Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

minea
1. bře 2010

monivo, Annag ví velmi dobře, proč ti šátek doporučila 😉.
Je to na delší povídání, ale ve zkratce - nošení dětí praktikujou nejvíc matky, které sympatizují se směrem nazývaným attachment parenting. Jde o pochopení určitých principů a nezůstává jen u nošení, ale často se kombinuje s používáním látkových plen, bezplenkovou metodou, společným spaním... Vychází se z teorie, že miminko z určitých evolučních důvodů přichází na svět nezralé a zranitelné (např. jehňátko umí hned po narození chodit) a proto je přínosné mu v prvních měsících života trochu nasimulovat dobu, kterou strávilo v bříšku. Tím, že si dítě přivážeš k tělu, má možnost cítit tvoje teplo, poslouchat tvé srdce a při chůzi se pohupuje stejně jako před narozením. To mu dává pocit bezpečí a štěstí.
Pokud máš ale pocit, že nejsi na této vlně a nic ti to neříká, do ničeho se nenuť.

ducky
1. bře 2010

Monivo taky jsme šátek neměli, ani dokonce jiné nosítko. Jednou jsme si půjčili manducu, ale manžovi bylo vedro a malé taky, po chvíli začla řičet, tak jsme to vzdali 😉
Jinak jsem koukala, jak Terezka krásně roste, tak jen tak dál 😉 😉

k.lenina
1. bře 2010

Konso a Terezko moc Vám gratuluji MAMINKY!!!! 🙂

jajinka27
1. bře 2010

my máme samo taky digitální, já tomu říkám rychloběžka jako v porodce 🙂)

monivo
1. bře 2010

Já chci také digitální, jenže v lékárně jich prodávají hodně, různé firmy a taky s pevnou nebo s flexi špičkou. Já mám doma od fa Hartamnn Thermoval Clasic (používala jsem ho na měření BT) a když jsem ho porovnávala s klasickým rtuťákem, měřil o dost jinak, než rtuťák (více věřím rtuťáku).

JJ, Terezka roste, už má 1570g 🙂

ducky
1. bře 2010

Monivo já mám Hartmann Thermoval s ohebnou špičkou a jsem s ním spokojená. Měří dobře.
Už se to tady někde řešilo, když je mimi malé, tak potřebuješ teplotu změřit rychle. Měříš v zadečku a to rtuťákem teda rychlé moc nebude. Určitě si ho ale schovej, až bude Terezka schopná držet v podpaždí, pak jako když ho najdeš. 😉
Jo a pro jistotu, když měříš miminku teplotu v zadečku, tak se odčítá půl stupně.

Tý jo, krásná váha. 😵 A kdy si jí budete moct vzít domů?

blanches
2. bře 2010

Lucka - škoda a já ti tááák držela palečky, tak uvidíš, 3.3. je pěkné datum 😉 😀

monivo - je super jak roste, tak ať brzy můžete dom

luciehynkova
2. bře 2010

ahoj holky, jsem zpet z poradny...otevrena na 1cm, zase nesel natocit monitor, tak jsem se objednala na zitra rano. doufam, ze ta nase cacorka zase nebude spat:o)) jinak jsem se nic noveho nedozvedela

blanches: jj, to by taky slo 😀 uz bych vam tady chtela taky sdelit nejake nove zpravy, nez ze se zase nic nedeje 😀

ducky
2. bře 2010

Ahojky,
tak já byla dneska u své dr., malej ale "zlobil", točil se neustále od UTZ pryč, tak se moc nepovedla fotka. Ale jinak je v pořádku a to je hlavní. Snad příští týden na velkém UTZ bude hodnější 😀
Jo a 30.3. jdu na OGT test 😝 😝 😝 Aspoň si můžu přinést čaj. S malou to tehdy nešlo, musela jsem to chlastat ve vodě. 😝 Ovšem stejně mi víc vadí ten trojnásobný bodanec. Injekce nesnáším. 🙄

Lucko tak to je ale dobrý, že se sama otvíráš. Tak třeba si to malá ještě rozmyslí a třeba toho 3.3. vykoukne na svět 😀

blanches
2. bře 2010

Lucko, tak super, aspoň máš už jeden cm za sebou 😉, no i když já minulý čtvrtek měla dva, tak uvidím co mi řeknou tenhle. Koukám, že máte nějaké spící miminko. Pokoušeli se malou probudit? Já když byla v nemocnici a mrňousek spal, tak mi hýbali s břichem, aby se probudil 😀 😀 Většinou to pomohlo. My bychom Ti také přály, abys nám sdělila jinou novinu, musí ti už všichni psát a ptát se, že?

Ducky, tak to je síla, když jsi to musela tenkrát pít ve vodě, mě se dělalo zle i když to bylo v čaji. Vůbec nesladím a nesnáším sladké nápoje, takže jsem se pěkně nadavovala 😀
Joo buď ráda, že nemáš negativní faktor, to berou krev skoro pořád, kvůli protilátkám. Jo a když jsem byla v nemocnici tak mě nabírali každé ráno a jelikož mám slabé žíli v loketních jamkách, tak musejí brát z hřbetu ruky, což se jim někdy neraří, takže napíchnutí třeba na po 3, výborná zkušenost 😀 😀 Vypadala jsem jak feťák. Ale říkám si, že to nic není, proti porodu 😅

ducky
2. bře 2010

Blan bylo to hnusný, ale dalo se to. V čaji to ale určitě půjde lépe 😉
Zaplať koště mám, to bych asi nepřežila, kdyby do mě nějak pravidelně bodali. Fakt to nesnáším, vím, že to bude bolet a to mi vadí. Si říkám, proč třeba nejde, když u malý jsem to měla úplně v pořádku, že u malého by to nemuseli dělat 😅 Chjo, nedá se nic dělat, no.
A hřbet ruky mi radši nepřipomínej, snažily se mi tam napíchnout ATB, protože jsem měla plodovku odteklou víc jak 12 hodin a na porod to stále nevypadalo a nakonec se to setřičce nepovedlo, tak to musela píchnout do předloktí. Brrrr 😖

luciehynkova
2. bře 2010

blanches, jo sestricka mi trasla s brichem a nic. doktorce se to nelibilo, tak jsem musela jeste jednou. kdyz jsem sedela na chodbe a cekala na ten monitor, tak se tam holka mlela jak diva, ale nez jsem prisla na radu, tak zase usnula. se z ni picnu 😀 asi to bylo tim, ze jsem musela jeste rano na krev a nemohla jsem se nasnidat, z ceho pak ma mit ta chudina energii na lumparny, ze? 😀

me na tom glukozovem testu nejvic vadilo to pichani do prstu, fuj 😝 aspon ze se to dela jen jednou za cele tehotenstvi.

blanches: tak dej pak vedet, jak jsi dopadla na kontrole...

jajinka27
2. bře 2010

mě ta sladká voda chutnala 😀 ale ta krev, mě teda brali z žíly a jelikož je mám špatné tak sem tam málem omdlela po braní krve ze zápěstí, fuj

ducky
2. bře 2010

Lucko tobě brali krev z prstu???? 😲 😲 😲 Mě teda taky ze žíly. To by mě zajímalo jak je to možný? 😕
A malý tam příště pošli nějakou čokoládičku 😀 😀 😀

Jáji teda 😝 😀

luciehynkova
3. bře 2010

ducky: jo, brali mi krev z prstu pred tim, nez jsem to vypila a pak po tech 2 hodinach zase z prstu.pak to daji do toho strojku na mereni, co pouzivaji cukrovkari a hned mi rekli vysledek.

dneska jsem byla rano na premereni monitoru a hned prvni se nam povedl, tak jsem rada. poradne jsem se rano nasnidala a v aute pak vypila nejakeho Kubika, to je sladke jak prase....mala byla zrejme spokojena a spolupracovala. dalsi kontrola v patek...manzel ovsem pronesl, ze by bylo dobre, kdyby se narodila dneska v noci, jelikoz zitra ma byt ta dopravni stavka a pojede se hur 😀 to me teda zase pobavil 😀

blanches
3. bře 2010

Luci, to mě také překvapilo, že Ti brali krev z prstu, to mě překvapuje, mě brali ze žíly a také to dávali do strojku. Držím palečky ať se malá konečně rozhodne poctít Vás svou maličkostí. 😀

Jáji tak to jsi snad jediná 😀 😀 😀

jajinka27
3. bře 2010

blan...no já vím 🙂) ale já sladké miluju a tohle mi nevadilo, jen mi vadilo že jsem se pak nemohla napít třeba vody 🙂) jsem měla sladko v puse až moc 😀

ducky
3. bře 2010

Tak mě teda výsledky volala sestřička až za pár dní. Tak jsem zvědavá, jak to bude teď.

Luci Kubík je mňááám, to bych taky spolupracovala 😀 Teda za mrkvovýho ne, ale třeba toho banánovýho 😀
Dneska by to bylo hezké 😉 A manžel je srandista 😀 😀

ducky
3. bře 2010

Blan tééééda, to už je pupíík 😵 Taky jsem měla veliký ke konci těhu. A asi mě to čeká znovu 😅 Uvidíme, zatím mi přijde, že se malý cpe víc dozadu, malá se cpala dopředu.

blanches
3. bře 2010

Jo bříško už je pěkně veliký, a poslední dobou mi už ani nepřijde, že ho mám. Nejdříve mi vadilo kvůli spaní, ale teď jsem si zvykla spát na boku 😀. Myslela jsem, že mě to ke konci těhotenství bude vyčerpávat, ale mám tolik energie a jsem taková spokojená 😀 😀 😀
Říká se, že u holek je bříško víc do šířky a u kluků, že je špičaté, tak uvidíš, jak ti naroste tentokrát, jsou to stehně jen další babské řeči 😝

ducky
3. bře 2010

Blan tak to bledá závist, já byla na konci hotová, oteklá, unavená 😝 A to byl říjen. Teď si poslední měsíc hodím červen-červenec 😅
Tak zatím mám bříško trochu jiné, ale spíš kvůli tomu, že po malé bylo přeci jen trochu povolené, takže dokud to tam malý pořádně nevyplní, tak malinko visí. ☹ Uvidím spíš ke konci, mám i fotky břicha s malou, tak to pak porovnám. A uvidíme, jestli na těch babských řečech něco je. Já na ně teda nevěřím, ale jak se říká nikdy neříkej nikdy. 😉

blanches
5. bře 2010

Ahojky, tak se hlásím po včerejší kontrole, otevřená jsem pořád na 2 prsty, čípek už jen 0,5 cm, jinak vše v pořádku, příště budu mít i s monitorem. Byla tam zase ta super paní doktorka Chromiaková.

Ducky uvidíš jak se břísko vyvine 😀 😀, také jsem překvapená, že jsem tak v pohodě 😉 V sobotu mám naplánovanou Ikeu, potřebuju lampu a ještě pár drobností 😀

Kativko nehlásíš se, jsi stále ještě 2v1.

Lucko nehlášíš se, tak že by si malá dala říct? 😀

kativka
5. bře 2010

Ahojky,

tak jsem včera byla v lékarně a nakonec jsme taky skončili u digitálního teploměru s ohedbou špičkou. Chtěla jsem si koupit i rtuťák, ale jak už tu někdo psal, tak je nemají.

Kontrola ok, už si nemyslím, že bych tu někoho předbíhala, naopak se děsím, že nás budou ještě vyvolávat. Na monitoru už jsme byli, ale mimčo se furt ztrácelo, protože je menší, ale naštěstí to dr. stačilo a nemuseli jsme znova. Lucko, neboj, jsi vítěz. My tě s Blanches neohrozíme a asi se tam ani nepotkáme 🙂 Dnes máš kontrolu, vid? Tak my tu budeme napjatě čekat a když se neozveš do neděle, tak rodíš 🙂 Snad ti neselže net a budeš opravdu rodit 🙂

luciehynkova
5. bře 2010

ahoj holky, jj dneska jsem byla na kontrole. jsem otevrena na 1,5cm a zitra rano nastupuji na vyvolani. pokousela jsem se to usmlouvat az na pondeli, ale neslo to 😀 a ja jsem si toliko prala, abych to mela prirozene. jenze to by jsme si holt nesmeli udelat flegmatika 😀 tak mi drzte palce, jak budu doma z porodky, tak se vam ozvu....

jajinka27
5. bře 2010

luci...držím palečky a neboj to půjde 🙂 já byla zavřená když mi začli porod vyvolávat a taky to nešlo :( u tebe to půjde jako po másle 😉

ducky
5. bře 2010

Blan, Kativ, vy ještě držte holky 😀

Lucko do večera ještě času dost. Dojděte si dneska s manželem někam na véču, udělejte si hezký večer a zítra bude malá na světě. 😉 Jestli se postupně otvíráš sama, tak to bude raz dva. 😉

kativka
5. bře 2010

luci tak to držím palce, třeba ji ted vydesili a ona jeste pujde rada sama 🙂 asi bych taky radsi, aby to prislo samo a "nečekaně", ale aspon uz mas nejaky jasny termin, vikend by byl desne dlouhy cekani. tak hodne stesti a hlavne, at je to rychlovka 😀

ducky: kdyz ono uz je to dlouhy ☹ clovek jen premysli a vymysli nove a nove varianty, jak to bude probíhat, co se vsechno stane a nestane... je to na budku. jeste ze venku uz je zase seredne, kdyz bylo slunicko, uplne to lakalo porodit 😀 strach z porodu se cekanim jen zvetsuje, kez bych byla druhorodicka 😅

jajinka27
5. bře 2010

kativ...strach je normální a veř že já budu mít strach i jako druhorodička, zvlášť pokud to půjde přirozeně, páč první byl císař 😀

hrusti
5. bře 2010

kativka... ja tedy nevim, ale ja az budu druhorodicka tak snad budu mit vetsi strach nez pri prvnim porodu 😀 pac uz budu vedet do ceho jdu 😲 😅

ducky
5. bře 2010

Kativ tak já můžu jen potvrdit slova holek, zlaté prvorození 😅 Nevěděla jsem, jaké to bude, jak dlouhé a tak. Teď se děsím, jestli zase budu rodit tak strašně dlouho a jak to zvládne malá, když bude beze mě a tak dále a tak dále. 😅
Ale jinak chápu, že už ti to přijde dlouhé, já bych ti teď z mého pohledu napsala, ať si užíváš naplno ty poslední dny, pak to miminko převrátí totál naruby.
Já už si teď dopředu nic neříkám, prostě to beru, jak to přijde. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru