Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

luciehynkova
26. led 2010

jaji, to nemam. byla jsem tam zatim jen na utz ve 30tt a sla jsem na registraci do te prijimaci kancelare se zapsat. ted jsem jeste u me MUDr...

ducky
26. led 2010

Lucko v 35tt jsi měla jít na další registraci a to je právě to sepsání rodiné anamnézy, dostaneš tam papír o jménech, zapíší si o tobě detaily a tak. A pak se teprve objednáváš do poradny.
Tak to naprav 😉 😀 , vždyť už jsi v 36tt.

Tak já to teda mám kousek dál než vy, ale tak 15 minut, max 20. Nejblíž mám Podolí, asi 4 minuty tramvají, ale tam jsem nechtěla. 😉

jajinka27
26. led 2010

Lucie...ale to se tě asi paní už ptala na rodinnou anamnézu ne? pokud jo tak si jen zavolej do poradny a objednej se 🙂

petaaa
26. led 2010

je tak tím jste mě zaskočili, ale určitě to nemám víc jak 10min....
ted jsem koukla do plánovače a tam uvádí 7min.... blíž jsem měla podolí, ale tam už měli plno.... 😉

jinak dnes jsem byla na kontrole a bylo tam pěkně plno hlavně na monitory to jsem čekala asi půl hodiny a nakonec mě poslali nahoru na sál.... takže jsem tam se celkově strávila necelé dvě hodiny....na další kontrolu jdu zase za týden. 🙂

petaaa
26. led 2010

ted tak přemýšlím, že je na čase vyplnit tu anamnézu, co jsme dostaly domů.... jen nevím jesltli u ted nemocí rodičů a prarodičů mám napsat jen jaké jsou v rodině nebo psát konkrétně kdo a co přesně?

blanches
26. led 2010

Já právě chtěla co nejblíž, abych nemusela pak i s bříškem daleko dojíždět, tak jsem měla radost, že v Krči měli volno. Známá od kamarádky porodila v autě, ale oni měli porodnici do 30 minut autem. Manžel než stihl zavolat rychlou a oběhnout auto aby přišel k ní, tak měla hlavičku venku, stihl jí rychle sundat kalhotky a chytit si mrňouska😀 , mě by se líbilo mít také tak rychlý porod, ale to je náhoda..

Příští týden budu 34 a to jdu ještě k doktorovi, dají mi papír na mateřskou a domluví se se mnou, jestli pak mám jít ještě jednou k nim, nebo už do nemocnice..

Petaaa koukám, že je to pěkně na dlouho, já u mého mudr jsem vždy tak do 30 minut se vším všudy, ale je pravda, že ten monitor trvá docela dlouho a když na něj člověk musí ještě čekat.

petaaa
26. led 2010

blanches: jojo ten monitor trvá opradu dlouho.....cca 20min ti ho natáčejí a já vždycky čekala tu půlhodku určitě, ale co mi říkala kamarádka, která chodila k Apolináři tak ta tam na kontrolu strávila tak tři čtyři hodky.... takže si říkám, že tady je to vlastně ještě super 😀

k.lenina
26. led 2010

petaaa: Do té anamnézy (co se vyplňuje doma) jsem uvedla i kdo danou nemoc má resp. měl. Ale po pravdě u nás to je docela jednoduché (díky bohu).

petaaa
26. led 2010

k.lenina: jééé koukám, že máš termín jen o tři dny předemnou.... tak to se tam možná potkáme 😀

s tou anamnézou u nás je to trošku složitější a moc místa na to, abych se tam rozepisovala není ☹

k.lenina
26. led 2010

petaaa: No uvidíme! Moc se na tu naší holčičku těším! Ale zatím to vypadá, že se nám ještě na svět moc nechce. 🙂 Takže je to dost pravděpodobné, že se potkáme 😉

S tou anamnézou se netrap. Myslím, že podstatnější je co jsi nadiktovala v nemocnici anebo použij hvězdičky a napiš text na druhou stranu. Určitě to můžeš se setřičkama probrat v poradně.

blanches
27. led 2010

Holky mám na Vás dotaz, kdy je potřeba si zajistit dětskou lékařku? Díky mooc 😉

sabuse1
27. led 2010

blanches: asi tam není vyloženě přesný termín, je důležitý jí mít domluvenou před porodem takže když začneš shánět myslím, že je to ideální. Já jí tuším volala cca 2 měsíce před porodem, už si to přesně nepamatuju, ale chtěla sem to mít vyřízené kdybych třeba porodila dřív

ducky
27. led 2010

Blan já jí měla zajištěnou v září, takže taky tak 2 měsíce před porodem. Už bych moc neotálela. 😉

blanches
27. led 2010

díky moc, kouknu které jsou nejblíže a začnu obvolávat 😉

k.lenina
27. led 2010

blanches: Já jsem si doktorku zařídila ve sytejný den jako sepsání papírů v Krči tedy cca 35 týden. Dala jsem na doporučení a paní doktorka nás vzala, takže to moc náročné nebylo.
🙂

blanches
27. led 2010

k.leni dobrej nápad, díky, napsala jsem sousedce, ke které chodí její děcka, doporučila mi jí a dala číslo, zkouším volat do ordinace, ale má stále obsazeno.. 😒

k.lenina
27. led 2010

blanches: Určitě se dovoláš 🙂

misa_1
27. led 2010

Ahoj holky, snazim se nevysedavat u internetu, tak mam delsi odmlky 😅 .

K tomu detskymu doktorovi - ja tam volala nekdy v zari (nastesti mi to nekdo poradil) a uz se tvaril, ze ma uplne plno a musela jsem ho celkem ukecavat, tak vas nechci desit, ale radsi se na to poptejte co nejdriv. Bydlime teda na velkym sidlisti a tenhle mi byl doporucenej jako dobrej, ale tezko rict.

petaaa
27. led 2010

ahojky,
já byla u dětské dr. tak před měsícem.... šla jsem rovnou k té co pod ní spadáme obvodem a navíc je to doktroka co byla zástup mé dětské dr. takže jí znám už z dětství 😀

misa_1
27. led 2010

Tak jsem rychle docetla, co je noveho, koukam, ze nekterym se to uz pekne blizi, tak prejem, at je vsechno v pohode 😉 .

Prostej drzim palce, snad si to otoceni jeste prcek rozmysli.

Ducky diky za optani, myslim ze je porad hrozne hodnej. Teda zabrecet si taky umi, prijde mi, ze uz zvlada i vztekani, ale je to vzdycky je chvilkove. V noci kojim po 4-5 hod, pak hned usne a pres den teda po 2 - je to hrozny hladovec. A po obede pravidelne spi tak 3,5 hodky, pak ho vetsinou musim budit, aby mi nespal az do vecera 🙂. Chodime kazdy den na prochazky a pak jeste chrni v chodbe v kocarku. (dneska jsme teda diky mrazu vynechali, tak spinka v kulichu a v rukavicich v postylce u pootevrenyho okna.)
Na spani ho davame od uplneho zacatku do postylky a tenhle tyden usina i bez uspavani, proste ho polozim, popreju dobrou noc, nekdy pustim kolotoc, nekdy ukolebavku z chuvicky a jdu. Pak jeste slysime, jak si tam brouka nebo i zaplace, ale chvilkove, tak ho nechavam, uklidni se sam. Snad nejsem krkavci matka. Tak jsem zvedava, jak dlouho mu tohle klidne obdobi vydrzi. 😎

blanches
27. led 2010

misa1 to je zlatičko, držím palečky ať je stále takhle zlatej 😀, já jsem zvědavá co čeká nás, doufám, že mrňousek nebude malý terorista. Budu se snažit ho někdy nechat a nezvednout aby toho pak nevyužíval.

Jinak ta doporučená doktorka od sousedky tam dneska byla do 14 hodin a bylo neustále obsazeno a když mi telefon náhodou vyzváněl, tak ho nikdo nezvedl. Zkusím to zítra, to tam má být od 14 hodin do 18 hodin. Líbí se mi, že je to od nás kousínek, hned ve vedlejší vesnici, tak bych nechtěla zkoušet někoho jiného, no uvidíme 😀

kativka
27. led 2010

jejda, já vím, že to sem nepatří, ale s tou doktorkou jste mě docela překvapily. Mylslela jsem, že to začnu řešit, až nastoupím na mateřskou. Hlavně bydlíme teprve krátce na Lhotce, dítě bude mít trvalý bydliště ale v Krči a vůbec netuším, jaké tu jsou doktorky. Tak začnu zjišťovat a budu doufat, že naše spádová doktorka nebude nějaká babizna. Dík, že jste to někdo nakous...

blanches
27. led 2010

Kativka jedni naši sousedi původně bydleli s dětma na Lhotce a lékaře mají stále tam, můžu sousedku požádat o číslo, jestli budeš chtít, poslala bych Ti pak do IP.
😉

ducky
27. led 2010

Míšo teda, tak to máš naprosto zlatý mimi. Tak držím palce, aby byl Adámek stále tak hodný 😀 Že by to dělal ten den narození? Já byla taky hodné mimi 😀 😀

Blan do třech měsíců nesmíš nechat dítě vyřvat. Ono si myslí, že jsi ho opustila. A neboj, že by si ho rozmazlila, když ho budeš nosit. Oni ti to ale snad řeknou sestřičky v Krči. Jako když ho dáš do postýlky, ono si brouká a třeba trochu brekne, jak píše Míša, tak to je v pohodě. Ale pokud začne plakat a ty nepřijdeš, tak to je špatně, tak pozor na to. 😉

prosteja
27. led 2010

ahojda holky, co je tady nového? rodí někdo? 😵

prosteja
27. led 2010

já se hlásím z dnešní poradny..... holky všechno ok, až na toho našeho broučka prdelníka 😀 😀 😀 stále KP 😢 a jelikož takhle "sedíme" už 4 měsíce a nehneme se, tak nám pan doktor moc šancí nedává..... 😔 navíc jsem cvičila a svítila od 30tt a nic.... takže už ani já moc naděje v sobě nemám....... ☹

prosteja
27. led 2010

jinak jsem předána do porodky, tak tam zítra budu volat.... myslíte, že mě objednají už na příští týden? podle menstruace jsem dnes 35tt+2....

prosteja
27. led 2010

a pak se chci ještě zeptat, jestli tu někdo nemá zkušenost s KP v této porodnici...... riskovat normální porod nechci, takže pokud bude prďolka další 2-3 týdny v této poloze, tak bych se ráda domlouvala na plánovaném císaři.... sice se mi do toho moc nechce, ale co nadělám...než pak plašit s prasklou plodovkou a skříplou nožičkou nebo tak něco, tak raději plánovat tohle v klidu... a slyšela jsem, že v Krči nejsou moc svolní, prý hrozně přemlouvají k normálnímu porodu..... ☹ tak se chci zeptat, jestli tu náhodou není nějaká dušička, která měla před porodem mimi KP, abych věděla, jak tam funguje ta komunikace 😉

konsa
28. led 2010

prosteja: já slyšela ted naposled přesný opak. Jedna holčina z jiné diskuze měla mimi KP, ale chtěla hrozně moc rodit přirozeně. V krči jí plánovali císaře, a tak šla a porodila jinde. Takže to nahrává pro tebe 🙂 ale podle mě se to řeší případ od případu. Hlavně máš ještě čas, takže uvidíš, co ti řeknou a podle toho se pak můžeš zařídit. Na kdy tě objednali?

prosteja
28. led 2010

ahojda holky, tak jsem volala do Krče a jsem objednaná na 8.2. to budu přesně 37tt+0..... sestřička byla moc ochotná, všechno mi vysvětlila jak to chodí v poradně, co mám udělat a kde se hlásit..... takže super.... no a já jí říkala, že mi doktor řekl, ať nahlásím, že jsme KP a ona prý, jak dlouho, tak říkám, že už asi 4 měsíce 😅 tak prej jéjej, no to bude zajímavý... a smála se.... já už se taky dneska usmívám, musím to nechat na prťouskovi...jelikož tam půjdu v 38tt tak pokud bude mimi stále KP, tak budu chtít znát od doktora nějaké stanovisko, jak se to řeší a co a jak...

KONSA no vidíš, to mě docela překvapilo.... já slyšela pravý opak... tak uvidíme.... pokud prďolka zůstane KP, tak to přirozeně prostě riskovat nechci a pokud mi v Krči vyjdou vstříc, tak je budu všude chválit 😀 a co ty? chystá se něco?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru