Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

zlatouch
8. dub 2011

Ahoj, mám čerstvé zkušenosti s Krčí, i když jsem tam dlouho nepobyla - malá se narodila 17min po příjezdu do porodnice a hned po 3 dnech nás pustily domů - nicméně všechno bylo v pohodě. Jasně, pár maličkostí by se našlo, třeba hned na sále se dohadoval doktor se sestrou, ale to šlo nějak mimo nás, stejně. Pak některé sestřičky, zejména dětské jsou trochu ráznější, což ne každému musí v tom hormonálním rauši vyhovovat, ale jiné jsou zas moc fajn 🙂
Pokoj na šestineděli mi naprosto postačoval, sprchy kousek, 2lůžák, spolubydlící fajn, rozhodně jsem nezáviděla nadstandard. Jídlo teplé jakž takž, výběr toho studeného k večeři jsem nechápala, ale na tu chvilku se to vydrží a návštěvy se stejně s dobrotama předhánějí 🙂 Za mě 100% spokojenost!

sheinka
9. dub 2011

@zlatouch děkujeme za čerstvou zkušenost 😵 už se tam zas těším o něco víc 😀

cerstvamama
2. kvě 2011

Rozhoduju se mezi Krčí a Apolinářem, jelikož v Podolí v době mého TP malují (první dítě jsem rodila právě tam). Zatím spíš vyhrává Krč, máte někdo nějaké rady, tipy, zkušenosti, např. jak to dopadlo s lékařským personálem, jestli skutečně ti lepší odešli nebo si to nakonec rozmysleli atd....
Na webovkách jsem četla, že se dá registrovat i po telefonu, to stále platí? Proč se tam epidurál platí a jinde ne?

vrana
2. kvě 2011

@cerstvamama Ahoj, já jsem v Krči rodila 2008 a teď se tam chystám znovu. Co se týče personálu, kdo zůstal a kdo ne, to neporadím. Ohledně registrace, určitě si tam zavolej, registrují po telefonu a pak si tam přijdeš už jen pro razítko. Já jsem tam volala kolem 11.tt a pro razítko se chystám teď někdy.

Epidural se bohužel platí, je to jediná pražská porodnice, kde není hrazený. A jako důvod uvádí to, že ho provádí soukromá firma Anestar, že rodička není odkázaná na anesteziology, kteří zrovna v tu chvíli nemusí být po ruce, tak tihle jsou k dispozici údajně 24 hodin denně a bla bla. Mě to přijde opravdu nechutně drahý a musela bych asi lézt po zdi, abych si ho za ty prachy nechala píchnout. První porod, ač vyvolávanej, hustej, 10 dní přenášení...bolesti jsem měla od sobotního poledne až do neděle 14:34 kdy se malá narodila...tak i tak jsem to zvládla bez epi, takže jsem odhodlaná zvládnout to teď taky.

Jinak až na pár věcí, jsem tam byla v podstatě spokojená. Původně jsem zvažovala Podolí na druhý porod, ale vyhrálo to, že tady už to znám, problémy co byly, mohly být i kdekoliv jinde, navíc autem to máme asi 10 minut. Tož asi tak. Tak přeju šťastný výběr.

lsx
2. kvě 2011

Ahoj, byla jsem taky v Krči a můžu říct, že jsem byla naprosto spokojená. A že jsem tam pobyla poměrně dlouho. 6 dnů mi vyvolávali porod. Na těhu oddělení byly naprosto skvělý sestřičky, citlivý a vstřícný. Na novorozeneckym už byly ráznější, ale to už se nějak snese, když má člověk prcka u sebe 🙂 Využila jsem ten placenej epidurál a nelituju. Aspoň jsem si mohla na sále pospat, bylo to fakt potřeba. Vodu mi praskli v 8 ráno a malej se narodil až v 19:30. Takže případně podruhý bych šla zase tam. Přeju hodně štěstí

cerstvamama
3. kvě 2011

@vrana @lsx Díky za informace, už jsem se tam telefonicky zaregistrovala, pak si jen sjedu pro razítko.

verbalinka
8. kvě 2011

@cerstvamama ahoj, já měla stejnou situaci jako ty a místo v Podolí, kde jsem byla registrovaná, jsem skončila v Krči. Epi na konci 2008 stálo 4700 a zaplatila jsem ho moc ráda. Bez něj bych to nedala. Prostě v tuhle chvíli mi nepřijde důležité šetřit. Byla jsem i na nadstandardu, manžel tam byl celou dobu se mnou. No, za celý porod a pobyt v porodnici jsme tam nechali 15000 😀 Ale nelituju. Na nadstandardu jsem si bez okolků zvonila kdykoli na sestry, nikdo neprudil. Chodili se ptát, jestli může přijít vizita, nikdo na mě neječel, že nemám uklizeno apod. Opravdu krásná dovolená 😵 Přeju, ať jsi spokojená 😉

zlatouch
8. kvě 2011

Ahoj @verbalinka koukám, že jsme první v Krči rodily skoro stejně (já 13.11.) @cerstvamama se mnou byla na pokoji maminka, co si taky zaplatila Epi a nelitovala 😀 Na tlačení jí to utlumili, aby cítila kontrakce, a prý to úplně stačilo...ale těch x hodin kontarakcí předtím prý v pohodě 🙂 Říkala, že jí i přišlo, že se k ní chovali líp, no je pravda, že když si anesteziolog přišel další den pro peníze, byl nezvykle milý...
Je to asi jak na nadstandartu, tam si taky člověk kupuje milý přístup, bohužel ☹

verbalinka
8. kvě 2011

@zlatouch vidíš, skoro jsme se mohly potkat. Já měla původně termín 18.11., ale kluk nikam nespěchal 😀 A s tím milým přístupem máš pravdu. Když jsme tam přijeli s rozjetým porodem, tak nás nejdřív PA seřvala, co tam dělám, že jsem registrovaná v Krči, ale po zjištění, že jsem na 4 cm a že chci nadstandard byla až neskutečně milá, mrcha jedna 😠 😀 Já bych možná rodila i bez Epi, ale jela do porodnice, kde jsem to neznala a byla jsem dost nervózní a jejich přijetí nebylo zrovna milé, takže jsem byla ve stresu a při kontrakcích v podstatě nedýchala.

florentina
8. kvě 2011

Ahoj holky, já všem přeji hladký porod, zdravé mimi a spokojenost s porodnicí. Já byla v Krči v lednu a spokojená jsme nebyla. Jako všechno špatný nebylo, ale to negativní hodně předčilo to pozitivní. Na pokoji jsem byla ještě s maminkou, která měla také jako já a ve stejný den, sekci a měla naprosto stejné pocity. Nicméně problém nebyl s péčí jako takovou, po zdravotní stránce si nemohu na nic stěžovat, myslím, že jsou tam odborníci a proto jsem si i porodnici vybrala a říkala jsem si, že to ostatní nějak přežiju. Přežila jsem, to ano, ale z chování personálu a chodu porodnice jsem byla dost otřesena. Jediné co bych řekla, že byla výjimka, byly ženské sestry, které byly opravdu velmi ochotné, milé a moc hezky se o nás starali. No domů jsem šla s zdravým miminkem a já byla taky dobrá a to je nakonec to jediné podstatné. A jestli bych tam šla znovu? Převládající pocit při vzpomínce na porodnici - deprese. Takže ne, i když je mi jasné, že jinde to nemusí být lepší. Paradoxně když si vzpomenu na porod z té fyzické stránky, tak dalších porodů /pokud se mi poštěstí/ se už nebojím a to i když jsem si užila 17 hodin kontrakcí a pak sekci.

kri
12. kvě 2011

Ahojky holky, já rodila v Krči v říjnu 2009 a byla jsem spokojená, jasně že by se vždycky něco našlo, ale to asi kdekoliv. Všichni byli vstřícní, nikdo na mě nekřičel ani nebyl nijak protivnej. A docela mi i vyhovovalo, že návštěvy nesmí na pokoje, protože při představě, že by za každým přišlo tolik lidí jako zamnou, tak tedy nevím. Taky jsem měla štěstí, že Štofík byl moc hodné miminko a pořád spinkal. 😉 😉 Teď čekám druhýho prcka a už jsem se telefonicky registrovala, příští týden si jedu pro razítko. Tak jsem zvědavá jaké to bude tentokrát. Sice teď nebydlím už v Praze, ale od našich je Krč cca 10 minut a tady v okolí není žádná dobrá porodnice, tak si tak.
Jo a původně jsem chtěla do Podolí, jako ségra, ta sice byla celkem spokojená, ale odnesla si tam odtud pěkné natržení (nepochopitelně jí nenastřihli a přitom malej měl 4150 g) a má s tím problém doteď. Takže asi tak, ono to nějak dopadne, hlavně když se narodí zdravý mimčo. 😵

kri
12. kvě 2011

@florentina ahojky, můžu se tě ještě zeptat co konkrétně se ti nelíbilo a s čím jsi nebyla spokojená? Přeci jenom po všech těch stávkách atd. se mohlo lecos změnit. Tak, že bych si to ještě rozmyslela. 😉

zlatouch
12. kvě 2011

@kri za sebe když srovnávám listopad 2008 a duben 2011 tak žádné zásadní změny nepozoruju (možná horší jídlo,ale tentokrát jsem tam strávila jen víkend a to se asi vaří méně. jo a teplota se měří v podpaží, ne v prdelce🙂 V obou případech jsem byla spokojená a ještě doma vzpomínala na porodnici...Myslím, že stávka situaci nezměnila, sice chtěli odejít téměř všichni, ale nakonec zůstali.

kri
12. kvě 2011

@zlatouch tak to jsi mě potěšila, nerada bych hledala jinou porodnici. 🙂 Narodila jsem se tam i já. 😉 Jj v podpaží jsem teplotu už taky měřila. Tak doufám, že i druhý porod bude alespoň takový jako ten první. 😀

pattie
12. kvě 2011

Ahoj, rodila jsem v Krči v únoru a nemůžu si stěžovat. Kdybych měla rodit znova, tak jedině tam. První dítě bylo sekcí v Motole, ale tak Krč byla mnohem lepší!!!! AKorát mě zarazilo, že na šestinedělí míchají na pokoji maminky těsně po porodu a ty co právě rodí, takže se tam člověk opravdu nevyspí. Ale v Motole byl zase neskutečnej kravál a pořád do pokojů někdo lez (jako sestry 🙂), takže to vyjde nastejno. Jídlo nic moc, ale to asi nikde. Strašně hodný sestry!!!!! Když to vezmu kolem a kolem, interhotel to prostě není, s tím musí člověk počítat, ale jinak super, vážně bych tam šla znova.

florentina
15. kvě 2011

@kri...začala jsem psát odpověď na tvou otázku a musela to smazat, protože jsem si přehrála první půlden v porodnici a popsala asi tři odstavce toho s čím jsem nebyla spokojená. Takže popsat vše, tak to by bylo na pár stran a na to upřímně nemám čas. Já samozřejmě také nečekala interhotel, ostatně kvalita stravy i ubytování určitě nebyla příčinou mé nespokojenosti /čímž nechci říct, že to bylo nějak super, jen že když jde člověk do nemocnice, tak to je to poslední co ho zajímá - teda alespoň mě šlo o péči, nikoli o zázemí/.
Jak jsem již psala, šlo o přístup personálu. Je fakt, že jsem v porodnici byla, když začala kulminovat krize ohledně odchodu lékařů, tak nevím, zda to na to mělo vliv.
Abych teda aspoň něco uvedla. V nemocnici jsem byla již 17 hodin před sekcí /začala jsem rodit, tak jsem jela do porodnice, ale sekce byla ze zdravotních důvodů předem daná, ale byla neděle tak si mě tam nechali, že mi ji uděljí v pondělí.To zmiňuji pro to, že mi pak dětská lékařka, která mi sdělovala nějaké info ohledně zdravotního stavu mého miminka řekla, že jsem dostala pozdě anitibiotika na streptokoka a je tu tedy riziko přenosu na dítě, že jsem tedy byla pozdě zaléčená. Naštěstí snad vše dopadlo dobře /teda ťuk ťuk, riziko prý je do 3 měsíců po porodu, tak doufám, že nám už se to nestane/, protože to je dost závažná komplikace. O tom, že streptokoka mám ale doktoři věděli již tři týdny předem, takže nechápu, proč jsem nedostala ATB hned, když se dohodli, že ráno bude sekce. Mimochodem, přes mé opakované dotazy jsem inforamce o zdravotní stavu svého mimi dostala až čtvrtý den po porodu, do té doby na mě žádná dětská lékařka neměla čas. Až když jsem už hurtovala, tak za mnou přišla v noci službukonající lékařka, která byla ochotná, nicméně moje mimi nikdy neviděla, nevím odkud ji zavolali, ale vzala si naši kartu a interpretovala mi,co tam bylo. Pak po kontrole jizvy mi lékař na sonu řekl, že musím dostat ATB a dostala jsem je až další den. Jako na zdraví mě to neohrozilo, ale dávali je nitrožilně a tak mě o další den chtěli držet v porodnici déle, jiný důvod pro to nebyl, tak jsem si nakonec odchod ukecala, protože pobyt tam pro mě byl opravdu vyčerpávající. Vtipné také bylo to, že mi v pondělí ráno řekli, že mi sekci udělají cca mezi 12 a 13.OO. Ptala jsem se pro to, abych mohla kontaktovat manžela, aby přijel, protože až k porodu ho chtěli pustit. Pak se ale něco změnilo, nikdo mi nic neřekl, vzali mě na přípravu /ale já naštěstí před tím nikdy v nemocnici nebyla, tak jsem netušila jak dlouhá připrava před operací bude/ a když jsem v 9.00 seděla u porodních sálů a šla kolem nějaká sestra, tak jsem se ptala co bude dál, abych věděla a ona mě řekla, že za 5minut jdu na sál. Pro mě docela šok. Protože jsem byla v celkové narkoze /na výběr jsem nedostala/ a chtěla jsem, aby teda mimi pochoval a viděl manžel, aby byl u toho. No bydlíme 30 min. od porodnice, takže jistě chápete jak mi bylo, když jsem zjistila, že to nestihne. Naštěstí ale byl pracovně někde kousek od porodnice a tak dorazil téměř hned. Já už ho bohužel neviděla, ale on mimi naštěstí hned ano. Jako sice jsem doufala, že vše dobře dopadne, ale i tak mi bylo úzko, že se s ním nemohu předtím ani rozloučit a obejmout se. Taky mne naprosto uzemnil přístup dětských sester. Jak tu někdo psal, jsou dost svérázné. Teda asi né všechny, ale s těmi co já měla čest, na ty ten popis sedí výborně. Jako mít druhé dítě, tak to neřeším, ale já dítě měla první, žádné malé jsem před tím neměla ani pořádně v ruce. Manipulaci s dítětem mi neukázal nikdo. Když jsem se ptala, kdy dostanu dítě na pokoj a jak to bude probíhat /ptala jsem se sestry, když mi přinesla dítě na kojení/, tak mi řekla, ať se nestarám, že se vše včas dozvím. To bylo moc vtipné. Zrovna mi bylo zle, motala se mi hlava a ženská sestra mi nařídila ležet na lůžku a do toho přiběhla dětská, že za 5min sraz tam a tam a dostaneme děti. Sotva jsem tam dolezla. Když se jedna mamina ohradila, že se na to necítí a zatím dítě k sobě vzít nemůže, tak jí řekli, že se přece musí starat a pohádala se tam s nima, ať si ho ještě nechají. Jako mě bylo zle a i tak jsem chtěla mít mimčo co nejdřív u sebe, ale chápu, že jí mohlo být tak, že to prostě nešlo. Koupání nám ukázala sestra na jednom mimču /né tak, že by si to každý zkusil s tím svým/ a to tak , že se v Krči sprchuje dítě v umyvadle. sestra k nám stála tedy zády a mimčo pod kohoutkem. Bylo nás tam tolik, že na dítě vůbec vidět nebylo. Když jsem se ptala na úchop znovu, tak mi bylo řečeno, že už jsem to viděla. To samé jsem dostala jako odpověď, když jsem nedokázala nakrmit dítě stříkačkou - kojila jsem, ale neměla mléko a dokrm stříkačkou mi zprvu nešel, protože sestra mi to ukázala, ale nenechala mě to před ní zkusit, takže jsem se nemohla doptat na to co mi nešlo. takže v noci jsem byla zoufalá, mimčo křičelo hlady a já to do něj nedokázala dostat, neteklo to. Připadala jsem si hrozně a když jsem šla za sestrou, tak mi řekla, jak to, že vám to nejde, vždyť jsem vám to ukázala. Ano ukázala, já to na pohled dělala stejně a přesto to nešlo. S touto sestrou jsem se vůbec nedohodla a až další směna mi to na mou žádost ukázala znovu a hlavně jsem se dozvěděla ten fígl, proč mi to nejde a už to docela šlo. Jinak jsem měla pokoj na druhé straně chodby než dětská sesterna, kam jsem si musela chodit každé tři hodiny pro dokrm, což zprvu po císaři šlo velmi obtížně. Na sestru se zvonit ale nesmělo a dokonce se mi i stalo, že jsem se tam dobelhala a řekla mi, přijďte za 5minut znovu. Já totálně nevyspalá, rozbolavělá s ubrečeným mimčem...jako o nic nešlo, ale cítila jsem se hodně na dně. Těch věcí bylo ještě mnoho. Jinak i věci co se tákají provozu mě zaskočili. Takové detaily, jako že se má hodně pít kvůli laktaci, ale na chodbě došel čaj a další uvařili asi za 3 hodiny, kuchyňka tam sice byla, ale pacienti do ní nesmí. Sestra mi na požádání nakonec uvařila kojící čaj, který mi také sama doporučila kvůli kojení, ale chápu, že od toho tam sestry nejsou. Jinak tam také uklízela taková paní, která byla posedlá tím, že nesmíme mít nic na stolku a musí být všude kvůli doktorům vše schováno, protože co by si o nás řekli - tak nám to přímo řekla /přitom těm je to podle mě fuk/ a tak se stalo, že po návratu ze sprchy jsem našla já i má spolubydlící ve skříni s oblečením zastrkané jablko a chleba, který jsem předtím měla na stolku....no koukám, že i tak jsem toho popsala hodně a to zdaleka nebylo vše...ale jak jsem psala, vše to bylo jen o lidském přístupu. Naštěstí mimčo je zdravé a já se dobře hojila, co víc si přát.

ankava
16. kvě 2011

@florentina rodila jsem v Krči v prosinci akutní sekcí a mám pocit, jako bych byla úplně v jiné porodnici než ty.
Je to asi skutečně o lidech na jedné i druhé straně.

florentina
16. kvě 2011

@ankava jsem ráda za tebe, žes to tak měla. Jinak je to o lidech a jak píšeš určitě na obou stranách. Nicméně sama za sebe musím říct, že nejsem rozhodně konfliktní člověk. Jak jsem psala, byla jsem na pokoji s jinou maminkou, která měla naprosto shodné zážitky. ALe jak jsem psala, již v tom předchozím příspěvku, vše nebylo špatné. Například ženské sestry byly velmi milé, ohleduplné, prostě opravdu úžasné. A taky péče na JIP byla super, všichni se moc hezky starali. Prostě jen jak se říká: 100x nic umořilo vola. Nestalo si mi nic zásadního, jen prostě spousta detailů co dohromady umořily mě. Nezávisle na sobě mám dvě kamarádky co byly také v Krči moc spokojené. I na základě jejich doporučení jsem si porodnici vybrala. No třeba jsem nebyla personálu sympatická, co já vím. Z toho co jsem napsala jsem si nepřibarvila vůbec nic, jako věřím, že po porodu se bouří hormony a člověk může reagovat citlivěji a vnímat to vše hůř než to je. Ale například větu typu: "jak to, že vám to nejde, když jsem vám to ukázala", či "co jako budete dělat s dítětem doma, když tady potřebujete naši pomoc"....jsem interpretovala přesně a i když to možná nebylo myšleno zle, tak v momentě kdy jsem nevyspalá, vše mě bolí a nevím jak utišit plačící dítě, které brečí, protože ho nedokážu nakrmit stříkačkou, tak bych čekala spíš "jasně, to není problém, ukážu vám to znovu" atd. Není to jen o slovech, ale i o zjevné neochotě, která tato slova doprovázela. Já chápu, že toho mají moc a je taky fakt, že v době kdy jsem tam rodila tak byly holky po císaři hned i na normálním pokoji, protože na JIP bylo plno, tak toho prostě bylo asi moc, nevím. Jenom vím, že jsem se nikdy nikde necítila tak bezmocná a neschopná jakkoli se postarat o sebe a hlavně navíc i o své dítě. Jinak já taky chápu, že každý má své problémy a nemusí mít vždy dobrou náladu, ale já ve své práci taky pracuji s lidmi a i když mám taky někdy všeho dost, tak se to v mém chování ke klientům prostě nemůže projevit, protože jinak bych byla brzo bez práce /dělám sama na sebe/.

zlatouch
16. kvě 2011

@florentina ačkoliv teda Krč chválím, musím s tebou v některých bodech souhlasit. Docela jsem si při Tvém popisu vzpomněla na první porod, např. to mytí mimina v umyvadle, sestra mi to sice ukázala na Lauře - během asi 10 vteřin- a byly jsme tam samy, ale stejně, malá se prostě koupala až doma, to bych sama nedala 😒 To běhání přes celou chodbu taky věřím, že je otrava (já měla poprvé štěstí, hned ob byly dětské sestry) - je to tak, že císaře dávají blíž k ženským sestrám? No trochu nedomyšlené pak kvůli miminu...
Nicméně já ty nepříjemné vzpomínky dokonale vytěsnila (taky byly pocity bezmoci, ale spíš kvůli kojení, nešlo to...sestry jsem otravovala furt a naštěstí byly milé), tak za chvilku budeš třeba taky fandit Krči 🙂
I když, těžko srovnávat, já měla rychlý přirozený porod, takže z lékařského hlediska nenáročný případ.
Rozhodně druhý dítě už bude pohoda 🙂 Spolubydlící měla první a taky jsem na ní viděla chvilkama tu bezmoc, sestry na ní taky občas byly hnusnější, to je fakt. Asi jsou vysazené na nervní prvomatky - čímž se jich teda nijak nezastávám, to by samozřejmě neměly, spíš naopak, že...

florentina
17. kvě 2011

@zlatouch, tak to na mě přesně působilo. Že jsou naprosto nad věcí, protože to přece není žádná věda, starat se o dítě a chápu, že dotazy, které jim někdy maminy pokládají, jim mohou připadat naprosto stupidní. Ale tak je to prostě se vším, já když zaučuji novou zaměstnankyni v práci, tak také některé její dotazy nechápu, protože prostě když má člověk zkušenost /bez ohledu na obor/, tak většina věcí se zautomatizuje a člověk pak nechápe, proč takové věci někdo třeba vůbec nechápe či neví co s nimi. Ale nikdy bych si nedovolila někoho prudit, že to nechápe, či jak to, že to nechápe, když už jsem mu to jednou řekla. A samozřejmě po pár dnech s mimi, už člověk taky nejančí z toho že se po jídle dáví a z toho, že brečí a tak, ale když jsem měla ten sůj poklad u sebe, tak jsem nechtěla dělat něco špatně, člověk prostě zprvu neví co a jak, zvlášť když ze všech stran slyší, jak tohle se nesmí a tohle taky ne. Jako dost často se mi stalo, že mi někdo řekl, tohle takle nedělejte, ale už mi neřekl proč to tak nemá být a jak to mám dělat správně. A tím se výborně prohlubuje zoufalství v dané situaci. Jinak můj pobyt tam byl také určo poznamenaný tím, že jsem měla velké problémy s kojením, rozkojila jsem se až po 3 týdnech doma a právě to kolem toho dokrmování tam pro mě byl velký boj. A upřímně pokud budu někdy ještě rodit, tak vůbec nevím kde. Právě pro to, že jinde to asi nebude moc jiné /nejsem naivní/ a tady už aspoň vím co a jak a hlavně si myslím, že spousta těch věcí, co mě fakt vadila, se mě dotýkala jako prvorodičky, že při druhém, by mi to bylo fuk.

kri
17. kvě 2011

Ahojky holky,
@florentina moooc děkuji za vyčerpávající odpověď a jak píše @zlatouch, na spoustu věcí člověk zapomene. Taky je pravda, že já jsem měla relativně pohodový přirozený porod a prcek se hned přisál, takže ani problémy s kojením nebyly. Takže kromě toho, že jsem byla dost zašitá, jsem byla v pohodě a malej taky. Navíc ségry už měla 2 děti, takže přeci jen nějakou tu zkušenost jsem měla, i když né s takhle malinkým mimčem.
S tím mytím, taky nás bylo v pokoji několik a sestra to ukazovala jen na jednom. No taky jsem toho moc nepochytila, ale nakonec jsem to zvládla tak nějak i sama, ovšem ten úchop nevím dodnes. 😉 Já jsem asi měla štěstí na lidi, protože kolikrát i sestřičky přišli, že kdyby mimčo moc brečelo nebo dlouho, tak že ho máme přivézt a oni se o něj postarají a my se v klidu trochu vyspíme. Mamče co byla semnou na pokoji, ho dokonce takhle i sestřička sama odvezla, samozřejmě se souhlasem.
A s tím uklízením, mě se to tedy nestalo, že by nám někdo něco uklízel nebo jsme neměli mít nic na stolcích a tak. Dokonce tam uklízela taková strašně milá paní a ještě nám sama řekla, ať si ty věci co nám zbydou (olejíček, mastička atd....) vezmeme domů, že by to stejně vyhodili.
No registrovaná už jsem, takže budu doufat, že se nic moc nezmění nebo jen k lepšímu a že bude porod minimálně stejný jako ten první. Tedy až na to šití, to bych si klidně odpustila, pořád nechápu proč to nemůžou umrtvit.

zlatouch
17. kvě 2011

@kri @florentina To jsem zapomněla, tu pošahanou uklízečku si taky pamatuju 🙂 Byla specialistka na noční stolky, já tam hafo věcí, pěkně mi to vytřídila, naštěstí jsem teda byla u toho, to by mě naprdla, kdyby mi to přendavala 😠 Ale stačilo jí to odkývat a jen co se zaklaply dveře, už byl bordel zpátky 😉

kri
17. kvě 2011

@zlatouch no tak to se mám na co těšit 😀 , když jsem tam byla já, tak tam asi ještě nebyla, protože já měla stolek věčně plný 😝 .

florentina
17. kvě 2011

@kri...no tohle jsem také slyšela od kamarádky, že když budu moc unavená, tak že si sestřičky mimčo vezmou, abych se mohla vyspat. A upřímně, byla i jedna noc, kdy bych to opravdu uvítala, protože jsem opravdu byla hrozně vyčerpaná, ale když si o to poprosila sousedka, tak jí řekli, že jí ho teda vezmou, ale že by si měla zvykat, že doma se bude muset taky starat a hned se ptaly, kdy se pro něj zase vrátí...takže já jsem si o to ani neřekla. To byla moje blbost, ale nechtěla jsem, aby ten můj poklad byl někde, kde o něj moc nestojí. Mimochodem to mě pobavilo, když jsem diskutovala s doktorem, že chci jít domu a on mi na to řekl, kam se ženu, že tady mám vše pod nos, všichni se starají a doma budu muset makat. No bylo to přesně naopak. Doma jsem si krásně odpočinula - konečně, protože manžel se krásně postaral o mimi, dokrmoval, přebaloval, nosil mi jídlo až do postele a k tomu mimi na kojení...takové služby samozřejmě neočekávám od nemocnice...jen mě trochu překvapilo, že to lékař viděl úplně opačně, že v nemocnici super...
A jinak už se moc těším, až na spoustu těch nepodstatností zapomenu, jak píšete.
Kri...přeji ti bezproblémový porod a hlavně zdravé mimi!

florentina
17. kvě 2011

A jinak bych všem, co v Krči nebyly, ale uvažují o ní, doporučila, ať si opravdu dobře promyslí, zda jim opravdu nebude vadit, že jsou návštěvy na pokoji zakázané. Já si myslela, jak to bude fain, že tam nebudou chodit žádné davy "turistů" od spolubydlící. To jako bylo dobré, že se člověk nemusel nijak halit a bylo tam soukromí. Ale musím říct, že u mě zase převážila tuto výhodu řada nevýhod. Jsem si říkala, že nebude problém dojít na chodbu, ale po císaři docela byl. Sedět jsem také pořádně nemohla a na chodbě mi byla zima. Mnohem hůř to ale snášelo mimi, hlavně pro to, že tam bylo dost hlučno, spousta lidí a neustále někdo bouchal dveřmi a mimi se tak často lekalo a plakalo, takže na nějaké sezení to teda moc nebylo. Nejednou vedle nás stál někdo, kdo prskal a smrkal, takže jsem ještě měla strach, že něco chytneme. Ale nejvíc mě nakonec chybělo, že za mnou nemůže manžel, který by třeba chvilku mohl zůstat, mimi pochovat, přebalit a já bych se v klidu třeba na chvilku vyspala, osprchovala a tak. A taky mne pobavilo, že manžel chodil většinou v době nemocniční večeře, protože to dřív z práce nestíhal a jednou se mi také stalo, že když jsem si šla pro jídlo, tak už tam nic nebylo, vše odvezli a to přes to, že dle toho jejich rozvrhu čas večeře končil až za 20 min. Takže se mi poštěstilo být i bez večeře, ale to vzhledem ke kvalitě místní kuchyně nebylo takové neštěstí. A když manžel jednou dorazil po návštěvních hodinách, tak jsem se šla zeptat, zda mohu za ním, protože stejně se chodí na chodbu, tak to nikoho neruší a jedna sestra, tentokrát tedy ženská se ohradila, že by se návštěvní hodiny měly dodržovat. Tak jsem ale stejně šla ven, manželovo povzbuzení jsem potřebovala. Mimochodem ve srovnání s ostatními nemocnicemi, zvlášť když se chodí na chodbu, je toto opravdu také přežitek. Mám /bohužel/ čerstvou zkušenost z nemocnice, kam jsem musela chodit za taťkou jak na ARO, tak JIP, tak na normální oddělení a nikdy nebyl problém zůstat až do pozdních večerních hodin a přijít kdykoli...

eyael
17. kvě 2011

florentina - souhlasím, naprosto stejný zážitek, už bych tam nikdy nevkročila, když bych nemusela. Původně jsem si ji vybrala, protože ji máme blízko, ale hrůza. Byla tam spousta dalších věci, o kterých ani nemá smysl se rozepisovat, prostě mohu jen NEDOPORUČIT tuto porodnici.

zlatouch
17. kvě 2011

@eyael jak jsi rodila? císař? já jen čím to, že jsem tam byla fakt spokojená, jestli to bylo těmi vcelku pohodovými porody nebo jsem jen otrlý jedinec 🙂

eyael
17. kvě 2011

@zlatouch - asi jsi otrlý jedinec 😉
je jedno jak jsem rodila, důležité je, jak se choval personál a jaký výsledný dojem z tohodle ústavu mám - deprese, bezmoc, chování jako k nesvéprávnému idiotovi atd. Co psala @florentina bylo jak kdyby popisovala mou situaci. Přístup personálu příšerný, ve všech podobných detailech, jediné dobré byly dětské sestry na nadstandardu, kam jsem se náhodou ke konci dostala.
UŽ NIKDY VÍCE!

jajinka27
17. kvě 2011

ahoj, tak já v Krči rodila v lednu 2009, byla jsem tam skoro 14 dní protože mi porod vyvolávali a nakonec jsem skončila na císaři. A musím říct že jsem teda byla spokojená a zkusila jsem obyč šestinedělí i nadstandart 🙂) ženské sestry byly příjemnější, za nima jsem chodila i v noci 🙂)) dětské jak které, ty mladé byly ochotné a pomohly, i dítko si braly na noc k sobě, ty starší byly víc zpruzený. Ale já na ně prděla 🙂
teď tam jdu rodit znovu

kri
17. kvě 2011

@zlatouch tak to jsme dvě otrlé, já jsem právě byla taky spokojená. Určitě by se něco našlo, ale nic moc podstatného. Prostě jsme asi měli štěstí, jak na lidi, tak i na porody. 🙂

@jajinka27 tak dej pak určitě vědět jaké to bylo tentokrát, ať vím do čeho pak v listopadu půjdu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru