Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

hrusti
7. led 2010

Zapomnela jsem napsat, ze jsem byla po cisari na JIPce a druhy den rano me prevezli na nadstandard. Nejak mi to vypadlo 😅

konsa
7. led 2010

vrana, já si taky myslím, že k tomu žádný důvod není odnášet dítě dřív. Co pak ještě třeba hodinu na sále jen s manželem (jako to psala misa)? Já chci být po porodu s mimčem a taky si chci ohlídat, aby jí třeba nepřikrmovali atd.
A stím cévkováním. Já se nebojím toho cévkování, ale nám PA na kurzu (mimo Krč) říkala, že dnes již ve všech porodkách (mimo Krče) vstávají s rodičkama hned na sále (pokud chtějí a mohou). Že je pak daleko snažší regenerace atd. Tak bych to taky ráda zkusila a došla po svých na šestinedělí. Pokud budu moct, tak proč ne? Nebyla bych první ani poslední. Možná si to představuju jak hurvínek válku, možná budu totálně mrtvá a budu ráda, že mě povezou, ale chci mít aspon tu možnost to zkusit.
jajinko, já mám kámošku, co si došla po svých a mimčo jí dali hned na pokoj, jenže ta rodila v Hořovicích (jiný přístup, no).....

prosteja- to je škoda, že malej není otočenej, ale má ještě dost času. Je hodně případů, že se v tomhle stadiu ještě otočí. Každopádně kdyby došlo na císaře určitě bych volila variantu polonarkozy, abych nepřišla o ten okamžik narození 🙂 Záleží ale na každém. Pokud se vyloženě bojíš, tak to radši celý prospi.
Nebudou ti porod třeba vyvolávat dřív kvůli nedostatku tý plodovky? To by pak šlo porodit i KP, kdyby byl malej ještě malej, ne? Probrala bych to s více doktorama, aby sis pak líp udělala vlastní postoj a mohla zvážit všechna pro a proti 🙂 držim palce!

oskarka
7. led 2010

Ahoj Prostejo,
také se přidávám do klubu rodících císařem. Rodila jsem po 5 dnech vyvolávání a píchnutí plodové vody, ale vzhledem k nepostupujícímu porodu a omotané pupeční šňůře, mne po několika hodinách rození odvezli rychle na sál a udělali císařský řez pod celkovou narkozou. Manžel byl celou dobu na chodbě. Po skončení operace mne odvezli na JIP a druhý den ráno na šestinedělí (čekala jsem na uvolnění nadstandardu) a po obědě na nadstandard. Manžel byl tak hodnej, že mi večer donesl na JIP fotky našeho dítěte, to bylo tak hezký a dojemný. Samozřejmě, že do pokoje nesměl vstoupit, ale stál ve dveřích, zamával mi a poslal je po sestřičce.

Jak píše Hrusti po císaři to není žádná nádhera - velké bolesti, já měla ješté cévku a dren, takže hrůza se pohybovat, otáčet, vstávat, o kojení dítěte, chování miminka, přebalování nemluvě. Ještě teď v místě jizvy cítím bolest, ale na všechno se pomalu zapomíná a člověk si užívá toho krásného tvorečka, kterého přivedl na svět.

prosteja
7. led 2010

holky všem moc děkuju za názory.... 😉 já vím, že císař není žádná sranda, upřímně, rozhodně bych chtěla rodit klasickou cestou.... ale hold z toho KP mám strach, doufám, že mě chápete..... není to tak, že bych jásala, jo prďolka je koncem pánevním, hurááááá jdu na císaře 😀 😅 to ani omylem.... ale když už by to tak mělo dopadnout, že KP zůstane, tak přesně nechci dopadnout tak, jak to tady popisujete..... jakože najednou rychle rychle na sál, manžela odšoupnou a pak se kvaltuje a jsou z toho komplikace a tak...... 😖 myslím si, že tomuhle se dá krapet předejít, když se domluví ten císař dopředu.... nadšená bych z něho nebyla, ale tak nějak se s tím smířila.... mohla bych si rozhodnout jestli epi nebo celkovou anestezii a nic by nebylo honem honem....... proto jsem chtěla znát vaše názory...... 😉 upřímně se přiznám, že opravdu největší strach nemám ze samotného porodu, jako z té komunikace..... z toho, že mě budou 2 dny trápit v bolestech a strachu o maličké a pak řeknou, no tak teď se musí rychle udělat císař..... tomuhle jde určo předejít 😉 fakt moc díky holky za ty postřehy, jak to probíhá hlavně po císaři 😉

ducky
7. led 2010

Prosteja já měla malou ve 32tt taky ještě KP a ve 36tt byla najednou otočená, tak uvidíš, třeba si to prcek rozmyslí a zvládne to i s tím množstvím plodovky 😉 Jinak pokud budeš mít rovnou indikovaný CŘ, tak to dělají v Krči pod celkovou narkózou. Pokud začneš rodit normálně a máš napíchnutý epi, tak tě připíchnou a jseš při vědomí.
Myslím, že pod narkózou to dělají proto, že je to rychlé. Mě epi napichoval doktor asi hodinu, nemohl se trefit, neboť kvůli pupíku nemůžete pořádně ohnout záda, jak by bylo potřeba. Když srovnám napichování epi s manželem, když mu operovali koleno na Bulovce, tak ten se stočil do klubíčka, kolena si dal k břichu a bylo to hned. Já seděla opřená o manžela a snažila jsem se záda vyhrbit jak to šlo, ovšem o klubíčku nemohla být ani řeč. Je to jen můj názor, kdyby mě někdo chtěl chytat za slova 😀

Jinak mě malou taky odnesli, u mě ale k tomu byla jasná indikace, velká ztráta krve. A upřímně, byla jsem orvaná jak borůvka, tak by mi to nevadilo ani tak. Mě holky přijde, nezlobte se, že vy tady dopředu říkáte že nechcete dítě odnést, ale absolutně netušítě jaký bude tenhle konkrétní porod. Tak bych to nechala až na porodní sál, být váma. 😉

vrana
7. led 2010

konsa, no ono uvidíš po porodu 😉 Ale jinak samozřejmě přeju aby ti to vyšlo tak, jak si představuješ.

jajinka27
7. led 2010

prosteja...to naprosto chápu, to už pak je lepší císař domluvený rovnou, než při komplikacích hurá akce 😅 ale neboj mám známé dvě, které to po císaří skoro nebolelo a druhý den chodili po chodbě v pohodě, je to asi jak u koho 😉

hrusti
7. led 2010

Prosteja, ja jsem se taky bala toho, ze budu nekolik hodin trpet a pak me fiknou. Bohuzel to tak dopadlo, ale jsem rada, ze maleho zachranili. Ja jsem prijela do porodnice uz hodne otevrena, proto jsem nemela epi, ani klystyr. Pri prijmu me ujistovali, ze prcek bude do hodiny venku, bohuzel komplikace nikdo nepredpokladal. Protoze jsem nemela epi, tak jsem si nemohla vybrat, jestli chci celkovou nebo lokalni anestezii. Pokud budes mit CR planovaneho z důvodu KP, tak urcite je moznost mit lokalni anestezii, aby sis vychutnala prichod miminka na svet 😉 Držím palečky, aby vše dopadlo dle tvých představ a měla jsi brzy zdravé miminko u sebe v náručí 🙂

jajinka27
7. led 2010

jo a já jsem takovej srab že jsem ráda že jsem porod prospala, páč Tom nedýchal a slyšet tohle hned jak se narodí, že jsou komplikace, bych asi nezvládla 😔

prosteja
7. led 2010

DUCKY takže když bych chtěla císaře plánovaného (jako přijďte tehdy a tehdy a kuchneme 😀 ), tak musím do celkové narkózy jo? ježiši proč..... to si radši nechám píchnout ten epidural.... klidně si ho i zaplatím.... 😉

hrusti
7. led 2010

Jáji, to je jediná výhoda CR, že 😀 Honzík byl taky přidušený 😔

prosteja
7. led 2010

JAJINKO no tak to je jasný, když už jsou komplikace, tak to se pak jede narychlo a raději anestezie...... si právě ale říkám, že když by to bylo plánovaný, tak je to zase o něčem jiným..... prostě když už takhle, tak si to vychutnat co nejvíc......

holky moc vám všem děkuju za podporu a hlavně za zážitky s CS v Krči a pište dál, možná vás budu ještě zpovídat o pár týdnů později..... třeba mě brouček hrozně překvapí a otočí se, cvičím a svítíme mu, tak třeba se umoudří.... ale raději se připravuju na variantu KP 😅

vrana
7. led 2010

Prosteji, komunikace se dopředu neboj. Na kurzu PA vykládala, že se snažej s rodičkama komunikovat po celou dobu a vysvětlovat co a jak. Znělo mi to jako když ptáčka lapají... Ale je to pravda. Fakt na sále se mnou PA pořád mluvila a vysvětlovala co a jak, co mi teď dají a proč. Ale věř, že mi to tam fakt bylo jedno. Měla jsem bolesti po vyvolaném porodu od sobotních 15 hodin a malá se narodila v neděli 14:32. Když jsem v sobotu chodila v noci po chodbě a snažila se zbavit bolestí, přemýšlela jsem, že až ráno přijde Menšík na vizitu, tak že ho budu muset nějak donutit na císaře, že přece po totálně neprospané a prochozené noci plné bolesti nemůžu rodit. No... ráno Menšík přišel, kouknul a řekl že můžu na sál a to bylo radosti, že jsem si na nějaké ukecávání ani nevzdechla. A pak už to jelo, prdnutí vody, oxytocin, dolsin, bolesti jak prase... V tu chvíli je člověk fakt odevzdanej jenom doktorům a PA. Kontrakce jsem měla po 2 minutách o nějakém chození na pokoji nemohla být ani řeč.

Takže bych to srhnula tak, že teorie je krásná, ale když dojde na věc tak se člověk krapet nestačí divit. 😕

verbalinka
7. led 2010

Ahojky,
všimla jsem si, že řešíte odnášení mimča. Já měla epi, takže jsem nemohla tak 8 hodin po porodu chodit - teda chodit jsem mohla, ale šíleně se mi točila hlava a do koupelny mě musela odvést sestra a ve srpše jsem seděla. Malej se narodil ve 3,20h a na pokoj jsem ho chtěla až ve 14h. A to jsem původně chtěla mít syna u sebe hned po porodu. Ale "díky" epi to nešlo a byla jsem ráda, že je v bezpečí na sesterně (já bych nebyla schopná ho ani přebalit 😅 ). V krči se nemusíte bát, že by dítě přikrmovali bez vašeho souhlasu. Na kojení mi ho přinesli kolem 12h, potom ho ještě odnesli, já se zatím vyčurala a obstarala sebe a kolem tý 14h ho přinesli znovu a už se mnou zůstal napořád 🙂
Ale co mi vadilo, že po vytlačení mi nikdo neřekl - maminko, máte chlapečka bla bla, ale hned ho odnášeli, já je jen na chvilku zastavila a pohladila mu hlavičku. Manžel šel s nima do vedlejší místnosti na vážení a měření apod., mně zatím šila PA (malá rada - chtějte, aby vás šil doktor) a malého přinesli až za dlouho (určitě to bylo přes hodinu). Takže jejich tvrzení, že do půhodiny dítě dají přisát nedodržují. Naštěstí jsem nebyla ve stresu a Willík se bez problému přisál.
U porodu byla jen PA a starší PA, doktorka byla u komplikovaného porodu vedle (najednou jsme rodily 4). Ale mladá PA byla fakt milá, skvělá, pomáhala, radila, ptala se na vše... Jediný, co je na krči blbý, kromě nemocničního vzhledu, je, že porod vedou klasicky medicínsky, není možnost rodit "alternativně". A mně se na křesle rodilo dost špatně 😒

prosteja
7. led 2010

VRANA díky...... mám podobný názor, člověk si může naplánovat co chce a pak se nestačí divit... pokud bude brouček hlavinkou dolů, plánovat nic nebudu a ráda se vložím do péče doktorů a PA...... pokud by byl KP, tak chci tu komunikaci opravdu dopředu a raději než rychlé akce, tak nějaký plán......

kativka
7. led 2010

Blanches - chodim do prace, doktorka se ptala, zda chci zůstat doma, ale ja v práci jen sedím, tak mi to přišlo zbytečný. A nechci být tak dlouho doma, samozřejmě, když se to bude zhoršovat, tak zůstanu, ale zatím čekám, dostala jsem magnesium. Ja nepoznam, kdy je děloha aktivní, takže počítání asi nedopadne. Ono břicho tvrdne, ale to spíš jak se tam mimi blbě natočí a vypoulí se - teda aspoň si myslím. No uvidíme, co v Krči. Jen jsem tam chtěla jít i s manželem, protože to je zároveň UTZ (moje doktorka UTZ nedělá, takže manža viděl mimijen jednou) a manža chtěl mimi vidět. Tak doufám, že ho tam pusti a mě budou vyšetřovat jinde. Moc se na to těší. A doufám, že se potkáme při porodu, který budeme mít obě v termínu 🙂 Jen ať si prckové ještě počkají 🙂

verbalinka
7. led 2010

Jo a já jsem čůrala během porodu pořád. Hodně jsem pila a kvůli epi jsem měla zavedený "zavodňování" nitrožilně, ale i tak mě po porodu vycévkovali a vůbec to nebolelo, ani jsem si nevšimla, že mi tam dole něco dělají 🙂

konsa
7. led 2010

prosteja- já mám v poznámkách z krzu z Krče napsáno, že plánovaný císař může být jak lokální, tak celkový. Jen ten akutní, že musí být celkoý. Ale jaká je pak realita to nevím....

vrana-jojo uvidim po porodu, je to indivindi-někdo je schopen vyskočit jak rybička a běžet na šestinedělí, jiný zas nemůže vstát dlouho, tak uvidím jak dopadnu já 🙂

prosteja
7. led 2010

KONSA díky za info.... 😉

minea
7. led 2010

Konsa, já se na to v podstatě dívám podobně, taky jsem pro maximálně přirozený postup (vsuvka pro nedůvěřivé: bavíme se o fyziologickém porodu bez komplikací, z inkubátoru ho ani já, ani konsa tahat nebudeme 😉). Jestli se na to budeš cítit, určitě to, že půjdeš po svých, zkus navrhnout. Je jasný, že ženská, která rodí dva dny, už nemá sílu absolutně na nic, ale třeba já jsem porodila hodinu po příjezdu, to se nedá srovnávat. Myslím si, že je to spíš prevence, aby jim tam fakt někdo nezkolaboval, je to pro ně takhle provozně jednodušší. Otázka je, jestli na to nemají nějaké nařízení, že převoz musí být ve všech případech na lehátku, to by asi moc smlouvat nešlo.
Jinak do diskuze, proč je důležité, aby dítě strávilo okamžiky po porodu u maminky v náručí, se už nebudu pouštět, někdo to chápe, někdo ne, jen ještě dodám, že to odnášení není otázkou doktorů, ale pouhopouhé logistiky.

jajinka27
7. led 2010

No to by mě zajímalo, proč je to tak životně důležité 😉

ducky
7. led 2010

Prosteja tak holky mají lepší info, já myslela, že plánovanýho císaře dělají jen v celkové. Tak lépe pro tebe, budeš se moct rozhodnout 😉
Ale třeba se opravdu ještě otočí. Taky jsem dostala ty cviky, ale necvičila jsem je. Konzultovala jsem to s dr. a ten mi řekl, že neslyšel o tom, že by bylo prokázané, že zabírají. A malá se otočila i bez toho, takže naději pořád máš a moc bych ti to přála 😉

Verbalinko měla jsem to stejně, motačka totální (u mě ale k tomu přispěla i ztráta krve). Nedovedla jsem se postarat ani o sebe, natož o dítě. Takže malá se narodila ve 12.31 a na pokoj jsem jí dostala až až brzy ráno po kojení ve 4.30 hod.
Taky potvrzuju, že jí nikdo nedokrmoval, pravidelně mi jí nosily sestřičky na kojení. Vzbudily mě, přiložily, odešly, já nakojila a pak si pro malou zase přišly. 😉

prosteja
7. led 2010

DUCKY jj, lepší by pro mě byl asi epidurál.... když už bych musela CS podstoupit 😉 ..... jinak teda mě doktor řekl, že ty cviky můžu zkusit, že za to nic nedám, ale taky se jako netvářil tak, že když budu cvičit, tak se mimís na 90 % otočí...... tož asi taky... a třeba se otočí a třeba ne... hlavně, ať je to zdravý miminko ne? 😉

s tím odnášením dítěte..... já vám nevím holky, mě přijde, že to dělají všude 😅 co čtu nebo slyším vyprávění kamarádek a tak, tak hodně přiloží miminko, nechají ho chvíli s rodiči a pak ho třeba na hodinu nebo 2 odnesou a pak zase přinesou.... to asi nebude specialita Krče 😉 je asi dobré když mimi může zůstat s vámi rovnou po porodu, ale někdo se na to necítí, u někoho (třeba po tom císaři) to ani není možné.......

priorita
7. led 2010

Ahoj, teda tady to dneska žije...

jen chci reagovat na to co napsala Konsa, že všechny nemocnice mimo Krče nutí vstávat rodičky hned na sále...mám asi 15 kamarádek (tady z MK) co rodili různě po nemocnicích tady v Praze i za Prahou a ani jednu nenutili vstát hned po porodu z lůžka. Naopak na obranu Krče...já jsem vstala hned na porodním sále. Pravda stála jsem jen chvíli, než přivezli lůžko, ale stála za podpory manžela. Rodila jsem celkem krátce - tři hodiny a stejně se mi klepali nohy a to jsem přece jen "kus" ženský. Takže si nemyslím, že to dělají jen tak pro nic za nic...že se to tak dělá, ale asi to má své důvody.
Musím souhlasit s názorem vrany, že na porodním sále PA všechno vysvětlují, informují co se bude dít, jak to budou dělat, jestli to bude bolet, co máte dělat/nedělat vy... prostě tak jak to má být! A ještě ke všemu jsou strašně ochotní a milý!
A dítě po porodu? Jestli si to dobře pamatuju, tak jsem porodila ve čvrt na devět, dítě dali na bříško hned po porodu, odnesli- převážili,přeměřili,otřeli a přinesli na půl hodinku na přisátí! Pak odvezli mě na pokoj ...a po obědě cca v 1 hodinu jsem šla na wc a do sprchy a hned potom se mě zeptali-jestli se cítím na to mít už mimi u sebe a přivezli mi ho...je to všechno o individuálním přístupu. Ale rozdíl mezi mnou a např. ducky je ten, že já byla absolutně v pohodě, bez nástřihu, bez ztráty krve a fyzicky v pohodě.
A ještě k císaři...mám srovnání se švagrovou, která rodila u Apolináře a ta na JIPu (císař byl bez komplikací) ležela dva dny...malého dokrmovali ani se jí neptali a hlavně jí ho za celé dva dny ani neukázali.
A ještě k tomu dokrmu...myslím, že Krč nedělá to, že by dítě dokrmovala úmyslně. Já musela hodně prosit, aby dali malé maličko mlíčka, protože řvala jak tygr a já měla pořád mlezivo a velký prsa k tomu ☹

A nebojte holky, možná první dny po porodu vám to nepřijde, ale je to ten největší a nejhezčí zážitek v životě, alespoň v mých očích. Nemyslím ty bolesti, ale to přivádění človíčka na svět! A bolet to musí...aby jsme si těch našich dětiček vážili! 😵

ducky
7. led 2010

Prosteja to víš že jo, zdravé mimi je nejdůležitější a máš pravdu v tom, kdyby bylo KP, tak bych taky chtěla rovnou císaře, žádné zkoušení porodit ho. 😅

Alí teda, já skoro zamáčkla slzu 😀
Já k tý ztrátě krve měla ještě před tím 36 hodin porodu, takže fit jsem fakt nebyla a byla jsem ráda, že se sestry o malou postaraly. A jak jsem psala, dokrmování se nekonalo, pravidelně mi jí přinášely na kojení. 😉

hrusti
7. led 2010

Ad dokrmovani... nas o tom informovali, ptali se me, co chci malemu davat, jednou z variant bylo i mlicko od jine maminky. Musela jsem jim podepsat papir, ze souhlasim, ze maly bude prikrmovany mlickem od jine mamky, protoze se mi neudelalo mlicko a on byl porad hladovy. To je vlaste porad 😀

priorita
7. led 2010

prosteja: ještě před rokem bych Ti napsala ať zkusíš porodit i KP, ale teď to vidím všechno jinak. Těch rizik je tam moc (i když zase doktoři vědí co dělají...snad) a pokud máš jakékoliv pochybnosti (především pokud jsi útlejší postavy) zkus konzultovat s Dr. rovnou CS. Otočit se mimi ještě může...cviky by mohly pomoct a pak jsem tady četla taky, že existuje jakýsi hmat, kterým Dr. to mimi otočí. Už nevím komu, ale nějáké holčině tady na MK to dělali. Zkusím to najít...

priorita
7. led 2010

prosteja: tak jsem to našla...

barca1 • 1d • 16. říjen 2008 v 18:01

ahoj holky tak se hlásím po kontrole v porodnice takže od začátku když jsem tam přišla tak mě hned dali na monitor samo že se malá začala hýbyt o sto šest tak jsem si tam připadala jako cvok že tam příjdu že moc necítím pohyby a ona sebou začala mlýt tak se sestry smáli ale byli moc hodný a říkali že to je dobře pak si mě vzala taková mladá a moc hodná doktorka byla fakt hodně příjemná udělala mi utz a řekla mi že mála má přibližně 2650g a že má dost plodové vody a že poloha je tedy koncem pánevním a že mi dává na výběr ze 4 možností za 1.přirozený porod koncem pánevním za 2.otočení plodu za 3.počkání jestli se porod neotočí sám a za 4.císařský řez ona mi doporučila vzhledem k váze a množství vody otočení plodu a to ihned dneska moc se mi nechtělo několikrát jsem se ptala jestli to bude bolet řekla že je to asi jako když vám někdo udělá na ruce ohníček pokud víte o co jde tak jsem teda do toho nakonec šla poslali mě vyčůrat samozřejmě strachy mi to nešlo pak už tam na mě čekali řekli položte se jako na utz a vyhrnte si triko tak jsem na ne koukala protože jsem mela za to že to budou dělat spodem a k memu udivu se to děla jen přes břicho a to tak že mě chytla za spodní část břicha nahmatala zadeček a zmáčkla dolu a druhou rukou nad pupkem nahmatala hlavičku a taky přimáčkla a začala proti směru hodinových ručiček otáčet terinku holky normálně jsem se začala smát a ona nesmějte se mi a smála se taky tak jsem ji řekla že se směju protože jsem měla hruzu jak to bude bolet a ono nic bylo to paráda trvalo to asi 2min.pak mrkla na utz a začala poskakovat a prej jupí ja sama zvládla otočení konce pánevního a vzala telefon a volala primářovi a chlubila se jak se jí to povedlo normálně měla větší radsot jak já asi chtěla být pochválená pak mě posadili opět na monitor a nejednou šup a pohyby jsem cítila na hoře jupííííííííííííííííííííííí holky já jsem tak štastná ted jen čekat jestli to vydrží do kontroly 23.10, pokud ne a otočí se zpět tak jdu na císař

misa_1
7. led 2010

taky bych se pridala na stranu tech, kterym odnaseni miminka zase tak moc nevadi. Je pravda, ze kdyz prisla sestra na porodni sala rekla ze si bere malyho, tak jsem byla trochu nestastna, ale ona rekla, ze ho zase za chvili uvidim. Aspon jsme meli s manzou cas chvilku pro sebe, zavolali domu, poslali sms, atd. Stejne tak na sestinedeli, ja pred porodem celou noc v kontrakcich nespala, takze jsem byla uplne grogy, po porodu cestou do sprchy jsem malem omdlela, navic malej byl pridusenej a blinkal plodovou vodu, takze jsem byla ve finale rada, ze si ho vzali, protoze ja na nej jen koukala a bala se, ze se udusi. a po 3-4 hodinach mi ho nosili na kojeni. Takze si myslim, ze u sestricek nestradal. Ale jak rikam, ja byla fakt grogy. I druhy den jsem byla rada, ze mi nabidli, ze si ho v noci aspon na 4 hodky vezmou.

misa_1
7. led 2010

prostej: z kurzu si pamatuju, ze i pri akutnim cisari, pokud mas napichly epi, tak ti jen pridaji davku a nemusi delat celkovou narkozu

musim, rict, ze jsem byla prekvapena, kolik z nas co jsme tam zrovna byly na normalnim sestinedeli, byly po cisari. Jen co vim, tak urcite 6 mamin.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru