Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

aaa
26. bře 2013

@vrana S doktorkou Paulovou mám podobnou zkušenost 😉

vrana
26. bře 2013

@aaa No ona je prostě jiná. Já už u prvního jsem s kojením měla problém. Po 3 týdnech jsem musela kojit a dokrmovat UM, protože malá nepřibírala. Mám velký prsa a holky byly obě hrozně líný tahat. Daly si 20, usnuly a za hodinu, nebo dvě chtěly zase a dr. to prostě nebylo po chuti, holt nebyly tabulkové. Kdybych tam někdy byla znovu, tak od začátku hlásím, že kojit nechci, ať mám od ní klid 😀 Nakonec se za mě přimluvily sestry, že už doma jedno dítě mám a že tudíž určitě ani to druhé nenechám umřít hlady.

lrg
26. bře 2013

Lidi vůbec nemá cenu řešit. I ti samý lidé se ve dvou dnech můžou chovat jinak. Rodil mě doktor Král a byl super. O dva týdny jsem na něj narazila na pohotovosti, kdy mi ruply stehy a krvácela jsem jak podříznutá svině a on byl na pěst, otrávený, celkem arogantní a manželovy ani neřekl kam mě vezou a co se děje. To samé dvě sestřičky, jedna nepříjemná blondýna na přijmu mě posadila do čekárny, z nohavic mi cákala krev a ona šla koukat na TV a neřekla nic. Když jsem se jí v slzách ptala, co se děje, proč mě někdo neprohlédne, tak mi vynadala, že pan doktor má pacientku, tak přece musím počkat. Ale že by to řekla rovnou, já už se viděla mrtvá a ona zkasíruje 90 Kč a odejde 🙂 Zato pak sestřička na sále byla kouzelná, hladila mě, držela za ruku a utěšovala. No a druhý den na kontrole byl doktor zase fajn, takže vybírat porodnici podle personálu je nesmyslná aktivita 🙂

lrg
26. bře 2013

A na kurzy bych určitě šla a jedno asi kam. Já jsem se na to vyprdla, čekala jsem, že se všechno dozvím v porodnici, ale nějakou přemíru informací jsme teda nedostaly. Chce to nečekat a ptát a ptát se. Ale je fakt, že pak člověk přijde k pediatrovi a ten mu zase řekne něco úplně jiného 🙂

aaa
26. bře 2013

@vrana Tak to jsme na tom stejně, taky mám velký prsa a kojení prostě nešlo, malý je na UM. Dost mě vystresovala, byla jsem tam kvůli tomu 6 dní, protože mě pořád nutila rozkojit se 😅 . Naštěstí tam jsou úžasné dětské setřičky, podpořily mě 🙂

vrana
26. bře 2013

@lrg Jo dr. Král, to je zrovna ten co s ním mám nemilou zkušenost 😀

lrg
27. bře 2013

@vrana Ale zase co do kvality práce 🙂 byl neskutečně šetrný a citlivý, kam se na něj hrabou všechny ženské 🙂

Taky mě nechali celou noc na šestinedělí, že nerodím ani omylem, když jsem říkala, že mám pravidelné kontrakce, tak se na mě dívali dost podivně a pak ráno při vizitě říká doktor, jéééé, na sáááááál...... Nestihla se příprava a málem ani manžel 🙂 Ale panbůh zaplať že to dopadlo všechno dobře. A to rozpadlé šití si myslím trochu, že taky byla jejich chyba. Šila mě PA za asistence MUDr. Krále a říkala, že to dělá poprvé........ 😀

colormaus
27. bře 2013

ahoj holky, v pátek jdu na první poradnu do Krče,. Můžete mi aspoň ve zkratce říct, co mám čekat? Díky M.

lrg
27. bře 2013

@colormaus čekej, že budeš čekat hóóóóódně dlouho 🙂 Takže jídlo, pití, čtivo s sebou. Nejdřív tě zavolají sestřičky, zváží tě, otestujou moč, změří tlak, budou se ptát na otoky a jiné komplikace. Pak možná už půjdeš na monitor, kde tě na půl hoďky připásají k posteli a budou poslouchat srdíčko no a pak si sedneš do čekárny a budeš čekat, než si tě zavolá doktorka a čeká tě klasické vyšetření jako u tvého doktora. Nevím jak u ostatních, ale u mě to bylo vždy 3 hodiny čekaní a 3 minuty vyšetření 🙂

mmiirrkkaa
27. bře 2013

@colormaus já byla objednaná vždycky na ráno (kolem osmé) a v 9 jsem seděla v buse a fičela dom. čekání neznám 🙂

colormaus
27. bře 2013

@lrg: díky za odpoved a povzbuzujici info 🙂. dělají i ultrazvuj a vyšetřují i vnitřně?

colormaus
27. bře 2013

@mmiirrkkaa: jsem objedaná na osmou, tak doufám, že to bude stejný 🙂

mmiirrkkaa
27. bře 2013

@colormaus ja odevzdala moc, zvazili me, zmerili tlak, pak na prohlidku k dr (vnitrni vysetreni a utz) a pak pripadne monitor

sheinka
28. bře 2013

Já jak kdy..někdy jsem čekala 2-3 hodiny, jindy bylo za půl hoďky hotovo. Tentokrát jsem také objednaná na osmou ranní kvůli hlídání. Tak snad to bude rychlovka.

kovik
30. bře 2013

Půjčují v porodnici monitor dechu?

aaa
31. bře 2013

@kovik Myslíš jako domů? To nevím. Jinak ho dávají. Na šestinedělí je neměly všechny děti, nebylo jich dost, ale na nadstandartu ano.

kovik
1. dub 2013

@aaa - ano myslím domů 🙂

tomi_sek
6. dub 2013

Tak mám také za sebou čerstvě porod v krčské porodnici. Byla jsem na normálním šestinedělí. Bohužel se porod zkomplikoval a nakonec mi dělali cisaře. Jipku maji pěknou, po rekonstrukci, tam jsem byla 1 den,bohužel bez návštěv,ale chápu,že jak tam ležíme všechny vedle sebe,tak tam není soukromí. Sestřičky, jak na porodním sále, tak na šestinedělí jsou moc hodné,ale moc musím pochválit sestřičky na jipce,nevím bohužel, jak se jmenují,ale byly úžasné. Byla tam starší s přízvukem a pak mladší, co má sama 3 děti. Vše nám vysvětlovaly a dokonce když jsem plakala bolestí,tak u mě stala a držela mě za ruku a utěšovala,že už brzy zaberou léky na bolest. Měla pravdu. Díky jejich pomoci,jsem z tohoto neměla nepřijemný zážitek. Dětské byli taky hodné. No prostě až budeme čekat druhé,chci zase rodit tady. 🙂

kophana
8. dub 2013

nevím, jestli se tady aktuálně probíraly PA, co teď v Krči jsou - na kurzu jsem zatím poznala jen jednu, taková menší, snědší, tmavovlasá (v culíku) - tuším Monika. Předpokládám, že PA je při porodu mnohem důležitější než doktor tím, že je s maminou celou dobu. mění se pak asi podle směn, že? měla jste některá domluvenou nějakou PA? kolik to tak stojí a je to podle vás rozdíl v přístupu když je po celou dobu jedna? nebo jsou tam všechny nastejno?

aaa
8. dub 2013

@kophana Myslím, že všechny PA tam jsou úžasné. Já měla u porodu jednu, která porod vedla a k tomu tam občas proběhly další dvě nebo tři a všechny byly strašně hodné a milé 🙂

vrana
9. dub 2013

@kophana Přiznám se, že nějak nechápu tvůj dotaz. U obou porodů jsem měla porodní asistentku. Doktor byl více méně jen jako jistič, kdyby něco, ale celý porod vedla PA. Když mě přijali po prasknutí vody, na šestinedělí mě chodila kontrolovat PA co měla službu. Když byl čas jít na sál, odvedla mě tam a tam se mě ujala PA co měla službu na sále. Odrodila a pak zpět na šestinedělí, kde byla PA co mě na sál odváděla. Všechny, se kterými jsem se tam setkala byly super. Nemyslíš spíš dulu?

kophana
9. dub 2013

@vrana no myslela jsem, že stejně jako si člověk může zaplatit doktora, může i PA. Dula je podle mě jen takový více školený doprovod, ale lékařsky je na tom líp PA, která má kvalifikaci. No stejně v Krči je možný jen jeden doprovod ne? A já tam chci určo partnera, takže dulu bych mít nemohla. Spíš mi šlo o to, jestli měl někdo zaplacenou PA z Krče (možná, že to ani nejde, netuším), která byla celou dobu u porodu. Ale jak píšete, asi je to jedno pokud jsou všechny tak milé a hodné🙂

vrana
9. dub 2013

@kophana no právě proto mi to přijde trošku mimo, proč si budu platit PA z Krče, když i tak jsou celou dobu u porodu, pokud tedy nejde o komplikovaný porod, který pak řeší doktor 😅 To leda že bys měla vlastní PA, ale to teda nevím, jak v Krči funguje.

kophana
9. dub 2013

@vrana jen mě to napadlo, že se pak mamině věnuje jen jedna PA po celou dobu - ale jak říkáš, asi je to blbost řešit🙂

vrana
9. dub 2013

@kophana tak ono když půjdeš na sál rovnou, bez přechodu na šestinedělí, tak budeš mít taky jednu, to bys musela mít kliku, že bys byla na přelomu směny a střídali se. Ale za svoje pobyty tam jsem jich poznala dost a všechny byly super, takže bych to fakt neřešila 😉

kamca30
9. dub 2013

@kophana Ahojky, mám za sebou už 2 porody a musím podotknout, že řešíš zbytečně spoustu věcí. Průběh porodu se dá těžko naplánovat, pravděpodobně nebude tak v pohodě, jak si ho představuješ. Promiň, ale jako prvorodička nevíš, do čeho jdeš a už jsi si jistá, že nechceš oxytocin? Věř mi, že jsou v porodnicích ve směs profesionálové, kteří dělají maximum. Těžko tě někde nechají měsíc, když je vše OK, 4 dny bohatě stačí. Až to na tebe přijde, věř mi, že ti bude ukradená barva porodního sálu, úsměv doktora nebo neochota sestřičky, budeš to chtít mít rychle za sebou.

kophana
10. dub 2013

@vrana
@kamca30 Tos mě asi špatně pochopila - vůbec se neodvážím mluvit nebo si diktovat, co bych jak chtěla. přesně jak říkáš, jako prvorodička netuším do čeho jdu. A jinak ano, asi řeším spoustu věcí, které mě napadly, protože kolikrát za život člověk rodí, že - a já prostě pochopitelně mám strach (s nemocnicemi mám své zkušenosti a není moc o co stát - a to se teď nebavím o prostředí, ale o tom proč jsem tam byla). Takže chápu, že vám všem to teď přijde až směšné (snad se taky pak budu smát) a máte mě za blázna, což úplně chápu, ale holt tahle diskuze mi taky něco dala. Už jsem klidnější a věci míň řeším - což bylo mým cílem, taky už jsem od té doby byla párkrát v Krči, viděla nějaké PA, poznala trochu to prostředí a vím do čeho jdu. Ale kdybych se na pár věcí co mě napadly nezeptala, tak si to pak asi vyčítám nebo stresuju dál. Takže ať mě máte za jakoukoli máničku co řeší blbosti, mě to vlastně pomohlo 🙂 takže díky!

vrana
10. dub 2013

@kophana Za máničku tě určitě nikdo nemá. Jen se tě snažíme povzbudit, že řešit tyhle věci a stresovat se tím, je naprosto zbytečné. Budeš koukat, jaký to nakonec bude šrumec a bude po všem, než stihneš říct A. 😉 Penízky si schovej na něco pro mimčo, věř, že všechno bude probíhat v pohodě a nepromýšlej ty nejhorší varianty nebo si je přičaruješ.

lrg
10. dub 2013

To je fakt, že člověk už pak řeší jen sám sebe. Já jsem se ze všeho nejvíc bála císařského řezu a infuzí - mám panickou hrůzu z jehel. No a kdyby mi v tu chvíli uřízli nohu, bylo by mi to úplně jedno 😀 Taky jsem to hrozně řešila, dokonce jsem si vzala do tašky CD, knihu a společenskou hru, jakože co tam budem s manželem takovou dobu dělat 🙂 Nakonec jsem byla na sále jen hodinu a byl to takový šrumec, že už ani nevím, jak moje PA vypadala, kolik jich tam bylo, co mi říkali, co jsem říkala já...... 🙂

aaa
10. dub 2013

@lrg To sedí... Já si sebou zase brala knížku, že se budu nudit a do dneška jsem ji neotevřela 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru