Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

adelaz
15. dub 2010

No zítra jdeme do poradny tak uvidíme co nám paní doktorka řekne🙂

blanches
15. dub 2010

Hrusti jojo přes den toho naspí daleko víc a je většinou hodný, jen někdy když nemá den tak prokřičí dopoledne 😅 . Takže to má určitě přehozené 😅

Jo jinak dudlík mi vzal na milost jen ten den co jsem psala, jinak ho nechce, ale ještě zkusím tu kytičku z lékárny jak jste mi některá radila.
Ale i přes to jsem nejšťastnější, že ho mám, je úžasný, strašně ráda ho tulím, pusinkuji a čuchám k němu, je to neuvěřitelné, byl tak dlouho v bříšku a najednou už bude měsíc s náma venku 😀 😀 😀

Mandragoře držíme palečky ať má své miminko co nejdříve u sebe.

A Tobě Adel držíme palce, ať to už co nejdříve přijde 😉 😉

jajinka27
15. dub 2010

blan...sice jsem se ptala já ale to neva 🙂) Ducky s tím měla taky problém, tak ti třeba poradí 😉

adelaz
15. dub 2010

Blanches: vůně miminka je to nejúžasnější🙂 dostala jsem pár kousků oblečení od kamarádky co nedávno porodila a malý už to neunosí, nechala jsem to v obýváku a ráno jsem se úplně lekla že už jsem asi porodila a kde je to mimčo😀 Provonilo to celý byt🙂 přesně ta miminkovská vůně🙂
Děkuju snad už se brzy dočkám🙂

ducky
15. dub 2010

Téééda, tak Mandragoře držíme palce, silně mi to připomíná můj porod 😅 Jen mě teda nejdřív prdla plodovka.

Blan já čuchám k malé ještě teď, strašně krásně jí voní hlavička. Říkám jí, že je pečená, prostě takový zvláštní vůně, moc se to nedá popsat. A pusinkování samo taky, teď už navíc krásný, že ona to vrací, když má náladu.
A jinak s tím režimem, my jsme to otočili tak, že přes den nešla do postýlky, dávali jsme jí hodně k oknu na světlo. A večer šla do postýlky, chvíli předtím jsme jí drželi vzhůru, aby tam nešla totálně vyspalá. Ani to netrvalo dlouho a povedlo se to otočit, tak uvidíš, jestli si z toho něco vezmeš a podaří se. Budu držet palce.

Hrusti počkej, jsou tu pak i jiné čekatelky 😀 Nerada bych malýho měla v břiše až do důchodu 😀 Ale jinak aktuálně samozřejmě ano, já doufám, že tam prďola vydrží do termínu. 😉

Adel tak dej vědět, kdyby jsi chtěla dát někomu mobil, tak mu písni do IP. 😉

jajinka27
15. dub 2010

Mandragora porodilaaaa, rodila 17 hodin

S radostí oznamujeme, že dnes v 17:15 přišel na svět Tomášek Vacek, měří 49 cm a váží 3,4 kg. Porod byl dlouhý a bolavý, ale stálo to za to

jajinka27
15. dub 2010

a ještě toto

Holky,tak mám ještě jednu sms od man, píše že rodila 17 hodin páni to je hrůza!! Měla epidural, jinak by se prý neotevřela, ale samotné tlačení prý bylo v pohodě. Nastříhávali ji, protože malej šel rukou vpřed jako superman nalokal se plodovky, tak je teď na JIP, ale zítra ho mamince dají

jabber
15. dub 2010

ducky - jojo to jsem byla já 🙂 taky si tě pamatuju 😉 😀

adelaz
15. dub 2010

Jeeeeee já ji to tak přeju... hele poslední dva dny bych furt brečela... a taky teda brečim 😅
Chudinka malá teda... jsem si dělala srandu z toho, že moje dítě poleze nejdřív ručičkou (termín jsem měla 20.4. co se narodil Hitler tak proto)... a nakonec se malej Tomík rozhodl takhle vylést... no měla to holka taky náročný... tak jdu malému domluvit aby on byl hodný a rychle venku... 😅

jajinka27
15. dub 2010

Chtěla bych pogratulovat Mandragoře k Tomáškovi, popřát hodně štěstíčka a zdravíčka do života 😵

ducky
15. dub 2010

Mandragoro gratulacéééééé 😀 Ať máš Tomáška brzo u sebe a ať jste brzo doma. 😉

Jabber to jsem ráda, že nemám v hlavě ještě takovou fašírku 😀 A vy čekáte druhého mimíska?

adelaz
16. dub 2010

Tak jsem doma z poradny... Jsem lehce otevřená, břicho mám dole, tak teď budu jen čekat... Jinak další poradna v pátek...
Zase jsem měla pana doktora a zase krvácím... 😠 blee

hrusti
16. dub 2010

Mandragoga má miminko!!! Velká gratulace!!!

Ducky, vsak ja vim, ze jsou tady i jine cekatelky 😀 Ale vy nejste ted zrovna aktuální. U vás az léto 😀

blanches
16. dub 2010

Mandragoro veliká GRATULACE, jsi holka statečná, porod musel být náročný, nedovedu si představit, že bych trpěla tak dlouho, ať jsi brzy v pořádku a malého si krásně užíváš 😉

Adel tak ať už to brzy přijde a máš to rychle za sebou a mrňouska u sebe 😀

Ducky děkuji, no on je přes den v kolíbce, kterou máme v obýváku a tam máme hodně světla, je pod střešními okny, také se ho snažím před spaním držet vzhůru, ale někdy se mi to nedaří. Dneska v noci spinkal, ale manžel šel spát do obýváku a on byl se mnou v posteli, zatím se mi nedaří udržet ho v postýlce. Zkoušela jsem tu kolíbku dát do ložnice co v ní je přes den, ale také nechce 😒 Jojojo ta jejich vůně je úžasná 😀 😀

blanches
16. dub 2010

Jaji máš pravdu 😀 jsem nějaká zmatená 😀 😀

jajinka27
16. dub 2010

adel...no vidíš, tak to určo brzo porodíš sama 🙂) tak až se nenahlásíš je nám to jasný 😀

kativka
16. dub 2010

Mandragoro gratuluju a obdivuju. Muzes na sebe byt pysna. Normalne me to dojalo a to mam vsechno za sebou. Uz sem nebudu chodt, cim dal tim vic me desi druhy porod. 😀

Adel jak se ten doktor jmenoval? Ono je to asi normalni, me jednou vysetrila doktorka tak, ze jsem byla rada, ze jsem vubec dosla k autu. Nevim, co tam delala, rekla mi, ze jsem na dva cm, ale ja mela pocit, ze to jen ona musela z toho ty dva udelat, jak to bolelo 😢

Blanches tak to je teda prekerka. Nas malej to nejak zazarcne pochopil, dokonce ma v noci i delsi pauzy mezi kojenim nez ve dne. Teda dnes v noci byl vzhuru 4hodiny, ale to se mi pomstil, ze jsme vcera nebyli venku 😀 Dudliku se branim zuby nehty, radeji ho kolibu, zpivam mu, cokoli. Priznavam, dnes v noci jsem i ja povolila, ale jen co trochu zklidnil, hned jsem ho schovala a doklidnila "sveraci kazajkou" a chovanim 😨 Ted pacholek spi, ale jen na ruce. Cvici se mnou, pijavice moje zlata!

ducky
16. dub 2010

Adel tak to se chystá, držím palce, ať nepřenášíš. 😉

Blan tak to vidíš, u nás zabralo tohle. Jen mi ještě napadá, jestli se v té postýlce necítí blbě kvůli velkému prostoru. My měli takové válečky, mezi které jsem malou uložila a ona byla v klidu. A taky teda od malinkata spí ve spacáčku, což bylo super,ale teď nevím, jak jí naučím na peřinu. To je ale vedlejší. 😅

kativka
16. dub 2010

Ducky: myslis spaci pytel? my s prikryvanim zapasime. v zavinovacce sam neusne, jen v naruci. poddekou usne sam, ale zase desne cestuje a vcera jsme ho nasli v postylce hlavou dolu a z pod deky couhali jen nohy a desne plakal. tak jsme ho vratili a byl klid, ale ted se bojim ho prikryvat cimkoli :(prijde mi, ze jenom v pytli je zima, ze deka krasne zahreje. spi v overalku

hrusti
16. dub 2010

Kativ, tak mu dej pod overalek jeste body a supni ho do spaciho pytle 🙂 My jsme v nem taky chvili spali, kdyz se v noci odkopaval. Ale jak si zacal stoupat, tak v nem nechtel byt, protoze mu to vadilo pri stoupani v postylce 😀

jajinka27
16. dub 2010

kativ...nas mladej spal jen v overalku a zavazanej v dece a v pohode 🙂 pak ve spacim pytli a zima mu nebyla 🙂 a to mame loznici dost studenou

a s perinkou budeme mit stejnej problem jako Ducky, u nas jede pytel 🙂)

jajinka27
16. dub 2010

a dodávám je lednové dítě, takže fakt mrazy 🙂))

adelaz
16. dub 2010

Kativka: pan doktor Král... Ale jinak je moc příjemný... jen prostě asi vždycky víc zabere:-/ No ale porod bude horší ...
Jinak dneska se cítím jak tělo bez duše... unavená vyčerpaná jako nemocná, ale to nejsem ... jen jsem mla teď týden rýmu hnusnou... asi si vezmu paralen a celý den prospím...

kativka
16. dub 2010

Kdyz uz jsme u toho spani, mate v postylce mantinel? Vzdycky se nam odkutali k bicnici postylky a je na ni nalepenej. Meli jsme mantinel, pak jsme se bali, aby se neudusil, tak jsme ho sundali, jenze pak mel zas na hlavicce "zraneni", jak to narval do sprusle, tak jsme zas maninel dali, no ale dneska jsem ho opet nasla s nosem zaborenym do mantinelu kdyz nam houkal alarm. Vim, ze neprestal dychat kvuli mantinelu, to by vypadal jinak, nedychal, protoze to proste dela. ale to uz jsem tu resila driv. tak ted nevim, co je bezpecnejsi. kdyby nemel tak moc naklonenou postylku, tak necestuje, ale takhle... 😒

kativka
16. dub 2010

adelaz: tak treba zitra bude po vsem 😀 ty se chces potkat s mandragorou vid? 😀

adelaz
16. dub 2010

kativka: no chtěla jsem😀 ale asi se to nepovede😀 chichi

jajinka27
16. dub 2010

kativ...měli a máme mantinel, okolo celé postýlky máme deku atd, protože ještě teď naráží hlavou a budí se 🙂) takže budeme mít mantinel okolo celé postýlky a zůstane na druhé děcko 🙂

ducky
16. dub 2010

Kativ jj, spací pytel a malá v něm spí jen v overálku. V létě dokonce v krátkém. Takže se ho neboj, ty děti si to tam vytopí 😀
Mantinel máme na jedné straně postýlky. Když spala u nás v ložnici, tak bočnici k sobě jsem měla volnou. Teď spí tak, že má postýlku u zdi, tak mantinel má na té opačné straně. Nikdy se mi tam tolik nezabořila, aby přestala dýchat. Tak nevím, jak ti poradit.

Hrusti tak moje šídlo se postaví i ve spacím pytli a to od chvíle, co se začla stavět. 😀

hrusti
16. dub 2010

Haha, my mame dokonce dva mantinely nad sebou 😀 Pac kdyz si zacal stoupat, tak se nekontrolovane poustel a padal hlavou na sprucle zrovna v miste nad tim prvnim mantinelem. Ale mam je dany tak, aby tu predni stranu postylky mel prazdnou, mam je dane kolem dvou kratsich stran a ted zadni strany postylky.

Ja jsem ten spaci pytel davala hodne na podzim a v zime, kdyz bylo chladnejs a H. se vzdycky vyvrtal ven z deky. Tak aby mu nebyla zima 😀 Oblekala jsem mu taky jen overalek.
Ale jako malemu miminku jsem davala body s kratkym rukavem pod overal, ale jen chvili 🙂

vrana
16. dub 2010

Hoj, mandragoře moc gratulujeme! Adel neboj, určitě porodíš do neděle 🙂

Ha ha, tak my jsme teda otužilci...naše dítě spí jen po peřinkou, teda prvních 5 minut co ji přikryju, pak spí odkopaná. Od malička spala jen v overálku, i v zimě, nikdy pod tím neměla body, ani já bych neuměla spát v dvouvrstvém pyžamu. Jedinou výjimku tvořila chalupa, ale to se bavíme o 15° na spaní, než se to vytopilo... a v pytli byla jen v létě když jsme spali v autě "jako pod stanem". Mantinel jsme měli, ale nedávno už jsem ho sundala. Kativ já bych se asi nebála že se udusí o mantinel, to jsem nikdy neslyšela 😕 Co máte za monitor že tak houká a proč máte nakloněnou postýlku?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru