Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

kativka
13. dub 2010

Tak me nataceli monitor uz v 36. tt, vim, ze jsem mela o jeden tyden driv nez Blanches, a to mame stejny datun, vid? Teda o den 🙂 Rdila jsem 38. plus neco a byla jsem na nem dvakrat.

Nevim, zda to byla nahoda, ale ja si v pondeli odpo udelala cajik a ve ctvrtek rano to litalo. Psali, ze do tri dnu prijde rychloporod, pokud je mimis pripraveny. Tak uzkuste jeste toto. Je to myslim svarena skorice a hrebicek, vice v diskuzi napoj podle ....nejaka zenska, ted nevim 🙂🙂 je to hned na prvnich stranach. Pokud to nekomu zabere, chci o tonm vedet. Taky jsem pila malinikovej caj, ale to je spis na samotny porod, ne na vyvolani.

adelaz
13. dub 2010

Hrozně mě bolí stydká kost, neměla jste to nějaká? Bolí to už dlouho, když vstávám a chodím a celkem furt:(

jajinka27
13. dub 2010

hrusti...za nás monitor natáčeli jen když se doktorovi něco nezdálo jinak neeee, bych to musela vědět porodila jsem 42+3 🙂) dneska jsem na to koukala u mudry do karty Toma 😀

vrana
13. dub 2010

Tak to je nějaká novinka. Za mě monitor nedělali v poradně vůbec, až když mě hospitalizovali na vyvolání, tak ho natáčeli 2x denně. Jinak vůbec a chodila jsem od 36 až do 41+3.

Adel stydká kost mě bolela taky, bylo to hrozný., Přes den jakž takž ale v noci hnus a začalo to už docela brzo. Jsem se na to ptala mudry a prý je to normální, jak se pánev či co roztahuje a přizpůsobuje na porod. Nedá se s tím nic dělat, jen porodit ☹

Holky přenášení si nepřivolávejte, stojí to za prd. Tady všechny porodíte v termínu 😀

adelaz
13. dub 2010

vrana: jo ted jsem to tu četla v jiné diskuzi přímo o tom.. já to mám už taky tak měsíc ... je to dost nepříjemný, ale dá se s tím žít🙂 Taky tam holky psaly, že se roztahuje pánev a že je to příprava na porod... tak holt vydržím🙂

vrana
13. dub 2010

jj dalo se s tím žít, mě ke konci daleko vác trápili bolesti v kříži a to natolik, že jsem skoro nechodila a když tak jsem pajdala jak stará bába, to bylo fakt hrozný. 😒 Ta stydká bolela aspoň jenom v noci, ale tohle pořád.

mandragora10
13. dub 2010

Adel, ja mam prijit v 7:15, tak doufam, ze vstanu....posledni dva tydny uz konecne spim celou noc a rano vyspavam....asi si telo bere spanek do zasoby 🙂
Me pak vcera kolem pulnoci tvrdlo trochu bricho a bolelo v bedrech, ale po pul hodince byl klid a v pohode jsem spala....ale na chvilku me napadlo, ze uz to je treba tady 😉
A ty kosti boli skoro kazdou druhou tehulku, proste se panev roztahuje a pripravuje se na porod.....mne se to nastesti vyhlo, tak jsem rada, staci mi obcas bederni pater.
No a jdu mrknout na ten napoj, co psala Kativka....vzhledem k tomu, ze bych chtela rodit ve ctvrtek nebo v patek, tak asi pujdu varit dnes 🙂

blanches
13. dub 2010

Kativko máš pravdu měli jsme termín o den, já rodila 39+5 a na monitoru jsem byla 2x.

Já měla zase bolesti kyčlí, ale jinak jsem se cítila fajn, nejdříve mi to bříško vadilo, hlavně v noci jsem zvyklá spát na břiše, pak jsem si zvykla. Nejhorší bylo to jak člověk pořád musí na toaletu 😀 😀

Já v ten den než jsem porodila, jsem dopoledne lítala po obchodňáku s manželem (nakupovali jsme mu trička), pak jsme byli s mamkou a jejím přítelem na obědě, krátká procházka - zmrzlinka, ještě jsme se stavili u sestřenky, pak jsme přijeli domu, uvařila jsem večeři do té doby mě ani nenapadlo, že budu rodit než to v 18 hodin začlo 😝 , byla jsem úplně v pohodě 😀 😀 😀

adelaz
13. dub 2010

Já když otěhotněla tak se děsně bálala bederní páteře, protože na ní trpím a už jsem byla několikrát na obstřikách protože jsem nemohla chodit... je to bolest jako prase... ale díky bohu za celé těhu s tím nemám problémy... asi taky protože jsem přibrala jen 10kg a na začátku těhu jsem něco okolo 4kg zhubla... a možná mi pomáhaly i ty masáže... Takže jsem fakt ráda... protože vím, že to je bolest děsná a nic se s tím nedá dělat...
Jojo tak v 7:15 tam budu taky... já taky teď lépe spím...

adelaz
13. dub 2010

blanches: tomu říkám rychlovka🙂 pohodový den a pak bum:D

kativka
13. dub 2010

Stydka kost, tak ta me zacala bolet o vikendu, a to tak, ze jsem byla rozhodnuta to resit v poradsne, protoze uz mi to prislo az nebezpecny, nekde jsem cetla, ze by mohla prasknout. Nemohla jsem se v noci pretocit, pres den jsem pajdala jak duchodce, fakt jsem z toho byla vydesena. No a ejhle, uz jsme ani poradnu nestihli.(teda vlastne stihli, byli jsme objednani na 7:15, ale Matyas se chtel ukazat uz zvenku, pres UTZ ho to nebavilo, takze v 7:15 ho doktor, co mel byt v poradne uz mel na ocich). Takze u me to byl opravdu priznak, ze se blizi porod. Vecer pred tim jsem byla desne hladova a unavena...Cekala jsem to mnohokrat, kazdy pchnuti a ztvrdnuti uz jsem pomalu dle meho nazoru rodila 😀 , ale v den porodu fakt ne. Jeste vecer pred tim jsme si s manzou rikali, ze zitra ne, ze se nam to fakt nehodi.Kdykoli, jen ne zitra. Matyas si dela co chce uz od prvni minuty 😀

ducky
13. dub 2010

Tak stydká kost mě taky bolela, ale nepamatuju si, jak dlouho před porodem. Za to asi týden před ním jsem cítila malou níž a poznala jsem to u vyndavání nádobí z myčky 😀 Prostě najednou docela tlačila. A taky mi odešla hlenová zátka. První část ve středu ráno, druhá ve čtvrtek. Tak jsem to hned v ten čtvrtek hlásila v poradně a pak doktor mi řekl, že to nic neznamená (což měl pravdu, sestřence odešla asi 10 dní před porodem), a že nález je stále stejný. No a v noci mi prdla voda a bylo hotovo. 😀 Takže holky, potvrzuju slova Kativ, když to budete nejmíň čekat, tak to přijde. Rozhodně se nějak šíleně nepozorujte 😉

mili1pu
13. dub 2010

ahojky takže nemyslet na to kdy to bude a ono to přijde a užít si pokud jsou ještě v bříšku 😀 😀 .ja na to pořád myslím a bojím se abych si tím nepřivolala to nechtěné přenášení. 😅 stydká kost mě pobolívá ale spíš jen večír to mě kolikrát bolí celé bříško v noci asi proto že stále ležím na boku a jsem přeleželá. 😒 .občas teda mě bolí slabě spodek jako bych to měla dostat ale to se asi připravuje děloha na porod ne? 😀

mili1pu
13. dub 2010

dnes mě čeká velký úklid právě nám mění okna a dávají plastový takže pěknej bordel 😕 .tak třeba to přijde 😀 😀 po úklidu.

adelaz
13. dub 2010

Mili: vyprdni se na úklid!!! a odpočívej!!

adelaz
13. dub 2010

Tak jsem si dnes vytáhla z tašky ty kalhotky na jedno použití co jsem si koupila jmenují se Canpol... a asi to nejsou ty síťované a hlavně já se do nich nevejdu!!!! Jsou L/XL ale jsou prťavý jak M... takže musím ještě dokoupit... Ještě že jsem si je zkusila😀 Jinak ty síťovaný se dají sehnat jinde než v lékárně a nebo jen tam?

ducky
13. dub 2010

Mili s úklidem to opravdu nepřeháněj. Zapoj rodinu a užívej si závěr těhu v poklidu.

Adel ani ne v lékárně, ale ve zdravotnických potřebách. Já je koupila na Budějovické, tam jsou zdravotnické potřeby v poliklinice, ale z boku. 😉

adelaz
13. dub 2010

Ducky: Jojo děkuju ty vím kde jsou tam jsem si něco už kupovala😀 Tak tam zítra skočím, teda dovalím se😀
Ach jo zítra mě čeká cizinecká policie, zase vstávat ráno:( blee blee... A pak na socku pro papíry na porodný 😀 To bude náročný den...

mandragora10
13. dub 2010

Adel, papiry na porodne se daji stahnout z netu, zrovna dnes jsem to stahovala....kdyby jsi chtela, muzu ti to poslat mailikem...pokud si to mas kde vytisknout, usetris si cestu.
Jinak s tou velikosti kahotek jsi me trosku vydesila, musim si je jit taky zkusit....mam asi troje sitovane, ty mi darovala kamoska a pak nejake z DM tusim ze velikost L, tak snad mi budou 😉

adelaz
13. dub 2010

Mandragora: jojojo pošli prosím... já bych musela do Nuslí a tam se mi extra nechce zrovna jsem koukala na cestu a říkala si že to nechám po porodu😀 pošlu ti interní poštou mailík🙂 Jsi zlatá🙂
Ty jsi hubená koza tobě určo budou🙂

jajinka27
13. dub 2010

neeeeeeeeeeeeee tam to neníííííííí, na Budějárně to zrušili, je to už dýl

hrusti
13. dub 2010

Holky, ty sitovky koupite i v lekarne. Kupovala jsem je na Chodove, ale urcite je maji i jinde.

Haha, jsem vam to s tema jednorazovkama psala, ze jsem mela tu nejvetsi velikost a nevesla jsem se do nich 😅 A matros taky nic moc 😒

adelaz
13. dub 2010

To tam fakt zrušili??? Tam u polikliniky z boku?? Kdyť jsem tam nedávno šla a měla jsem pocit že tam jsou... no stejně povezu muže na Pankrác tak se tam stavím a kdyžtak skočím do té velké lékárny se zeptat🙂

tera87
13. dub 2010

Ahojky sice jsem tady byla hodně málo ale dám vám sem můj popis porodu v Krči (mám to okopírovaný jiného chatu co jsem psala holkám takže toho začátku si nevšímejte 🙂 ) Taky tam mám vynechaný písmenka protože to bylo psaný narychlo 🙂 ale snad to rozluštíte..........
Zajímalo by mě jestli pomohlo to vyvolávání nebo ne 🙂 Měla jsem hodně problémy s ledvinou protože mi na ní Honzik ležel a porod byl jedinym řešením jak ulevit ...měla jsem už hodně bolesti. Akorát jsem nevěděla že to půjde tahle rychle myslela jsem třeba za týden.
Jinak porod v Krči něco úžasnýho! Všicni byli úžasný a porodní asistentka nejlepší co jsem kdy zažila
(jako ve zdravotnictví)

Tak jak to šechno začalo......
Ve čtvrtk ráno jse si řekla že y jsmesi s Mildou mohli udělat hezkej večer a spojit ho s yvláním porodu 🙂 odpoledne jsme jeli s rodičema nakoupit, tak jsme udělali velkej nákup... že upeču a tak. (něco mi ale řikalo že to asi nestihu).
Večer jsem si vypilila jeden čajík z maliníku a šla si dát teplou vanu. Milda mi masíroval kotníky a tak jsem relaxovala 🙂 šli jsme si lehnout a trošku sme se nepohodl kvůli vínu tak Milda usnul a já se taky naštvala a šla spát takže hezkej večer nevyšel celej a byl ez sexíku.
Ráno v 6.30hod mě vzbudilo čůrání tak jako klasicky...šla jsem tedy na záchod....přišel Milda že se mu chce taky, tak jsem šla zatim zalít čajík z maliníku a připravoit snídani.Čajík jsem zalla ale najednou jsem ucítila ako y se mi ctělo na elkou tak jsem šla....sedla jsem si a najednou jsem uslyšela nějaký rupnutí-myslela jsem že čůrám ale kdyý jsem vstala teklo to dál.Volala jsem na Mildu ale neslyšel mě tak jsem pro něj šla do ložnice že jedeme že mi asi praskla voda. Tak jsem volala tatkovi jetli nás odveze...chudák byl z toho celej zmatenej 🙂
Voda mi mezi tim prosákla i vložku tak jsem měla mokrý i kalhoty.Sestřička ufělala chem.tžest a ten potvrdil že je to plodovka.udělali semnou příjem a pani doktorka mě vyšetřila... Nález žádnej, rdlo nezkrácený a úplně uzavřená. Pouze odteklá voda.
Dali mě na pokoj šestinedělí...převlíkla jsem se, sestřička natočila monitor a nic se nedělo. Adi kolem 8hod jsem začala cítit první slabouký kontrakce. Přišla sestřička že si mě vyšetří ale že by to byl zázrak kdyby se něco změnilo a ejhle otevřená na 1 cm
kontrakce začali zesilovat a já se je snažila prodýchávat. Po další hodině mě přišel vyšetřit doktor a otevřená na 1,5 cm...dobrý znamení že se ěco začíná dít. Ještě kousek do 3 cm a můžu na sál kde už senou bude Milda 🙂 strašně jsem ho potřebovala. Kolem 14hod se za námi Milda vypravil s tim že kdyby náhodou se to rozjelo aby nezůstal vyset v koloně. čekal tatim venku na lavičce protože na pokoj zamnou nesměl.To už jsem měla bolesti hrozný ale stle to byl jen slabej odvárek...
Asi tak v 15hod další monitor a vyšetření....otevřená pouze na 2cm ☹
Bolesti takový že jsem myslela že si vyrvu vlasy...Za další 2hod opět vyšetření a zase jen 2cm ☹ to už jsem brečela zoufalstvim (byla jsem už sama na pokoji takže jen tak sama pro sebe abych nebyla za hysterku)...sestřičky mi dali 3. antibiotika.... a na začátku jsem dostala kapačku s dolsinem.
Začli mi bolesti takový že jsem málem lezla po zdi, kroutila se vydejchávala ale už jsem byla strašně zesláblá, motala se mi hlava, celá jem vybrovala a nemohla už ani mluvit. To už chodili i sestřičky a že semnou soucítěj a že jim je mě líto takže se poraděj s doktorem co dál aby mi pomohli. čípek na bolesti nezabíral a kapačka taky ne......
Kolem 19hod jsem si musela přivolat sestřičku kontrakce byli v kuse a už ani neustávali ☹ to bylo strašný tak mě vyšetřila a a konečněěě krásný 3 cm můžeme na sál...jen natočíme monitor 🙂 to bylo hrozný to natáčení fujky....
Konečně s Mildou spolu 🙂 já už ale sotva šla...byla jsem úplně vyčerpaná.
Na sále se šel Milda oblíct a přezout a mě si zatim vzali něco podepsat a šla jsem na předpřípravu otevřená na 4 cm. Klistýr mi byl příjemnej a pomoh mi zmírnit bolesti. Porodní asistentka mi vždycky hladila kříž při kontrakci a radila jak správně dýchat. Dala mi do sprchy balon a tam mě nechala asi tak hodinu.Milda tam byl semnou a strašně se mi ulevilo.Řekla jsem si o epidural. PA se semnou přišla domluvit že mi tam doktor napsal ijekci na bolest a že by mohla uvonit ty cesty tak že se na mě podívá jak to vypadá že to třeba zvládneme bez něj. Nerada jsem se vzdávala sprchy ale musela jsem 🙂 pustili mi rádio, milda mě hladil a masíroval jemně kříž. Otevřená na 5 cm. Takže anesteziolog na cestě a já zatim podepsala smlouvu k epidurálu....najedou jsem ale měla silnou kontrakci tak s mě PA zase vyšetřila a najednou jsem byla na 7cm. Domluvili jsme se teda že mi dají tu injekci na bolest a epidural jsme odvolali protože bych zaplatila 5700kč za 10min úlevy. Kapala mi kapačka a tak....a šup byla sem skoro na 10 cm zbýval 1mm .......PA mi pomáhala otvírat se a tak.Cítila pěkně hlavičku a že ho hladí po vláskách a jestli si nechci taky šáhnout...ale nechtěla jsem byla jsem tak zesláblá že jsem ani nepohla rukou.Pak jen skočila pro další sestru která mi mačkala břicho.... a asi na dvě nebo 3 silný zatlačení byl Jendulka venku 🙂)) ani nevim jak pořádně vypadal jen jsem se ptala proč nebrečí....Mildu si vzali abysi ho podepsal a mě zatim odcházela placenta.Následovalo šití u kteýho jsem ani necekla a vůbec mě nebolelo 🙂 PA mě strašně chválila že s takhle spolupracující rodičku tam ani nepamatuje 🙂 Přišel se na mě juknout doktor a zjistli že mám hematomek takže mi to dali leovat a čekali jsme jestli se nezvětší jinak bych musela pod narkozu ale nezvětšilo 🙂 pak už přišel dojatej Milda a Jeníčka mi přiložili .-) bulela jsem strašně moc 🙂))
Porodí asistentka byla neuvěřitelnej človíček kterýmu nevim jak poděkovat! Byla úžasnááá!!! Milda byl taky úžasnej a moc mi pomohlo že tam semnou byl 🙂 brouček šude mě chválí jak jsem byla statečná 🙂
Já jsem tak strašně štasná že to ani popsat nejde 🙂 Milda je z malýho unešenej.A je rád že tam s náma byl.
Tak snad jsem na nic nezapoměla....

adelaz
13. dub 2010

Tera: Jeeee já se z toho tvého článku rozbrečela 😅 jako dojetím a lítostí 😅 Jsi šikovná, že si to takhle zvládla🙂

adelaz
13. dub 2010

Tera: jsem ti koukala do albíčka a já tě odněkud znám🙂 ale nevím odkud🙂 nebyla jsi teď někdy v Krči?? Jeee nejsi ty ta kamarádka Vlaďky ??? Jsem byla v poradně když tě přijímali a manžel si tam nechal bundu na věšáku a ty ses ptala po Vlaďce🙂 Ale ona byla na monitoru a já jí říkala, že tě zrovna přijali🙂 Ráno si vypadala v pohodě, tak to si to fakt měla náročný teda 😨

jajinka27
13. dub 2010

adel jojo, uz davno a ted tam pristavuji takze celej bok je zavrenej

tera87
13. dub 2010

adelaz: 😀 zvládnout to člověk musí kvůli tomu drobečovi 🙂 bylo to opravdu dlouhý, bolestivý strašně moc ale myslela jsem na toho šmudlu že to zvládnout musim. Ted už ani nevim jak to bolelo 🙂 Hodně mi pomohlo že tam byli všichni strašně hodný.

tera87
13. dub 2010

adelaz: jojo to jsem já 😀 😀 😀 já ještě žádný kontrakce v tu dobu neměla ....takže jsem v pohodě byla 🙂 zatim.... pak už ne 😀

adelaz
13. dub 2010

Jajinka: tak já najdu nějaký jiný na Praze 4 🙂 děkuju za info

Tera: to je jasný, že to musíme zvládnout!! hlavně jsme ženský a my vydržíme hodně🙂 skoro všechno🙂 chichi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru