Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

katchula
23. říj 2008

O skorici to vim, ale je to presne jak pise Oskarka. To by ji clovek musel snist hodne, coz teda v caji nebo strudlu fakt nehrozi. Takze Ducky klidek 😉
Ja miluju vsechno sladky, k moji smule...

jajinka27
23. říj 2008

holky tak za dvě hoďky už budeme na kurzu 🙂))

ducky
23. říj 2008

Tak teď jste mě uklidnily, já jsem dokonce asi před 14 dny upekla štrúdl se skořicí 😉
Sladké, to je bohužel taky moje slabost, ale snažím se krotit.
Jo, jenže pak mi maceška upeče borůvkový koláč s drobenkou a já bych se užrala 😉
Já mám vůbec pocit, že mi víc chutná to nezdravé než zdravé.
I když třeba zeleninové saláty mám ráda 😀

matru
23. říj 2008

Hrusti: ani já neporadím, já byla na velkém UZ v Gennetu 😉

jajinka27
23. říj 2008

tak jsem doma z Krče a jako už mi dochází že jde do tuhého 😲

jinak porodní asistentka Simona je mooooc miloučká a manža mi řekl že je rád že je chlap 😅

oskarka
23. říj 2008

Holky, přeji Vám dobrou noc.
Zítra dopoledne jdu do poradny, tak na nás myslete. Jsem zvědavá, jaký bude další postup.

vrana
23. říj 2008

Ahoj holky,
Oskarko: zítra držím moc palce a koukej se ozvat jak to s tebou vypadá. Možná se tam potkáme. Malá bude cca 5 dní na ATB, ale možná ne celou dobu na JIP, tak bych u ní možná byla na pokoji, tak bych tě mohla navštěvovat. 🙂

A přidala jsem vám nové fotky do albíka..

oskarka
23. říj 2008

Ahoj Hanko, zrovna jsem do Tvého albíka koukala, holčička je krásná.
Určitě se Vám ozvu co říkal MUDr. a jak to s námi bude.

vrana
23. říj 2008

Jinak jak jsem tu chválila paní doktorku a PA z porodu, tak dneska jsem se s PA potkali i s manžou, tak jsme se s ní ještě pobavili. Moc milá holčina a už vím konečně jména, takže paní doktroka byla Klára Milotova a PA Mirka Vyhnalová.

Dnešní návštěva na JIPu byla super, kojili jsme, chovali a chovali a malá je pěknej ďáblík, prý jim tam huláká, škytá, kouká, prostě o sobě dává vědět a chce pozornost 😵 . Tak snad je všechno na dobré cestě a brzy půjde domů.

Jen mě dneska celý den pekelně bolí hlava a ráno jsem zase teda měla šestinedělní náladičku, to je vám snad horší než porod. Věčný bulení jen tak.

vrana
23. říj 2008

Držíme moc palce. 😉

katchula
24. říj 2008

Ahoj Hani, fotky jsou uuuzasny 😵 Moc Vam to tam vsem slusi 😉 A mala se ma k svetu, tak to je dobre, urcite uz bude brzy v poradku a budete spolu. Drzim moc palce, aby to bylo co nejdrive!!

Oskarko, tak dneska dobre porid v poradne a snad uz se to brzy rozjede 🙂 Tesime se na zpravicky od Tebe.

Jinak zdravim zbytek osazenstva, koukam, ze jsem tu prvni, to je muj rekord snad 😀 Venku je strasne hnusne, aspon tady je mlha, ze neni videt na krok. Tak jsem se nasnidala a asi pujdu zpatky do pelechu 🙂

matru
24. říj 2008

Ahoj holky 🙂
Hani, koukla jsem na fotečky, Karolínka je nádherná... a i tobě to sluší, vůbec nevypadáš, že jsi před pár dny rodila 🙂 mám radost, že je malá v pořádku a že už se vám blíží ta vytoužená chvíle, kdy všichni půjdete domů 🙂
Alenko: tobě držím palečky ke kontrole, snad už poslední 🙂 dej nám vědět 🙂
Tak a jdu něco dělat, zatím se mějte 😉

matru
24. říj 2008

Katchu. já byla určitě první, ale píšu jako šnek 😀 😀 😀

ducky
24. říj 2008

Ahojky holky,

taky jsem koukala do albíčka a než jsem ho prohlídla, tak jste tu 😉
Hani Kájinka je nádherná a jak psaly už holky, vypadá, že se má k světu, což je teď moc důležitý.
Taky doufám, že budete všichni tři spolu brzo doma 😀
No a když jsem viděla tebe na fotce, tak se snad přestanu bát porodu, protože jak psala Matru, vypadáš moc dobře a taky bych ani nevěřila, že si porodila v neděli 😎

Alenko držíme palce a dej vědět 😉

Jáji byli jste na tom kurzu, že? O porodu?

ducky
24. říj 2008

Holky já vás rozsoudím. Já byla první, ale nejdřív jsem se podívala Háně do alba 😀

matru
24. říj 2008

Ahoj Ducky 🙂 tak už se taky těšíš, když to vidíš, vid 🙂
já teda vypadala po porodu šíleně, hlavně s Kačkou, to jsem se musela v zrcadle představit 😒
co dnes budete dělat, holky?

ducky
24. říj 2008

Ahojky Matru 😉 ,

si piš, že se těším 😀
I když z toho mám samozřejmě i strach, ale příroda je chytrá a ty poslední týdny nám tak znepříjemňuje, abychom se na porod nakonec těšily 😎
Dneska máme zase páteční dýchánek, jdeme s těhu kamarádkou ke kamarádce mamině, takže po delší době opět uvidíme její dětičky 😉
A je to možná naposled na nějakou dobu 😎
To bude ale až odpoledne, do té doby budu doma nabírat síly. Kámoška sice bydlí kousek ode mě, ale do takového krpálu, že radši pojedu tram na Podolskou vodárnu a busem na Kavčí hory a půjdu zeshora, než se sápat ten příšerný kopec s tím mým pupínem a nateklejma nohama 😉

ducky
24. říj 2008

Co budete dělat vy s Nelinkou?
Už je dobrá? Bez teplot?

matru
24. říj 2008

jé, tak to se máš 🙂 já už se taky chystám, že někam vyrazím s kámoškou, chodíme sice skoro každý den ven, ale těšíme se, že vyrazíme bez dětí na vínko 🙂 Nelince příkrmy chutnaj, takže už možná příští týden, nebyla jsem skoro nikde od porodu, těším se, že půjdu bez kočáru a s kabelkou, ta chudák nebyla dlouho venku 😀

matru
24. říj 2008

jo jo, terplotka byla jen ten jeden den a pak už dobrý 🙂

ducky
24. říj 2008

Určitě vyraž, myslím, že po půl roce si určo zasloužíš večer pro sebe 😉
Moc dobře si vzpomínám na kámošku, jak se těšila, že si s náma dá nakládaný hermelín a Kofolu 😀
A teď ona to vše může a my ne 😉

Tak to je fajn, tentokrát to Nelinka zvládla na jedničku. 😉

To je sranda, Bětka si zase vyšpulila zadek. 🙂 Úplně ho cítím, mám ho totiž zapíchnutý do břicha.
😀

matru
24. říj 2008

Vyrazím určitě, stejně ale budu pořád sledovat telefon, jestli je to doma ok a budu se na ně strááášně těšit 🙂

matru
24. říj 2008

jo, to kopání znám, Nelinka zase dělala vlny 😀
třeba už zkouší, kudy se jde ven 🙂 🙂 🙂

ducky
24. říj 2008

Tak to je jasný, že budeš na Nelinku myslet a těšit se, ale myslím, že každá máma by měla občas vyrazit bez miminka ven pro uchování zdravého rozumu 😀
My už to máme s kámoškou naplánovaný. Necháme prcky tatínkům a půjdeme se vyvětrat 😉

Já myslím, že Bětka bude po mamince tanečnice.
Co ta tam někdy vyvádí 😀
Ona ale fakt nejčastěji špulí zadek. Anebo se tam celkově vrtí. Nohama dostanu pod žebra jen občas 😉

katchula
24. říj 2008

No ducky pokud budes kojit, tak se asi nejakou dobu stejne nikam nedostanes. Je to dost svazujici, aspon ten pulrok nez se zacne prikrmovat. Ja bych rada plne kojila aspon toho pulroku, ale uvidime. Aby mi potom doma uz z toho nehrablo 😀 😀

Jinak Stepanek taky na me porad neco vystrkuje, nejspis to bude zadek 😀 Kazdou chvili mam nekde na brichu vybouleninu nebo taky ty vlny jak pise Matru, ale je to sranda 🙂

Matru to me pobavilo, ze musis provetrat kabelku, protoze dlouho nikde nebyla 😀 To je fakt, budu si asi muset potom zvyknout na noseni batohu nebo nejake vetsi tasky... A jak jsi na tom Ty s kojenim? Uz chces uplne prestat??

matru
24. říj 2008

Katchu: já fakt kabelku vůbec nenosím, mám tašku na kočáru a v ní vše 🙂
kojila jsem plně do 6 měsíce, ted od úterý dávám příkrm-zeleninku, ale jen 1 x v poledne a jinak dál pořád kojím, oběma nám to vyhovuje, Kačku jsem kojila 18 měsíců. tak Neli minimálně taky tak, aby to bylo spravedlivé 🙂
je to pohoda, nemusíš nic kupovat, chystat, vyvařovat, jediná nevýhoda je to, že se sama nehneš, ale mě to vůbec neva, jsem štastná 🙂

oskarka
24. říj 2008

Hezké odpoledne, děvčátka.
Dnešní čekání v porodnici bylo delší než obvykle, ale to neva. Dnes měl ambulanci pan primář, udělali mi poprvé monitor a závěr je, že pokud během víkendu neporodím, tak v pondělí ráno se hlásím na příjem. Prý se nález od posledně změnil - porodní cesty se trochu otevřely, tak uvidíme, co udělá naše mímo.

Probíraly jste pohyby miminek, tak musím říci, že to naše dítě také někdy vyvádí až hrůza a jsou to úplná vlnobití a špulení všeho možného.

katchula
24. říj 2008

Matru tak to jsi teda mela vydrz 18 mesicu 😉 Ale me to pripada super, presne jak pises je to pohodlny a zadarmo, ale hlavne pro mimco je to to nejlepsi 🙂 Ale holt ne kazdymu to kojeni jde, tak uvidime jak dopadneme my.
Tak jsem se vykopala ven na mensi nakup a je tam pekna kosa. No doufam, ze nezacne nejak hodne mrznout, protoze mam bundu, kterou uz zapnu jen tak tak a svetr se mi pod ni teda rozhodne nevejde 😀
A co ta Oskarka? Ze by si ji tam uz nechali?? 😕

katchula
24. říj 2008

Oskarko jee ahojky, tak vidim, ze jsi jeste zpatky doma, ale mas dobre zpravy 😉 Drzim palce at se to teda pohne a miminku se chce uz ven, nejlip o vikendu. Ze by teda dalsi nedelnatko?

ducky
24. říj 2008

Jeje, tak jsem před dvouma hoďkama říkala manželovi, že ty prášky na mě zatím neplatí a před chvílí jsem se vzbudila. 😅 Tak to opravdu přestanu řídit.

Ahojky Alenko, tak vidíš, buď porodíš o víkendu sama nebo v pondělí pomocí vyvolávačky. Každopádně už se ti to blíží 🙂

Katchu určitě chci kojit do půl roku plně a pak začít s příkrmy. Teda pokud vše půjde jak má. Je mi jasné, že do půl roku se nikam moc nepodívám, i když uvidím, jaký bude mát Bětka interval, třeba přes den že bych odběhla na nějaký sport. Uvidíme, jak to vše půjde 😀

Jinak já Bětce občas říkám, jestli tam nemá mejdan, jak sebou mrská 😀
Většinou to nebolí, ale někdy se trefí, třeba nohou pod žebro a to pad nadskočím 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru