Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

aaa
13. bře 2013

@lrg
@lolek Holky, tak jak? Už máte prcky u sebe? 🙂 🙂

lolek
15. bře 2013

@aaa konečně doma 🙂

aaa
15. bře 2013

@lolek Gratuluju a až se usadíš, těším se, že písneš, jak všechno proběhlo 🙂 🙂

lrg
19. bře 2013

Ahoj holky, tak od pátku už jsme taky doma. Abych dodržela tému - na Krč si nemůžu stěžovat 🙂 Samozřejmě jsou věci, které mi vadily, ale to je tak individuální, že se podle toho nedá hodnotit celá porodnice. Měla jsem vyvolávaný porod, v noci mi daly tabletku s tím, že určitě do druhého dne neporodím, protože nejsem připravená atd. Do chvíle to na mě přišlo, ale nikdo mi moc nevěřil, že se pořád nic neděje, takže já šílená zoufalstvím, že mám takové bolesti a vlastně nerodím 🙂 No a ráno při vizitě už mě pan doktor okamžitě poslal na sál, nestihla se příprava a málem ani tatínek. Ale dopadlo to skvěle, žádné komplikace. Byla jsem na šestinedělí a jsem ráda za ušetřené penízky, ale je fakt, že klidu tam moc není, ani ve dne ani v noci a člověk se musí trochu víc rvát, když něco potřebuje a návštěvy na chodbě taky nejsou nejzábavnější, ale my jsme ty tři dny přežily v naprosté pohodě 🙂

aaa
19. bře 2013

@lrg Moc gratuluju a přeju malé do života hodně zdraví 🙂

kophana
25. bře 2013

měla bych pár otázek ke Krči na všechny, co tam rodily (ptám se záměrně, slyšela jsem zkušenosti mojí ségry před 10 lety z Ostravské porodnice a kapku se bojím, že v Krči se některé věci dělají ještě teď... ale třeba mi to vyvrátíte🙂:
1. měly jste možnost během porodu měnit polohy nebo se tam rodí pouze v pololeže na tom křesle? a měly jste možnost mít nohy třeba dole nebo jste je musely mít nahoře na té koze? (ségra prý musela být na koze s nohama nahoře, což jí bylo strašně nepříjemné a nemohla pořádně tlačit)
2. byly jste celou dobu na porodním sále nebo v nějaké hekárně? pokud ano, jak jste se dostaly na porodní sál? musely jste to dojít samy nebo jak to bylo daleko? (prý to málem v bolestech nedošla a nikdo jí ani nepomohl)
3. sprcha je jen na jednom sále a pro ostatní je to na chodbě, kam jste musely chodit samy?
4. měřili vám pánev pro porovnání s velikostí mimča?
5. odkdy jste chodily na monitor? (jsem 31tt a ještě mi to nikdo nenabídl, tak jestli je to ok)
6. stojí předporodní příprava za to? chodily jste i s partnerem na všechny lekce nebo třeba na kojení to nemá smysl? (tzn. že pak to je 2x300,- za lekci?)

díky moc za postřehy!

vrana
25. bře 2013

@kophana
1. rodila jsem obě děti vleže na zádech, ale nutno říct, že jsem jinou polohu nevyžadovala. Přišlo mi to pohodlné a tlačilo se mi "fajn", takže nevím, jestli by mi jinou polohu dovolili, kdybych chtěla.
2. u obou dětí jsem byla nejprve na šestinedělí (u prvního vyvolávali, nastoupila jsem v pátek a malá se narodila v neděli; u druhého jsem byla na šestinedělí hodinu, dr. si myslel, že bude trvat dlouho než se pplně otevřu a prdlačku 😝), potom pěšky přesun o patro níž k porodním sálům - u prvního do sprchy na chodbě, byl tam i záchod a balon, tam dávají klistýr a pak přesun na porodní sál, pěšky, asi 10 kroků. Byla jsem na obyč. sále jen s křeslem bez vany aj. U druhého vynechali přípravu, nebyl čas, takže ze šestinedělí rovnou na porodní sál. Rovněž pěšky a v pohodě. Ze sálu v obou případech mě převáželi na pokoj na lehátku.
3. Ano, nicméně sprchu jsem využila jen při přípravě, při samotném porodu už ne, nebylo kdy. Kontrakce po 2 min. i míň, na sprchu jsem fakt neměla myšlenky.
4. Ne
5. Na monitor až nějaký 38.tt
6. Na jejich kurzu jsem byla, na první lekci se mnou byl manžel - prohlídka sálu, popis porodu, co a jak probíhá. Pak už jsem chodila sama. Nejpřínosnější pro mě byla prohlídka těch sálů, že jsem věděla do čeho lezu. Jinak informace ok, ale nic zásadního, co by člověk neznal odjinud.

Snad ti to pomohlo. Hodně zdaru!

kophana
25. bře 2013

@vrana díky moc za postřehy! vypadá, že se ti v Krči líbilo a vše bylo v poho? byla jsi na obyč. pokoji? moje ségra není žádná křehulka, málokdy si na něco stěžuje, ale jak mi popisovala, že nemohla téměř dojít sama na sál a pak jí nešlo tlačit s nohama nahoře, protože se neměla jak zapřít a celkově jí pozice nevyhovovala, kapku mě to děsí...

mmiirrkkaa
25. bře 2013

@kophana ja to mam jako vrana. Syn byl vyvolavany, ze sestinedeli jsem sla po svych o patro niz na sal. Problemy jsem s tim nemela. Chvilku jsem byla ve sprse hopsat na mici (to bylo super), pak jsem se vratila a slo se na vec. Epidural jsem nemela, pokoj jsem mela klasicky. S personalem max.spokojenost. na zadnem kurzu jsem nebyla 🙂 priste bych sla do krce znovu 🙂 😉

vrana
25. bře 2013

@kophana Byla jsem tam 2x a až na pár drobností (vesměs ale personál) jsem byla spokojená. Jo byla jsem na obyč. pokoji, epi jsem taky neměla. Nemá smysl se nechat stresovat zážitkami jiných.

aaa
25. bře 2013

@kophana
1. v pololože na zádech, vyhovovalo mi to, při předporodním kurzu PA říkala, že jiná pozice není problém, vše je o domluvě
2. přijmuli mne na šestinedělí a pak jsem šla rovnou na porodní sál, bylo to rychlé. šla jsem po svých, v doprovodu sestry, už mi chůze dělala trošku problém, pomohla mi a v pohodě
3. sprchu jsem nestihla, ani žádnou přípravu, rovnou jsem rodila
4. pánev mi měřil gynekolog ve druhém trimestru, v Krči už ne
5. monitor od 32.tt do 38.tt na gynekologii každý týden, pak ve 39.tt v poradně v Krči
6. byla jsem na základním kurzu s prohlídkou sálů, ten mi dal hodně, věděla jsem kam a proč půjdu a co se tam bude dít. pak na kurzu šestinedělí a péče o dítě, byl fajn, ale obešla bych se bez něj. pokud půjdeš s partnerem platíš 2 osoby. některé pojišťovny to proplácí.

sheinka
26. bře 2013

@kophana
1. Rodila jsem taky v leže na zádech..vyhovovalo mi to tak, ale PA mi přímo nabízela ať si udělám "pohodlí" podle toho jak to cítím. Takže jiná poloha by asi problém nebyl.
2. Byla jsem na šestinedělí, protože jsem se neotevírala. Na sál jsem pak šla po svých, ale pro mě to nebyl problém tím, že vše šlo tak pomalu.
3. Sprcha na jednom sále, který se přednostně obsazuje maminkami s dvojčátky popřípadě těmi co rodí spontánně KP. Jinak na chodbě, ale PA pomohou - sama se mi nabídla, ale já tam měla manžela.
4. Pánev mi měřila doktorka ještě na poradnách někdy během druhého trimestru. V porodnici už ne.
5. Moje doktorka odesílá do porodnice na poradny a monitory ve 36tt. Bylo to tak poprvé a nyní je to zrovna tak.
6. Byla jsem jen na základním kurzu - pro mě žádná nová informace, ale uvítala jsem prohlídku porodnice. Byla jsem pak klidnější, když jsem věděla kam jít a co se právě bude dít. Jestli další kurzy mají smysl neporadím..já na nich nebyla. "Kojila" jsem už někdy kolem 4tého měsíce těhotenství 😝

Jinak mám za sebou už sepsání porodopisu - tentokrát to byla docela rychlovka a sestřička byla jak med 😕 😕 Příjemná až se mi tomu věřit nechtělo 😀
A 9.4. frčím na první monitor 😵

kophana
26. bře 2013

@aaa vlastně chodíš do ordinace Kolka, že? no já teď už chodím k Hajduškové, tak uvidím, jestli mi dá nějaký monitor... docela mě mrzí, že i když mají v ordinaci 4D, tak ho nepoužívají - moje těhu kamarádky mi běžně píšou, že jejich doktor přechází z 2D do 4D běžně...

@sheinka co je prosím porodopis🙂?

@aaa
@sheinka fakt se vám líp rodilo na zádech? tím myslíte úplně vleže nebo v tom křesle v polosedě? a nohy jste měly nahoře nebo dole? na těch sálech je jen křeslo - takže jsou možné i jiné polohy? vyzpovídala jsem moje dvě ségry a ta druhá rodila na čtyřech...
jinak 300,-/kurz mi přijde docela dost + ještě za partnera☹ já mám VZP, takže pochybuju, že by mi něco proplatili - proto jsem zvažovala, jestli ho tam ještě brát, příp. na které kurzy - na kojení asi není třeba🙂 další kurzy mi třeba nabízeli ve studioprozeny.cz, byla jsem na ukázkové hodině a přišlo mi to téměř o ničem za hodně peněz, tak si říkám, že v porodnici by to mohlo být lepší, přeci jen vůbec netuším jak kojit nebo se starat o mimčo (a vím, že spousta lidí říká, že to přijde samo, tomu se mi nechce věřit🙂
a pánev mi měřili snad úplně na začátku, takže bych řekla, že by měli ještě jednou, aby to porovnali, ne? přeci jen jak se všechno rozestupuje...

kophana
26. bře 2013

@vrana myslím, že právě personál dělá příjemné prostředí, takže jsem chtěla znát i čerstvé zkušenosti, třeba se tam změnili doktoři nebo sestřičky... já Krč nechci úplně odepisovat, ale prostě z ní nějak nemám dobrý pocit co jsem se tam byla podívat a kdykoli jsem tam volala, přišlo mi že jsou všichni nějak naprdění, otrávení, spěchali... , ale chci věřit, že to bude OK... takový vnitřní boj☹

kophana
26. bře 2013

a měly jste domluvenou nějakou PA nebo doktora? která PA vás rodila nebo koho jste tam za svůj pobyt potkaly a byl/nebyl fajn?

sheinka
26. bře 2013

@kophana Více méně jde především o rodinnou anamnézu. Jestli je v rodině cukrovka, onemocnění srdce a cév, rakovina atd. Plus chtějí vědět, které nemoci jsi konkrétně ty jako maminka prodělala. Zda se nějak dlouhodobě léčíš atp. Plus tedy chtějí podepsat papír o zbavení mlčenlivosti, aby mohli pak dát info matrice, která (NOVĚ) posílá rodný list pak poštou do vlastních rukou.
No líp. Já těžko posuzuji, protože jinou polohu jsem nezkusila. Byla jsem v křesle v polosedě, nohy nahoře. Mě to tak vyhovovalo. Ale co se týče možností mrkni na http://www.aperio.cz/163/porodnice-praha-4-krc-...
S tím, že to přijde samo i když se tomu nedá moc věřit, tak věř 😀 Ono teorie je moc pěkná věc, ale praxi prostě nenahradí. Stejně časem zjistíš, že určité kojící polohy nebudou vyhovovat tobě ani prckovi a budeš si muset najít vlastní kompromis. A se starostí o mimčo..oni ti sice ukáží co a jak, ale i přesto se ze začátku budeš skoro bát na toho maličkého človíčka i jen sáhnout abys mu něco nezlomila..já ten pocit tedy měla. Také to přijde až časem, ale k tomu bohužel žádný kurz nepomůže.

vrana
26. bře 2013

@kophana Tak pozor, porodní asistentky byly super, dětské sestry taky, ty byly zlaté, doktorka u prvního porodu Milotová, super. Já měla problém s Dr. Králem - totálně se seknul u druhého porodu, tvrdil mi ještě na sále kolik hodin to bude trvat a o 30 vteřin mi PA řekla že do 10 minut je malá na světě a bylo to tak. A pak dětské doktorky Martanová - u prvního dítěte jsme měli komplikace, byla jsem tam s malou +4 dní hospotalizovanáa ona je prostě totálně asociální, k tomu co jí je nám nebyla za celých 14 dní schopna říct nic a jen stresovala. U druhé holky pak dětská Dr. Paulová. Má svoje dogmata. Pokud dítě nevypije 30 pravidelně co 3 hodiny, nepustí domů. Takže mě připravila papíry a řekla že jdeme domů, pak se nic nedělo, manžel už čekal a ona že si to rozmyslela.

Takže asi tak. Ale přesto, bych tam šla s klidným svědomím znovu.

kophana
26. bře 2013

@sheinka tak ta stránka je z roku 2006 a podobné webovky mi taky přijdou dost neaktuální, nikde není zmínka o novém primáři - ale co by mě zajímalo - že k porodu můžou 1-2 osoby, platí to ještě? já totiž četla, že do Krče může jen jeden (že si rodička musí rozmyslet, jestli vezme partnera nebo dulu - já ji tedy nemám). a že v případě porodu CŘ je možný doprovod otce?? to jsem taky četla, že v Krči neumožňují... já zatím plánovaného císaře nemám (a jsem 31tt), takže leda bych měla aktutního..
snad takto aktuálně platí i ty různé polohy, i když ještě mi tu nikdo nenapsal, že by rodil jinak...
Jo a měly jste porodní plán? já vůbec ani nevím, jak se sepisuje - je na to nějaký mustr? co vím, že bych ráda pohodový porod, aby do mě nikdo "nerýpal", ale samozřejmě pokud by byly komplikace nebo mi něco doporučili, tak si nechám poradit, protože samozřejmě vůbec netuším co by jak mělo být...

a nastřihávají běžně nebo se ptají? asi je to lepší než kdyby to pak nešlo, co...

kophana
26. bře 2013

@vrana je zajímavé, že i když píšeš vesměs špatný zážitek, tak bys tam šla znovu🙂 já nejsem nijak zvlášť asertivní, vím, že bych měla hodně komunikovat a říct si co bych jak chtěla, na druhou stranu budu určitě tak nervozní a ze všeho vypleštěná, že nevím, jestli budu vůbec schopna něco říct... a samozřejmě budu mít pocit, že ony to vědí nejlépe, protože já jako prvorodička mám prd zkušenosti

kophana
26. bře 2013

a ještě jednu otázku bych měla - z jakého důvodu jste si vybrali Krč? protože z důvodu supr recenzí to určo nebylo🙂
můj důvod je, protože ji mám nejblíž, ale nevím, jestli to pro uspokojení mých obav stačí. nemám tam žádného známého, ani domluveného doktora nebo PA, nevím o nikom z okolí kdo tam rodil (teda jeden případ ano, ale znali PA), prostředí rozhodně není luxus, co je tam nadstandard je všude jinde standard a samozřejmě jako všude, někdo je spokojen a jiný ne...
tak proč právě Krč🙂?

vrana
26. bře 2013

@kophana Hele já myslím, že to zbytečně moc dopředu prožíváš co by kdyby... Všude je to o tom, na koho narazíš, co ty jsi za typ a v jakém všichni budete rozpoložení.Krč, je podle mě solidní nemocnice,kde ano, jsou určité mouchy,na druhou stranu nijak zásadní a taky nic, co by se nemohlo stát kdekoliv jinde. pokudvyžaduješ samé úsměvy a podlézání stran doktorů, zaplaŤ si vlastního doktora nebo jeď do soukromé porodnice a budeš mít vystaráno. Jinak je to vesměs fuk. Akorát bych nevolila porodnici,na kterou převažují vesměs negativní ohlasy (za mě to byly Vinohrady). Nepíšu vesměs negativní zážitek. Jen když jsi chtěla napsat co mi vadilo, tak jsem napsala co mi vadilo. Ale rozhodně bychneřekla, že mám s Krčí špatnou zkušenost a že ji nedoporučuju. Pořád ty pozitivní věci převažují. Zkus si tady tu diskuzi pročíst nazpět a budeš moudřejší. A jinak, říct si co chceš...jako jasně, v určitém ohledu, na druhou stranu, osobně bych věřila porodním asistentkám, protože vědí co dělají a jsou super. Jako prvorodička, ostatně ani jako druhorodička, bych si nedovolila jim do toho kafrat. Nejsem typ, který by seděl uťáplý v rohu,ozvala bych se, kdyby se mi třeba blbě tlačilo v poloze kterou by chtěli, jestli můžu jinak. Nicméně veškeré rady, které mi dávala PA byly opodstatněné a pomohly mi. 😉

A k poslednímu dotazu, Krč jsem volila jednak proto, že ji mám nejblíž, pak je tam zázemí pro matku i děti a umí se postarat o děti tuším od 31.tt. A v neposlední řadě, k Apolináři jsem nechtěla, protože se mi tam nelíbí prostředí a k Podolí nějak netíhnu, byla mi proti srsti ta registrace. Takže nakonec jednoznačně vyhrála Krč.

surinka
26. bře 2013

@kophana ahoj, já souhlasím s vrana. Zbytečně to dopředu moc neprožívej. Opravdu záleží i na lidech a jejich rozpoložení a to může být všude různé. Já volila Krč proto, že to mám nejblíž a nechtělo se mi v posledních měsících se někam kodrcat a taky jsem si říkala, že kdyby něco , tak tam vždycky doběhnu 🙂 Taky občas když jsem řekla , že rodím v krči, tam lidi kroutili hlavou, ale já byla fakt spokojená. Jasně, že byly nějaké mouchy, ale vesměs jsem poslouchala co mi říkaj a snažila se to tak dělat. Se sestrama byla domluva. Dr pokaždý jiný, s těma moc času na diskusi nebylo. A jak píše aaa pomohl mi ten základní kurz - kde se podíváš jak vypadají porodní sály a řeknou ti zhruba průběh porodu. Věděla jsem odkud kam půjdu a pak jsem nebyla překvapená. Pro mě nadstandart zbytečný, myslím si , že návštěvy na chodbě se dají vydržet a ten šrumec taky. Mě to nakonec docela bavilo, pokaždé byl na chodbě někdo s kým můžeš prohodit pár slov a navíc je to jen pár dní. O nadstandartu bych uvažovala v případě císaře. Podolí mi bylo proti srsti přesně kvůli té registraci, přišlo mi to takový hogo fogo a kamarádka tam rodila a nijak zvlášť nadšená nebyla a upozorňuji, že ani nekojila, protože se jí to tam nikdo nesnažil naučit, to se ti v Krči nestane. Další kamarádka rodila na Vinohradech (byla registrovaná v Podolí a rodila na den přesně a nebylo místo!) jediné místo Vinohrady. Také se tam bála a nakonec říkala, že byla spokojenější než v Podolí (při prvním porodu) A teď po 8 měsících od porodu vzpomínám na krč jen v dobrém. Toť moje pocity a postřehy 🙂 A neboj zvládneš to!

kophana
26. bře 2013

@vrana já si uvědomuju, že to asi moc řeším, ale bohužel se znám a vím, že jsem streska a cítlivka, takže když na mě někdo ve vypjatých situacích houkne, tak se rozbrečím a asi nedokážu mít chladnou hlavu na rozumné úvahy. vím, že v porodnici to je cca 5 dnů, na druhou stranu kolikrát to člověk zažije že? tak proč se někde cítit blbě... já teda doufám, že mě ze všeho bude dostávat partner, on je větší kliďas než já, podle něj porodnici taky moc řeším - ale zase chlap asi nemůže nikdy pochopit, co se všechno v hlavě těhule mele... samozřejmě, že se bojím porodu, i když si říkám, že ho má tolik holek za sebou... proto se snažím uklidnit tady🙂
mě je úplně jasné, že místo není tolik důležité jako spíš personál, který tam zrovna bude. prostě to na mě čas od času dolehne a já nevím, jak se uklidnit.

vrana
26. bře 2013

@kophana Ale co ti pomůže, když budeš vědět, že 10 holek bylo spokojených s malýma výhradama a na 3 tam doktor houknul? Ty holky neznáš a mohlo to být zasloužené houknutí a navíc tobě by se to stát nemuselo. Jsou to opravdu zbytečné obavy. Pokud z toho všeho máš tak velký strach (a věř mi, že není z čeho, myslím, že by tě mohlo uklidnit až tam půjdeš na první kontrolu), tak opravdu zainvestuj do soukromého s vlastním dr. Z mého pohledu jsou to teda zbytečně vyhozený peníze, ale já jsem asi jiná nátura a prožívala jsem jiný věci 😉

kophana
26. bře 2013

@vrana já nechci vypadat jak růžová barbína z cukru, to rozhodně nejsem. ale jako drobná a malá holka, co vypadá 2x mladší než ve skutečnosti je, dost často mě lidi přehlížejí nebo si až moc dovolujou, což už mi leze krkem. ale jinak myslím, že nejsem nějaká fiflena, co potřebuje maximální péči. jen vím, jaká jsem někdy citlivka (obzvlášť teď 🙂), takže se snažím sama sebe nějak uklidnit. možná to pro někoho bude k smíchu, ale co už. proto se snažím zjistit co nejvíc, abych si sama pro sebe dokázala obhájit, že se starám a dělám maximum proto, abych se cítila líp.
jinak na nadstand. péči nebo pokoj nejspíš ani nebudou peníze, takže to ani nemá cenu moc řešit...

ale jinak děkuju za všechny vaše reakce, jsem ráda, že si o tom můžu vůbec třeba popovídat s někým, kdo v Krči rodil.

luciskap
26. bře 2013

@kophana ahoj Hanko, promiň za tykání ale tady se prostě tyká🙂, nedá mi to a musím ti napsat.Občas se do této diskuze ze sentimentu dívám.přesně jak ti to píše vrana, neřeš zbytečný kraviny a nepřemýšlej co by kdyby, zbytečně se nervuješ. Samozřejmě, strach má každá, ale uvidíš že ve finále to nebude tak hrozný jak si teď představuješ.U mě to taky tak bylo.Teď všechno řešíš, ale až to na tebe přijde, bude ti to podle mě připadat přirozený a budeš ráda že tam máš skvělej personál, kterej je tam kvůli tobě, kterej chce abys byla spokojená a co nejvíc v pohodě.Všechno ti budou říkat, všechno budete konzultovat,Někde jsi tu psala že nechceš aby ti to urychlovali a něčím tě dopovali, já rodila celej den a kdyby se mělo čekat až to přirozeně přijde, skončila bych na císaři.Podle mě je fajn když ti trochu pomůžou, kdo by se tam chtěl trápit zbytečně dlouho.Jen bych neporadila s epidurálem, po tom jsem měla komplikace, nevím jestli to víš. Jestli se chceš na něco zeptat, klidně pošli mi mail, myslím to vážně, poradím ti líp než S🙂. Lucka

sheinka
26. bře 2013

@kophana S tím houknutím..ono je to někdy opravdu ze strany doktorů skoro nutnost. Když jsem byla na přípravě rodila vedle na sále poměrně dost hlučná a hysterická maminka. Když se jí doktor snažil vmanipulovat do polohy na boku, aby miminko dorotovalo křičela na něj - teď dámy pardon za ten slovník - že se na žádný zas**ný bok točit nebude a ať z ní toho pa*chanta okamžitě vytáhnou. Tak v tu chvíli na ni doktor docela vyjel, maminka se trochu uklidnila a dorodila v pohodě. Ono jak je maminka chvílemi dost mimo tak to "houknutí" ji občas přivede zpět do reality a leckdy tak zachrání od praktik typu tahání vexem, kleští apod.
Myslím, že jen tak pro svou radost to jinak doktoři nedělají 😉

vrana
26. bře 2013

@luciskap Tak pod to bych se s klidem podepsala 🙂

lolek
26. bře 2013

Před pár dny jsem se s miminkem s Tomayerovy porodnice vrátila a musím říct,že s tak profesionálním přístupem pana doktora a PA jsem se doposud nesetkala.Pan doktor byl skutecny profik....nemenila bych a jsem rada,ze jsem mela moznost sve mimco privest na svet prave ve zminenne porodnici.
Detske sestricky na nadstandartech ...tem patri take velke diky!!!
Tuhle porodnici,mohu doporucit.

aaa
26. bře 2013

@kophana Krč jsem si vybrala, protože to mám blízko a protože mi nejsou sympatické "továrny" typu Podolí a Apolinář. Mám raději menší, rodinné prostředí a osobní přístup a toho se mi v Krči dostalo. Pokud bych měla ještě někdy rodit, nešla bych jinam. Neměla jsem domluveného ani doktora, ani PA. PA jsou úžasné, už jsem to tady psala pár stránek zpátky. Proti lékářům taky nemůžu říct nic špatného. Nevím, v jakém jsi týdnu, ale v těhotenství jsem byla asi 2x u doktorky Hajduškové, zastupovala Kolka a monitor dělají všem od 32.tt. Leda by tam za posledních 5 měsíců nastala nějaká změna. Od toho ho mají v ordinaci. Na nástřih se mne PA ptala, tedy spíš mi to oznámila, v mém případě to byla nutnost, malý šel strašně rychle a měl pupečník kolem krku, museli ho dostat rychle ven. Za mne lepší, než se natrhnout. A k té poloze při porodu, já porodila strašně rychle, takže jsem to neřešila a ani před porodem jsem neuvažovala o jiné. Nohy nahoře ano, ale až úplně v závěru porodu a věř, že v té chvíli ti je úplně jedno kde a jak máš nohy, soustředíš se jen na dýchání a pokyny PA. Já jsem velký posera 😀 , ale rodit bych šla klidně znova.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru