Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

mandragora10
2. dub 2010

Ahojky Adel,

tak me vysetrovala ta doktorka s tim ruskym jmenem, stejne jako minule....od ni je to vysetreni docela jemny, ale mam pocit, ze mi vubec nic nerekne, ze vzdycky hlasi jen nejake udaje tomu doktorovi, co to pise do prukazky a v podstate nerekne nic srozumitelneho mne. No ale ujistuju se, ze kdyby neco bylo spatne nebo jsem uz rodila, tak neco reknou 🙂
Moc hodna mi prisla sestricka na monitoru....nas milacek po ranu vzdycky chrupe, tak do neho musela stouchat....pak se teda probral, ale zase desne divocil, pak mi ztuhlo na moment bricho....tak se tomu smala a pekne si se mnou povidala.
Adel, takze se snad zase uvidime za tyden, pokud nahodou nebudeme rodit 🙂

adelaz
2. dub 2010

Mandragora: tam jsi měla takovou tu starší sestřičku??? Na mě byla taky moc hodná🙂 říkala, že mám krásný monitor🙂
Jinak já jsem taky měla mít doktorku ale nešla tak si mě vzal do parády pan doktor 😠 a když jsem odcházela a ty si šla dovnitř tak jsem paní doktorku potkala na cestě🙂 Jinak jsem objednaná na pátek v 7:15 🙂
Já si taky říkám, že kdyby bylo něco vážného tak mi to řeknou... takže se většinou neptám🙂) chichi

jajinka27
2. dub 2010

jo holky na sestřičky na šestinedělí i na nadstandartu vzpomínám jen v dobrém, byly úžasné a poznala jsem jich požehnaně 🙂

mandragora10
3. dub 2010

Adel, jojo, byla to ta starsi sestricka 🙂 Ja jsem objednana na patek na 7:30, takze se tam budeme bud tesne mijet nebo se sejdeme na monitoru 😉
Jajinko, totez jsem slysela skoro od kazdeho, kdo rodil v Krci, tak jsem hned klidnejsi.

adelaz
3. dub 2010

mandragora:jo tak uvidíme🙂) a co ta tvoje kamaradka uz porodila??🙂

mandragora10
3. dub 2010

Jojo, vcera v 10 vecer....Honzicka....ale na to, ze prijem mela rano kolem osme, tak cekala docela dlouho ☹ Uvidime, jake bude mit zazitky.

adelaz
3. dub 2010

Ráno vypadala v pohodě🙂 no jo no ale aspon to má holka za sebou🙂 šikulka🙂

mandragora10
3. dub 2010

No jo, asi kdyz praskne voda, hned jeste nejsou kontrakce, tak se ji to mozna rozjelo az odpoledne. Jojo, trosku ji uz zavidim 😉 Ale zase mrnouskovi rikam, ze mu tady na tom svete nic neutece a ze klidne muze do terminu vydrzet 🙂

adelaz
3. dub 2010

Kdy mas vlastne termín???
Jinak mé kamarádce praskla voda v sedm ráno a neměla kontrakce nic, tak jí dali vyvolávačku a stále nic, tak si musela zaplatit epidural a pak až se otevřela a porodila... Takže ráno ji praskla voda a Kubík byl na světě v jednu... Je to tři týdny zpátky a taky rodila v Krči:.-)

mandragora10
4. dub 2010

Adel, ja mam 16.4., uz se to blizi 🙂 Kolem me uz rodi kamaradky, co mely termin az po mne. Tak uvidime, jak si ten nas kluk da na cas 😉 Ale dneska jsem byla i cvicit v posilovne a citim se naprosto v pohode, tak si myslim, ze mi se trefime do terminu 🙂 Ten placeny epidural v Krci je asi jedine, co me od Krce trochu odrazovalo. Ale treba nebude potreba.

adelaz
4. dub 2010

No já si také pořád říkám, že snad nebude potřeba a i kdyby tak to holt zaplatíme🙂 On na to člověk asi nakonec nemyslí...
No já doufám, že taky do termínu vydržíme... ale furt mě pobolívá jedna strana břicha někdy docela dost... no uvidíme🙂 já mám tři termíny 18. a 19. a 20. tak snad se do jednoho trefíme🙂 A nebo se tam sejdeme spolu🙂 to by bylo príma🙂 budeš na normálním pokoji nebo jdeš na nadstandart?

adelaz
4. dub 2010

Ach jo ženy neměla jste nebo nemáte nějaká z vás pobolívání nebo spíš bolest podbřišku ...?? Bolí mě pravá strana dole a je to dost nepříjemné... dá se to vydržet, ale trošku mě to straší... bolí to při chůzi i když ležím... předevčírem mi tam jakoby něco luplo nebo přeskočilo a teď to bolí... nechce se mi s tím k doktorovi... když se to dá vydržet...

mandragora10
4. dub 2010

Adel, zatim nejsem rozhodnuta ohledne pokoje.....co ty? Navstev asi za mnou moc neprijde, takze kvuli tomu nadstandart mit nemusim....spis si rikam, abych nemela nejak moc ubrecene miminko a zbytecne nerusila ostatni 🙂
Adel, na prave strane je slepak...nekoho v tehotenstvi zlobi....ale treba se jen mimco nejak spatne hyblo, tezko rict....ale kdyby to neprestavalo, tak si s tim radeji zajed do Krce.

adelaz
4. dub 2010

Já chci na normální pokoj... Myslím, že je to výhoda, že si mamky můžou pohlídat prcky třeba když jdou do sprchy a tak...
Brekot a tak to k tomu asi patří s tím musí maminy počítat🙂
Odkud jsi? Proč nebudeš mít návštěvy?? To já jich budu mít asi hooodně... všichni už se strašně těší🙂
No uvidíme když to bude bolet víc a furt tak si skočím do Krče aby se na to podívali... uvidíme...

mandragora10
4. dub 2010

Ja jsem z Prahy ze Strasnic....ale oboje rodice mame 150 km daleko, takze spis prijedou az budeme mit mimco doma. A kamaradky tam asi ani chtit nebudu. Takze prijde pritel, mozna sestrenice a to bude vse. Ja to zatim taky vidim spis na normalni pokoj, preci jen nejsem uplne samotarsky typ, rada posbiram zkusenosti od jinych maminek. 🙂

adelaz
4. dub 2010

Jee ve Strašnicích bydlí brácha s rodinou hned u Gutovky. Jojo ono je dobrý si mít s kým popovídat a poradit se a tak🙂
To já bydlím na Lhotce hned nad Krčí🙂 Co že sis vybrala právě Krč??🙂 To máš celkem z ruky🙂
No já budu muset kamarádům taky říct aby dorazili až dom... myslím, že budu mít dost a mít tam furt někoho... bude stačit rodina ... 😅

mandragora10
5. dub 2010

No vidis, tak my bydlime v Gutove ulici 🙂 Ale na druhe strane pres cestu od Gutovky....nicmene jsem tam pesky za 5 minut 🙂
No ze Lhotky to mas do Krce fakt kousek. Ja mam nejbliz Vinohrady, ale na ty jsem dostala hodne spatne reference, Apolinar a Podoli mi prisly jako tovarny na deti a stresovat se, aby me tam aspon zaregistrovali, to se mi nechtelo, takze dalsi v poradi byla logicky Krc. A ono to tam autem neni daleko....kdyz neni zacpa, jsme tam za 15 minut.

adelaz
5. dub 2010

Moje švagrová rodila ve Vinohradech a byla spokojená... ale bylo tam šílený množství vietnamek 😖 Byla jsem se za ní podívat a bylo to tam celkem ok. Oni bydlí taky v Gutově ulici jak tam jsou ty dva velký věžáky žluto oranžově natřený. Se tam možná budeme vídat já tam jezdím za prckama a chodíme do parku🙂

mandragora10
5. dub 2010

Jojo, ja jsem prave slysela, ze na Vinohradech rodi hodne Vietnamky a Ukrajinky, ktere neumi moc cesky, a ze pak sestrickam dochazi trpelivost 😉 To bydli opravdu pres hlavni ulici od nas, tak to se tesim, ze se budeme potkavat 🙂

adelaz
5. dub 2010

Tak díky mé chytré studované tetce už vím co mi pan doktor v poradně řekl za slovo bylo to FUNDUS, řekl, že ho mám nízko u porodních cest... nevím co to znamená, ale asi nic extra důležitýho když řekl že je to zatím ok... 🙂 Ach kdybych se lépe učila😀

kativka
6. dub 2010

Ahoj,
koukám, že se debata posunula zase trochu jinam, tak přidám trošku do mlýna. Od Krále mě bolelo vyšetření daleko míň, než od dr. Chroma...nevím přesně, jak se jmenuje. I to šití po porodu zvládl skvěle, teda asi to bylo tím, že jsem měla Dolsin 🙂 Ukrajinka je prý doktorka kapacita, má někde svoji ordinaci jen pro zbohatlé cizince, takže té bych věřila, ale měla jsem ji v poradně jen jednou. Personál na šestinedělí super, ale na novorozeneckém nic moc. Doktorky pro miminka skvelé, vyslechnou, odpoví, s mimnkama se pomalu mazlí. Sestry nic moc, s miminkama zachazejí super, ale mámy jim asi lezou na nervy. Ukázali mi hned pár hodin po porodu jak se pečuuje o mimi (koupel přebalovaní) a pak už odmítli. Ptala jsem se dvou, zda by byly u mě, až budu poprvé sama koupat a prý at to zkusím sama, ze na tom nic neni. No, malej chudák drkotal zuby, páč pod kohoutkem než jsem si ho srovnala, namydlila, no des. Ale nakonec moji peci prezil a doma si uziva koupani v kybliku. Jinak jsme byli hospitalizovani pred vikendem na detske klinice, protoze nam zapomina dychat a byla jsem nadsena z pristupu personalu. To se s porodnici neda srovnavat. Kazdy se predstavil, nekdo podal i ruky. Furt se ptali, zda je vsechno ok, o kazdem vysetrenbi hned chodili informovat, jak dopadlo a zda se chci na neco zeptat, jestli nepotrebuju s necim poradit. No proste jak v jinym svete. a k matyasovi se chovali jak k velkymu chlapovi. Bylo videt, ze matku respektuji, ne jako na novorozeneckym. Pristup sice super, ale znova tam byt nemusim. Sice mi nic nedelali, ale matyasovi jo a to je pomalu horsi.
Jo a jinak po porodu jsem 4 dny mela pokoj sama pro sebe, rodilo malo mamin. Takze zakovej skoro nadstandard. Az na posledni den nekoho privezli. Rozhodne bych to ale nebrala tak, ze budu nekoho rusit. Je pravda, ze tu jedno noc, co jsem tam mela spolubydlu, tak jen co usnulo to moje zlato, zaclo plakat mimco spolubydli, takze jsme se ani jedna nevyspala, ale da se to vydrzet a zase je fajn, ze ho oprvadu nekdo hlida, kdyz si potrebujete odskocit. Ja ho tam pak nechavala samotneho a to se mi vubec nelibilo. Dokonce jsem chodila do sprchy, kdyz prisel manza, byla jsem vic v klidu, kdyz byl s nim.

jajinka27
6. dub 2010

kativ..a je malej v pořádku?

ten nadstandart, já ho taky nechtěla, ale týden přenášení a ležení na šestinedělí udělalo své 😖 a na drhý porod chci nadstandart určo, páč to už se doma nedospím, když tu budu mít děti dvě 🙂)

adelaz
6. dub 2010

Kativa: ono asi záleží jak je pacientka uvolněná a tak... možná kdybych se více uvolnila tak to bude méně bolet, ale uvolnit se před mladým doktorem a ještě když se mi chce děsně čůrat a bojím se že se tam po... no tak možná i proto to vác bolelo🙂
Co to znamena ze zapomina dychat??

mandragora10
6. dub 2010

Kativo, diky za postrehy a zkusenosti. To me taky zajima, jak to, ze zapomina dychat? A jak jste to zjistili? Mate monitor dechu? A co s nim na klinice delali?
Jinak ja nevim, cim to je, ale me v zivote zadne gynekologicke vysetreni nebolelo....od zadnyho doktora 🙂

sabuse1
6. dub 2010

ahojky dlouho jsem tu nebyla, poctivě jsem vás dočetla, blahopřeju novopečeným maminkám a těm co mají těsně před přeji pohodové a hlavně rychlé porody🙂

hrusti
6. dub 2010

Kativ, Matyasek mel nejake problemy pri porodu nebo po nem, ze ma problemy s dychanim? At jste brzy v poradku!!!

Sabuse, haha, koukam, ze nekdo ceka dalsi mimi 🙂 Gratuluju! 🙂 Ty jo, Nelinka je skoro stejne stara jako muj Honzik 😅

sabuse1
6. dub 2010

hrusti: jo jo, tuším o týden🙂 tak netrhej partu a přidej se ne?🙂 Mimi nebylo zrovna plánovaný a chvíli sem to rozdýchávála, ale už se začínám těšit na ten blázinec🙂))

jajinka27
6. dub 2010

sabuse...gratulka k těhu, fííííha, by mě asi kleplo 😀

minea
6. dub 2010

teda sabuse, tak to bude mazec 😅, gratuluju

sabuse1
7. dub 2010

jáji já k tomu neměla daleko když sem viděla ty //🙂)) v domění, že je ten test nějákej vadnej sem běžela pro další a byly tam zas🙂)) no už sem to něják strávila a v prosinci asi budu psát od Chocholouška🙂))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru