Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

ducky
23. únor 2009

Evak gratuluju k Adélce, ať ti dělá jen samou radost 😉
A souhlas 😀
Já nakonec na míči byla a nespadla 😉 a je pravda, že mi to dělalo dobře, ale jen nějakou dobu. Nástřih jsem taky necítila, ani šití, měla jsem Epi. Já si druhý den sedla. Jako věděla jsem o tom, ale šlo to. Zlaté ručičky dr. Menšíka 😀
Já na Budějárně brakuju hlavně C&A, z toho obchůdku máme ale růžové šusťáčky. Jsou super, akorát tam píšou, že jsou velikost 74 a nám jsou teď jen o malinko větší 😉

evak81
23. únor 2009

ducky moc dekuju, zatim je desne zlata, porad jen spinka a papa, na jidlo ji musime budit, tak jsem zvedava kdy ji to prejde 😀 . Ja teda sedet nemuzu, zatim porad lezim na bocich a kdyz uz si sednu tak tak "na pul zadku" a nevydrzim to dlouho. Ja mela taky EPI a docela me prekvapilo, ze ji nechavaji i na samotny porod, prootze jsem vzdycky vsude cetla a slysela, ze to pred samotnym tlacenim utnou, tak nevim. Kazdopadne chvala tomu kdo to vymyslel 😀 . Ja mam odtamtud 2 teplakovky a super, ale taky je nam to vetsi, i kdyz nam je vetsi vsechno. Malych velikost mam jen par kousku, vetsinu mam 0-3 mesice 🙂 .

ducky
23. únor 2009

Holčičky bývají hodnější, tak třeba budeš mít kliku a zůstane hodná. Jako ten spánek, ten se bude měnit, to jo. 😉
Já měla Epi taky i na porod a kontrakce jsem poznala, i když jsem byla prvorodička. Byl to hrozný tlak na konečník a v tu chvíli jsem vždycky tlačila. Za půl hoďky nebylo co řešit 😉
A já taky chválím toho, kdo Epi vymyslela, já rodila od prasknutí plodovky 36 hodin a Epi mě nakonec pomohl k otevření a k tomu, že jsem rodila normálně. Už to vypadalo na císaře ☹
Jo a taky samozřejmě Epi mi dopřál alespoň trochu spánku k nabrání sil 😉

Já měla od malých velikostí taky jen pár kousků, ale úplně to stačilo. Ostatní věci jí byly chvilku větší, ale ty dětičky ze začátku fatk strašně rychle rostou. Než se naděješ, tak jí to bude akorát 😀

evak81
24. únor 2009

Ty jo 36 hodin tak to je husty. To ja to mela za par hodin za sebou. Ja to taky poznala kdy to prichazi i pres EPI. No me taky hrozili cisarem, prootze jsem mela zakalenou vodu, takze mi rekli, ze musej malou ten den vyndat stuj co stuj, takze kdyz to nepujde normalne tak CS. No nastesti to slo normos.
Taky jsem z vecma nijak nesilela, jsem si rikala, ze kdyz nam bude neco chybet tak zajdeme do prvniho kramu a dokoupime. A nakonec vypada, ze ani nebude treba 😀
Jinak se chci zeptat za jak dlouho detickam odpadl ten pupicek. Prijde mi, ze uz je takovej volnej, ale obcas z nej trosku tece krev, ale malinko. Tak snad je to OK. No dneska jdeme k Dr. tak uvidime co rekne.

hrusti
24. únor 2009

dobré ranko holky!
36 hodin porod... to je hukot 😕
chtela jsem se zeptat, kdyz jste rodili pomoci epi, nemeli jste pak problem s kojenim? me PA rikala, ze to muze epi zpusobit, ze se maminka rozkoji pozdeji kvuli tomu, ze je v tele ten epi?

evak81
24. únor 2009

Dobre rano Hrusti.
ja teda sice nekojim (odstrikavam a mala pije z lahve, prootze nam to neslo), ale mleko se mi zacalo delat normalne. A o tom, jsem ani nikdy neslysela, ze by kvuli EPI neslo kojit. Vim, ze ma hodne mamin problem kojit treba po CS, ale po EPI nevim. 😉

jajinka27
24. únor 2009

evak..nám odpadl pupík cca 7 den po porodu

ducky
24. únor 2009

Dobré ráno (teda spíš už dopoledne) všem 😉

Evi hustý to teda bylo, jsem se nějak nechtěla otvírat. I proto mi hrozil císař, ale ten Epi pak pomohl. 😀
Pupíček je individuální, nám odpadl asi až 10. den. Už jsme z toho byli zoufalí, protože jsme nemohli pořádně koupat. 😝

Hrusti s kojením jsem neměla problém, mléčko se mi spustilo asi 3. den a předtím šlo normál mlezivo. Taky jsem o tomhle nikdy neslyšela a nějak si nedovedu představit tu souvislost. 😨

hrusti
24. únor 2009

Holky, diky s tim kojenim, jen jsem se chtela optat, protoze jsem trosku koukala na PA, kdyz na to rikala 😝
Ja ju zalezt do postele, porad se me drzi nejaky kaslaci bacil a poboliva mocak, tak jdu to teplicka 🙂

babara
24. únor 2009

hrusti, ja taky nemela problem s kojenim po epi, a to jsem ho mela pak jeste na cisare, takze poradne. Maleho mi prisali hned po zasiti, sikulka mel silny saci reflex ac byl resistuovan. Kojime doted, a nikdy jsme zadny problem nemeli. Mliko se spustilo asi 3.den, coz je asi normalni.

hrusti
26. únor 2009

Ahoj mamusky, jak se mate? Co miminka, nezlobi? 😉
Jeste me napadlo se vas zeptat, jestli jsou v porodce k dispozici erarni kosile? Na seznamu jsou 2 kosile, ty mam, ale radsi bych aspon ze zacatku spis nosila tu jejich.

katchula
26. únor 2009

Ahoj hrusti, taky jsem to řešila a tady holky psaly, že dostaly erární košile, ale mě je teda nikdo nenabídl. A nakonec jsem byla ráda, že jsem si svoje košile vzala tři 😉 Jednu jsem měla na porod a druhý dvě po zbytek pobytu.

hrusti
26. únor 2009

No, ja jsem si nabalila jednu kosili do tasky k porodu a jednu to tasky na sestinedeli, ale prave jsem si nebyla jista, jestli ji budu pri porodu potrebovat, jestli nedostanu erar. Mne taky kamosky rikaly (ale rodily v jine porodce), ze dostaly erarni kosile a ze je to lepsi, ze si tu svoji nezamazez. Hmn, treba jim zrovna jen dosly, kdyz jsi tam byla ty 😀 No, zkusim jeste mrknout u Vietnamcu po nejake barevne kosili, mam totiz takove svetle barvy, protoze jinou jsem proste nesehnala 😖

katchula
26. únor 2009

Já jsem tu svojí košili co jsem měla u porodu ani neměla nijak zamazanou, hlavně ve finále je Ti to úplně jedno co máš na sobě 😀 Ale taky bych si vzala určitě erár kdyby mi ovšem něco nabídli. Jenže já jsem k porodu přišla v tý svý noční košili, protože jsem tam už vlastně 1 den ležela, tak nebyl důvod mi něco nabízet. Takže to bude asi proto. Pokud přijedeš do porodnice a jdeš hned na sál, tak Ti jí asi nabídnou, protože přijedeš v normálním oblečení.

jajinka27
26. únor 2009

hrusti,...jsou k dispozici erár košile 😉 při porodu jsem měla andělíčka

jajinka27
26. únor 2009

joo a mě se zeptali, šla jsem tam v noční košili a na sále mi dali anděla

vrana
26. únor 2009

ahoj holky,
hrusti já tam taky ležela dva dny a na sál jsem šla ve svojí noční košili a ani se mě neptali a prostě mi strčili anděla, je to fakt lepší než vlastní. A na šestinedělí mi pak místo klasickýho zavazovacího anděla dali ze stejnýho materiálu bílou přes hlavu do V, že není zavazovazí. Minimálně první den bych chodila v ní, protože člověk fakt docela krvácí, tak aby sis nezničila nebo nemusela prát svoji košili, to je fajn. A jinak s sebou doporučuju jednorázový síťovaný kalhotky, tak troje a prát si je 😉

katchula
26. únor 2009

Tak já jediná nedostala nic 😠
Ty kalhotky taky doporučuju, ty jsou fakt dobrý ty první dny. A já je nosila ještě i pár dní doma 😀

vrana
26. únor 2009

katchul tak to je divný no, že ti ji nedali. Ty kalhotky jsem taky nosila doma, jsou sice hrozný, ale praktický no. 😅

ducky
26. únor 2009

Katch já taky nedostala 😀
Ale mě to nevadilo a zamazaný jsem je naštěstí neměla 😉

priorita
26. únor 2009

ahoj holky, tak jsem pořád tady - 2v1. Od včerejška mám břicho tvrdý jak kámen, ale nic se neděje...a to už bych tak moc chtěla rodit ☹ Už dokonce domlouvám bříšku (Adriance) ať vyleze, že se šlechtit nemusí, že jí budeme mít rádi i ošklivou 😀 😀 😀 a nic ☹

Ty kalhotky...já je mám z DM, nejsou to ty síťováný, ale takový z tý buničiny...má s tím někdo zkušenosti? Nemám radši koupit ty síťovaný?

jajinka27
26. únor 2009

priorita...nezoufeej, ale ja vim jak ti je, ja zoufala taky a dyl 😖 jinak ja mela ty z dm ale me byly na nic, pac koncili presne na jizve, tak mi sestra dala ty sitovany z lekarny a ty sou supr

vov
26. únor 2009

Ahoj holky, také jsem se registrovala v KRČi, chtěla jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s vedením porodu? Může být manžel u mě celou dobu od hekárny až na sál? Měla jste některá s sebou dulu? Nechci dopadnout tak, že mi řeknou, ať jdu do sprchy a nechají mě samotnou.
A nevíte, zda mi po porodu vyhoví s vegetariánskou stravou? Nebo dostanu k snídani rohlík se šunkou a nebude se se mnou nikdo bavit? 😅
Díky moc za všechny vaše zkušenosti!!!!!!

ducky
26. únor 2009

Pri já měla síťovaný ze Zdravotnických potřeb a byly úplně super. 😉
Hele nechci tě strašit, ale většinou se schovávají kluci 😀 viď Jáji 😀

Vov v Krči není hekárna, ale jsi rovnou na porodním sále. Když budeš mít rychlý porod, tak tam s tebou manžel rovnou zůstane. Já měla kliku, že jsem skoro celou dobu rodila sama, takže se mnou byl manža i ve sprše. Pokud totiž rodí více maminek, tak tam chlapa nepustí 😉
Pokud tě ale přijmou třeba s prasklou vodou, ale nebudeš otevřená, půjdeš si lehnout na oddělení a tam manža může na návštěvy, ale nemůže s tebou být na pokoji.
Mě praskla voda v noci a 24 hodin trvalo, než jsem se otevřela k porodu, takže jsem byla na pokoji na šestinedělí. Ze začátku tam se mnou byla jedna holčina a to bylo super, kecaly jsme a utíkalo to. Ale pak jí dopoledne odvezli rodit a císařem, takže už se tam nevrátila.
Manža za mnou přijel až když jsem šla na porodní sál na přípravu.
Co se týká Duly, tak to myslím jde, ale radši se informuj přímo v Krči. Nevím o tom, že by tady někdo dulu měl, aby ti mohl přímo poreferovat.
A co se týká jídla, tak myslím, že dostaneš standardní jídlo jako všichni ostatní. Ale třeba k snídani byl rohlík a jogurt, nebo třeba tavený sýr a tak. Dokonce jsem tam měla k obědu nudle s tvarohem. A ty jsem teda vyluxovala 😀

priorita
26. únor 2009

ducky: to nééééééé 😀 😀 no já jsem stejně zvědavá co na nás nakonec vykoukne...sice nám čtyři doktoři řekli holka, ale jsem od přírody nedůvěřivej člověk a když od každýho kdo mě vidí slyším, to bude kluk...tak už jsem taková nahlodaná...no uvidíme 🙂 Teda dneska je tam to dítě nějáký narvaný...mám pocit, že přes noc strašně přibralo a teď se tam chudák nemůže vejít ☹

hrusti
26. únor 2009

Ducky, teda nudle s tvarohem zrovna nemusim 😝

Holky, diky za odpovedi. Kdyz mi kosili nedaji, tak si o ni zkusim rict, abych si tu svoji neumazala. Ja mam jednorazovky z lekarny, jsou myslim znacky Tena a jsou takove natahovaci s nohavickou. Ty mi dala lekarnice, kdyz jsem ji rekla o sitovane kalhotky do porodnice, tak snad to bude o.k. To tedy budu frajerka. Desne eroticky model 😀

Prioritka, jejej, porad dva v jednom 😕 Neni ted nekdy uplnek 🙂 Doufam, ze nas Honzik tedy nebude takhle stavkovat a ze se vyplni slova dr., ze budeme rodit driv 🙂

ducky
26. únor 2009

No Pri, uvidíme. Anebo máš prokletí této diskuze a to je přenášení 😲
To ti samo nepřeju a i jsem se snažila to tady prolomit a porodila jsem přesně mezi dvěma termíny 😀
Ale fakt hlavně kluci se tu schovávali a Jájinka ti může vyprávět o Gábince, co je Tomášek 😀

Ale neboj, když ti to řekli 4 dr., tak to snad bude pravda 😉

priorita
26. únor 2009

ducky: že já sem lezla 😀 😀 😀 jestli to fakt nebude tou diskuzí 😀 Termín dle Krče mám v pondělí, tak zatím ještě nepřenášíme...

ducky
26. únor 2009

Pri 😀
To bude dobrý, neboj 😉
A jestli je to Adrianka, tak ta bude rozumná 😀 Našlechtěná je za těch 9 měsíců dost a bude se chtít předvést, jak jí to sluší 😀 😀

jajinka27
26. únor 2009

ducky...tssssssss 😝 😀

joo nudle s tvarohem jsem tam taky měla 😀 až na to že to bylo docela studeny, tak to bylo docela fajn 😀

jooo a co se týká jídla tak tam nějaká paní měla nějakou jinou stravu, takže to možná jde...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru