Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

prosteja
5. led 2010

holky obecně musím Krč pochválit, ta anabáze byla šílená no....... sestřička ať si to klidně přečte.... já bych pochopila, kdyby mě vzala do ordinace a upozornila mě na to, že běžná praxe je, že po pádu je to na 24 hodinovou hospitalizaci kvůli pozorování a v klidu mě na to připravila a o všem mě informovala.... já byla pěkně vyděšená už z toho pádu a do toho ona začla takhle "bláznit" a myslím, že úplně zbytečně..... 😅 ale to je fuk, důležitý je, že prďolka i já jsme v pořádku a mohli jsme svátky strávit doma.... 😉

blanches
5. led 2010

Ahojky holky,
hlásím se, jsem registrovaná v Krči, ale 26.12. brzy ráno v 6 hodin jsem začala předčasně rodit,měla jsem kontrakce a už jsem se otevřela na jeden prst. Jeli jsme do Krče, kde jsem registrovaná, byla tam fajn sestra a úžasná paní doktorka (bohužel jméno nevím-drobná kudrnatá s brýlemi), vyšetřila mě a zjistila můj stav. Jenže v Krči jsou nachystané na mimíska od 31 týdne, tak řešila kam mě převézt, obvolávala Apolináře, tam odmítli, že mají plno a nakonec mě převáželi do Podolí, kde se jim úspěšně povedlo porod zastavit, byla jsem tam až do Silvestra, kdy si mě manžel odvezl dom. Musím tímto pochválit i Podolské sestřičky a doktory a doktorky, byli všichni moc hodní a vstřícní.
Já doufám, že ten můj prcek si to rozmyslel a vydrží v bříšku až do března. 😉 Teď jsem doma na rizikovce a do práce už se nevrátím.

Prosteja - zkušenost šílená i zajímavá, vždy je všechno jen v lidech. Hlavní je, že jste ty i miminko v pořádku 😀

Krásný den všem 😉

luciehynkova
5. led 2010

ahoj Blanches, my se myslim zname z beremese z Pruhonic 🙂 to se teda prcek rozohnil brzy, hlavne, ze se jim to povedlo zastavit a mimco se muze jeste dopect...drzim palecky, at u tebe vydrzi co nejdele

misa_1
5. led 2010

Ahojky, mockrat dekujeme za gratulace!

Co by vas zajimalo za detaily? 🙂 No po porodu jsem rekla, ze dalsi miminko budeme mit pouze, pokud se bude dat nekde koupit. 😀
Jinak u porodu se nakonec sebehlo docela dost lidi: 2 porodni asistentky, 2 doktori (Kral a pak takova starsi blondyna), 1 anesteziolog (mela jsem epidural), manza, takze tam bylo fakt plno - nevim, jestli je to normalni???

ducky
5. led 2010

Míšo tak já měla 1 doktora, 1 PA a 1 anesteziloga (taky epina) a samo manžel, takže nevím, proč u tebe byli po dvojicích 😀
A dej si Adámka do pasu 😉

jajinka27
5. led 2010

já měla u porodu 1 PA a střídali se dva doktoři u mě, ale já byla zvláštní případ 😀

kativka
6. led 2010

Ahojky, tak jsem včera byla u své dr. a ptala se jí na ty vitaminy a vlastně potvrdila, to co tady většina z vás - neví o žádné vědecke studii, která by dokazovala, že vitamíny mají vliv na velikost dítěte. Taak nevím lucy, ty jsi zas psala, že doktor v Krči to svedl na vitaminy ☹ Dneska je to prý doporučováno, tak doporučuje, ale nepovažuje za důležité je užívat, stejně jako si nemyslí, že by mohly mimi "zvětšit". Blanches neděs mě, protože mi včera řekla, že děloha je moc aktivní a začíná sestupovat, tak bych nerada cestovala jako ty. 30. tt je na porod fakt brzo a ještě k tomu, abych musela odjet z Krče? Půjdem tam na UTZ, tak doufám, že mi řeknou, že je vše ok a mimi si do března počká...

jmisa
6. led 2010

Já měla u porodu 2 PA, protože ta jedna byla žákyňka, takže tam musela mít dozor, pak tam byl porodník a někdo z dětského nevím, jestli sestra nebo dr. a manžel samozřejmě.

blanches
6. led 2010

Ahojky,

Lucko, určo se známe z beremka 😀 to je legrace. Gratuluji k miminku 😀 Doufám že to bude vše v pohodě 😉

Kativka já mám také aktivní dělohu, když do 10x za den ztuhne, tedy stáhne se, tak je to ještě OK, nesmí to být častěji, ale oni ti kromě UTZ určitě udělají i monitor, tím zjistí jak moc je děloha aktivní. Chodíš ještě do práce? Nebo jsi doma?? Pokud pracuješ, tak bys měla hodně ubrat a poradit se s lekařem, jestli raději nezůstat doma v klidu, pohyb na to má také velký vliv. Třeba já teď nemůžu vůbec nic ani jít do obchodu pro rohlíky, jakýkoliv pohyb je pro mě nebezpečkný 😒 Já přesně nevím co způsobilo to, že jsem začala předčasně rodit, mohlo to být hodně práce před svátky, stres a pak to na štědrý den opadlo a tělo začalo opožděně reagovat, nebo se prťousek už tak těšil na maminku, že už chtěl být venku.

Gratuluji k narozeným mimískům, hodně zdravíčka pro ty Vaše drobečky 😉

konsa
6. led 2010

blanches, hlavně, že je vše vpořádku a miminko se podařilo přesvědčit ještě zůstat uvnitř 🙂 tak se šetři a odpočívej!

prosteja, to je story! ale máš správný přístup - kvůli jedné sestře není třeba se stresovat. Třeba už jí tam nikdy nepotkáš a kdyby, tak snad jen v poradně a tam je nejdůležitější, co ti řekne doktor.

Teda takový procesí u porodu! to si neumím představit, jak se na ten pidi sálek vůbec tolik lidí vejde 😉 mě by to asi nebylo moc příjemný tolik lidí, ale je fakt, že v tom stavu je to člověku možná jedno.....

jmisa
6. led 2010

Konso, doktor podpíral okno, žákyňku jsem měla mezi nohama, starší PA u hlavy, zdruhé strany muže a té osoby z dětského jsem si všimla, až na mě promluvila 😀 To bylo vyloženě jen pří závěrečném tlačení, jina se na nás občas jen přišla kouknout PA.

konsa
6. led 2010

jo a miso, mě by zajímal přístup PA a Dr. Respektovali všechny tvoje přání? jak moc zasahovali do porodu-nechali tomu volný průběh? Co nástřih a šití? dali ti malého hned na břicho? Přinesli ho do půl hodky aby se přisál? Nechali tě po porodu vstát a dojít si na wecko, nebo tě cévkovali?....prostě všechny tyhle "samozřejmosti" které ne vždy samozřejmé jsou ☹
jak to bylo na šestinedělí s rozkojením - pomáhali?

konsa
6. led 2010

promin za tolik otázek, nemusíš odpovídat, jestli nechceš 🙂 aby ses tu necítila jak u výslechu 😉 😉

jmisa
6. led 2010

Měla jsem porod vyvolávaný tabletkou, protože už jsem byla druhý den od prasknutí plodovky a nic se nedělo.
Ani jsem zvláštní požadavky neměla. Záleží, co si konkrétně přeješ, byla jsem na kurzu a tak jsem věděla, jak to probíhá.
Chtěla jsem epi, bylo pozdě, nabídli mi dolsin, na který jsem nakonec kývla, protože jsem křížáky nemohla vydržet.
Pak nám nechávali soukromí, jen občas přišla žákyňka, poslechla ozvy, nebo změřila tlak ( i manželovi 😀), když jsem měla pocit na tlačení, musel vyběhnout manžel a zavolat je, pak se nahrnuli.
Nástřih byl, byl malej, asi 3 stehy, jestli si dobře pamatuju, ale bohužel se mi potrhal čípek, takže šití bylo delší.
Co šlo umrtvit, to dr. opíchal, na zbytek ještě působil dolsin.
Malého jsem vytlačila asi na třetí zatlačení.
Po porodu malého odnesli do jiné místnosti, já rodila placetnu a zašili mě. S prckem šel manžel. Pak mi ho přinesli, pomohli s přiložením a nechali nás všechny tři samotné. Dobu fakt nevím.

Na sále mi donesli mísu, že se mám zkusit vyčůrat, nešlo mi to, ale necévkovali mě, prý jsem čůrala u porodu, na šestinedělí pak se mnou šla PA do sprchy\, opět se nepovedlo, tak mi řekla, že když se do uričté hodiny nevyčůrám, vycevkují mě.Jsem pak usnula a šla asi o dvě hodiny později než řekla, ale nikdo nic neříkal.

S rozkojením pomáhá tak třetina sester automaticky, třetina se optá a když je problém pomůže a třetina - musíš požádat sama.

tereza.starobova
6. led 2010

Ahoj holky
chci se zeptat jestli nemáte některá zkušenost s doktorem Severem z Krče. Mám dvě kamarádky, které u něj rodily všechny svoje děti (jedna před 11 lety, druhá minulé pondělí...) lze si ho zaplatit a přijede kdykoli k porodu. Nemůžu se rozhodnout jestli "do toho" investovat 10000,- Neměla jste ho nějaká u porodu?

misa_1
6. led 2010

mame tu nejak "preMisovano" 😀

U mne to probihalo podobne, ja jim hned na zacatku rekla, ze nechavam vse na nich, ze o ni jsou doktori a ze bych mozna mela zajem o epi. Tak mi rekli, ze to si musim rozhodnout sama, ze to je drahy, PA mne od toho odrazovala a ta starsi dokotrka znovu zopakovala, ze je to na me ze se to plati, tak jsem se ji zeptala, jestli by to doporucila,kdyz by to bylo zadarmo, na to rekla, ze urcite ano, tak bylo rozhodnuto a fakt jsem potom byla rada.

Malej byl docela velkej 3700, to jsem tusila dopredu, takze jsem o nastrihu vubec nediskutovala. a oni strihali a neptali se, ale fakt je to v ten okamzik cloveku uplne jedno, vubec jsem o tom nevedela. Navic, ja zastavam nazor, ze lepsi byt trochu nastrizena, nez totalne potrhana.

Taky mi pry na zaver PA lehla na bricho, ale o tom taky vubec nevim, to mi rekl az manza.

Malyho mi dali na bricho hned po porodu na chvilku, pak ho odnesli s manzelem na mereni, vazeni, popsani (popsal si ho manza) a ja mezitim porodila placentu, doktor me sil a taky me umyli a cely ten sal dali dohromady a az teprve potom se vratil manza i s maly a nechali nas tam asi hodinu, poradili jak malyho prilozit, ikdyz to bylo spis takovy seznameni se s prasama 🙂, pak si malyho odnesli na detsky a my tam jeste zustali.
Presne takhle to popisovali na tom kurzu.

Rekla jsem si o jidlo, protoze jsem byla uplne vyhladovela.

Vycurat se mi po epi nepodarilo, takze me jeste na sale vycevkovali, ale toho se fakt nebojte, po tom porodu je to uplny nic. Na sestinedeli jsem uz pak sla sama.

S tim rozkojenim mam stejny pocit jako jmisa, ja jsem si ale krc vybirala i z tohodle duvodu, takze jsem si klidne rikala. zpet mam pocit, ze ty kterym to nejde, tak hodne tlaci a ty ktery jsou relativne v pohode, tak nechavaji byt, coz byl muj pripad. Mne ale malej nesel spravme prilozit, takze jsem mela hrozne bolavy bradavky, tak jsem si rikala o pomoc a byly mile a pomahaly.

jejej, jsem se nejak rozepsala 🙂

ducky
6. led 2010

Míšo to je zajímavý, já měla taky epinu a necévkovali mě 😲
Ani nevím, kdy jsem se po porodu vyčůrala, mám pocit že až k večeru.

misa_1
6. led 2010

hmmm, tak to nevim. Asi meli pocit, ze mam plnej mocak 😀 Ale mne se vubec nechtelo a pak toho pry vyteklo docela dost, takze asi vedeli, co delaji.

jajinka27
6. led 2010

tereza...já ho měla u porodu ale nakonec jsem šla císařem, mám pocit že nezačít se o mě starat on tak snad nikdy neporodim, je dost svéráznej, nemaže med kolem huby, ale je to profík

konsa
6. led 2010

obě míši: díky za popis porodů 🙂 hlavně, že jste to zvládly a máte už mimča u sebe 🙂 ještě se zeptám proč malýho nesli na dětský a vás tam nechali?
Chtělas to tak, nebo mu něco bylo? Nevíte některá, jestli mi malou dají hned na pokoj (nikam jí neodnášet ze sálu) - tedy pokud bude zdravá samozřejmě....

minea
6. led 2010

Konsa, není k tomu žádný důvod a to je právě to, co mě dost rozčílilo. Prostě ze sálu dají echo, že si mají přijít pro nový mimino a odnesou ho, protože sestra z oddělení se zrovna teď rozhodla sejít schody 😒. Na pokoj ti malou dají hned, až se na to budeš cítit - počítej s tím, že 4 h se má ležet a pak se jde do sprchy.

vrana
6. led 2010

Ahoj, tak taky přidám pár zkušeností. U porodu jsem měla žákyni, PA, doktorku, dětskou doktorku a manžu. Veškeré tohle procesí ale až v úplném závěru, jinak se u nás s manžou střídala PA a žákyně. Epidural jsem neměla, po porodu mi řekli totéž co jmise, že jsem sice během porodu čůrala, ale ať to zkusím na mísu a pustili vodu a když ne, tak cévka. Nakonec mě tedy cévkovali, ale bylo to úplně v pohodě, necítila jsem ani ťuk. Malá se narodila 14:32, zhruba v 16 bylo úplně po všem i po šití a tak a zeptali se jestli mám hlad a přinesli mi rohlík a sýr.
Jinak tedy myslím, že odnesení dětí na dětské má nějaký důvod a že to nedělají jen tak nadarmo a protože se jim chce. A doporučuju si určitě alespoň pár hodin odpočinout a nedělat hrdinky a dožadovat se dítěte okamžitě k sobě. Ono stojí i dost úsilí dojít se poprvé "jen" vyčůrat, aniž byste s sebou švihli (a proto chodíte poprvé s PA), natož obskakovat prcky. A obecně je člověk po porodu dost oblblej ať už vlivem medikamentů nebo hormonů. 😉

minea
6. led 2010

vrana, a jaký důvod? Ráda bych si ho poslechla. Dítě je v té chvíli kompletně zaopatřené, popsané, onáramkované, přebalené, zavinuté. Co tak urgentního musejí na dětském dělat, že by to hodinu nepočkalo? Vypsat mu jméno do karty? Holky, tohle všechno si řídíte samy, je to vaše dítě, není nutné na všechno přistupovat, i když jsou to třeba z hlediska celého porodu prkotiny, toť můj názor.

prosteja
6. led 2010

ahojky holky, zdravím.... krásně popsané porody, díky za zážitky 😵

jinak nemohl by tady někdo napsat taky zážitek z císařekého řezu? jak to probíhá co a jak?...... dneska jsem byla na kontrole, brouček je přetočenej komplet hlavičkou nahoru, doktoři už to vidí trošku pesimisticky, kvůli tomu, že máme málo té plodové vody, takže se připravuju na horší variantu...... takže mám dotazů hned několik.... jestli je tu někdo, kdo měl miminko koncem pánevním, tak jak to probíhalo v poradně... no a pak budu ráda za popis císařského řezu od kohokoli a z jakéhokoli důvodu..... jestli je to v epidurálu nebo v anestezii, jak dlouho to asi trvá, jestli tam může být otec a tak.... díky moc.....

vrana
7. led 2010

Minea no to nevím, nejsem doktor, kdyby to potřeba nebylo tak by to asi nedělali. Ale zrovna tak je to jenom můj názor. Věty typu máte na to právo apod. mi už lezou krkem.

Prosteja nevím jak v Krči a jak moc hraje roli menší množství polodovky, nicméně naše příbuzná rodila na Bulovce a malá byla KP, myslela si že to bude císař, ale doktor řekl že není důvod, že se to odrodí normálně. Byli jsme z toho tedy celkem v šoku, páč porod KP bývá prý často rizikový. Nicméně vše proběhlo úplně v pořádku a malá se narodila normálně. Tak třeba by to šlo i u tebe 🙂

U nás rodili holky dost císařem, tak ti určitě některá písne 🙂 Držím palce ať jste ok.

minea
7. led 2010

Vrana, nenapsala jsi nic konkrétního, asi ani tebe nic nenapadá. Já jsem se na to tehdy sestry ptala, proč mi odnáší dítě, neměla na to odpověď, jen vykoktala, že "se to tak dělá". Tahle slepá odevzdanost zase není blízká mně 😉.

prosteja
7. led 2010

ahojky VRANO, no mě jde spíš o to, že jako prvorodička mám docela strach z klasického porodu, ne tak, když budu vědět, že je brouček koncem pánevním..... a nerada bych riskovala to, že se rozhodnu rodit normálně a stejně mě pak po hodinách bolestí a trápení poženou na císaře 😖 tak to totiž většinou dopadá...... můj doktor říkal, že pro porod klasickou cestou by museli být příznivé podmínky, menší miminko, dobré otevírání...... a vím, že právě v Krči s tím nějaká holčina měla problémy, nechali ji snad i 10 dnů přenášet a přitom miminko už bylo dost váhově velké a oni pořád tvrdili, že půjde normálně..... docela ráda bych se na tomhle domlouvala, jak to chci já, proto se ptám, jak to v Krči funguje.... 😉

vrana
7. led 2010

Prosteja to chápu, taky bych měla strach. Pravda je, že ta naše příbuzná byla druhorodička a první dítě bylo malé a porod v pohodě, tak možná proto se k tomu rozhodli. Tak snad narazíš na někoho kdo bude aspoň ochoten o tom diskutovat, což se bohužel moc nevidí ☹. Bohužel případů kdy tě "trápí" klasickým porodem a pak stejně kuchnou už znám z Krče docela dost, viď Jáji ☹

jajinka27
7. led 2010

prosteja...myslím že záleží i na tobě zda chceš rodit přirozeně nebo raději císařem, tady si myslím máš na výběr, samo že porod KP je komplikovanější podle mého...jinak já rodila císařem, dali mi na výběr úplnou narkozu ebo epi, ale vzhledem k tomu že jsem byla už vysílená byla jsem ráda za císaře, takže jsem to prospala, manža byl na chodbě ale pokud chceš, může se dívat za sklem na ten operační sál 😉 Mě vzbudili hned před sálem a ukázali mi malého a dali ho na mě, ale já prd viděla pod narkozou 😀 Pak mě vezli na nadstandart rovnou, ani nevím proč jsem nebyla na JIP ale nebyla a ani dreny z břicha jsem neměla, fakt štígro 😀 Akorát teda já se strašně špatně sžívala s tou bolestí po operaci, měla jsem pocit jako když mi někdo břicho páře zaživa ☹ ale i to časem přebolelo 😉

co se týká odnesení miminka tak já věřím doktorům, co dělají asi dělají z nějakého důvodu a zatím to nikomu okolo mě tak strašně nevadilo, možná naopak asi nemám žádnou kámošku takovou hrdinku co by s mimčem zůstala hned od porodu a starala se o něj okamžitě

hrusti
7. led 2010

Prosteja, podle me je to na domluve s doktorem, rozhodnout se musis sama. Chapu, ze mas strach z komplikaci pri normalnim porodu KP, ale cisar neni taky zadna prochazka ruzovou zahradou 😉
Ja jsem rodila akutnim cisarem z duvodu nepostupujiciho porodu a hrozici hypoxie, pod celkovou narkozou. Manzela k okenku nepustili, i kdyz to na predporodnim kurzu rikali, ze je moznost. Proste rekli "tatinek na chodbu" a me odvezli na sal. Rodila jsem odpoledne, druhy den rano me prevezli na nadstandard. Ty prvni dny to byla fakt sila, hrozna bolest, clovek se nemuze skoro ani otocit na posteli, o vstavani z postele ani nemluvim. Navic mimi ti daji po cisari na pokoj az 3. den. Byla jsem za to na jednu stranu i rada, protoze jsem mela po porodu komplikace a potrebovala jsem si odpocinout 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru