Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

mandragora10
1. únor 2010

Monivo, Terezka je roztomiloucka...nejlepsi jsou ty ponozticky, jak na ni jeste plandaji 🙂 Ale je super, ze uz jste zacali klokankovat, to ted ty pokroky budou hned vetsi. Drzim palecky, at vsechno zvladate!

prosteja
1. únor 2010

ahojky, tak jsem mrkala na holčičku od MONIVO....no ta je úžasná, kolik má vlásků, tý jo 😵 😵 😵 tak jen tak dál holky, za chvíli budete spolu doma 😉

prosteja
1. únor 2010

a já jen hlásím holky, že máme i stěry u gynekologa v pořádku, dokonce i streptokok je negativní, takže se nás ani antibiotika u porodu netýkají....... kdyby se tak chtěl prďolka ještě otočit.... ☹

ducky
1. únor 2010

Prosteja třeba tě prcek ještě překvapí 😉

prosteja
1. únor 2010

DUCKY jééééé kéž by 😀 😀 😀

jajinka27
1. únor 2010

já taky koukala na fotečky a Terezka je krásňoučká 🙂

ducky
1. únor 2010

Prosteja já už se taky psychicky připravovala na císaře, když malá byla ve 32tt hlavou nahoru a našla jsem si na tom pozitiva. Pak se otočila, tak jsem chvíli byla zklamaná a pak jsem si našla pozitiva na přirozeném porodu.
Tak uvidíš, každé má něco 😉 a hlavně s tím nic nenaděláš. Třeba si říkej, že když bude KP, tak si budeš moct trochu vybrat datum narození 😀 😀 Zrovna 3.3. by bylo fajn, ne? 😀

prosteja
1. únor 2010

DUCKY no my sedíme na zadečku už právě hrozně dlouho, takže otočení moc prý nehrozí... ale šance tam je.... já se tak nějak podvědomě smiřuju s tím císařem..... nehledám si ani pozitiva ani negativa.. prostě to beru jako fakt..... a datum narození, no já slyšela, že plánovaného císaře dělají před datem porodu a já mám datum porodu podle menstruace 1.3. 😉 toho 3.3. mám podle screeningu..... no a manža už si datum vybral... 15.2. to má narozeniny 😀 😵

ducky
1. únor 2010

Prosteja to je asi zase brzo. Kámoška šla na plánovanýho CŘ v den termínu. Tak ještě bys mohla chtít 22.2., to je taky dobrý 😀
Já měla malou KP 2 měsíce a otočila se někdy mezi 32 tt a 36 tt a ani jsem o tom nevěděla. Jsem si myslela, jak ucítím ten kolotoč, ale za celou dobu nic vyjímečného. 😀

prosteja
1. únor 2010

DUCKY tak otočení bych brala, to je jasný....... ten císař mě trošku děsí 😅 ...... a na plánovanýho císaře v den termínu, to bych brala taky..... 😉 u manži v rodině jsou všichni v únoru, tak nějaké březňátko bychom brali 😉 já zase četla, že to raději naplánují dřív, že nechat maminku rozrodit a pak kvaltovat s císařem je naprd.... ono taky asi jak kde..... tak dám pak vědět, jak to probíhá v Krči 😉

sabuse1
1. únor 2010

Monivo Terezka je nádherná vlasatá holčička, teď bude mít ještě větší sílu bojovat když už můžete klokánkovat🙂

ducky
1. únor 2010

Prosteja dej vědět určitě. Možná to posuzují i podle čípku, porodních cest apod. Pokud budeš zavřená na 100 západů, tak se třeba nepoženou. Ale jsem zvědavá, jak to bude doopravdy 😉

prosteja
1. únor 2010

DUCKY jj, určo dám vědět....... když jsem se ptala, tak sem se nikdo neozval, že by měl v Krči plánovanýho císaře kvůli KP...... takže někomu to třeba pomůže ty moje zkušenosti...... 😉 ono s tím otvíráním se a tak je to takový ošemetný.... já už zažila holky, co byly zavřený a tvrdily jim, že porod nehrozí a do 2 dnů bylo mimi na světě a pak holky, co jim tvrdily, že určitě každým dnem porodí a pak přenášely...... 😅 tak nevím, uvidíme, necháme to předně na doktorech 😉

petaaa
2. únor 2010

ahoj holky, tak se hlásím z kontroly.... trápí mě ted nízký tlak, na monitoru jsem málem omdlela ☹
jinak zatím nerodím a kontrola až za týden ☹ ale dnes to šlo strašně rychle.... i s monitorem jsem byla hotová do hodiny 😀

prosteja
2. únor 2010

ahojky PETAA.... takže zatím nic? ani se nic nechystá jo? no snad tě miminko nebude dlouho napínat a nebude si dávat načas.... 😉

blanches
2. únor 2010

Petaaa zrovna dneska jsem na tebe myslela, že si nějaký den nepsala, tak jestli nerodíš. No hlavní je, že si to zvládla, nebyl tam ještě i vydýchaný vzduch? A co Konsa, kde pak jí máme, nebo že by? Držím Vám palečky, aby Vás mrňousci moc dlouho nenapínali 😉

Prosteja, kdy že jdeš na kontolu do té Krče? Kdy s tebou budou řešit plánovanýho císaře. No někdy to tak je, jak píšeš. Třeba já jsem zvědavá na sebe, od konce prosince jsem otevřená na 1cm a je možné, že třeba nakonec budu přenášet 😀

Holky mám na Vás dotaz, dostali jsme od sestřenky přebalovací pultík na pračku a já bych ho chtěla nějak vyčistit, nemáte s tím zkušenosti, co na to použít? Pak jsme ještě dostali hrazdičku s hračkama, ty bych chtěla nějak vyčistit, mám to třeba polít horkou vodou z konvice? Děkuji předem za rady.

konsa
2. únor 2010

holky, nene, já su tady, taky pořád nic..... 😉

petaa: nízký tlak? to je dost neobvklý v těhu. To je taky problém? já myslela, že je hlavní problém vysoký....tak zkus si dát kafíčko, nebo se pohádej s manžou a on stoupne 😀 😀
No snad je to jen přechodný a zas ti stoupne kam má....

blanch: já polila hračky jen horkou vodou (a chvíli to v ní nechala) a podložku umyla kartáčkem a mýdlem. Moc jsem se s tim nepárala. Na podložce stejně budeš mít vždy plínu, ručník nebo tak a než si mímo začne hrát s hračkama a olizovat je, tak už mu bude nějaký ten měsíc a bude mít lepší imunitu. Ono se to s tou sterilizací nesmí moc přehánět. To je pak taky na škodu. A stejně se neubráníš a ocucá ti pak kdeco 😉

ducky
2. únor 2010

Ahojky holky,
tak já byla dnes u své dr. a čekáme kluka. 😀 Nějak jsem teda čekala holku, ale co, bude páreček a modý věci se půjčí od kámošek. 😉

Petaa jak píše Konsa, šoupni tam kafíčko nebo skleničku normální coly 😉

Blan přelévání horkou vodou je údajně na nic, vůbec to nemá ždáný účinek. Já bych to omyla mýdlovou vodou. 😉

Konsa uvidíš, u mě to ráno na kontrole taky nic nebylo, sice odešla hlenovka, ale zavřená jsem byla na 100 západů. A v noci prdla voda a už jsme jeli 😀 Tak se Terezka nebude u tebe moc dlouho parádit 😀 a naopak se bude chtít ukázat světu, jaká je to kráska. 😉 😀

blanches
2. únor 2010

konsa, dávají si zlatíčka na čas, že? Díky za rady 😉 , já si také říkám, že se to nesmí přehánět, ale zase pro svůj klid, to chci mít trochu vyčištěné 😉 Taky jsem si říkala, že nejlepší bude asi tekuté mýdlo, takže to tak provedu 😀

konsa
2. únor 2010

ducky: gratulace ke chlapečkovi! to je super, že budete mít páreček, ne?
Jinak je mi jasný, že to může přijít kdykoliv bez varování 😀 včera jsem měla celý den slabý poslíčky, tak jsem si říkala, žeby? ale dnes je ticho po pěšině a Terezka si tam jen spokojeně hraje s močákem-auuuuu 😉

ducky
2. únor 2010

Konsa děkuju. 😉 Jasně, bude to super, jen jsme si vysnili duo princezen, tak to nebude. Ale jsme rádi, to ne že ne. 😀
Tak uvidíš, kdy se Terezce zachce. A tyhle hrátky s orgány jsem teda milovala 😀 😀 Jednou jsem dostala takovou pod žebra, že jsem chvíli lapala po dechu 😀

jitulka78
2. únor 2010

já měla před dvěma lety neplánovaného císaře v Krči kvůli KP plus další komplikace (krvácení a předčasný porod, kontrakce po 2min celý den) a teda nic moc, nejdřív mě nechali celý den je tak, pak hrůzou zjistili, že kluk má jednu nohu nahoru a druhou dolů (na příjmu doktor tvrdil, že to nejde, to by tam prý musel být hrozně namačkaný...) a pospíchali, naštěstí na JIPce byli zkušení a dostali ho z toho, nevyberete si, všude natrefíte na různé lidi, JIPce a spol. děkuji, jsou vážně výborní, sestry na šestinedělí také, ale až vám na vizitě bude doktorka říkat, že 40 horečku máte od laktace, opravdu jí nevěřte, zánět na děloze jsem si léčila půl roku....

blanches
2. únor 2010

ducky, také gratuluji ke chlapečkovi, je to úžasná zpráva 😉 Aspoň si vyzkoušíš oboje, kamarádka má prvního kluka a pak holčičku a říkala, že kluci jsou na údržbu lepší 😀 😀 😀 (když se pokakají)
Díky za radu, zkusím tou mýdlovkou a pak to spláchnu tou horkou 😉

Vím o čem mluvíte, to mě tak před 14 dny udělalo mrňe takový přemety v bříšku, že jsem musela ihned na velkou, na malou a málem jsem se pozvracela 😀 😀

prosteja
2. únor 2010

holky teda ty vaši prťousci si s váma zahrávají a nechtějí ven, doufám, že se brzo umoudří 😉

BLANCHES, na kontrolu jdu příští pondělí... 😉 tak jsem zvědavá

DUCKY taky gratuluju k chlapečkovi 😉

JITULKO mrzí mě, že máš takové zkušenosti,bohužel opravdu všude narazíš na blbce..... 😖

ducky
2. únor 2010

Jitulko všude je to o lidech, nicméně my tu potřebujeme zkušenost s plánovaným CŘ, tak v tomhle směru to vlastně nepomohlo 😉

Blan téda, tak takhle moc tam malá nikdy neřádila. Jsem zvědavá teď na klučíka, co tam bude vyvádět. 😀
A dneska jsem tohle už slyšela, jela se mnou kámoška, co má staršího kluka a mladší holku (stejně jako tvoje kamarádka) a já jí říkám, že jsem nějak zvyklá čistit tu pipinku a ona na mě, co že blbnu, že to právě budu mít jednodušší 😀 No jo, musím si takové věci uvědomit 😀

Jinak máma mi prý jede nakoupit modré 😀 Tak jsem zvědavá, co přitáhne. Jako mám i věci neutrální, ale botičky, šatičky, sukýnky vyloženě holčičí a i spoustu body a triček. Tak uvidím, vytřídím a zbytek dopůjčuju od kamarádek. 😉

Prosteja děkuji 😉

k.lenina
2. únor 2010

konsa: Ahoj! Nám se zatím taky nechce na svět. Naše slečna asi slyšela předpověď počasí a do té zimy nejde 🙂

petaaa
2. únor 2010

konsa: nevím jestli je nízký tlak také problém, ale myslím, že asi táké trochu jo.... já na něj trpěla celé těhotenství... což nebylo moc fajn, protože jsem měla občas co dělat, abych to rozdýchala a nešvihla sebou na ulici, asi před třemi týdny mi hodně stoupl... to jsem snad i tady psala no a ted mi klesl, na ještě nižší než jsem měla předtím...

díky za rady... asi to vyřeším tou skleničkou coly. 😀 snad pomůže.

no podle toho co píšete tak se klidně ještě může stát, že porodíme do termínu. ale to je asi ve hvězdách 😀

ducky: gratulace k chlapečkovi

blanches: je fakt, že v Krči mají hrozné vedro...(hned jak tam přijdu tak se slékám do třička 😀 ) takže to k tomu taky přidá

blanches
3. únor 2010

k.lenina koukám, že všechna mimča se rozhodla, že do té zimy pospíchat nebudou. Tak snad to nebudou dlouho protahovat, to čekání, je asi nejhorší 😅

Petaa já mám normálně tlak kolem 60/110 a když je nějde vydýcháno a vedro, tak je mi hned špatně až na omdlení, šílené jsou některé autobusy. Když jsem byla v pubertě, tak jsem pravidelně jednou týdně ráno omdlívala a to mi doktorka radila, mít colu u postele 😀

ducky ří ká se že kluci jsou v bříšku hodnější než holčičky, tak uvidíš 😀

zítra jdeme na kontrolu ještě k doktorovi, bude mi dělat stěry na streptokoka a možná už mě předá do porodnice, jsem zvědavá

Dlouho se tu neukázala Kativka, posílala jsem jí číslo na doktorku-neodpověděla, tak doufám, že je u nich všechno v pořádku.

monivo jak rostete, kolik už Terka váží?
😉

ducky
3. únor 2010

Petaa děkuji 😵

Blan tak to nevím teda, ale ona ani malá nebyla nějaký poděs. Akorát vždycky vrtěla zadečkem a mě lítalo břicho 😀 Ale nijak mě moc nekopala nebo tak. Herdu pod žebra jsem dostala jen jednou.

Jinak tlak mám normálně spíš nižší, ale na konci těhu s malou jsem skončila s Dopegytem. Holt jak mi tam utlačovala orgány, tak to najednou vylezlo.
Včera na gyndě, po vynesení malé a chvilinky vydýchání mi sestřička naměřila 115/70. 😀 Ale jinak se cítím v pohodě, neomdlívám. Akorát teda třeba před chvílí jsem dofukovala malý balón a úplně se mi zvedl kufr. Tak na to musím dávat pozor, no. 😅

jajinka27
3. únor 2010

Hihi tak to mě Tom kopal docela slušně 🙂))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru