Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

ducky
25. únor 2010

Konso ještě jednou velká gratulace. Koukala jsem na Terezku a je to roztomilá malá princeznička 😵 Tak ať vám dělá jen samou radost.

Kativ chodila jsem s ranní močí. 😉

Mandragoro v tom 35 tt tam jen přijdeš v těch hodinách. Do poradny se asi můžeš rovnou objednat, mě čekala ještě poslední prohlídka u mé dr., tak jsem si tam pak volala. V poradně ti samozřejmě den nabídnou, ale když se ti nebude hodit, tak to řekneš a nabídnou ti jiný.
V poradně to chodí tak, že přijdeš, na stolku si vezmeš papírek, jdeš na WC, namočíš papírek do ranní moči, vrátíš se do čekárny. Jak vyleze sestřička, dáš průkazku a ukážeš papírek. Pak si tě už všude volají. 😉
Dr. zkontroluje čípek, jestli jseš otevřená, zavřená, to samo dělá rukama. Udělá UTZ s průtokama a nově holky psaly, že se dělá i monitor, na ten se ale chodí jinam myslím.

mandragora10
25. únor 2010

Ducky, moc ti dekuji za perfektni popis!!! Hned jsem klidnejsi 🙂

kativka
25. únor 2010

Blanches: Me je ta doktorka taky moc sympaticka, tak jsem chtela vedet, jak se jmenuje.
Kdyz jsem videla maminy co chodi jen s papirkem na zachod, tak jsem si rikala, co ja se tu taham s moci, kdyz je to treba zbytecny. Nektere jsem videla, jak si papirek namaceji v cekarne a nevim, kde to maji schovane ty, co jdou na zachod bez kabelky. Ja tam vzdycky chodim s bundou a s pokladem 🙂
Lucka se neozyva, bud rodi, nebo tu proste jen neni.

Ducky to popsala přesně, není co dodat. 🙂

blanches
25. únor 2010

Konsa - mooooc gratuluji, je super, že je malá už venku a je opravdu krásná. Četla jsem popis a to příšerné čekání - celý čtvrtek s pátkem to muselo být šílené 😠 ,ale jsi úžasná a krásně si to zvládla 😉

Kativka, já sundala kabát a s kabelkou došla na toaletu a tam namočila papírek. Sestra mi říkala, že to hlavně musí být moč, když člověk ještě nic nejedl 😉 Opravdu je strašně moc fajn a správně rázná 😀, také si mě pamatovala a byla ráda, že mrňousek vydržel a ještě je v bříšku. Ono se nedá moc zapomenout, když chuděra o vánočním svátku v 6 ráno skoro 10 minut telefonovala po Apolináři a Podolí a řešila kde mě přijmou.
Také jdeš na další kontrolu ve čtvrtek? 😉

Mandragora - Ducky to napsala zcela přesně 😀 😀 . A na monitor se chodí až později, já ještě příští týden nepůjdu, až ten další, ale to oni ti řeknou kam jít 😀 .

luciehynkova
25. únor 2010

Konsa: jeste jedmnou gratuluji k princeznicce, je kouzelna. popis porodu jsem radsi necetla, to si prectu, az porodim 😉

ja jsem dneska byla v azylu u rodicu 🙂 mamka me nechtela nechat samotnou doma, kdyz mam dneska termin. tak se necham rozmatlovat, az se mala narodi, tak po me nestekne ani pes a vsichni budou rozmazlovat holku 😀
zitra jdu v 10:40 na kontrolu, tak jsem zvedava, jestli se konecne neco pohlo nebo jestli porad budu jak zabetonovana 😀

musim rict, ze v poradne to maji fakt dobre rozvrzene a zorganizovane, klobouk dolu..to jsem ani necekala

konsa
26. únor 2010

holky, dík za gratulace 🙂 a všem vám přeji at ty vaše porody jsou nakonec taky tak krásné a nezapomenutelné jak ten můj 😉

minea
26. únor 2010

Konsa, i já se připojuju ke gratulacím, Terezka je fakt krásný miminko. Je fajn, že i přes všechno to čekání a nervy porod nakonec hodnotíš pozitivně. Tak si užij šestinedělí a ať se daří kojení!

Lucie, držím palce!

minea
26. únor 2010

Tak mám jeden "zážitek".
Po odmítnutí AMC jsem šla z vlastní aktivity do Gennetu na podrobný ultrazvuk. Všechno zkontrolovali, orgány, tepny, prstíčky... no a při té příležitosti zjistili srdeční arytmii. Srdíčko prostě pár sekund ťukalo správně a dalších pár sekund moc pomalu. Takhle se to střídalo. Poslali mě na kardioecho do Motola. Tam mi řekli, že se jedná o předčasné síňové stahy a že je to pravděpodobně nezralostí převodního systému, nebylo to ale patologické. No měla jsem zase o čem přemýšlet. Po pár týdnech na kontrole bylo všechno už v pořádku, srdíčko dozrálo a není nutné ho dál kontrolovat. Co z toho plyne? Kdyby frekvenci srdce tehdy nezkoumali, nemuseli mě stresovat a všechno by se samo včas srovnalo. Ta arytmie je běžná a má to spousta plodů, přičemž maminka se o tom nikdy nedoví. A to jsem musela v Gennetu čelit řečem o tom, že mám už jen dva týdny na to, abych miminko nechala zabít 😒 Tak nevím, čím dál víc se přikláním k tomu, že je snad lepší vůbec nevyšetřovat.

luciehynkova
26. únor 2010

ahoj holky, tak zase nic. dneska jsem byla na kontrole, byl to teda mazec, takhle plno tam snad jeste nikdy nebylo 😨 vezl me tam tatka a pak tam chudak 2 hodiny cekal na parkovisti v aute. se mnou se nic nedeje, otevrena porad na 0,5cm a pry nerodim 🙂 no to jsem si taky vsimla 🙂 dalsi kontrola v utery...ale mam pocit, ze mi zacina odchazet hlenova zatka, tak treba se to pres vikend rozjede.

Minea: taky si myslim, ze doktori by si nekdy takove poznatky a vysledky meli psat k sobe do karet pacientky, kor kdyz je velka sance, ze se to samo od sebe da do poradku. samozrejme jsou i pripady, kdy neni radno otalet...jsem rada, ze je u vas vse ok. nenech se stresovat a uzivej si tehotenstvi 🙂

blanches
26. únor 2010

Mineo teda to je ale zážitek, to sis musela prožít pěkný nervy ☹ , tak hlavně, že je všechno v pořádku 😉

Lucko držím palečky ať to přijde co nejdříve, nejhorší je to napínání, kdy čekáš a čekáš 😅 Třeba malá čeká na úplněk a ten je v neděli 😉

tereza.starobova
27. únor 2010

ahoj holky tak jsem 22.2. porodila v Krči Sebastiana. Zkušeností ale moc nemám 🙂 přijali mě ve 00:15 a čas porodu máme 00:29 🙂 vzhledem k tomu, že jsem nebyla nastřižená ani zašitá, tak mě ani gynekolog nekontroloval. Doma máme 4 letou holčičku a kojíme o 106, takže ani dětské sestřičky nic nevysvětlovaly... Jestli potřebujete cokoli vědět... mám to v živé paměti 🙂

minea
27. únor 2010

Terezo, gratuluju k synáčkovi a k bleskovému porodu! 😀 To jsi ten odjezd schválně takhle natahovala, že jsi přijela na poslední chvíli? Jak se to seběhlo? A co sestra, stihla dorazit?

ducky
27. únor 2010

Terez veliká gratulace a krásné datum narození 😵 😵 A teda rychlost porodu závidím, takhle bych si to taky představovala. 😀 😀

Mineo hlavně že je mimi v pořádku, už na to zapomeň a užívej si zbytek těhu v poklidu 😉

Lucko asi bys měla začít s vyháněcíma metodama 😀 Doufej, že je malá parádnice a ukazuj jí oblečky, načinčanou postýlku a tak 😀 😀 U nás to zabralo 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petaaa
27. únor 2010

konsa a tereza: gratulace k miminkům... at se vám daří a krásně si to užíváte

holky, které kojíte prosím o radu: zkouším malého naučit na pravidelnost v kojení, ale nějak se nám nedaří(jednou chce po dvou hodinách jindy po třech, někdy i déle), ale ted jsem se dočetla, že to je v šestinedělí normální a že se to pak vše srovná.... tak jsem se chtěla zeptat na vaše zkušenosti, jestli to tak je?

ducky
27. únor 2010

Petaa tak u nás už z porodnice bylo kojení pravidelné, takže bohužel moc neporadím. V porodce jsem kojila po 4 hodinách, doma mi to přišlo dost, tak jsem to nejdřív stáhla na 3,5 a posléze i na 3, ale malá se nikdy mimo nedožadovala. Měla jsem i ze začátku půjčenou váhu, tak jsem věděla, že vypila dost.
Snad holky poradí, jestli to někdo měl jako ty. 😉

luciehynkova
28. únor 2010

Terko, mooooc gratuluji, takovy porod bych si taky prala mit 🙂 hlavne at je Sebik zdravoucky a ciloucky 🙂

Ducky: vcera jsme s manzelem vyhaneli, dokonce jsem si dala i vanu a porad nic....tak treba dneska, jak rikala Blanches, je uplnek a pri nem se pry rodi hodne deti 😉

stran toho kojeni...meli jste mleko uz pred porodem? to se to spusti hned po porodu? ze by to bylo tak rychle? 🙂 u me se jeste nic neprojevuje

minea
28. únor 2010

petaaa, pravidelnost v kojení se dodržovala za časů našich matek, dneska je to tak, že se kojí podle potřeb miminka (třeba stokrát denně) a neomezeně dlouho (zezačátku hodinu, po pár měsících třeba jen 5 minut). Důležité je hlídat to jen u miminek, které si o jídlo neříkají, mělo by se zachovat cca 7 kojení/24 h, aby se udržela laktace. Já vím, že kojit podle harmonogramu je jednodušší, kojení je pro maminku náročné - hlavně až přijdou spurty a dítě bude přisáté třeba celý den, to je teprve zkouška nervů 😅. Ale neděs se toho, ono na určitou pravidelnost dojde, jen by si to mělo řídit dítě, ne maminka.

lucie, před porodem snad ne, o tom jsem neslyšela - jen je možný takový bílý nebo nažloutlý sekret na bradavkách. Laktace se spustí po výbuchu hormonů, což je hned po porodu (právě proto je důležité to první přiložení co nedřív), ale hlavně na základě toho, že dítě začne sát, tj. stimulovat mléčnou žlázu. Není to ale tak jednoduché, nejdřív se objeví husté kolostrum - sestry v Krči dost necitlivě zmáčknou prso, aby vymáčkly kapku, pak (aspoň u mě) to byla skoro čirá tekutina, mlíko přišlo až potom. Já jsem ale měla laktaci opožděnou, až 3-4 dny po porodu, malá nešla na kojení probudit, takže nesála.

tereza.starobova
28. únor 2010

Holky nevím, jestli to měl Sebík tak naplánovaný... ale maliníku jsem pila denně od cca 33tt tak 2 litry denně, k tomu 2x denně sliz ze lněného semínka a lněné semínko jsem ve velkém jedla i rozšrotovaný... v neděli jsme byli u našich - mamka dělá domácí kandovaný zázvor - ten má teda grády a snědla jsem ho poměrně dost... no a neděle u maminky... celý den jsem jedla jako prasátko... tak mi bylo po příjezdu domů trošku těško 🙂 tak jsem si smíchala lžíci ricinovýho oleje s meruňkovým džusem... aby mě to trošku protáhlo.... šla jsem spát cca ve 21:00 a ve 22:50 jsem se probudila první kontrakcí (myslela jsem spíš, že budu mít průjem po tom riciňáku...ale nic se nekonalo) no a od 23:15 jsem měla kontra už po minutě, do půl jsem kvílela ve sprše, to už manžel nevydržel a zavolal sanitku... přestože jsme chtěli jet normálně naším autem... doktor mě chtěl porodit doma 🙂 že prej to nestíháme už ani na bulovku (z Klánovic je to chvilička) ale já že ne že jedem do Krče... No co mám povídat v sanitce jsem už cítila hlavičku mezi nohama... ani na příjmu mě nevyložili... ségra přijela taxíkem hned za sanitkou, dali jí jenom zelenej pláštík přes kabát a celá moje předporodní příprava byla, že mi slíkli na koze kalhotky a džíny. Sestřička říkala hlavně netlačte, jenom si vydechněte... tak a teď zatlačte a Sebík byl venku. Kontrakce bolely, ale porod fakt ne. Pánové ze sanitky nevyplnili ještě ani papíry a já už byla ve sprše na nadstandardu 🙂 chodila jsem, normálně seděla... prostě fakt pohoda.. takže nevím, jestli k tomu přispělo lněné semíno, maliník, zázvor, ricín, nebo prostě psychyka.. 1 porod jsem měla dlouhej a blbej... Amálka byla dost plakací mimi a Sebík je absolutní flegmoušek, hrozně bezproblémový miminko, věřím, že i to je díky tomu porodu. Přeju Vám všem taky takový rychlý a bezbolestný porod (zní to jako klišé... ale je to možné 🙂 ) a Děkuju personálu v Krči - Paráda!

minea
28. únor 2010

Terezo, tak tohle nemá chybu 😀. No když vidím, co všechno jsi do sebe v den porodu naládovala (ricinový olej 😀), tak se ničemu nedivím. Trochu jsi riskovala, že malej přijde na svět v sanitce, ale jinak ti můžu takovýhle porod jen závidět 😉

hrusti
28. únor 2010

Terezo, velka gratulace k miminku! Tedy to byla rychlost. Se divim, ze jste nerodili v sanitce 😀

ducky
28. únor 2010

Terez tak to je naprosto ideální porod 😀 A trochu mě to naplňuje optimismem, že bych třeba malého taky nemusela rodit tak strašně dlouho jako malou. 😉

Ještě k tomu kojení, ono když ti dítě rozkousá bradavky do krve, každé přisátí prodýcháváš jako velmi bolestivou a silnou kontrakci, tak ho na prsu celý den prostě nemáš, protože bys zešílela bolestí. Celé šestinedělí to trvalo, než se mi zahojily a mezitím si malá na pravidelnost krásně navykla a vyhovovalo nám to. Kdyby se o jídlo hlásila dřív, dala bych dřív, ale ona se nehlásila. Spurty jsem nepoznala, kojily jsme pořád stejně. Musím říct, že nám to takhle vyhovovalo evidentně oboum.
Ještě jsem slyšela, nevím, co je na tom pravdy, že nepravidelné kojení vede k častějšímu bolení bříška, protože se neustále míchá čerstvé mlíko s natráveným a z toho děti bolí břicho. Jak píšu, nevím, co je na tom pravdy, ale malá na prdy nikdy netrpěla, tak u nás se to i celkem potvrzuje 😉

minea
28. únor 2010

Ducky, s tím mícháním natráveného a čerstvého mlíka, tak to je blud první kategorie! Skutečně se to dřív tak prezentovalo, ale dneska už to patří k typickým mýtům.

První zásada kojení je, že nesmí bolet. Bradavky rozkousané do krve znamenají, že je něco špatně - taky vím, co to je, když bolí prsa, nesmí se v tom ale pokračovat, jinak je to týrání maminky a to není účelem. Většinou se to svádí na špatnou techniku přiložení - dítě nesmí žužlat bradavku, ale dásněma masírovat okraj dvorce. Já vím, že se to líp řekne, než udělá, a i já, která jsem znala veškerou teorii, jsem se spoustou věcí bojovala. Nechci ti ale do toho mluvit, je super, že jste to i přes takhle krušný začátek s dcerou zvládly, říkám to spíš kvůli novým maminkám.

blanches
28. únor 2010

Ahojky,

teda Terez, mooooc gratuluji k úúúžasnému porodu a hlavně k Sebastiankovi, ať je pořád tak úžasně hodné miminko. Je to fáákt super 😀, takhle rychle bych si to také přála, která z nás ne, že? 😀 😀

Lucko, tak držím palečky ať to přijde co nejdříve 😉

kativka
28. únor 2010

Tereza: O takovým porodu se nám prvorodičkám může jenom zdát :( Gratuluji k mimču.

Holky, jak byste řešily problémy, jako je třeba podezření na zánět močáku, na slepý střevo? Jeli byste do Krče, nebo ke svýmu obvoďákovi, případně na pohotovost, když by to bylo v noci. Kámoška tam rodí a já ji nebyla schopná poradit, zda ji tam přijmou, už nechodí ke svému gyn, ale byla jednou v poradně. Podle mě by ji neměli vyhodit, co když to vůbec není to, co myslí a jen je mimi špatně otočený, to přeci uvidí spíš na UTZ než na u normálního doktora, kde maximálně odeberou moč nebo u slepáku prohmatají břicho...

ducky
28. únor 2010

Mineo tak u nás to bylo víc kombinací, malá bradička malé, krátké bradavky a asi i ne zcela vyhovující poloha. Doma jsem si našla fotbalistu a pak se mi to právě postupně zahojilo. Ale ty začátky byly fakt děsný, brrr, ani na to nechci vzpomínat. 😅 S druhým už budu chytřejší 😉 a nasadím fotbalistu už v porodnici 😀

Kativ tak noc je zcela jasná, to bych mazala do Krče. Přes den bych se asi rozhodovala podle situace, s podezřením na slepák bych k obvoďákovi nejela, to bych taky jela do Krče. Ale kdyby mě třeba jen pobolíval podbřišek a trefila bych se do ordinačních hodin, tak bych asi jela ke své dr. Jinak samo do Krče.

hrusti
28. únor 2010

Kativ, pokud je to v noci, mimo ordinacni hodiny, tak at supe do Krce. Prvne na gyndu, kde ji prohlidnou a vylouci gynekologicke problemy a pak ji eventuelne poslou dal. Mne takhle bolelo bricho v tehu a mela jsem podezreni na slepak, pac ho jeste mam. U tehulek vzdycky chteji prvni vysetreni na gynde.

luciehynkova
1. bře 2010

blanches: tak ani uplnek tu nasi potvurku nevyhnal 😅 zase jsem se probudila az rano a cela 😀

monivo
1. bře 2010

ahoj holky, tady se to opravdu rozrodilo 🙂

Všem maminkám gratuluji.

Lucie, ať už nečekáš moc dlouho 🙂 Kamarádka také přenášela, doma normálně uklízela, namáhala a hlavně chodila každý den i na 10km procházky. Asi to zabralo.

Chtěla jsem se zeptat již matek 🙂 , jaký používáte teploměr? Na trhu je jich hodně. A také jestli jste některá nepoužívala šátek na nošení miminka. Annag (laktační poradkyně tady na koníkovi) mi to poradila. Ale nemám s tím zkušenosti a nejsem moc pro.

jajinka27
1. bře 2010

monivo...my šátek nepoužívali, Tom nebyl až tak chovací miminko 🙂 a proč máš používat šátek??
teploměr máme rychloběžku, docela obyč a měří super 🙂 pro mimčo stačí

hrusti
1. bře 2010

Monivo... teploměr jsem ze začátku používala rychloběžku, ale pak jsem přešla na digitální. Prcek sebou docela šil, tak jsem měla strach, aby se teploměr nerozbil a nezůstal mu ten konec v prdce 😅
My jsme taky nešátkovali. Pořídili jsme manducu, ale H. v ní nechtěl moc být, když byl maličký. Max. 30 min. a pak řval. Používala jsem jí az ted pres zimu, kdyz jsme se nemohli dostat s kočárkem nebo doma na uspávání 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru