Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

matru
10. čer 2008

Vrana: cvičení je myslím na Hamru, tak mrkni na jejich stránky www.hamrsport.cz, bývala tam gravi joga a cvičení na míčích...jinak je super, jestli Krč zrekonstruují, určitě si to zaslouží...doufám, že dojde i na oddělení 🙂

petule.h
10. čer 2008

ahoj, jo petrovice jsou dobrý, kamarádka tam chodí i na normální aqua...na hamru?? no vidíš to ani nevím...kde matru bydlíš, že to tak znáš? že tam chodíte na tenis? no já tady od všeho kus bydlím, takže hamr mám ráda...dobře tam vaří hotovky 🙂 , jinak dnes se mi tedy strašně motá hlava, vůbec bych si lehla, bohužel nemohu ☹

matru
10. čer 2008

Petu ahoj...já bydlím na Budějovické, ale dřív jsem bydlela na Spořilově, jako deti jsme chodili na Hamrák bruslit, tenkrát tam ještě nic nebylo 😀 a Kačenka tam pak chodila na dětský aerobic a já se od září chystám na cvičení pro miminka s Neli 🙂 Dnes bude zase vedro, hlavně se šetři, už to máš za pár 🙂 už jsi byla v Krči?

baji
10. čer 2008

vrana: taky jsem uvažovala o tom cvičení v Krči, tak to je škoda... no chtěla bych už taky pomalu začít na nějaký kurzík chodit, tak kdybys našla něco zajímavýho, dej kdyžtak vědět... 🙂

katchula
10. čer 2008

Hmm tak to je fakt škoda s tim cvičením v Krči, taky jsem o tom uvažovala.

Petule zítra se má ochladit, tak snad ti pak bude líp 😉

petule.h
10. čer 2008

jojo, já má totiž tlak 100/60, nebo 95/60 takže pro mě je to spíš motanice(dala jsem si 1dcl vína, je to lepší 😀 ),
mě by na kurzy nikdo nedostal, jsem líná 🙂 .
Matru : máš pravdu, už nastal ten čas, kdy už chci porodit..začali mě bolet záda, no znáš to ty konce...ještě že mi nic nenatýká a mám stále těch 5 kg nahoře, fakt ten kdo má 15 a více je celkem chudák, nosit to...
Katchula: jojo ochladit se má, hlavně má pršet-hurá, nebaví mě pořád zalévat 😀

baji
10. čer 2008

ahojky katchu, kdy vás čeká velký UTZ? a kam půjdeš? já už byla v Krči, no, moc nadšená jsem nebyla, mimíska viděl akorát MP, mě ho dr. ukázal až na konci... u Apolináře (ve 12tt) to bylo lepší, tam nám to promítali na velkou obrazovku, takže jsme krásně viděli oba dva...
ale MP byl nadšenej, dr. zaučoval nějakou mladou dr., tak to měl s podrobnou přednáškou 😉

petule.h
10. čer 2008

baji: no ajak dlouho jsi čekala? a ty už chodíš do Krče? já jdu až v 36tt

matru
10. čer 2008

Petu no jo, ty se vlastně ještě staráš o zahradu, máš můj obdiv...já mám doma asi 5 kytek a zaleju je sotva jednou týdně,jsem ostuda 😀 a tlak máš teda jako mimi, tak hlavně at se někde nesložíš
😉 holky už jsem to tu psala, ale na ten velký ultrazvuk je nejlepší Gennet 🙂 tam je super obrazovka a všechno vám k tomu reknou, navíc je to tam pěkný 🙂

katchula
10. čer 2008

baji, já jdu na nějaký větší vyšetření ve 20 týdnu, což je přesně za týden. Ale jdu ke svému Dr., on mě zatím ani nikam jinam neposílal. Tak nevim... A v kolikátym týdnu jsi byla v té Krči?
Jéé teď jsem si všimla, že čekáte holčičku, tak velká gratulace 🙂 🙂 My ještě nic nevíme.

Petule téda tak to máš ale hoodně nízkej tlak. Já mívám 120/65.

baji
10. čer 2008

no mě moje dr. dělala UTZ jen ze začátku, na ty genetický (12tt a 20tt) mě posílala jinam, ten velký mi řekla, ať jdu do Krče, když už jsem tam registrovaná, tak jsem si říkala, proč ne, aspoň to tam okouknu 😉
takže už tam mám založenou kartu, jinak začít docházet tam mám až od 35tt...
jo a nečekala jsem dlouho, asi jen 20 min.

vrana
10. čer 2008

Tak jsem koukala na ten Hamr a jestli špatně nevidím, tak sice mají gravid jógu, ale jen dopoledne. To by mi v práci neprošlo ☹ Tak jdu hledat dál.

Já jdu do Krče taky až 36 tt, do té doby budu chodit na vše k mojí dr. 3D mě čeká příští týden ve Vodičkový, tak se těším.

katchula
10. čer 2008

baji aha, tak mě dělal i ten genetický UTZ ve 12 týdnu můj gynekolog. On mi už na začátku říkal, že tam má dobrý vybavení a že teda klientky nikam neposílá, to mi i vyhovuje 🙂 Akorát mě poslal na EKG a to půjdu asi do polikliniky v Modřanech.

matru
10. čer 2008

Vrana:já taky našla jen dopolední jogu, pak jsou tam ty míče, ale ty nejsou jen pro těhotné...držím palce na 3D, to už uvidíš, jestli má pindíka nebo ne 😀

matru
10. čer 2008

Katchu a ty ještě nevíš jméno pro holčičku?

vrana
10. čer 2008

matru, to doufám, ve 20tt to doktor nechtěl říct, že by to nepoznal a mohl se splést a pak bych se zlobila. Tak na 3D budu tak dlouho, dokud se neukáže 😉

matru
10. čer 2008

Vrana: a co si přeješ?

katchula
10. čer 2008

Vrano nestraš, já jsem se toho domáhala už v 17 tt, ale to nebylo nic vidět, takže teď spoléhám, že za týden ( ve 20 tt) už mi to řekne 😀

Matru pro holčičku jméno snad už máme, ale nějak se to pořád mění, tak to sem ani nemá cenu psát 😀

vrana
10. čer 2008

matru, no prvotně aby to bylo zdravý a odpustilo mi to, že jsem včera nesla šíleně těžkej květináč a pak bychom trochu radši holčičku, ale je to jedno.

katchu, myslím, že je to hodně i o Dr., tenhle mi přišel že to prostě ve 20.tt zásadně neříká, to snad leda kdyby ho to dítě přetáhlo pindíkem přes ruku, ale jinak ne 🙂

katchula
10. čer 2008

Vrana: 😀 😀
No nechám se překvapit, kdyžtak holt ještě budeme muset vydžet no. Jinak mě je to úplně jedno co to bude, přesně jak říkáš, hlavní je zdraví. Ale přítel by radši kluka.

baji
10. čer 2008

katchu, tak my máme taky problém vybrat holčičí jméno 😉 na Ondráškovi pro kluka jsme se shodli hned, ale to holčičí bude ještě boj 😝
vrana, no prej se holčičky víc stydí a později se ukazují, tak že by? 😉

vrana
10. čer 2008

baji, no, tiše doufám 😉

katchu, to já bych se asi zbláznila zvědavostí a nakupovat neutrální mě taky neba

petule.h
10. čer 2008

no já měla Barbora: to bylo jasné...no 2 kluci je prima 😀 . Jinak já na 3D taky nebyla, nějak mě to nelákalo a můj doktor mi dělá ulrazvuk každé neděle, takže mimi je ok, tak jsem ráda.35tt jdu na registraci a pak tedy od 36tt budu chodit k tomu jednomu doktorovi...nicméně jsem opravdu zvědavá, jak to s tím mým porodem nakonec bude 😀 , ale už se to brzy dozvím

kate77
10. čer 2008

Ahojky,tak ja jsem dnes byla už na kontrole v Krči,byla taková mladá paní doktorka..v poho,jen mě vystrašila a hodně povídala,že moje mimčo je nějak velké..že ted má 3,4 kg,že to je moc!Prej jestli beru těhu vitamíny(ja před měsícem přestala) tak údajně se to po20tt nemá brát,že jsou pak velké děti a jak je velký manžel...
Petule,po registraci budeš chodit jakože v Krči k jednomu dr?Nebo jak jsi to myslela?Asi máš nějakýho svýho?
3D UTz mi dělali ve 23tt,je to milé legrační-jak si tam mimi v bříšku nažíva,otevírá pusinku-asi poliká vodu..ale čekala jsem víc...taky když se tam mele,tak ten obraz je nejasný,trhaný...

petule.h
10. čer 2008

jojo k jednomu doktorovi,, který by mě měl odrodit...uvidíme
jinak vitamíny by se jíst neměli já vím, já je brala u prvního těhu chvilku a bylo mi to právě poté řečeno, takže neberu. 😀

marcet
10. čer 2008

jahoda1975:ahoj,děkuju za poklonu🙂)a nesekla ses,ta fotka je opravdu ze svatby🙂)Co malej?

petule.h: jojo porodila,chlapečka Oskara a dneska šla už domů 😉

petule.h
11. čer 2008

no koukala jsem z fotek, že byla na nadstandartu...už se nám to pomalu ale jistě blíží, 😀

matru
11. čer 2008

Kate 77: ono je to s tou váhou ne úplně přesné, mě celou dobu naopak strašili, že je strašně maličká a že bude mít 2,5 kg a nakonec měla 3,36kg,je to pouze orientační, počítají to nějak podle obvodu hlavičky a hrudníku a délky stehenní kosti a pak z toho počítač vyjede nějakou váhu...už se ti to teda přiblížilo, moc držím palce!!a obdivuju, že jste vydrželi si neříct pohlaví, to bude krásný překvápko,to já bych zvědavostí nevydržela! 🙂

katchula
11. čer 2008

Ahoj holky, tak s těma velkýmy dětma v souvislosti s užíváním vitamínů jsem samozřejmě taky slyšela. Ale můj doktor mi to teda nepotvrdil, tak nevim. Dělám to tak, že je neberu každý den, ale asi tak obden 😀
Matru: tak to se teda s tou váhou Nelinky hoodně sekli 😀

Ohledně toho 3D ještě nevím jestli na něj půjdu. Ale tam by teda to pohlaví snad už muselo být vidět ne?

matru
11. čer 2008

Katchu: na 3D by to určo mělo být vidět, hlavně pokud je to chlapeček 😀 mě viděli stoprocentně holčičku-říkají tomu kávové zrno 😀 a co se týče vitamínů, ty jsou důležité hlavně před otěhotněním a v prvních 3 měsících, kdy se zakládají orgány,hlavně kyselina listová,já brala jen jí,dál si myslím, že když je pestrá strava je to zbytečné 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru