Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

ducky
22. čer 2009

Susiku tak to každopádně. Právě že je to hlavně o lidech. Myslím, že si nikdo nevzpomene na porod s výbornýma lidma v horším prostředí, za to na porod s protivnejma v krásným prostředí ano 😔

jajinka27
22. čer 2009

saze...já měla nadstandart, zkusila jsem i šestinedělí, ono záleží jaký máš porod, já byla na císaří a byla jsem ráda za nadstandart, kdybych si měla představit chodit kvůli návštěvám v bolestech na chodbu nebo i na záchod, díky za fíky neeeeee

no a manža dělá do 17 takže mi vyhovovalo že tam mohl být do večera v pohodě a pomohl mi i do sprchy a tak

jmisa
23. čer 2009

Holky, dělají v poradně v Krči odhad váhy?

Vím, že to není přesné a taky se bez toho i obejdu, ale jsem zvědavá. Mně naposledy můj gyndař "vážil" mimčo po tom 30tt.

ducky
23. čer 2009

Míšo mě ho nikdo nedělal, ale ani jsem si o něj neřekla. A ono je to stejně jen hodně okrajové. 😉

vrana
24. čer 2009

jmisa, mně ho dělali, na požádání, ale stejně ti řeknou že je to nepřesné, u mě naštěstí, protože 3 týdny před TP mi tam MUDra naměřila 3900, to potěš. Nakonec se malá narodila zhruba měsíc po tomto vážení a měla 4080g, naštěstí.

Zkus poprosit až tam budeš na prohlídce, jestli by ti mohli přibližně říct co váží 😉

sabuse1
24. čer 2009

jmisa: taky mi to automaticky neřekli, až na porodním sále když si dr.dělal odhad kvůli porodu

vrana
24. čer 2009

jmisa rodí 😉

lynn77
24. čer 2009

tak to jmisa asi tu poradnu v Krci ani nestihla.... a bude vedet celkem presne kolik mimco vazi 😉

saze
25. čer 2009

Holky a co má? už někdo něco víte?

misa_1
25. čer 2009

Drzim palce, at vse probiha, tak jak ma!!! 😵

nikieda
25. čer 2009

Jeee, tak to se spolu v porodnici asi nesejdeme, náš Skřítek se drží zuby nehty 😉
Jmisa, držím palce, ať je chlapeček v pořádku a jste brzy doma!!!!

krista
25. čer 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

jajinka27
25. čer 2009

OZNAMUJE SE VYLODĚNÍ ALEXANDRA.VYKOUKL NA SVĚT DNES VE 12,48, MĚŘÍ 48 CM A VÁŽÍ 2850 G.
VŠICHNI JSME V POŘÁDKU.

JMISA

saze
25. čer 2009

Veliká gratuce Jmise a malému Alexovi. parádaaaa

ducky
26. čer 2009

JMíšo gratulace veliká. 😀

nikieda
26. čer 2009

Jmiso, gratuluji!!!!!!!! Alexandr je mi moc sympatický, má úplně stejné míry, jako jsem měla po porodu já 😀 Hodně zdravíčka a ať můžete brzy domů 😵

jmisa
29. čer 2009

Ahoj jsme doma.
Porod byl tedy porod. Někdy si musím nechat od muže vyprávět, bo si mnoho nepamatuju.
Jen tu bouřku po něm a mladého hezkého dr., který se jen opíral o parapet a pak si zavyšíval. Ani nevím, jak se jmenoval, ale říkaly jsme si s pacoškama, že tam z něj sestry musí být vedle 😀 😀

jajinka27
30. čer 2009

tak to bude pan doktor Menšík 😀

jajinka27
30. čer 2009

a moooooc gratuluju 😵

jmisa
30. čer 2009

Jajinko, myslíš? On neměl cedulku. Byl fakt dost mladej, už mi to nějak vypadává, ale vlasy spíš světlejší a myslím, že modré oči.

jajinka27
30. čer 2009

no jedinej fešák doktor tam je Menšík co já vím, byl mladej a sympaťák a hezkej 😀 Hnědé vlasy a oči nevím, to by třeba věděla Ducky 🙂)))

jmisa
30. čer 2009

A ty vlasy trochu vlnitý? Ikdyž on je měl dost krátký 🙂

jajinka27
30. čer 2009

vlnitý myslím že ne, ale krátký jo, že by tam byl ještě nějakej hezkej a mladej?? 😀

a co porod?? podle toho cos naznačila tak asi žádná sranda co?

jmisa
30. čer 2009

Jajinko, porod?
Můj porod z odstupu pěti dnů pod dojmy z dolsinu:
Z porodu si moc nepamatuju, šlo to relativně rychle, večer kontrakce žádné, v noci sem tam něco, pohodička, v noci otevřená na prst, na vizitě skoro na dva, dostala jsem tabletu a otevírala jsem se rychleji, takže monitor na šestinedělí už byl s křížákama, tudíž dle toho vypadal, jsem se pokaždý pohnula a sonda sjela. Nakonec jsem si mohla kleknout na postel a PA držela v kontrakci sondu na břiše rukou.
Na sále (kolem 10) jsme šli na přípravu - klystýr, ale už jsem většinu zmákla během noci, byla jsem tam sama, tak za mnou šel muž a dělal měřiče kontrakcí, chodilo to stejně furt divně - dvě s křížákama, jedna bez (ta byla zvládnutelná, ikdyž zase delší), na přípravě jsem byla asi 40 minut??? Vůbec nevím, starala se o nás PA v zácviku, takže fakt moc hodná.
Na sále jsem hlásila, že chci epi, protože s těma zádama se to nedalo, takže vyšetření a maminko je pozdě, jste skoro na 7. Nepomáhala ani voda, ani masáž, tak mi bodli dolsin, no věc úžasná, pak si pamatuju jen útržky, až si uvědomuju, že říkám manžovi, aby pro někoho šel, protože musím tlačit. Tak PA přilítla a hned, že jak bude kontrakce, že mám říct, že se koukne a taky že jo, prý fofr, rychle doktor (mimochodem jeho účast u porodu - podpěra parapetu na okně, ale byl mladej a hezkej a dalo se na něj koukat ). Z tlačení si moc nepamatuju, jen že PA furt tlačte tlačte a já si říkala, jak asi mám tlačit, když si tělo pod dolsinem dělá co chce, byla jsem trochu hadráček.
Nejdřív na pravej bok a pak na záda, nevím, proč jsem si myslela, že polosed je příjemnej. No a pak jen, že trochu střihnou a malej byl venku a ze mě šla placenta a pak teprve doktor kouknul a začal vyšívat. Nástřih malej, ale Alex mi natrhl čípek, takže nejdřív čípek a pak říkal (klika, že paní má dolsin a je jí všechno jedno, protože se potrhala kde mohla - to jsem náhodou slyšela).
Malého jsem prvně viděla pořádně na fotyho stroji, sice ho ukazovali a já si pamatuju, že jsem říkala, že maj mluvit s mužem, že jsem mimo.
Takže se vyšívalo, pak mi muž přinesl foťák s fotkama, dal mi napít. Dr. byl hodnej, furt se omlouval, že ví, že to bolí a já že vím, že ví, že to bolí, ale nejraděj bych ho kopla (to jsem mu řekla :D). Tak jsme si tam notovali.

Pak se vrátil muž a přinesli nám malého, tak jsem brečela jak želva a furt jsem jen nechápala, jak je krásnej a že není ani pomačkanej a že je náš.

Pak přišla bouřka, muž jel dom a mě odvezli na pokoj. Dostala jsem mezi nohy prezervativ s ledem a vytuhla. Večer mě probudila PA, že musíme na wecko a do sprchy a vezli mi malého, tak jsem ho přiložila, tedy spíš dětská sestra a ptala se, jestli ho chci nechat. Tak jsem říkala, že si pro něj pak někdy v noci dojdu, že se mi motá hlava a musím ještě spát. Takže asi po půlnoci jsem šla už sama na wecko, tedy spíš do sprchy, no a pak jsem se najedla a vzala si malého k sobě.

jajinka27
30. čer 2009

teeeeda, sis užila co? ale hlavně že to máš za sebou, ale ten dolsin to je asi pěkný svinstvo 😒

jmisa
30. čer 2009

No svinstvo to je rozhodně. 😒

jmisa
30. čer 2009

Akorát teď jak mi splaskává otok, tak jsou ty stehy víc vylezlé a chytaj se mi za vložky.
Tak se modlím, aby to už vypadalo 😔 ale to si asi ještě počkám. 😝

jmisa
30. čer 2009

Jo a jinak -
PA super
Doktoři - ty, co sem s nima přišla do styku bez problému
Dětské sestry - jak které, tak půl na půl. Některé evidentně obtěžovalo se jich na něco zeptat.

lynn77
30. čer 2009

jmiso, gratuluji k Alexandrovi i kdyz asi sis uzila

ducky
30. čer 2009

JMíšo tak super, že jste doma a popis porodu mě místama zvedal koutky úst nahoru 😀
A myslím, že to byl pan doktor Menšík 😀
PA jsem měla taky jednu v zácviku a byla skvělá. K porodu už jsem měla zkušenou PA a ta byla taky skvělá 😉
A epinu jsi propásla, jo? Tak si aspoň ušetřila korunky a něco za to koupíš Alexovi 😀
Mmch, koukala jsem na fotečky a je opravdu hezoučký 😀 V Krči asi umí vyžehlené děti, páč ta moje Bětule taky nebyl vůbec zmačkaná. Anebo ty vyžehlený umí pan doktor Menšík 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , páč mě rodil a podle popisu tebe nejspíš taky 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru