavilo, nicméně mě ráno zase vzbudil několika kopanci 🙂.... nevím, co se to s ním děje a to by mělo být hodné miminko, které hodně spí 😀
Právě jsem chtěla zeptat, jestli se třeba pohyby miminka před porodem mění .... jako, že se víc nebo méně hýbe.

Matru, snad budu mít taky takovou kliku 🙂 Nepozorovala si nějaké změny v pohybech než se Nelinka nebo Kačenka narodily?

matru
29. říj 2008

Ducky, abys nakonec ještě Alču nepředběhla 😉

ducky
29. říj 2008

Poupi já jí teď cítím velmi často. Jak už je velká, tak i když se třeba ve spánku jen pohne, tak to cítím.
Na přednášce nám říkali, že kdybychom mímo necítily 4 hodiny, máme hned přijet.
Mě ani tak nekope, jako špulí zadek a hýbe s ním. Kopanec dostanu jen občas pod žebra.

Matru já nechci spekulovat, ale možná mi odešla hlenová zátka. Jenže nevím, jak to má přesně vypadat, tak si to nepřipouštím. Navíc já si myslela, že budu přenášet a minulý čtvrtek porodu nic nenasvědčovalo.
Ale ten pocit je divný. Nejsem moc intuitivní typ, ale tohle je zvláštní.
No, každopádně buď to je nebo ne, zítra jdu do poradny, tak uvidíme 😉

oskarka
29. říj 2008

To mne, Ducky, ještě možná předběhneš...

ducky
29. říj 2008

Alenko asi ne, myslím, že spíš jen vyšiluju 😉 a nic to nebude.

katchula
29. říj 2008

Ahoj holky,
tak ja se hlasim po dnesni poradne 🙂 Tak na porod to stale vubec nevypada, hlavicka je pry v nedohlednu a cipek uzavreny, ach jooo 😒 Ale dobra zprava je, ze zatim mi porod vyvolavat nebudou, jen mam pry prisne drzet tu muji cukrovkarskou dietu, aby mimco nebylo moc velky. Coz zatim teda neni, ja jsem spis drobnejsi, tak by se mi pry mimco vetsi jak 3,5 kg uz spatne rodilo... No jsem velice zvedava jestli se za tyden uz neco zmeni.

Oskarko, tak doufam, ze ta dnesni tabletka uz skutecne zabere a vecer tu budeme mit zpravu, ze mimi je na svete 😉 Hlavni je, ze jste oba pod kontrolou a v poradku 🙂 Jinak ja Ti tipuju chlapecka.

Ducky, tak to chce fakt vylezet, nic jinyho ted stejne delat nemuzes, maximalne si vzit paralen. Ja radim teply caj s citronem a medem a drzim palce at jsi brzy fit 😉

Matru me se dneska o Tobe zdalo 😀 Ale strasna blbost, jako ze jsi taky tehotna a tesne pred porodem jako my. Tak to nevim jak bys dokazala vzhledem k tomu kolik je Nelince 🙂

Poupi ja nekde cetla, ze tesne pred porodem se mimco hybe trochu min... Ale fakt nevim jestli to zase neni nejaky babsky kec. Na me napriklad absolutne neplati, ze kdyz cekas kluka, tak Ti to v tehu slusi atd. Podle toho bych musela cekat asi tak 3 holky 😀 😀

katchula
29. říj 2008

Ducky ta hlenova zatka Ti klidne muze odejit treba 14 dni pred porodem, ale taky teda tesne pred. Takze podle toho se nic moc urcit nemuze 😅

ducky
29. říj 2008

Ahoj Katchu,

já jdu zítra, tak uvidím, jak na tom budu já 😀
Já to můžu právě tak akorát vyležet, mám alergii na paracetamol, takže Paralen jest mi zapovězen. ☹

Ty jo, tak kdyby byl ten babský kec pravda, tak to by u mě na porod nevypadalo. Bětka včera právě naopak byla hrozně aktivní. No, uvidíme. 😎
Nicméně taky jsem zjistila, že babské řeči z 99% neplatí. Např. špičaté a kulaté břicho vs. holka kluk.
My měly s kamarádkou velmi podobné břicha a obě čekáme jiné pohlaví.

matru
29. říj 2008

Katchu: ty máš teda sny 😀 já už jsem to tu řešila, že bych to ted ani nepoznala, tak snad ne 😀
Poupino: mně se ten poslední měsíc holky hýbaly méně, už asi neměly moc místa, jinak ani u jedné jsem neměla ani poslíčky ani mi neodešla zátka a nic mi nebylo, najednou rupla voda bez nějakých náznaků...
Ducky: jestli to byla zátka, tak už můžeš porodit třeba dnes, ale jak říká Katchu taky třeba za týden...

ducky
29. říj 2008

Jj holky a já vlastně ani nevím, jestli to je nebo byla hlenová zátka. Každopádně bylo to divný a lehce mě to znervóznilo, proto asi ten stísněný pocit. Teď už je to lepší a nechávám to být. Uvidíme, jak jsem psala, zítra mám poradnu a hned bude vše jasnější 😉
Ptala jsem se dnes mámy, jak začaly porody u ní a jak s bráchou tak se mnou jí praskla plodovka.
Tohle asi dědičný není, ale uvidíme, jak to půjde u mně.

Jinak s těmi pohyby je to zajímavý, já mám naopak pocit, že se mi Bětka víc vrtí než dřív. Právě proto, že tam má málo místa, cítím každý pohyb. Jak jsem psala, tak to nejsou kopance nebo tak, ona nejvíc hýbe zadečkem.
Např. se převaluje z jedné strany na druhou anebo ho vyloženě vyšpulí mě do břicha, takže tam pak mám bouli 😀
A včera mi přišlo jako by se chvílema celá mrskala, myslím jako že mrskla celým tělem naráz. Fakt zvláštní 😉

katchula
29. říj 2008

Ducky a jo, to uz jsi tu psala s tou alergii, jen jsem na to samozrejme zapomnela. Ja ted zapominam naprosto vsechno, tehu demence u me teda radi o 106 😀 😀 Bricho mam spis spicaty a takovy jako hodne dopredu, myslim, ze zezadu neni vubec poznat, ze jsem tehotna. Ale dneska rano jsem byla v soku, protoze mam nad pupikem takovy jakoby skrabance. Rano kdyz jsem se sprchovala, tak si toho vsiml pritel a oba jsme nechapali co to je a kde se to tam vzalo? 😕 Tak doufam, ze to zmizi.

Matru jeste jsem se chtela zeptat jestli jsi mela treba podobny porody jako Tvoje mamka? Pry se tohle dedi, tak delam pruzkum 🙂 Moje mama nas oba prenasela, coz ja budu evidentne taky a o porodu radsi moc nemluvi, takze spis nic moc 😒

katchula
29. říj 2008

Ducky tak ja to mam stejne, mam podobny pocity z tech pohybu jako Ty a taky mi to posledni dobou prijde intenzivnejsi nez predtim. Jinak moji mamce pry plodovka nepraskla vubec, museli ji to prdnout az v porodnici.

matru
29. říj 2008

Katchu: mamka měla porody v pohodě a rychlý jako já, bráchu přenášela...akorát nevím, jestli jela s vodou nebo s kontrakcema, zeptám se 😉
já měla kontrakce až za 3 hodiny po vodě a šlo to 10, 8, 4,2 a hotovo 🙂

matru
29. říj 2008

a s tou demencí, já jí mám asi z kojení, kolikrát nenacházím ta správná slova, jako debil prostě 😀 😀

katchula
29. říj 2008

Matru 😀 😀 tak s tim, ze hledam slova uz se mi to taky stalo, no je to sila!! Hlavne, ze mame omluvu 😀 No a na ty dedicnosti mozna teda neco bude. Ja to posoudim az po porodu. No uz aby to bylo!!!

ducky
29. říj 2008

Katchu taky moc dobře vím, co je to těhu demence. Prostě to beru tak, že se momentálně dělím o svůj mozek s Bětkou 😎
Já měla celou dobu kulatý břísko, ale teď mám pocit jako by šlo trochu do špičky. Taky bych řekla, že zezadu není nijak zvlášť vidět, že jsem těhu. A další, nemám pocit, že by mi nějak hodně klesalo dolů, ale říkám si, jak vlastně může, když tam má Bětka zadek 🙂
Každopádně mě se teď úplně nakonci vyrojily nějaké strie. Celou dobu docela dobrý, tak 5 strií, ale to už neplatí.
A to jsem se mazala jako kretén už od 5tt. Taky jsem slyšela, že tohle je z velké části dědičný. Máma nějaké má, ale né brutálně, tak doufá, že už to takhle vydrží.

Jinak o té dědičnosti jsem slyšela už dřív, tak jsem se mámy ptala a porody měla celkem v poho, tak kolem 10 hodin. Ovšem mě moje dr. "strašila", že si myslí, že já to lehké mít nebudu. Tak nevím, uvidíme 😅
Někde jsem narazila i na diskuzi a moc holek stejně jako mámy nerodilo, takže bůhví, jak to vlastně je.

matru
29. říj 2008

Ještě máš čas, nejlepší je porodit na termín a rychle 🙂 já si až ted s váma uvědomuju, jak jsem to měla v pohodě 😉 3 dny po termínu, v klidu rychle a jen trochu bolesti a za 3 dny jsme byli všichni doma 🙂 třeba se ti to taky podaří 🙂

ducky
29. říj 2008

Ty bláho, demence.
Upřesnění: Bětka tam má zadek - myšleno zadek má nahoře a hlavu dole a proto mi dle mého nemůže břicho moc klesnout dolů, Bětka by si zlomila páteř.

Strie - tak doufá - já doufám
😉 😀
Pomóóóóc, já chci porodit.

ducky
29. říj 2008

Ty jo tak to už je demence na třetí.
A proto mi dle mého...
Chybí tam samozřejmě názoru 😉

Jinak Matru tiše závidím a jen si přeju, aby to netrvalo třeba 30 hodin.
Nějakou bolest vydržím, ale ...
Hlavně bych to chtěla zvládnout bez epidurálu, protože představa injekce do páteře, bojím, bojím 😅

petule.h
29. říj 2008

Ahoj holky:
vůbec vás te´d nestíhám, lukášek už vyžaduje pozornost, chce abych si s ním povídla a do toho třeštidlo tomík a vaření, úklid...no trochu mě to zmáhá, večer chodím spát brzy po seriálech 😀 , ve dne bych si lehla, ale bohužel to nejde, pač tom už nespí...no hlavně, že spí lukášek hezky v noci..
koukám, že vrána tedy porodila a jak rodila císařem???
no s těma porodama jsem to taky měla vždy 11 dní přenášení, takže s vámi soucítím a pokaždé to dopadlo jinak(císařem i normálně),ale to čekání je fakt na depku
matru měla opravdu pěkně všechno vymyšlené 🙂
ale nebojte max do 14 dní máte miminka všechny co jste te´d na termínech 😀 ..
no ono působí i to počasí co??

petule.h
29. říj 2008

jinak ducky. já byla srab teď u druhého porodu jsem čekala císaře, nakonec jsem porodila normálně a myslela si, že epidural dám okamžitě, ale nakonec to bylo tak rychlé, že jsem ho ani nepotřebovala..kontrakce jsem zvládla v poho a porod šel, říkám, nejhorší je to šití, te´d vidím sama, že se to dalo

matru: tělísko mám týden, zatím od té doby tak lehce špiním a krvácím, tak jsem zvědavá jak a kdy to sedne, ale nijak mě to neobtěžuje, je to max 2 tampony denně

ducky
29. říj 2008

Ahojky Petule,

to je jasný, že se věnuješ dětičkám, my to chápeme 😉
Vrána porodila normálně, vyvolávali jí porod a zabrala až druhá tabletka.
Ještě jsou s Kájou v porodnici, protože měla Kájinka trochu komplikovaný start do života.
Teď už by mělo být vše v poho a snad do konce týdne by měly být holky doma. 😎

Taky si říkám, že do 14 dní bude malá s náma, ale radši bych dřív. Už jsem fakt nemotorná, oteklá, hned se unavím apod. Navíc když člověk kouká na ty přichystaný věcičky.. 😉

katchula
29. říj 2008

Ducky ale my jsme to pochopily i bez tech oprav 😀 Ja to po sobe radsi ani nectu 🙂
Jinak ja jsem si zrovna dneska vzala v Krci ten papir o epiduralu, ja bych ho chtela. I kdyz injekce do patere me taky desi, tak uvidim...

Petule ahoooj. Tak koukam, ze mas fofry, no jo, dve maly deti, to musi byt fakt zahul. Tak aspon, ze v noci se vyspis kdyz Lukasek dobre spinka 😉 Vrana rodila normalne, akorat ji to vyvolavali, myslim, ze 2 dny a mala Karolinka pak mela nejaky potize, tak byla na Jipce. A jeste porad jsou obe holky v porodnici, ale uz jsou snad dobry.

Matru taky si preju ty tvoje pohodovy porody, jako asi kazda 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru