Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

berdicek
28. čer 2007

Z toho duvodu si rikam, ze si asi zavolam sanitku, az to na me prijde. Jsou schopni se spojit s porodnici a zjistit, jestli maji misto a pripadne me odvest jinam. Manzel neni z Prahy a uz vidim, jak cely nervni z toho ze rodim, premysli nad mapou kudy kam jet, nehlede na to, ze se muzete dostat do nejake kolony, v tom ma sanitka vyhodu.

Jinak dnes rano jsem byla poprve v Krči v poradne, prekvapilo me, jak jsem byla rychle vyrizena. Byla jsem objednana na 9.30 a pred 10. uz jsem odchazela. Prvni kolo bylo u sestricky (tlak, vaha, dotaz na otoky), pak me soupla zase ven do cekarny, kde jsem byla jen chvilku, a pak jsem sla na kontrolu, byla tam takova mlada doktorka.
Musim rict, ze me ale trochu rozhodila. Muj gynekolog avizoval, ze podle hlavicky je mimi o tydne napred, a ze to vypada, ze bude pekne velky, klidne pry muze mit az 3,8 kg. To mi rekl pred 2 tydny. Ptala jsem se doktorky, jestli mi muze rict, jak bude mimi velky a ona prohlasila, ze je hodne maly, drobny a pokud se narodi v terminu, tak bude mit max. 2,7 kg! Vazne nechapu, jak muzou byt tak moc rozdilny nazory 😢 . Jinak mi rekla, ze pri dalsi kontrole si mam znovu vyzadat premereni ditete, aby se porovnalo, jestli se vyviji a roste, i kdyz pry kdyz se diva na pruchod pupecnikem, tak to je v poradku a vyzive by nemelo nic branit. Tak vam nevim, jsem z toho cela nervozni, jestli je vsechno v poradku. Je pravda, ze ja jsem byla taky pri narozeni drobna (49 cm a 3 kg), manzel jeste mensi (48 cm a 2,8 kg), tak je mozne, ze to je geneticky, ze mimco bude maly.

kate77
28. čer 2007

To si děláš srandu!hM A JAK ZJISTILA TU HMOTNOST ČÍM???Když mě dělali poslední UTZ-ptala jsem se na hmotnost mimi -UTZ Ok,taky mi říkají celou dobu,že spíš vypadá o týden starší aDr. na můj dotaz na hmotnost,řekl,že to přesně určit nejde,že neumí měřit tuk,že ted už mimi je skoro vyvinuté tak bohužel tuk nezměří ..Tak jsem z toho blázen.Taky by mě zajímalo jak je velké..Ta info by mě rozhodila taky,přece takové rozdíly být nemůžou.Včera mi akorát změřili v Krči pánev,že by to mělo být ok..

dzonyss
28. čer 2007

tak za týden jdu poprvé do poradny do krče, mám dotázek, to ten lísteček s močí mám držet celou dobu co ho budu mít namočený v ruce? nebo kdy ho namáčíte? tohle mě nějak nejde do hlavy, můj doktor to dycky udělal sám, a tady to dělají těhulky... divný, tak jestli mi můžete poradit, abych nevypadala jak největší blbec 😠

kate77
28. čer 2007

A taky Ti říkali,že tu moč si máš přinést s sebou a v čekárně si do ní prostě namočíš lísteček?

louzicka
28. čer 2007

dzonyss - když přijdeš do poradny, tak si připravíš těhu průkazku a inkriminovaný lísteček 🙂 sestra vychází každou chvíli, takže ho budeš držet jenom chvilku 🙂 ona na něj jenom koukne, řekne dobrý a ty ho vyhodíš do koše 🙂
moč je dobrý si přinést sebou a nebo si tam v čekárně dojdete na wc a lísteček tam počůráte (viděla jsem, že to tam některé těhulindy takhle dělají 🙂

kate77
29. čer 2007

Tak ok,děkujeme za uklidnění,že s močí nestrávíme dlouhou chvíli🙂

kate77
10. črc 2007

Hele holky,ještě mě napadlo,protože už jdu balit tašku-na papíře,co mi dali u registrace se psalo,že pro mimi nic nepotřebuju,jen sestra dodala,že radši 1 balení plenek.Nevíte jestli fakt nic?Jaká je skutečná praxe?Ani kosmetiku,ani oblečení,ani třeba zavinovačku?

berdicek
11. črc 2007

Moje kamaradka rodila v Krči minuly tyden a potvrdila mi, ze pro mimi opravdu neni nic treba, obleceni, zavinovacku - pouzivaji ty stare klasicke, kosmetiku, prebalovaci podlozky, to je vse k dispozici. Pokud jde o pliny, tak dostala 18 ks, ktere po 3 dnech vycerpala a manzel ji prinesl dalsi, co mela doma pripravene. Jinak pry opravdu neni pro mimi nic treba. Samozrejme, ze si muzes oblekat mimco do vlastniho obleceni, ale prijde mi to zbytecne.

kate77
11. črc 2007

No nebudu brát pro mimi nic,když to tam mají,jsem ráda-už ted mám plnou tašku.Čančat se budem až doma,tam budou důležitější věci na práci🙂

dzonyss
12. črc 2007

tak holky, byla sem v pondělí v krči na doporučení mého gynekologa, jako vždy mě tam hnal s vysokým tlakem, a jako vždy sem z krče jela domů s tlakem nízkým. Bez jakýhkoli léků. Zatím sem tam s přístupem doktorů i sester moc spokojená, byla sem tam asi tak 5x a docela to jde, jen teď naposledy sem jako jediná čekala 3 hodiny a to jen proto, že mudr rodil. Mám štěstí na mudr Budku, je úžasnej, hodnej a uvidíme, jestli mě bude rodit, zatím mě nikdo jiný nikdy nevyšetřoval, tak mi tak příde, jestli on tam není jedinej 😀 Jen už teď vím, že si s sebou do porodky budu pro jistotu ty plínky brát, a taky mám přibalený pytlíček mincí do automatu. Jelikož a protože jak sem tam čekala, od rána nejedla, tak tam mají aspoň pár automatů na pití, kafíčko, a sušenky a bagetky, tak abych tam nenuzovala 😀

berdicek
16. črc 2007

Tam mam za sebou dalsi kontrolu v Krči, musim potvrdit, ze pan doktor Budka je opravdu moc prijemny a mily, jsem rada, ze chodim do poradny zrovna pondelky, kdy ordinuje on. Dnes jsem byla vyrizena za hodinku, coz bylo v pohode, ale i tak ze me pot jen lil, v cerkarne je priserny vedro. Dobra zprava je, ze rosteme, mimco odpovida 34.tydnu, tak doufam, ze jeste chvilku ve mně vydrži🙂

bramburka
16. črc 2007

Jsi šikulka, moc se těším, až bude kluk na světě a co budeš povídat. Jaké máte jména?

kate77
17. črc 2007

Uf,jak jste to včera vůbec zvládli v tom vedru?Myslím Vás všechny a ted konkrétně Berdiček v čekárně-to tam asi nějaká klimoška ,větráky nebudou?Super-taky držím palečky,Berdiček,at tam mimi ještě chvilku vydrží..
Já nikam včera nevylezla..Zítra mám posl.kontrolu u svého gyndoše a pak už jdu volat,kdy už mám přijít na poradnu do Krče.

berdicek
17. črc 2007

Bohuzel v Krči zadna klimatizace neni a bylo tam opravdu priserny vedro. Pan doktor mel sice v ordinaci maly stolni vetrak, ale neprislo mi, ze by to nejak pomahalo.
Bramburko, pokud jde o jmeno, tak to bude Honzíček po tatinkovi 😅 . Dlouho jsem odolavala, nejak jsme se na zadnem jmenu nemohli dohodnout a manzel chtel porad Honzu. Ja zase nechtela, aby melo mimco stejny jmeno, ale nakonec jsem si rekla proc ne 😀 .

kate77
18. črc 2007

Tak já asi Vašeho Dr.Budku neuvidím,mě objednali do Krče na příští čtvrtek 😨 Na monitoru mi dneska sestra(ještě kontrola u mého gyndoše)říkala,že se objevili už nějaké stahy,že už to začíná-jsem myslela,že monitorují srdíčko mimi 😲 .

berdicek
18. črc 2007

Pokud jdes ve ctvrtek, tak to tam bude asi ta mlada doktorka, myslim, ze se jmenuje Březinova, taky je sympaticka. Byla jsem u ni, kdyz jsem byla v Krči poprve. S monitorem nemam zadne zkusenosti, protoze muj gynekolog ho nema a v Krči mi ho nedelali. Myslela jsem, ze se dela v porodnici pri kazde kontrole, takze jsem se na to doktora ptala a bylo mi vysvetleno, ze kontroluji pokazde pruchod pupecnikem a to je misto toho monitoru.

kate77
19. črc 2007

Aha...bože kolem toho je tolik věcí,co slyším po 1x!Kontrola průchodu pupečníkem-to si to poctivě studíruju už půlroku!
Mimochodem-chtěla jsem se dnes objednat na porodní přípravu v Krči-všeeechno je obsazené až do mého termínu!Smůla!Tak mi sestra řekla,že mě veme aspon dnes na prohlídku sálu 😕

berdicek
19. črc 2007

Tak dej pak vedet, jak se Ti tam libilo 😅 . Vsechno mají obsazene? No jo, to je smula. Ja jsem vsechny tyhle prednasky absolvovala uz nekdy v kvetnu, byla jsem nazhavena na vsechny informace 😅 . Zvladnes to i bez toho, tim si bud jista.

kate77
19. črc 2007

Tak už jsem po exkurzi porodnice-sestra-velmi milá,pokoje -hm no nic moc-ani ty obyč ani ty nadstandard,ale tak je to nemocnice,starší nemocnice-chtěla bych ten lepší pokoj,ale je velký zájem,tak nevím-pro klid a že manžel může kdykoli nebo někdo za mnou na pokoj-u obyč jen na chodbu.
Porodní boxy v pohodě-viděli jsme zrovna maminku po porodu-usmívala se,smskovala hned a její mimi právě odnášeli-krása.Prázdnej porodní box jsme dokonale ohlídnout nemohli-všude se rodilo!Podle toho, co sestra povídala mě nic z přístupu nezklamalo,přijde mi,že se snaží.

berdicek
19. črc 2007

Tak to je dobre, ze z toho mas takovy pocit. Je pravda, ze to tam pusobi vsechno stare a omsele, ale personal na me taky pusobil mile. Pokud jde o pokoje, tak jsou hodne obycejne a nadstandard bych si predstavovala jinak. Puvodne jsem o nem take uvazovala, ale prijde mi, ze za ty penize to opravdu nestoji, jsou hodne obycejne a asi by mi vadilo, ze jsem na pokoji sama. Rikam si, ze kdyz budu chtit jit na WC nebo do sprchy, tak mi druha mamina mimco pohlida a budeme si moci behem dne povidat. No a ty navstevy na chodbe taky preziju. Hlavne aby nemela Krč stop stav, az to na me prijde 😉

dzonyss
19. črc 2007

tak sem byla v úterý zase v Krči na kontrole a pohodička, klídeček, krásnej mladej doktor, hlavně sympaťák, musím říct, že na "blbýho" doktora jsem tam ještě nenarazila a to jsem tam už 3 měsíce skoro každý týden. Tak uvidíme co budu říkat na porod a odd. šestinedělí. Ale myslím si, že to bude pohodička. Hlavně nebýt hysterka 🙂

Taky rači budu na pokoji s někým než sama, třeba pak budu litovat, až bude mimouš plakat, ale myslím si, že je lepší být ve dvou nebo třech. Víc lidí by mi vadilo, ale nadstandard nechci 😀

Holky a jak to máte s epidurálem? jdete do něj? já furt nevím 😕

bramburka
19. črc 2007

Já si to tam vyplním, s tím, že když nebude epidural potřeba, tak ti ho ani nedají a když bude, chci ho hned, já mám hrozně nízkej práh bolestivosti..

kate77
20. črc 2007

No to vlastně máte pravdu-za ty peníze to moc nadstandardní pokoj nebyl!Jediná výhoda-ty návštevy...Já si epidurál chci dát,taky jsem jak z masla🙂Ale vše může běžet i rychle,že se to třeba dát nestihne...Jo a říkali,že si nemáme psát porodní plány,že nato nemají čas-spíš když tak heslovitě-toto chci-toto né,nebo poučit doprovod co chci a co né...

dzonyss
20. črc 2007

mě taky bolí každý dloubnutí, u zubaře "umírám" ale ten epidurál stojí necelých 5 tisíc a to je mi zatím líto, ale už se vidím, jak potom o něj škemrám 😀 😀

berdicek
20. črc 2007

Musím říct, že me prekvapilo, ze epidural stoji v Krči tolik penez, u zadne jine porodnice jsem neslysela, ze by za to chteli takovych penez. Porad jeste vaham, uprimne rikam, ze jsem hrozny posera a kdyz je nejaka bolest, tak nikoho to neboli tak jako me 😀 . No uvidime, jak se to bude vyvijet, treba to v pohode zvladnu, hodne spoleham na manzela, ze to bude velka psychicky podpora. Musi se epidural nejak hlasit dopredu? Me se na to treba pri registraci vubec neptali a ted v poradne taky ne, asi staci az pak pri prijmu. Nevite nektera, jak je to v soucasne dny v Krči s obsazenosti? Vim jen, ze treba Motol, mel minuly tyden stop stav, Krč snad zatim porad bere, i kdyz to muze byt ze dne na den.

bramburka
20. črc 2007

Krč asi zatím bere, ale je to zoufalý, kamarádka teď porodila u Apolináře a tam mají hlavně podstav personálu a byla úplně nešťastná, nikdo ji nic neporadil a pak na ni jen prý řvali. Uffff. Jinak ten epidural za ty prachy stoji a kdyz to pujde rychle - lze myslim dát jen v 1. době porodní, tak tím líp. Ušetříme a ještě bude dobře. Ale představa, že se porod zasekne a já hekám 3 dny... nenenenene... ho do mě 😀 perou! Jinak prý snad je to platba za anesteziologa, sedí u tebe celou dobu, dává to to postupně (ne najednou jako jinde), což je výhoda, druhý den se na tebe jde podívat. Je to speciální péče. Já na to peníze dám. Když máme dostat 17000 za porod, tak z těch peněz něco utratím i pro sebe.

kate77
20. črc 2007

No-epidurál stačí říct u příjmu,říkali,že se to někdy i ptají u příjmu-Já se hned u registrace informovala a k tomu jsem dostala čtení a papír,který musí manžel podepsat,že s tím souhlasí..Platí se hodně to jo no-dělá to pro ně totiž soukromá firma.Sestra,která včera dělala exkurzi sálu říkala,že si ho taky dala,mám kamarádky,které říkají,že bez toho by nešli,že to byla pohoda-horší to bylo potom..na 2.den už cítíš šití-může bolet hlavička...

bramburka
20. črc 2007

No to je jasný, já nevím, ale já to nahlásím, nebudu hrdinovat 🙂

kjj
21. črc 2007

Soukromá porodní asistentka- doprovod a asistence u porodu, něvštěvní služba v šestinedělí,masáž dítěte, atd. Mám přístup do všech porodnic. Svobodová-606785907

louzicka
22. črc 2007

Ahoj holky, tak se nám 17.7. v Krči narodil chlapeček, s personálem i s veškerým přístupem jsem byla moc spokojená, byli milý a ochotní. Není to tam žádný luxus, ale těch pár dní na oddělení šestinedělí se tam dá v pohodě přežít.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru